Texas Homeschool State XC Championships

October 22, 2022


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Girls

MS Girls Div II 3200

HS


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)    414  Molly Lay             Tyler Home Education Athletics o       13:53.84  4:29/M        
    2      1    309  August Garza          San Antonio FEAST                      14:22.50  4:38/M        
    3      2    308  Audisea Garza         San Antonio FEAST                      14:26.92  4:40/M        
    4      3    155  Penelope Atkinson     Hill Country Eagles                    14:38.73  4:43/M        
    5      4     45  Abigail Haines        Austin Champions                       14:41.15  7:21/M        
    6   DNS     447  Grace Kleppel         Unattached                             14:44.41  7:22/M        
    7      5    314  Kathryn Oakes         San Antonio FEAST                      14:46.19  4:46/M        
    8  (< 5)    443  Audree Garza          Wings Athletics Middle School          14:52.93  4:48/M        
    9  (< 5)    273  Eliana Cheng-Guaja    Lake Houston Conquerors                15:21.26  4:57/M        
   10  (< 5)    229  Ella Morrissette      Houston Homeschool                     15:22.64  4:58/M        
   11      6    157  Riley Krudop          Hill Country Eagles                    15:52.16  5:07/M        
   12  (< 5)    185  Annabelle Nowell      Home School Athletic Association       16:11.04  8:06/M        
   13      7    315  Kalisi Olson          San Antonio FEAST                      16:14.87  5:14/M        
   14      8    310  Sophia Garza          San Antonio FEAST                      16:30.35  5:19/M        
   15      9    160  Makenna Zinser        Hill Country Eagles                    16:38.29  5:22/M        
   16   DNS     452  Hadley Witherspoon    Unattached                             16:52.82  8:26/M        
   17     10    316  Nalani Steele         San Antonio FEAST                      16:54.49  5:27/M        
   18  (< 5)     27  Kaitlyn Gentry        Aggieland Home School (MS)             17:24.24  5:37/M        
   19     11     44  Cecilia Gretencord    Austin Champions                       17:32.52  8:46/M        
   20  (< 5)    287  Bethany Goins         Salt and Light Homeschool              17:43.32  8:52/M        
   21     12     43  Brigid Gretencord     Austin Champions                       17:47.66  8:54/M        
   22     13    158  Tatiana Marks         Hill Country Eagles                    17:50.50  5:45/M        
   23     14    313  Ashlynn Labreck       San Antonio FEAST                      17:59.11  5:48/M        
   24   DNS     448  Kahlan Makus          Unattached                             18:12.63  9:06/M        
   25  (< 5)    274  Addyson Villarreal    Lake Houston Conquerors                18:16.57  5:54/M        
   26  (< 5)    291  Piper Stephens        Salt and Light Homeschool              18:38.79  9:19/M        
   27     15    156  Jenny Jenkins         Hill Country Eagles                    18:42.36  6:02/M        
   28   DNS     450  Daniella Sanchez - StuUnattached                             19:35.23  9:48/M        
   29  (> 7)    312  Layla Jones           San Antonio FEAST                      19:41.40  6:21/M        
   30  (< 5)    228  Audrey Baker          Houston Homeschool                     20:17.12  6:33/M        
   31   DNS     449  Mariah McGehee        Unattached                             20:30.94 10:15/M        
   32     16     49  Marie Rivers          Austin Champions                       20:36.80 10:18/M        
   33     17     42  Ava Gray              Austin Champions                       20:47.72 10:24/M        
   34     18     47  Julia Kerner          Austin Champions                       21:10.09 10:35/M        
   35     19     48  Zimri McGuire         Austin Champions                       21:22.56 10:41/M        
   36  (> 7)     50  Sarah Rivers          Austin Champions                       21:29.98 10:45/M        
   37     20    159  Phoebe Mosbey         Hill Country Eagles                    21:41.18  7:00/M        
   38  (< 5)    184  Piper Amerson         Home School Athletic Association       22:21.64 11:11/M        
   39  (> 7)    311  Abigail Haller        San Antonio FEAST                      23:33.41  7:36/M        
   40  (> 7)     46  Grace Kerner          Austin Champions                       24:13.48 12:07/M        
   41  (> 7)     51  Emmaline Roha         Austin Champions                       24:29.18 12:15/M        

Team Summary Report - Girls

MS Girls Div II 3200

HS


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 San Antonio FEAST                      23               1   2   5   7   8  10  14         
        Top  5 Times: 1:16:20.83

    2 Hill Country Eagles                    46               3   6   9  13  15  20             
        Top  5 Times: 1:23:42.04

    3 Austin Champions                       60               4  11  12  16  17  18  19         
        Top  5 Times: 1:31:25.85

 Inc. Home School Athletic Association     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Houston Homeschool                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lake Houston Conquerors              2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Wings Athletics Middle School        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Aggieland Home School (MS)           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Salt and Light Homeschool            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Tyler Home Education Athletics o     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Unattached                          DNS Team                                              
        Top  5 Times: