2022 2nd Baptist XC

September 24, 2022


www.runhoustontiming.net

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls 5K

Teams

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 1041 Emma Hourican Duchesne Academy 13:50.1 4:28/M    
2 2 1007 Bailey Fannin Allen Academy 14:02.7 4:32/M    
3 3 1088 Sidney Arnold Fort Bend Christian Academy 14:19.0 4:37/M    
4 4 1005 Amelia Anderson Allen Academy 14:25.1 4:39/M    
5 5 1008 Sophie Fox Allen Academy 14:55.1 4:49/M    
6 (< 5) 1328 Lauren Baker Second Baptist 14:58.0 4:50/M    
7 6 1094 Lily Seifert Fort Bend Christian Academy 15:01.8 4:51/M    
8 (< 5) 1074 Megan Smith First Baptist Christian 15:10.0 4:54/M    
9 (< 5) 1056 Audrey Hochglaube Emery/Weiner 15:25.2 4:58/M    
10 (< 5) 1327 Sara Griffin Second Baptist 15:28.9 5:00/M    
11 7 1095 Kyra Whitman Fort Bend Christian Academy 15:31.1 5:00/M    
12 8 1020 Rachel Lajaunie Aristoi Classical 15:50.0 5:06/M    
13 9 1042 Anna Schafer Duchesne Academy 16:11.5 5:13/M    
14 (< 5) 1053 Sophie Kauffman Emery/Weiner 16:18.2 5:16/M    
15 (< 5) 1392 Dakota Rostant Trinity Classical 16:30.3 5:19/M    
16 (< 5) 1388 Anna Bartlett Trinity Classical 16:57.1 5:28/M    
17 (< 5) 1389 Audrey Hughes Trinity Classical 17:14.9 5:34/M    
18 10 1040 Giuliana Gonzalez Duchesne Academy 17:19.1 5:35/M    
19 11 1018 Eliana Garces Aristoi Classical 17:30.9 5:39/M    
20 12 1017 Samantha Eickmann Aristoi Classical 17:45.2 5:44/M    
21 13 1091 Naomi Jones Fort Bend Christian Academy 18:06.7 5:51/M    
22 (< 5) 1055 Mia Septimus Emery/Weiner 18:09.4 5:51/M    
23 (< 5) 1054 Cora Lee Emery/Weiner 18:09.6 5:51/M    
24 14 1006 Lauren (Emory) Carroll Allen Academy 18:20.7 5:55/M    
25 15 1039 Susanna Bradicich Duchesne Academy 18:22.8 5:56/M    
26 (< 5) 1391 Audrey Meeks Trinity Classical 19:01.0 6:08/M    
27 16 1019 Aubrey Hodes Aristoi Classical 19:12.1 6:12/M    
28 17 1032 Ashley Balderas Chinquapin Prep 19:55.1 6:26/M    
29 18 1009 Isabella (Bella Ruffino Allen Academy 19:59.5 6:27/M    
30 19 1092 Elisabeth Ross Fort Bend Christian Academy 20:24.1 6:35/M    
31 20 1044 Eliza Solymosy Duchesne Academy 20:41.0 6:40/M    
32 21 1043 Brooklynn Schreiber Duchesne Academy 20:47.7 6:43/M    
33 22 1045 Mia Thompson Duchesne Academy 21:39.1 6:59/M    
34 (> 7) 1046 Domenica Sepe Duchesne Academy 22:20.4 7:12/M    
35 23 1090 Faith Gardoni Fort Bend Christian Academy 22:51.8 7:23/M    
36 (< 5) 1356 Yalisa Thomas Spring DeKaney 23:22.2 7:32/M    
37 (< 5) 1347 Lauren Faulks Spring DeKaney 23:22.3 7:32/M    
38 24 1037 Vanessa Gonzalez Chinquapin Prep 23:29.9 7:35/M    
39 (> 7) 1047 Reese Sicinski Duchesne Academy 24:41.6 7:58/M    
40 25 1036 Lisa Garza Chinquapin Prep 25:11.5 8:08/M    
41 26 1034 Daphne Dominguez Chinquapin Prep 26:00.9 8:24/M    
42 27 1022 Gianna Tropeano Aristoi Classical 26:33.7 8:34/M    
43 28 1038 Tata Traore Chinquapin Prep 26:38.1 8:36/M    
44 29 1033 Isabelle Cruz Chinquapin Prep 26:42.1 8:37/M    
45 30 1035 Audrey Fuentes Chinquapin Prep 26:43.1 8:37/M    

Final Team Results - Girls

Varsity Girls 5K

Team - Allen Academy

Finish Position - 1

Team Score (places): 43

Team Score (times): 1:21:43.2

Ave Time:16:20.6

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1007 Bailey Fannin   2 2 14:02.7 14:02.7 0:12.6
2 1005 Amelia Anderson   4 6 14:25.1 28:27.8 0:35.0
3 1008 Sophie Fox   5 11 14:55.1 43:22.9 1:05.0
4 1006 Lauren (Emory) Carroll   14 25 18:20.7 1:01:43.7 4:30.6
5 1009 Isabella (Bella Ruffino   18 43 19:59.5 1:21:43.2 6:09.4

Team - Fort Bend Christian Academy

Finish Position - 2

Team Score (places): 48

Team Score (times): 1:23:22.8

Ave Time:16:40.5

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1088 Sidney Arnold   3 3 14:19.0 14:19.0 0:28.9
2 1094 Lily Seifert   6 9 15:01.8 29:20.9 1:11.7
3 1095 Kyra Whitman   7 16 15:31.1 44:52.0 1:41.0
4 1091 Naomi Jones   13 29 18:06.7 1:02:58.7 4:16.6
5 1092 Elisabeth Ross   19 48 20:24.1 1:23:22.8 6:34.0
6 1090 Faith Gardoni   (23) (71) 22:51.8 1:46:14.7 9:01.7

Team - Duchesne Academy

Finish Position - 3

Team Score (places): 55

Team Score (times): 1:26:24.6

Ave Time:17:16.9

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1041 Emma Hourican   1 1 13:50.1 13:50.1 0:00.0
2 1042 Anna Schafer   9 10 16:11.5 30:01.6 2:21.4
3 1040 Giuliana Gonzalez   10 20 17:19.1 47:20.8 3:29.0
4 1039 Susanna Bradicich   15 35 18:22.8 1:05:43.6 4:32.7
5 1044 Eliza Solymosy   20 55 20:41.0 1:26:24.6 6:50.9
6 1043 Brooklynn Schreiber   (21) (76) 20:47.7 1:47:12.4 6:57.6
7 1045 Mia Thompson   (22) (98) 21:39.1 2:08:51.5 7:49.0
8 1046 Domenica Sepe   More Than 7   22:20.4 2:31:11.9 8:30.3
9 1047 Reese Sicinski   More Than 7   24:41.6 2:55:53.5 10:51.5

Team - Aristoi Classical

Finish Position - 4

Team Score (places): 74

Team Score (times): 1:36:52.2

Ave Time:19:22.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1020 Rachel Lajaunie   8 8 15:50.0 15:50.0 1:59.9
2 1018 Eliana Garces   11 19 17:30.9 33:21.0 3:40.8
3 1017 Samantha Eickmann   12 31 17:45.2 51:06.3 3:55.1
4 1019 Aubrey Hodes   16 47 19:12.1 1:10:18.5 5:22.0
5 1022 Gianna Tropeano   27 74 26:33.7 1:36:52.2 12:43.6

Team - Chinquapin Prep

Finish Position - 5

Team Score (places): 120

Team Score (times): 2:01:15.7

Ave Time:24:15.1

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1032 Ashley Balderas   17 17 19:55.1 19:55.1 6:05.0
2 1037 Vanessa Gonzalez   24 41 23:29.9 43:25.0 9:39.8
3 1036 Lisa Garza   25 66 25:11.5 1:08:36.6 11:21.4
4 1034 Daphne Dominguez   26 92 26:00.9 1:34:37.6 12:10.8
5 1038 Tata Traore   28 120 26:38.1 2:01:15.7 12:48.0
6 1033 Isabelle Cruz   (29) (149) 26:42.1 2:27:57.8 12:52.0
7 1035 Audrey Fuentes   (30) (179) 26:43.1 2:54:40.9 12:53.0

Team - Emery/Weiner

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1056 Audrey Hochglaube   Less Than 5   15:25.2 15:25.2 1:35.1
2 1053 Sophie Kauffman   Less Than 5   16:18.2 31:43.5 2:28.1
3 1055 Mia Septimus   Less Than 5   18:09.4 49:53.0 4:19.3
4 1054 Cora Lee   Less Than 5   18:09.6 1:08:02.6 4:19.5

Team - First Baptist Christian

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1074 Megan Smith   Less Than 5   15:10.0 15:10.0 1:19.9

Team - Second Baptist

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1328 Lauren Baker   Less Than 5   14:58.0 14:58.0 1:07.9
2 1327 Sara Griffin   Less Than 5   15:28.9 30:27.0 1:38.8

Team - Spring DeKaney

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1356 Yalisa Thomas   Less Than 5   23:22.2 23:22.2 9:32.1
2 1347 Lauren Faulks   Less Than 5   23:22.3 46:44.5 9:32.2

Team - Trinity Classical

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1392 Dakota Rostant   Less Than 5   16:30.3 16:30.3 2:40.2
2 1388 Anna Bartlett   Less Than 5   16:57.1 33:27.5 3:07.0
3 1389 Audrey Hughes   Less Than 5   17:14.9 50:42.4 3:24.8
4 1391 Audrey Meeks   Less Than 5   19:01.0 1:09:43.5 5:10.9