2022 Rosehill XC Invitational

September 24, 2022



Overall Finish List - Boys

JV Boys

Teams

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 1 1284 Hudson Howard The Woodlands Christian 11:31.5 5:46/M
2 2 1286 Lucas Trevathan The Woodlands Christian 12:04.8 6:02/M
3 3 925 Austin Wick Providence Classical 12:19.5 6:10/M
4 4 1255 Gavin Kepler Still Creek Christian 12:25.4 6:13/M
5 5 920 Thomas Cross Providence Classical 12:29.3 6:15/M
6 6 926 Luke Williamson Providence Classical 12:48.1 6:24/M
7 7 1283 William Brown The Woodlands Christian 12:58.6 6:29/M
8 8 1252 Trey Freel Still Creek Christian 12:59.5 6:30/M
9 9 117 Alex Stilwell Kinkaid 13:01.9 6:31/M
10 10 921 Price Jenkins Providence Classical 13:07.1 6:34/M
11 (< 5) 957 Julian Juang St John's 13:07.4 6:34/M
12 11 1254 Ethan Kepler Still Creek Christian 13:08.8 6:34/M
13 12 1253 Billy Kepler Still Creek Christian 13:12.1 6:36/M
14 (< 5) 952 Jonathan Dokupil St John's 13:12.1 6:36/M
15 13 1281 Arden Allison The Woodlands Christian 13:20.2 6:40/M
16 (< 5) 10 Elijah Tong Brazos Christian 13:20.6 6:40/M
17 14 1266 Quin Belmar The Village 13:25.3 6:43/M
18 15 918 Sam Bachelder Providence Classical 13:34.6 6:47/M
19 16 1258 Jaiden Simpson Still Creek Christian 13:41.3 6:51/M
20 (< 5) 961 Topher McCord St John's 13:41.3 6:51/M
21 17 1256 Braeden Maloney Still Creek Christian 13:45.1 6:53/M
22 18 1250 Erik Chin Still Creek Christian 13:46.4 6:53/M
23 (< 5) 981 Reece Martell St. Francis Episcopal School 14:00.1 7:00/M
24 19 1272 Jamie Owusu The Village 14:00.6 7:00/M
25 20 1267 Alessio Berard The Village 14:01.5 7:01/M
26 (< 5) 25 Caleb Mathew Covenant Academy 14:11.4 7:06/M
27 21 110 Ali Hamzeh Kinkaid 14:18.7 7:09/M
28 22 118 Ryder Tang Kinkaid 14:25.4 7:13/M
29 23 923 Garrett Mahler Providence Classical 14:27.4 7:14/M
30 24 1276 Temi Adebowale The Village 14:37.9 7:19/M
31 (< 5) 9 Benjamin Lemons Brazos Christian 14:45.9 7:23/M
32 25 1285 Pedro Rocha The Woodlands Christian 14:47.3 7:24/M
33 26 1269 Yunheng Luo The Village 15:04.5 7:32/M
34 (> 7) 1251 Jacob Collier Still Creek Christian 15:14.1 7:37/M
35 27 119 Reed Terrill Kinkaid 15:14.5 7:37/M
36 28 1282 Marshall Anderson The Woodlands Christian 15:55.1 7:58/M
37 (< 5) 7 Preston Bilhartz Brazos Christian 16:00.9 8:00/M
38 (< 5) 943 Elijah Glass Salt and Light Homeschool 16:20.2 8:10/M
39 29 116 Jackson Pryor Kinkaid 16:33.4 8:17/M
40 30 113 Adi Kejriwal Kinkaid 17:01.1 8:31/M
41 (< 5) 139 Ben Fleming Legacy Prep Christian Academy 17:28.6 8:44/M
42 (< 5) 70 Silas Putnam Houston Homeschool Athletics 18:17.1 9:09/M
43 (< 5) 24 Matthew Layman Covenant Academy 19:39.6 9:50/M
44 (< 5) 26 Samuel Saucedo Covenant Academy 22:22.9 11:11/M

Final Team Results - Boys

JV Boys

Team - Providence Classical

Finish Position - 1

Team Score (places): 39

Team Score (times): 1:04:18.9

Ave Time:12:51.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 925 Austin Wick   3 3 12:19.5 12:19.5 0:48.0
2 920 Thomas Cross   5 8 12:29.3 24:48.9 0:57.8
3 926 Luke Williamson   6 14 12:48.1 37:37.0 1:16.6
4 921 Price Jenkins   10 24 13:07.1 50:44.2 1:35.6
5 918 Sam Bachelder   15 39 13:34.6 1:04:18.9 2:03.1
6 923 Garrett Mahler   (23)   14:27.4 1:18:46.3 2:55.9

Team - The Woodlands Christian

Finish Position - 2

Team Score (places): 48

Team Score (times): 1:04:42.5

Ave Time:12:56.5

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1284 Hudson Howard   1 1 11:31.5 11:31.5 0:00.0
2 1286 Lucas Trevathan   2 3 12:04.8 23:36.3 0:33.2
3 1283 William Brown   7 10 12:58.6 36:35.0 1:27.1
4 1281 Arden Allison   13 23 13:20.2 49:55.2 1:48.7
5 1285 Pedro Rocha   25 48 14:47.3 1:04:42.5 3:15.8
6 1282 Marshall Anderson   (28)   15:55.1 1:20:37.7 4:23.6

Team - Still Creek Christian

Finish Position - 3

Team Score (places): 51

Team Score (times): 1:05:27.4

Ave Time:13:05.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1255 Gavin Kepler   4 4 12:25.4 12:25.4 0:53.9
2 1252 Trey Freel   8 12 12:59.5 25:25.0 1:28.0
3 1254 Ethan Kepler   11 23 13:08.8 38:33.9 1:37.3
4 1253 Billy Kepler   12 35 13:12.1 51:46.0 1:40.6
5 1258 Jaiden Simpson   16 51 13:41.3 1:05:27.4 2:09.8
6 1256 Braeden Maloney   (17)   13:45.1 1:19:12.5 2:13.6
7 1250 Erik Chin   (18)   13:46.4 1:32:59.0 2:14.9
8 1251 Jacob Collier   More Than 7   15:14.1 1:48:13.1 3:42.6

Team - The Village

Finish Position - 4

Team Score (places): 103

Team Score (times): 1:11:10.0

Ave Time:14:14.0

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1266 Quin Belmar   14 14 13:25.3 13:25.3 1:53.8
2 1272 Jamie Owusu   19 33 14:00.6 27:25.9 2:29.0
3 1267 Alessio Berard   20 53 14:01.5 41:27.5 2:30.0
4 1276 Temi Adebowale   24 77 14:37.9 56:05.4 3:06.4
5 1269 Yunheng Luo   26 103 15:04.5 1:11:10.0 3:33.0

Team - Kinkaid

Finish Position - 5

Team Score (places): 108

Team Score (times): 1:13:34.0

Ave Time:14:42.8

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 117 Alex Stilwell   9 9 13:01.9 13:01.9 1:30.4
2 110 Ali Hamzeh   21 30 14:18.7 27:20.6 2:47.2
3 118 Ryder Tang   22 52 14:25.4 41:46.0 2:53.8
4 119 Reed Terrill   27 79 15:14.5 57:00.5 3:43.0
5 116 Jackson Pryor   29 108 16:33.4 1:13:34.0 5:01.9
6 113 Adi Kejriwal   (30)   17:01.1 1:30:35.2 5:29.6

Team - Brazos Christian

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 10 Elijah Tong   Less Than 5   13:20.6 13:20.6 1:49.1
2 9 Benjamin Lemons   Less Than 5   14:45.9 28:06.6 3:14.4
3 7 Preston Bilhartz   Less Than 5   16:00.9 44:07.5 4:29.4

Team - Covenant Academy

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 25 Caleb Mathew   Less Than 5   14:11.4 14:11.4 2:39.9
2 24 Matthew Layman   Less Than 5   19:39.6 33:51.0 8:08.0
3 26 Samuel Saucedo   Less Than 5   22:22.9 56:14.0 10:51.4

Team - St John's

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 957 Julian Juang   Less Than 5   13:07.4 13:07.4 1:35.9
2 952 Jonathan Dokupil   Less Than 5   13:12.1 26:19.5 1:40.6
3 961 Topher McCord   Less Than 5   13:41.3 40:00.9 2:09.8

Team - Houston Homeschool Athletics

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 70 Silas Putnam   Less Than 5   18:17.1 18:17.1 6:45.6

Team - Legacy Prep Christian Academy

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 139 Ben Fleming   Less Than 5   17:28.6 17:28.6 5:57.1

Team - Salt and Light Homeschool

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 943 Elijah Glass   Less Than 5   16:20.2 16:20.2 4:48.7

Team - St. Francis Episcopal School

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 981 Reece Martell   Less Than 5   14:00.1 14:00.1 2:28.6