Bayou Bash Relay

Relay Results

April 29, 2023


Results By Run Houston Timing runhoustontiming.net

Open Male

Place Team No Bib No Team/Participant Name Gender Age Segment Rank Time Total Time Pace
1 1   Bcrr - Taco Bout Sexy           48:38.2 5:32/M
    1 Kevin Diverde M 31 Leg 1 4 12:13.7 12:13.7 5:34/M
    1 Scott Moore M 39 Leg 2 1 11:54.6 24:08.4 5:25/M
    1 Valentino Julien M 31 Leg 3 4 12:48.2 36:56.7 5:49/M
    1 Andrew Young M 39 Leg 4 1 11:41.5 48:38.2 5:19/M
 
2 28   Strider's Track Tuesday Dream Team           48:44.3 5:32/M
    28 Josh Gregory M 25 Leg 1 3 12:05.3 12:05.3 5:30/M
    28 Lyle Levy M 31 Leg 2 2 12:23.0 24:28.4 5:38/M
    28 Buster Lee M 24 Leg 3 1 12:27.3 36:55.7 5:40/M
    28 Sebastian Rodriguez M 28 Leg 4 2 11:48.5 48:44.3 5:22/M
 
3 34   Harrier Men           48:50.4 5:33/M
    34 Tyler Lazar M 27 Leg 1 1 11:31.5 11:31.5 5:14/M
    34 Felipe Beltran M 13 Leg 2 3 12:36.8 24:08.3 5:44/M
    34 Wasiu Ahmed M 41 Leg 3 3 12:46.7 36:55.1 5:49/M
    34 Shawn Woodland M 35 Leg 4 3 11:55.2 48:50.4 5:25/M
 
4 55   Alrc Wonder Dogs           50:41.6 5:46/M
    55 Richard Bralow M 38 Leg 1 6 12:17.8 12:17.8 5:35/M
    55 Art Sherry M 40 Leg 2 5 12:58.7 25:16.5 5:54/M
    55 Andrew Dreher M 39 Leg 3 8 13:21.7 38:38.2 6:04/M
    55 Peter Muessing M 39 Leg 4 4 12:03.3 50:41.6 5:29/M
 
5 48   Timeless Runners           51:03.9 5:48/M
    48 Luis Romero M 33 Leg 1 8 12:39.8 12:39.8 5:45/M
    48 Ellis Ringo M 17 Leg 2 7 13:18.5 25:58.4 6:03/M
    48 Alex Turcio M 17 Leg 3 2 12:43.2 38:41.6 5:47/M
    48 Carlos Rodriguez M 32 Leg 4 5 12:22.2 51:03.9 5:37/M
 
6 19   Ghostriders           51:03.9 5:48/M
    19 Jeremie Poizat M 42 Leg 1 2 12:02.6 12:02.6 5:28/M
    19 Ryan Minsterman M 42 Leg 2 4 12:52.4 24:55.1 5:51/M
    19 Darren Hutchins M 41 Leg 3 7 13:07.4 38:02.5 5:58/M
    19 Jonah Poizat M 14 Leg 4 6 13:01.4 51:03.9 5:55/M
 
7 14   Barc Ballers           52:27.4 5:58/M
    14 Robert Milam M 37 Leg 1 5 12:15.0 12:15.0 5:34/M
    14 Stephen Milford M 37 Leg 2 6 13:01.0 25:16.0 5:55/M
    14 Xander Lee M 16 Leg 3 9 13:35.8 38:51.9 6:11/M
    14 Andrew Sperling M 31 Leg 4 10 13:35.5 52:27.4 6:11/M
 
8 35   Harriest Men           52:29.7 5:58/M
    35 Pablo Ramirez M 16 Leg 1 7 12:23.8 12:23.8 5:38/M
    35 Aaron Moeller M 31 Leg 2 8 13:41.6 26:05.5 6:13/M
    35 Marshall Dallas M 37 Leg 3 6 13:04.3 39:09.8 5:57/M
    35 Nick Griffith M 30 Leg 4 8 13:19.9 52:29.7 6:04/M
 
9 30   Strider 2           1:00:19.0 6:51/M
    30 Kofi Burney M 46 Leg 1 13 17:27.4 17:27.4 7:56/M
    30 Alex Summit M 36 Leg 2 10 14:13.1 31:40.6 6:28/M
    30 Lucas Crockett M 23 Leg 3 5 13:02.5 44:43.2 5:56/M
    30 Alp Mimaroglu M 34 Leg 4 13 15:35.8 1:00:19.0 7:05/M
 
10 29   Miahme Striders           1:00:20.3 6:51/M
    29 Erick Castillo M 25 Leg 1 9 14:01.0 14:01.0 6:22/M
    29 Mario Polo M 34 Leg 2 12 16:50.9 30:51.9 7:40/M
    29 Ahmed Bhabha M 32 Leg 3 11 16:00.1 46:52.1 7:16/M
    29 Minh Nguyen M 32 Leg 4 9 13:28.2 1:00:20.3 6:07/M
 
11 2   Bcrr - Running Joke           1:01:12.1 6:57/M
    2 Tom Bongiorno M 34 Leg 1 12 15:02.7 15:02.7 6:50/M
    2 Chris Farrokhnia M 39 Leg 2 11 16:04.8 31:07.6 7:19/M
    2 Charles McGuirk M 29 Leg 3 12 16:15.7 47:23.3 7:24/M
    2 Brendon Flaherty M 35 Leg 4 11 13:48.8 1:01:12.1 6:17/M
 
12 24   Striding Strong           1:04:09.0 7:17/M
    24 Chad Holmes M 45 Leg 1 14 17:29.9 17:29.9 7:57/M
    24 Bing Kao M 49 Leg 2 9 14:01.3 31:31.2 6:22/M
    24 Silvestre Villalba M 45 Leg 3 10 14:13.0 45:44.3 6:28/M
    24 Lukas Keusch X Leg 4 14 18:24.6 1:04:09.0 8:22/M
 
13 3   Bcrr - Too Cool For School           1:05:24.6 7:26/M
    3 John Navarro M 33 Leg 1 11 14:39.9 14:39.9 6:40/M
    3 Harsh Bhasin M 34 Leg 2 14 20:50.1 35:30.0 9:28/M
    3 Daniel Kenworthy M 8 Leg 3 13 16:50.0 52:20.0 7:39/M
    3 Aaron Kallus M 13 Leg 4 7 13:04.5 1:05:24.6 5:57/M
 
14 36   That's A Terrible Idea! What Time?           1:07:05.8 7:37/M
    36 Christopher Branch M 47 Leg 1 10 14:26.4 14:26.4 6:34/M
    36 Daniel Romero M 44 Leg 2 13 17:41.0 32:07.4 8:02/M
    36 Amanda Schnell F 38 Leg 3 14 20:10.8 52:18.3 9:10/M
    36 Steve Schnell M 38 Leg 4 12 14:47.5 1:07:05.8 6:43/M

Open Female

Place Team No Bib No Team/Participant Name Gender Age Segment Rank Time Total Time Pace
1 20   Stride And Prejudice           1:06:08.9 7:31/M
    20 Jordan Dickinson F 30 Leg 1 1 16:20.6 16:20.6 7:26/M
    20 Caroline Lane F 29 Leg 2 1 15:50.5 32:11.1 7:12/M
    20 Jess Epps F 31 Leg 3 3 17:57.3 50:08.4 8:10/M
    20 Ekaterina Trofimova F 38 Leg 4 1 16:00.4 1:06:08.9 7:17/M
 
2 52   Chosen Chicks           1:09:57.4 7:57/M
    52 Jenel Darland F 37 Leg 1 3 17:37.5 17:37.5 8:01/M
    52 Karen Goodwin F 50 Leg 2 2 16:38.7 34:16.2 7:34/M
    52 Latasha Gary F 57 Leg 3 1 17:08.9 51:25.1 7:48/M
    52 Juka Smits F 54 Leg 4 4 18:32.2 1:09:57.4 8:26/M
 
3 9   Scrambled Legs           1:10:51.7 8:03/M
    9 Christina Young F 34 Leg 1 4 18:00.7 18:00.7 8:11/M
    9 Jacqueline Flaherty F 35 Leg 2 3 18:24.7 36:25.4 8:22/M
    9 Clare Bensh F 38 Leg 3 2 17:26.6 53:52.0 7:56/M
    9 Sam Pace F 50 Leg 4 2 16:59.6 1:10:51.7 7:43/M
 
4 26   Striders Here For The Snacks           1:15:08.7 8:32/M
    26 Marla Vazquez F 37 Leg 1 2 17:12.6 17:12.6 7:49/M
    26 Brooke Yubaile F 32 Leg 2 4 19:49.9 37:02.5 9:01/M
    26 Jyoti Arora F 45 Leg 3 4 19:52.8 56:55.3 9:02/M
    26 Madison Turner F Leg 4 3 18:13.3 1:15:08.7 8:17/M

Open Mixed

Place Team No Bib No Team/Participant Name Gender Age Segment Rank Time Total Time Pace
1 45   Bayou City Blazers           1:03:07.9 7:10/M
    45 Gita Kulkarni F 47 Leg 1 7 17:49.0 17:49.0 8:06/M
    45 Kris Evans M 47 Leg 2 1 14:06.0 31:55.0 6:25/M
    45 Tasfia Azim F 26 Leg 3 1 16:58.0 48:53.1 7:43/M
    45 Juan Reyes M 32 Leg 4 1 14:14.8 1:03:07.9 6:29/M
 
2 43   Alrc Blokes And Sheilas           1:04:12.2 7:18/M
    43 Allan Lawrence M 29 Leg 1 5 16:19.3 16:19.3 7:25/M
    43 Claudia Garcia F 47 Leg 2 2 15:52.9 32:12.2 7:13/M
    43 Jerry Hernandez M 50 Leg 3 2 17:06.9 49:19.2 7:47/M
    43 Kseniya Melnikouvah F 41 Leg 4 2 14:53.0 1:04:12.2 6:46/M
 
3 21   Baby Got Track           1:06:50.3 7:36/M
    21 Jenn Antonik F 31 Leg 1 4 15:57.1 15:57.1 7:15/M
    21 Alejandro Chapa M 31 Leg 2 3 16:40.3 32:37.4 7:35/M
    21 George Lopez M 42 Leg 3 3 18:20.8 50:58.3 8:20/M
    21 Dianacarolina Haro F 35 Leg 4 4 15:52.0 1:06:50.3 7:13/M
 
4 59   Mixed Blessings           1:12:57.1 8:17/M
    59 Wendy Zhang F 54 Leg 1 6 17:21.3 17:21.3 7:53/M
    59 Mirka Jalocova F 55 Leg 2 5 21:02.2 38:23.6 9:34/M
    59 Josh Flynn M 57 Leg 3 4 18:53.0 57:16.6 8:35/M
    59 Simon Vilchis M 36 Leg 4 3 15:40.4 1:12:57.1 7:07/M
 
5 15   Barc Bashers           1:17:03.3 8:45/M
    15 Michael Smyer M 40 Leg 1 3 15:14.6 15:14.6 6:56/M
    15 Dan Patterson M 39 Leg 2 6 21:25.3 36:39.9 9:44/M
    15 Sara Harris F 39 Leg 3 5 21:04.2 57:44.1 9:35/M
    15 Jennifer Wells F 36 Leg 4 5 19:19.1 1:17:03.3 8:47/M
 
6 27   Un-4-gettables           1:17:13.5 8:47/M
    27 Auhona Hoq F 37 Leg 1 1 14:44.0 14:44.0 6:42/M
    27 Jeanne Messner F Leg 2 4 19:11.2 33:55.3 8:43/M
    27 Jose Arroyo M Leg 3 6 22:56.5 56:51.8 10:26/M
    27 Patrick Pressgrove M Leg 4 6 20:21.6 1:17:13.5 9:15/M
 
7 46   Kims           1:23:52.3 9:32/M
    46 Theo Kim M 12 Leg 1 2 15:09.4 15:09.4 6:53/M
    46 Han Byul Kim F 48 Leg 2 8 23:08.0 38:17.4 10:31/M
    46 Na Woo Kim M 43 Leg 3 7 23:16.1 1:01:33.6 10:35/M
    46 Charlotte Kim F 34 Leg 4 8 22:18.6 1:23:52.3 10:08/M
 
8 25   St. Striders           1:24:40.0 9:37/M
    25 Stacey Althaus F 37 Leg 1 8 18:09.2 18:09.2 8:15/M
    25 Carmen Law F 54 Leg 2 7 21:54.5 40:03.7 9:58/M
    25 Gene Pullman M Leg 3 8 23:29.0 1:03:32.8 10:40/M
    25 Kyle Pullman M 39 Leg 4 7 21:07.2 1:24:40.0 9:36/M

Masters Male

Place Team No Bib No Team/Participant Name Gender Age Segment Rank Time Total Time Pace
1 16   Barc Big Wigs           51:32.9 5:51/M
    16 Chris Robbins M 48 Leg 1 1 12:07.1 12:07.1 5:31/M
    16 Peter Lawrence M 51 Leg 2 1 13:02.8 25:09.9 5:56/M
    16 Kerry Lee M 48 Leg 3 1 13:32.2 38:42.1 6:09/M
    16 Andrew Boone M 42 Leg 4 1 12:50.8 51:32.9 5:50/M
 
2 58   Bcrr - Male Masters.           1:01:15.2 6:58/M
    58 Stephen Kallus M 49 Leg 1 2 15:52.9 15:52.9 7:13/M
    58 Lee Morris M 45 Leg 2 2 16:35.5 32:28.5 7:33/M
    58 Ronan Harris M 48 Leg 3 2 14:35.8 47:04.4 6:38/M
    58 Romuald Budiman M 44 Leg 4 2 14:10.8 1:01:15.2 6:27/M

Masters Female

Place Team No Bib No Team/Participant Name Gender Age Segment Rank Time Total Time Pace
1 37   Run Like A Harriers Woman           1:03:04.2 7:10/M
    37 Lori Domaschk F 40 Leg 1 1 14:03.5 14:03.5 6:23/M
    37 Judith Albarran F 42 Leg 2 1 16:02.3 30:05.8 7:17/M
    37 Laura Folk F 61 Leg 3 1 16:44.0 46:49.9 7:36/M
    37 Kathy Kersh F 62 Leg 4 1 16:14.3 1:03:04.2 7:23/M
 
2 17   Barc Blasters           1:18:26.0 8:55/M
    17 Sarah Milford F 42 Leg 1 2 15:54.5 15:54.5 7:14/M
    17 Jeanette Haas F 54 Leg 2 2 16:59.3 32:53.8 7:43/M
    17 Reyna Merritt F 44 Leg 3 2 21:05.0 53:58.9 9:35/M
    17 Melissa Loy F 52 Leg 4 2 24:27.1 1:18:26.0 11:07/M

Masters Mixed

Place Team No Bib No Team/Participant Name Gender Age Segment Rank Time Total Time Pace
1 38   Og Drippin'           57:05.2 6:29/M
    38 Victor Dísouza M 41 Leg 1 1 13:34.7 13:34.7 6:10/M
    38 May Shek F 42 Leg 2 2 15:19.4 28:54.1 6:58/M
    38 Kelly Beard F 40 Leg 3 1 14:51.7 43:45.9 6:45/M
    38 Michael Miller M 42 Leg 4 1 13:19.2 57:05.2 6:03/M
 
2 49   Volte Endurance           1:00:29.6 6:52/M
    49 Jerritt Park M 45 Leg 1 2 14:14.1 14:14.1 6:28/M
    49 Kristi Park F 42 Leg 2 1 14:31.5 28:45.7 6:36/M
    49 Rob Gay M 46 Leg 3 2 17:03.9 45:49.6 7:45/M
    49 Jane Campbell F 42 Leg 4 2 14:39.9 1:00:29.6 6:40/M
 
3 22   This Race Is 2/10 Mile Too Long Striders           1:07:50.2 7:43/M
    22 Bob Schamus M 59 Leg 1 3 16:34.4 16:34.4 7:32/M
    22 Shanda Summit F 42 Leg 2 3 16:52.0 33:26.5 7:40/M
    22 Dheeraj Makhija M 41 Leg 3 5 18:50.1 52:16.6 8:34/M
    22 Carolina Ochoa F 42 Leg 4 4 15:33.5 1:07:50.2 7:04/M
 
4 41   Hmsa Red           1:12:21.0 8:13/M
    41 Michael Luna M 62 Leg 1 4 17:16.4 17:16.4 7:51/M
    41 Mark Keating M 52 Leg 2 5 19:09.9 36:26.4 8:43/M
    41 Veronica Cowley-Keating F 51 Leg 3 6 20:27.2 56:53.6 9:18/M
    41 Jessica Gomez F 42 Leg 4 3 15:27.3 1:12:21.0 7:02/M
 
5 40   Hmsa Blue           1:19:12.1 9:00/M
    40 Rhonda Dean F 56 Leg 1 5 17:45.3 17:45.3 8:04/M
    40 Karina Blest F 45 Leg 2 4 19:05.9 36:51.2 8:41/M
    40 Joel Blest M 47 Leg 3 4 18:21.8 55:13.1 8:21/M
    40 Keith Newton M 44 Leg 4 6 23:59.0 1:19:12.1 10:54/M
 
6 53   Old Goats!           1:19:19.8 9:01/M
    53 Annie Hadow F 57 Leg 1 6 23:17.3 23:17.3 10:35/M
    53 John Lauten M 65 Leg 2 6 20:42.0 43:59.3 9:25/M
    53 John Polisini M 66 Leg 3 3 17:28.0 1:01:27.4 7:56/M
    53 Melissa Hurta F 60 Leg 4 5 17:52.3 1:19:19.8 8:07/M

Senior Male

Place Team No Bib No Team/Participant Name Gender Age Segment Rank Time Total Time Pace
1 33   Strider Seniors - Good Once As I Ever Was           55:49.4 6:21/M
    33 Garrett Rychlik M 55 Leg 1 3 14:09.1 14:09.1 6:26/M
    33 Steve Schroeder M 57 Leg 2 2 13:33.4 27:42.5 6:10/M
    33 Jason Wiley M 50 Leg 3 3 14:57.1 42:39.6 6:48/M
    33 Doug Schroeder M 55 Leg 4 1 13:09.7 55:49.4 5:59/M
 
2 39   Worn Out Nikes           56:44.5 6:27/M
    39 Mark Routbort M 54 Leg 1 1 13:18.6 13:18.6 6:03/M
    39 Oscar Beltran M 50 Leg 2 1 13:15.3 26:34.0 6:02/M
    39 Rick Blandford M 66 Leg 3 6 16:56.0 43:30.0 7:42/M
    39 Peter Kaufman M 56 Leg 4 2 13:14.4 56:44.5 6:01/M
 
3 31   Striders Who Canít Dance           59:44.7 6:47/M
    31 Dean Donckels M 51 Leg 1 4 14:50.4 14:50.4 6:45/M
    31 Diego Saverino M 53 Leg 2 3 14:47.4 29:37.9 6:43/M
    31 John Spiller M 56 Leg 3 5 16:07.2 45:45.2 7:20/M
    31 Mark Speets M 54 Leg 4 3 13:59.5 59:44.7 6:22/M
 
4 6   The Fab Fifty           1:00:34.1 6:53/M
    6 Andrew Kenworthy M 57 Leg 1 5 16:43.8 16:43.8 7:36/M
    6 Jim Ashmore M 53 Leg 2 4 15:17.2 32:01.0 6:57/M
    6 Peter Griffiths M 52 Leg 3 1 14:10.8 46:11.8 6:27/M
    6 Wade Bainum M 52 Leg 4 4 14:22.3 1:00:34.1 6:32/M
 
5 63   H-Town Eagles           1:00:42.1 6:54/M
    63 Audberto Martinez M 53 Leg 1 2 13:52.7 13:52.7 6:19/M
    63 Alfonso Soto M 58 Leg 2 5 15:50.7 29:43.5 7:12/M
    63 Enrique Ricon M 53 Leg 3 2 14:12.3 43:55.8 6:27/M
    63 Victor Aguirre M 71 Leg 4 5 16:46.3 1:00:42.1 7:37/M
 
6 23   Striders Along For The Stride           1:11:08.1 8:05/M
    23 David Villalobos M 57 Leg 1 6 20:07.5 20:07.5 9:09/M
    23 Pedrag Bojovic M 60 Leg 2 6 17:12.9 37:20.4 7:50/M
    23 Chis Adams M 76 Leg 3 4 15:15.6 52:36.0 6:56/M
    23 Weijiang Tang M 54 Leg 4 6 18:32.0 1:11:08.1 8:25/M

Senior Female

Place Team No Bib No Team/Participant Name Gender Age Segment Rank Time Total Time Pace
1 11   Bcrr Bruisers           1:07:34.1 7:41/M
    11 Jody Berry F 62 Leg 1 1 14:10.4 14:10.4 6:27/M
    11 Ally Serrao F 57 Leg 2 2 17:41.1 31:51.6 8:02/M
    11 Tina Reynolds F 53 Leg 3 2 18:09.6 50:01.3 8:15/M
    11 Anna Helm F 57 Leg 4 1 17:32.8 1:07:34.1 7:59/M
 
2 10   Bcrr Brainiacs           1:10:08.9 7:58/M
    10 Caryn Honig F 57 Leg 1 2 17:51.0 17:51.0 8:07/M
    10 Lisa Thompson F 55 Leg 2 1 17:28.2 35:19.3 7:56/M
    10 Amy Tan F 52 Leg 3 1 17:01.9 52:21.2 7:45/M
    10 Leyla Osterhaus F 51 Leg 4 2 17:47.6 1:10:08.9 8:05/M
 
3 32   Houston Striders 50 Shades           1:17:29.5 8:48/M
    32 Lisa Singhania F 50 Leg 1 3 21:53.6 21:53.6 9:57/M
    32 Lan Czelusta F 50 Leg 2 3 18:18.0 40:11.7 8:19/M
    32 Azita Erfani F 57 Leg 3 3 19:05.8 59:17.6 8:41/M
    32 Wendy Moodispaugh F 52 Leg 4 3 18:11.9 1:17:29.5 8:16/M

Veteran Male

Place Team No Bib No Team/Participant Name Gender Age Segment Rank Time Total Time Pace
1 56   H-Town           1:04:53.1 7:22/M
    56 Jose Torres M 69 Leg 1 2 16:35.6 16:35.6 7:33/M
    56 Ahelino Jeronilo M 63 Leg 2 1 15:23.4 31:59.0 7:00/M
    56 Leonardo Cashilino M 62 Leg 3 1 16:38.7 48:37.8 7:34/M
    56 Juan Garcia M 68 Leg 4 2 16:15.3 1:04:53.1 7:23/M
 
2 4   Faster Than Lightning           1:09:51.8 7:56/M
    4 Will Henderson M 60 Leg 1 3 18:16.3 18:16.3 8:18/M
    4 Avi Moss M 60 Leg 2 2 18:40.6 36:56.9 8:29/M
    4 Bill Lindsey M 62 Leg 3 2 17:48.6 54:45.6 8:06/M
    4 Richard Verm M 69 Leg 4 1 15:06.2 1:09:51.8 6:52/M
 
3 44   Alrc Running On Fumes           1:24:46.7 9:38/M
    44 Ben Harvie M 76 Leg 1 1 15:40.7 15:40.7 7:08/M
    44 Scott Ringer M 60 Leg 2 3 19:50.8 35:31.6 9:01/M
    44 Ruben Solis M 73 Leg 3 5 31:00.0 1:06:31.6 14:05/M
    44 Don Wilmon M 70 Leg 4 3 18:15.1 1:24:46.7 8:18/M
 
4 5   Slower Than Mud           1:27:50.4 9:59/M
    5 Joel Dubois M 64 Leg 1 5 24:49.4 24:49.4 11:17/M
    5 David Piper M 64 Leg 2 4 21:55.0 46:44.4 9:58/M
    5 Fred Mathis M 62 Leg 3 3 18:13.6 1:04:58.1 8:17/M
    5 Alan Tillotson M 63 Leg 4 4 22:52.2 1:27:50.4 10:24/M
 
5 54   Terlingua           1:45:38.2 12:00/M
    54 Jim Carleson M 75 Leg 1 4 24:34.7 24:34.7 11:10/M
    54 Maria Comacho M 67 Leg 2 5 31:16.9 55:51.6 14:13/M
    54 Bob Botto M 70 Leg 3 4 23:57.7 1:19:49.3 10:54/M
    54 Jesse Smalls M 76 Leg 4 5 25:48.8 1:45:38.2 11:44/M

Veteran Female

Place Team No Bib No Team/Participant Name Gender Age Segment Rank Time Total Time Pace
1 51   Sizzling Sixties           1:15:22.6 8:34/M
    51 Barb Callistien F 60 Leg 1 2 18:43.2 18:43.2 8:31/M
    51 Suzy Seeley F 63 Leg 2 1 18:49.7 37:33.0 8:34/M
    51 Gloria Favzuzia F 60 Leg 3 1 19:50.1 57:23.1 9:01/M
    51 Cathy McGlohn F 61 Leg 4 1 17:59.4 1:15:22.6 8:11/M
 
2 18   Barc's Best           1:24:17.6 9:35/M
    18 Cris Richardson F 71 Leg 1 1 18:26.0 18:26.0 8:23/M
    18 Theresa Pearsall F 70 Leg 2 3 20:46.4 39:12.5 9:27/M
    18 Donna Sue Sledge F 64 Leg 3 2 23:01.1 1:02:13.6 10:28/M
    18 Leslie Schaschl F 62 Leg 4 2 22:03.9 1:24:17.6 10:02/M
 
3 13   Bcrr - 60's Boss Cats           1:46:49.1 12:08/M
    13 Kathleen Mahon F 68 Leg 1 3 36:42.8 36:42.8 16:41/M
    13 Nancy Reuter F 70 Leg 2 2 20:46.1 57:29.0 9:26/M
    13 Marie Hutchinson F 64 Leg 3 3 24:22.0 1:21:51.0 11:05/M
    13 Andrea Milbourne F 62 Leg 4 3 24:58.1 1:46:49.1 11:21/M

Ultra-Vet Male

Place Team No Bib No Team/Participant Name Gender Age Segment Rank Time Total Time Pace
1 7   They Don'T Often Call Me Speedo           1:44:41.0 11:54/M
    7 Ronald Morgan M 73 Leg 1 1 21:22.9 21:22.9 9:43/M
    7 Steve Watkins M 75 Leg 2 1 30:18.2 51:41.2 13:46/M
    7 Lenord Burns M 76 Leg 3 1 33:40.1 1:25:21.3 15:18/M
    7 Fred Ward M 79 Leg 4 1 19:19.7 1:44:41.0 8:47/M

Ultra-Vet Female

Place Team No Bib No Team/Participant Name Gender Age Segment Rank Time Total Time Pace
1 12   Bcrr - That 70's Show           1:36:28.0 10:58/M
    12 Brenda Hilton F 76 Leg 1 1 23:54.3 23:54.3 10:52/M
    12 Gloria Mahoney F 72 Leg 2 1 27:04.5 50:58.8 12:18/M
    12 Nancy Greig F 70 Leg 3 1 22:01.2 1:13:00.0 10:01/M
    12 Kathryn Vidal F 71 Leg 4 2 23:27.9 1:36:28.0 10:40/M
 
2 42   Alrc Age Is Just A Number           1:37:53.6 11:07/M
    42 Connie Lawrence F 71 Leg 1 2 24:48.0 24:48.0 11:16/M
    42 Pamela Willmon F 83 Leg 2 2 29:35.0 54:23.1 13:27/M
    42 Karen Lancer F 71 Leg 3 2 23:39.1 1:18:02.2 10:45/M
    42 Joan Propp F 70 Leg 4 1 19:51.3 1:37:53.6 9:02/M

Juniors

Place Team No Bib No Team/Participant Name Gender Age Segment Rank Time Total Time Pace
1 47   Mavericks           1:07:48.1 7:42/M
    47 Liam Czelusta M 12 Leg 1 1 15:09.2 15:09.2 6:53/M
    47 Nick Fares M 13 Leg 2 1 17:45.0 32:54.2 8:04/M
    47 Judah Sanchez M 13 Leg 3 1 18:32.2 51:26.5 8:26/M
    47 Elliott David M 12 Leg 4 1 16:21.6 1:07:48.1 7:26/M

Uber-Vet Male

Place Team No Bib No Team/Participant Name Gender Age Segment Rank Time Total Time Pace
1 8   Are We Having Fun Yet?           53:34.5 6:05/M
    8 Larry Lindeen M 82 Leg 1 1 31:37.7 31:37.7 14:23/M
    8 Fred Steves M 81 Leg 2
    8 X X M 82 Leg 3
    8 X2 X2 M 84 Leg 4 1 21:56.8 53:34.5 9:59/M
 
2 57   No We'Re Not.           1:08:02.7 7:44/M
    57 Mike Mangan M 80 Leg 1 2 36:53.5 36:53.5 16:46/M
    57 J P Fredrickson M 84 Leg 2
    57 X X M Leg 3
    57 X X M Leg 4 2 31:09.1 1:08:02.7 14:10/M