Providence Classical Paladin Invitational

September 17, 2022


Results By Run Houston Timing runhoustontiming.net

Overall Finish List - Boys

MS Boys Division 1

All Teams

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 1 138 Jeremy Gaitan MS Lutheran South Academy 11:19.8 5:40/M
2 2 239 Kaeden Beno MS Providence Classical 11:32.7 5:46/M
3 3 248 Elijah Zuniga MS Providence Classical 11:32.9 5:46/M
4 4 540 Paul Cosgray Western Academy 11:49.9 5:55/M
5 5 263 Asher Bravo River Oaks Baptist 11:53.7 5:57/M
6 6 100 Cody Hopkins MS Houston Homeschool Athletics 12:06.8 6:03/M
7 7 541 Bill Efting Western Academy 12:15.5 6:08/M
8 8 542 Will Efting Western Academy 12:15.5 6:08/M
9 (< 5) 66 Jackson Hickok MS Emery/Weiner 12:31.6 6:16/M
10 (< 5) 333 Michael Sanchez St Anne 12:36.2 6:18/M
11 9 457 Kaeden Hager MS The Village 12:42.2 6:21/M
12 10 389 Elias Castillo St Mark Lutheran 12:48.6 6:24/M
13 11 426 Rhensler Hubbard MS St Thomas Episcopal 12:48.7 6:24/M
14 12 272 Tripp Merren River Oaks Baptist 12:53.4 6:27/M
15 13 244 Mark Reenders MS Providence Classical 12:56.1 6:28/M
16 14 245 Carter Self MS Providence Classical 13:07.5 6:34/M
17 (< 5) 79 Santiago Arellano Grace 13:12.5 6:36/M
18 15 538 Michael Booth Western Academy 13:15.0 6:38/M
19 (< 5) 128 Owen Grzanich MS Logos Prep 13:15.1 6:38/M
20 16 515 Andres Barrero Trinity Klein Lutheran 13:16.0 6:38/M
21 17 514 Evan Anderson Trinity Klein Lutheran 13:16.6 6:38/M
22 18 271 Mateo Leal River Oaks Baptist 13:23.4 6:42/M
23 19 4 Walker Colson Annunciation Orthodox 13:26.3 6:43/M
24 (< 5) 67 Isaac Hochglaube MS Emery/Weiner 13:29.4 6:45/M
25 20 462 Naji Moukarim MS The Village 13:31.8 6:46/M
26 (< 5) 332 Lochlann O Suilleabhain St Anne 13:34.1 6:47/M
27 21 397 Cruz Sosa St Mark Lutheran 13:36.9 6:48/M
28 22 203 Walker Vaden Presbyterian 13:41.6 6:51/M
29 23 545 Luke Karges Western Academy 13:42.6 6:51/M
30 24 398 Carson Teeter St Mark Lutheran 13:44.3 6:52/M
31 25 10 Jaxson Sprinkles Annunciation Orthodox 13:46.0 6:53/M
32 26 3 Henry Brenckmann Annunciation Orthodox 13:48.6 6:54/M
33 27 436 Conrad Tamm MS St Thomas Episcopal 13:49.5 6:55/M
34 (< 5) 65 Grant Berry MS Emery/Weiner 13:51.1 6:56/M
35 28 548 Thomas Nichols Western Academy 13:52.0 6:56/M
36 29 264 Jayce Flowers River Oaks Baptist 13:52.3 6:56/M
37 30 103 Pieter Schoeman MS Houston Homeschool Athletics 13:54.2 6:57/M
38 31 136 Brock Boessling MS Lutheran South Academy 13:57.3 6:59/M
39 (< 5) 330 Preston Bennett St Anne 13:59.5 7:00/M
40 (< 5) 129 Bryan Hood MS Logos Prep 14:00.3 7:00/M
41 32 435 Andres Pena MS St Thomas Episcopal 14:01.5 7:01/M
42 33 247 Turner Young MS Providence Classical 14:04.4 7:02/M
43 34 387 Tucker Bubela St Mark Lutheran 14:05.1 7:03/M
44 35 276 Sam Wangler River Oaks Baptist 14:12.9 7:06/M
45 36 519 Keegan Honeck Trinity Klein Lutheran 14:14.9 7:07/M
46 37 193 Brian Duffy Presbyterian 14:16.1 7:08/M
47 38 101 Javier Lopez MS Houston Homeschool Athletics 14:18.5 7:09/M
48 39 481 Trey Hearn MS Trinity Classical 14:19.8 7:10/M
49 40 484 James McElroy MS Trinity Classical 14:22.8 7:11/M
50 41 483 Luke Leibert MS Trinity Classical 14:23.2 7:12/M
51 42 6 Eesa Husain Annunciation Orthodox 14:32.4 7:16/M
52 43 266 Asher Gurr River Oaks Baptist 14:33.8 7:17/M
53 44 482 Simeon Hill MS Trinity Classical 14:34.2 7:17/M
54 45 145 Hennley Santellana MS Lutheran South Academy 14:35.2 7:18/M
55 46 410 Noah Beckmann St Mark's Episcopal 14:36.4 7:18/M
56 47 2 Grant Allen Annunciation Orthodox 14:37.0 7:19/M
57 48 390 Khris Fuentes St Mark Lutheran 14:37.4 7:19/M
58 49 146 Jake Stewart MS Lutheran South Academy 14:38.1 7:19/M
59 50 8 Keshav Sathyamoorty Annunciation Orthodox 14:39.1 7:20/M
60 51 270 Niko Laskaris River Oaks Baptist 14:42.2 7:21/M
61 52 7 Sachin Jhunjhunwala Annunciation Orthodox 14:42.8 7:21/M
62 53 199 Connor Kerlin Presbyterian 14:44.7 7:22/M
63 (> 7) 269 Wes Kozar River Oaks Baptist 14:45.1 7:23/M
64 54 240 Xavier Birch MS Providence Classical 14:45.2 7:23/M
65 (< 5) 78 Nicholas Welling Founders Christian (Spring) 14:47.6 7:24/M
66 (> 7) 265 James Gips River Oaks Baptist 14:48.4 7:24/M
67 55 546 Colin Mull Western Academy 14:48.5 7:24/M
68 (> 7) 535 Gabriel Aycock Western Academy 14:54.3 7:27/M
69 56 99 Owen Eppers MS Houston Homeschool Athletics 14:56.7 7:28/M
70 (> 7) 537 Richard Bocock Western Academy 14:58.4 7:29/M
71 57 395 Owen Read St Mark Lutheran 15:01.1 7:31/M
72 (> 7) 547 Joaquin Muniz Western Academy 15:01.9 7:31/M
73 (> 7) 275 Suraj Verma River Oaks Baptist 15:02.0 7:31/M
74 58 521 Connor Seay Trinity Klein Lutheran 15:05.9 7:33/M
75 (> 7) 11 Henry Yates Annunciation Orthodox 15:06.0 7:33/M
76 (< 5) 442 Andreas Decker St. John Paul II Catholic School 15:10.6 7:35/M
77 (> 7) 267 Grant Hilliard River Oaks Baptist 15:12.2 7:36/M
78 59 206 Hank Young Presbyterian 15:13.2 7:37/M
79 60 487 Josiah Smith MS Trinity Classical 15:13.8 7:37/M
80 (> 7) 5 Alexander Ewart Annunciation Orthodox 15:14.7 7:37/M
81 61 458 Matthew Itkins MS The Village 15:14.8 7:37/M
82 (< 5) 377 Mario Roque St Joseph (Bryan) 15:15.0 7:38/M
83 62 201 Noah Peterman Presbyterian 15:15.4 7:38/M
84 63 461 Filip Mikulek MS The Village 15:16.0 7:38/M
85 64 147 Kilian Thomson MS Lutheran South Academy 15:16.2 7:38/M
86 65 438 Beckett Yowell MS St Thomas Episcopal 15:16.7 7:38/M
87 (< 5) 64 Josiah Mathew MS Covenant Academy 15:17.7 7:39/M
88 66 384 Joshua Birdsong St Mark Lutheran 15:18.7 7:39/M
89 (< 5) 331 Westone Heard St Anne 15:19.3 7:40/M
90 (< 5) 175 Asher Fowler Our Savior Lutheran 15:20.6 7:40/M
91 (> 7) 274 Bennett Thomas River Oaks Baptist 15:21.9 7:41/M
92 67 243 Michael Ibanez MS Providence Classical 15:22.9 7:41/M
93 68 419 Martin Villamil St Mark's Episcopal 15:24.2 7:42/M
94 (< 5) 351 Clayton McReynolds St Francis Episcopal 15:26.9 7:43/M
95 (> 7) 393 Kolton Mobley St Mark Lutheran 15:29.2 7:45/M
96 69 149 Cole Weido MS Lutheran South Academy 15:31.7 7:46/M
97 70 135 Ethan Blackley MS Lutheran South Academy 15:32.6 7:46/M
98 71 102 Eli Putnam MS Houston Homeschool Athletics 15:35.8 7:48/M
99 72 459 Aakash Jhingran MS The Village 15:38.7 7:49/M
100 (> 7) 392 Conner Mayeu St Mark Lutheran 15:51.4 7:56/M
O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
101 73 485 Jack McKeon MS Trinity Classical 15:57.5 7:59/M
102 74 517 Luke Bowen Trinity Klein Lutheran 15:57.6 7:59/M
103 (< 5) 72 Robby Cullum MS Faith West Academy 16:04.4 8:02/M
104 (> 7) 544 Elijah Hinkie Western Academy 16:05.9 8:03/M
105 75 95 Joshua Stewart MS Houston Homeschool Athletics 16:09.5 8:05/M
106 (< 5) 322 Carter Champagne MS Salt and Light Homeschool 16:10.9 8:05/M
107 (> 7) 391 Bryce Magee St Mark Lutheran 16:10.9 8:05/M
108 (> 7) 386 Greyson Brewer St Mark Lutheran 16:11.9 8:06/M
109 76 460 Alistair Johnson MS The Village 16:12.4 8:06/M
110 (< 5) 443 Jorge Pruneda St. John Paul II Catholic School 16:13.4 8:07/M
111 77 463 Luca Sabanekh MS The Village 16:14.0 8:07/M
112 (< 5) 174 Bennet Collins Our Savior Lutheran 16:14.8 8:07/M
113 (< 5) 75 Cohen Schultz MS Faith West Academy 16:15.8 8:08/M
114 78 520 Christopher Kenski Trinity Klein Lutheran 16:18.8 8:09/M
115 (> 7) 141 Matt Maldonado MS Lutheran South Academy 16:23.7 8:12/M
116 79 518 Moses Culpepper Trinity Klein Lutheran 16:24.8 8:12/M
117 (> 7) 140 Keaton Herrin MS Lutheran South Academy 16:34.5 8:17/M
118 80 428 Luca Karpati MS St Thomas Episcopal 16:36.4 8:18/M
119 81 191 Mark Carbajal Presbyterian 16:38.4 8:19/M
120 82 480 Caleb Graham MS Trinity Classical 16:38.4 8:19/M
121 (> 7) 394 Noah Nulty St Mark Lutheran 16:41.5 8:21/M
122 83 433 Alek Morency MS St Thomas Episcopal 16:47.8 8:24/M
123 (> 7) 385 Brady Brewer St Mark Lutheran 16:50.3 8:25/M
124 (> 7) 543 Alexander Greaves Western Academy 16:58.1 8:29/M
125 (> 7) 144 Caleb Robert MS Lutheran South Academy 17:02.1 8:31/M
126 (> 7) 536 Harrison Banks Western Academy 17:02.4 8:31/M
127 84 418 Ben Spalding St Mark's Episcopal 17:06.1 8:33/M
128 (< 5) 376 Christian Arredondo St Joseph (Bryan) 17:11.9 8:36/M
129 85 409 Charles Allen St Mark's Episcopal 17:12.1 8:36/M
130 86 197 Sebastian Gibbons Presbyterian 17:20.7 8:40/M
131 (< 5) 81 Callum Mongrain Grace 17:21.0 8:41/M
132 (> 7) 273 Christian Sackett River Oaks Baptist 17:24.0 8:42/M
133 (> 7) 148 Ethan Van Wie MS Lutheran South Academy 17:27.9 8:44/M
134 (> 7) 200 Alejandro Madero Yanez Presbyterian 17:30.4 8:45/M
135 87 414 Kyle Cunius St Mark's Episcopal 17:33.0 8:47/M
136 88 430 Theo Kegge MS St Thomas Episcopal 17:36.6 8:48/M
137 (< 5) 127 Aaron Gonzalez MS Logos Prep 17:41.1 8:51/M
138 (< 5) 378 Benjamin Walker St Joseph (Bryan) 17:44.3 8:52/M
139 (< 5) 444 Mateo Sanchez St. John Paul II Catholic School 17:49.6 8:55/M
140 (< 5) 445 Alonzo Zenizo St. John Paul II Catholic School 17:51.1 8:56/M
141 89 411 Bryson Blasingame St Mark's Episcopal 17:51.3 8:56/M
142 (> 7) 539 Declan Cody Western Academy 18:03.5 9:02/M
143 90 416 Zachary Lethcoe St Mark's Episcopal 18:32.3 9:16/M
144 (> 7) 277 Evan Williams River Oaks Baptist 18:42.5 9:21/M
145 (> 7) 204 Christian Wade Presbyterian 18:57.9 9:29/M
146 (> 7) 427 Mark Jones MS St Thomas Episcopal 19:00.2 9:30/M
147 (> 7) 188 Oliver Anthony Presbyterian 19:03.9 9:32/M
148 (> 7) 150 Easton Yeo MS Lutheran South Academy 19:09.3 9:35/M
149 (> 7) 549 Bennett Pearson Western Academy 19:22.9 9:41/M
150 (> 7) 388 Jake Burney St Mark Lutheran 19:46.6 9:53/M
151 (> 7) 12 Jack Zoeller Annunciation Orthodox 19:52.5 9:56/M
152 91 96 Silas Putnam MS Houston Homeschool Athletics 19:57.7 9:59/M
153 (> 7) 429 Johan Kegg MS St Thomas Episcopal 20:35.9 10:18/M
154 (> 7) 417 Mick (ethan) Phillips St Mark's Episcopal 22:49.2 11:25/M
155 (> 7) 396 Nolan Rogers St Mark Lutheran 22:53.2 11:27/M

Team Scores - Boys

MS Boys Division 1

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Western Academy 57 4 7 8 15 23 28 55    
Top 5 Times: 1:03:18.6  
2 MS Providence Classical 65 2 3 13 14 33 54 67    
Top 5 Times: 1:03:13.8  
3 River Oaks Baptist 99 5 12 18 29 35 43 51    
Top 5 Times: 1:06:15.9  
4 St Mark Lutheran 137 10 21 24 34 48 57 66    
Top 5 Times: 1:08:52.5  
5 Annunciation Orthodox 159 19 25 26 42 47 50 52    
Top 5 Times: 1:10:10.5  
6 MS Lutheran South Academy 190 1 31 45 49 64 69 70    
Top 5 Times: 1:09:46.8  
7 MS Houston Homeschool Athletics 201 6 30 38 56 71 75 91    
Top 5 Times: 1:10:52.1  
8 Trinity Klein Lutheran 201 16 17 36 58 74 78 79    
Top 5 Times: 1:11:51.2  
9 MS St Thomas Episcopal 215 11 27 32 65 80 83 88    
Top 5 Times: 1:12:33.0  
10 MS Trinity Classical 224 39 40 41 44 60 73 82    
Top 5 Times: 1:12:54.0  
11 MS The Village 225 9 20 61 63 72 76 77    
Top 5 Times: 1:12:23.8  
12 Presbyterian 233 22 37 53 59 62 81 86    
Top 5 Times: 1:13:11.3  
13 St Mark's Episcopal 370 46 68 84 85 87 89 90    
Top 5 Times: 1:21:51.9  
Inc. MS Covenant Academy 1 finishers    
Inc. MS Emery/Weiner 3 finishers    
Inc. MS Faith West Academy 2 finishers    
Inc. Founders Christian (Spring) 1 finishers    
Inc. Grace 2 finishers    
Inc. MS Logos Prep 3 finishers    
Inc. Our Savior Lutheran 2 finishers    
Inc. MS Salt and Light Homeschool 1 finishers    
Inc. St Anne 4 finishers    
Inc. St Francis Episcopal 1 finishers    
Inc. St Joseph (Bryan) 3 finishers    
Inc. St. John Paul II Catholic School 4 finishers    
 

Final Team Results - Boys

MS Boys Division 1

Team - Western Academy

Finish Position - 1

Team Score (places): 57

Team Score (times): 1:03:18.6

Ave Time:12:39.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 540 Paul Cosgray   4 4 11:49.9 11:49.9
2 541 Bill Efting   7 11 12:15.5 24:05.4
3 542 Will Efting   8 19 12:15.5 36:21.0
4 538 Michael Booth   15 34 13:15.0 49:36.0
5 545 Luke Karges   23 57 13:42.6 1:03:18.6
6 548 Thomas Nichols   (28)   13:52.0 1:17:10.7
7 546 Colin Mull   (55)   14:48.5 1:31:59.3
8 535 Gabriel Aycock   More Than 7   14:54.3 1:46:53.6
9 537 Richard Bocock   More Than 7   14:58.4 2:01:52.0
10 547 Joaquin Muniz   More Than 7   15:01.9 2:16:54.0
11 544 Elijah Hinkie   More Than 7   16:05.9 2:32:59.9
12 543 Alexander Greaves   More Than 7   16:58.1 2:49:58.1 0:36.2
13 536 Harrison Banks   More Than 7   17:02.4 3:07:00.5 0:40.5
14 539 Declan Cody   More Than 7   18:03.5 3:25:04.1 1:41.6
15 549 Bennett Pearson   More Than 7   19:22.9 3:44:27.0 3:01.0

Team - MS Providence Classical

Finish Position - 2

Team Score (places): 65

Team Score (times): 1:03:13.8

Ave Time:12:38.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 239 Kaeden Beno   2 2 11:32.7 11:32.7
2 248 Elijah Zuniga   3 5 11:32.9 23:05.7
3 244 Mark Reenders   13 18 12:56.1 36:01.8
4 245 Carter Self   14 32 13:07.5 49:09.3
5 247 Turner Young   33 65 14:04.4 1:03:13.8
6 240 Xavier Birch   (54)   14:45.2 1:17:59.0
7 243 Michael Ibanez   (67)   15:22.9 1:33:21.9

Team - River Oaks Baptist

Finish Position - 3

Team Score (places): 99

Team Score (times): 1:06:15.9

Ave Time:13:15.1

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 263 Asher Bravo   5 5 11:53.7 11:53.7
2 272 Tripp Merren   12 17 12:53.4 24:47.2
3 271 Mateo Leal   18 35 13:23.4 38:10.6
4 264 Jayce Flowers   29 64 13:52.3 52:03.0
5 276 Sam Wangler   35 99 14:12.9 1:06:15.9
6 266 Asher Gurr   (43)   14:33.8 1:20:49.7
7 270 Niko Laskaris   (51)   14:42.2 1:35:32.0
8 269 Wes Kozar   More Than 7   14:45.1 1:50:17.2
9 265 James Gips   More Than 7   14:48.4 2:05:05.7
10 275 Suraj Verma   More Than 7   15:02.0 2:20:07.8
11 267 Grant Hilliard   More Than 7   15:12.2 2:35:20.0
12 274 Bennett Thomas   More Than 7   15:21.9 2:50:41.9
13 273 Christian Sackett   More Than 7   17:24.0 3:08:05.9 1:02.1
14 277 Evan Williams   More Than 7   18:42.5 3:26:48.4 2:20.6

Team - St Mark Lutheran

Finish Position - 4

Team Score (places): 137

Team Score (times): 1:08:52.5

Ave Time:13:46.5

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 389 Elias Castillo   10 10 12:48.6 12:48.6
2 397 Cruz Sosa   21 31 13:36.9 26:25.5
3 398 Carson Teeter   24 55 13:44.3 40:09.9
4 387 Tucker Bubela   34 89 14:05.1 54:15.1
5 390 Khris Fuentes   48 137 14:37.4 1:08:52.5
6 395 Owen Read   (57)   15:01.1 1:23:53.6
7 384 Joshua Birdsong   (66)   15:18.7 1:39:12.3
8 393 Kolton Mobley   More Than 7   15:29.2 1:54:41.5
9 392 Conner Mayeu   More Than 7   15:51.4 2:10:33.0
10 391 Bryce Magee   More Than 7   16:10.9 2:26:44.0
11 386 Greyson Brewer   More Than 7   16:11.9 2:42:55.9
12 394 Noah Nulty   More Than 7   16:41.5 2:59:37.4 0:19.6
13 385 Brady Brewer   More Than 7   16:50.3 3:16:27.7 0:28.4
14 388 Jake Burney   More Than 7   19:46.6 3:36:14.3 3:24.7
15 396 Nolan Rogers   More Than 7   22:53.2 3:59:07.6 6:31.3

Team - Annunciation Orthodox

Finish Position - 5

Team Score (places): 159

Team Score (times): 1:10:10.5

Ave Time:14:02.1

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4 Walker Colson   19 19 13:26.3 13:26.3
2 10 Jaxson Sprinkles   25 44 13:46.0 27:12.3
3 3 Henry Brenckmann   26 70 13:48.6 41:01.0
4 6 Eesa Husain   42 112 14:32.4 55:33.4
5 2 Grant Allen   47 159 14:37.0 1:10:10.5
6 8 Keshav Sathyamoorty   (50)   14:39.1 1:24:49.6
7 7 Sachin Jhunjhunwala   (52)   14:42.8 1:39:32.5
8 11 Henry Yates   More Than 7   15:06.0 1:54:38.5
9 5 Alexander Ewart   More Than 7   15:14.7 2:09:53.3
10 12 Jack Zoeller   More Than 7   19:52.5 2:29:45.9 3:30.6

Team - MS Lutheran South Academy

Finish Position - 6

Team Score (places): 190

Team Score (times): 1:09:46.8

Ave Time:13:57.3

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 138 Jeremy Gaitan   1 1 11:19.8 11:19.8
2 136 Brock Boessling   31 32 13:57.3 25:17.1
3 145 Hennley Santellana   45 77 14:35.2 39:52.4
4 146 Jake Stewart   49 126 14:38.1 54:30.5
5 147 Kilian Thomson   64 190 15:16.2 1:09:46.8
6 149 Cole Weido   (69)   15:31.7 1:25:18.5
7 135 Ethan Blackley   (70)   15:32.6 1:40:51.2
8 141 Matt Maldonado   More Than 7   16:23.7 1:57:14.9 0:01.8
9 140 Keaton Herrin   More Than 7   16:34.5 2:13:49.5 0:12.6
10 144 Caleb Robert   More Than 7   17:02.1 2:30:51.6 0:40.2
11 148 Ethan Van Wie   More Than 7   17:27.9 2:48:19.6 1:06.0
12 150 Easton Yeo   More Than 7   19:09.3 3:07:28.9 2:47.4

Team - MS Houston Homeschool Athletics

Finish Position - 7

Team Score (places): 201

Team Score (times): 1:10:52.1

Ave Time:14:10.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 100 Cody Hopkins   6 6 12:06.8 12:06.8
2 103 Pieter Schoeman   30 36 13:54.2 26:01.0
3 101 Javier Lopez   38 74 14:18.5 40:19.6
4 99 Owen Eppers   56 130 14:56.7 55:16.3
5 102 Eli Putnam   71 201 15:35.8 1:10:52.1
6 95 Joshua Stewart   (75)   16:09.5 1:27:01.7
7 96 Silas Putnam   (91)   19:57.7 1:46:59.4 3:35.8

Team - Trinity Klein Lutheran

Finish Position - 8

Team Score (places): 201

Team Score (times): 1:11:51.2

Ave Time:14:22.2

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 515 Andres Barrero   16 16 13:16.0 13:16.0
2 514 Evan Anderson   17 33 13:16.6 26:32.6
3 519 Keegan Honeck   36 69 14:14.9 40:47.6
4 521 Connor Seay   58 127 15:05.9 55:53.5
5 517 Luke Bowen   74 201 15:57.6 1:11:51.2
6 520 Christopher Kenski   (78)   16:18.8 1:28:10.1
7 518 Moses Culpepper   (79)   16:24.8 1:44:34.9 0:02.9

Team - MS St Thomas Episcopal

Finish Position - 9

Team Score (places): 215

Team Score (times): 1:12:33.0

Ave Time:14:30.6

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 426 Rhensler Hubbard   11 11 12:48.7 12:48.7
2 436 Conrad Tamm   27 38 13:49.5 26:38.2
3 435 Andres Pena   32 70 14:01.5 40:39.8
4 438 Beckett Yowell   65 135 15:16.7 55:56.6
5 428 Luca Karpati   80 215 16:36.4 1:12:33.0 0:14.5
6 433 Alek Morency   (83)   16:47.8 1:29:20.8 0:25.9
7 430 Theo Kegge   (88)   17:36.6 1:46:57.4 1:14.7
8 427 Mark Jones   More Than 7   19:00.2 2:05:57.7 2:38.3
9 429 Johan Kegg   More Than 7   20:35.9 2:26:33.7 4:14.0

Team - MS Trinity Classical

Finish Position - 10

Team Score (places): 224

Team Score (times): 1:12:54.0

Ave Time:14:34.8

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 481 Trey Hearn   39 39 14:19.8 14:19.8
2 484 James McElroy   40 79 14:22.8 28:42.6
3 483 Luke Leibert   41 120 14:23.2 43:05.9
4 482 Simeon Hill   44 164 14:34.2 57:40.1
5 487 Josiah Smith   60 224 15:13.8 1:12:54.0
6 485 Jack McKeon   (73)   15:57.5 1:28:51.5
7 480 Caleb Graham   (82)   16:38.4 1:45:30.0 0:16.5

Team - MS The Village

Finish Position - 11

Team Score (places): 225

Team Score (times): 1:12:23.8

Ave Time:14:28.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 457 Kaeden Hager   9 9 12:42.2 12:42.2
2 462 Naji Moukarim   20 29 13:31.8 26:14.1
3 458 Matthew Itkins   61 90 15:14.8 41:29.0
4 461 Filip Mikulek   63 153 15:16.0 56:45.1
5 459 Aakash Jhingran   72 225 15:38.7 1:12:23.8
6 460 Alistair Johnson   (76)   16:12.4 1:28:36.3
7 463 Luca Sabanekh   (77)   16:14.0 1:44:50.4

Team - Presbyterian

Finish Position - 12

Team Score (places): 233

Team Score (times): 1:13:11.3

Ave Time:14:38.2

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 203 Walker Vaden   22 22 13:41.6 13:41.6
2 193 Brian Duffy   37 59 14:16.1 27:57.7
3 199 Connor Kerlin   53 112 14:44.7 42:42.5
4 206 Hank Young   59 171 15:13.2 57:55.8
5 201 Noah Peterman   62 233 15:15.4 1:13:11.3
6 191 Mark Carbajal   (81)   16:38.4 1:29:49.7 0:16.5
7 197 Sebastian Gibbons   (86)   17:20.7 1:47:10.4 0:58.8
8 200 Alejandro Madero Yanez   More Than 7   17:30.4 2:04:40.8 1:08.5
9 204 Christian Wade   More Than 7   18:57.9 2:23:38.7 2:36.0
10 188 Oliver Anthony   More Than 7   19:03.9 2:42:42.7 2:42.0

Team - St Mark's Episcopal

Finish Position - 13

Team Score (places): 370

Team Score (times): 1:21:51.9

Ave Time:16:22.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 410 Noah Beckmann   46 46 14:36.4 14:36.4
2 419 Martin Villamil   68 114 15:24.2 30:00.6
3 418 Ben Spalding   84 198 17:06.1 47:06.8 0:44.2
4 409 Charles Allen   85 283 17:12.1 1:04:18.9 0:50.2
5 414 Kyle Cunius   87 370 17:33.0 1:21:51.9 1:11.1
6 411 Bryson Blasingame   (89)   17:51.3 1:39:43.3 1:29.4
7 416 Zachary Lethcoe   (90)   18:32.3 1:58:15.6 2:10.4
8 417 Mick (ethan) Phillips   More Than 7   22:49.2 2:21:04.9 6:27.3

Team - St Anne

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 333 Michael Sanchez   Less Than 5   12:36.2 12:36.2
2 332 Lochlann O Suilleabhain   Less Than 5   13:34.1 26:10.4
3 330 Preston Bennett   Less Than 5   13:59.5 40:09.9
4 331 Westone Heard   Less Than 5   15:19.3 55:29.3

Team - St. John Paul II Catholic School

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 442 Andreas Decker   Less Than 5   15:10.6 15:10.6
2 443 Jorge Pruneda   Less Than 5   16:13.4 31:24.0
3 444 Mateo Sanchez   Less Than 5   17:49.6 49:13.7 1:27.7
4 445 Alonzo Zenizo   Less Than 5   17:51.1 1:07:04.9 1:29.2

Team - MS Emery/Weiner

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 66 Jackson Hickok   Less Than 5   12:31.6 12:31.6
2 67 Isaac Hochglaube   Less Than 5   13:29.4 26:01.1
3 65 Grant Berry   Less Than 5   13:51.1 39:52.2

Team - MS Logos Prep

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 128 Owen Grzanich   Less Than 5   13:15.1 13:15.1
2 129 Bryan Hood   Less Than 5   14:00.3 27:15.4
3 127 Aaron Gonzalez   Less Than 5   17:41.1 44:56.6 1:19.2

Team - St Joseph (Bryan)

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 377 Mario Roque   Less Than 5   15:15.0 15:15.0
2 376 Christian Arredondo   Less Than 5   17:11.9 32:27.0 0:50.0
3 378 Benjamin Walker   Less Than 5   17:44.3 50:11.4 1:22.4

Team - MS Faith West Academy

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 72 Robby Cullum   Less Than 5   16:04.4 16:04.4
2 75 Cohen Schultz   Less Than 5   16:15.8 32:20.2

Team - Grace

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 79 Santiago Arellano   Less Than 5   13:12.5 13:12.5
2 81 Callum Mongrain   Less Than 5   17:21.0 30:33.6 0:59.1

Team - Our Savior Lutheran

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 175 Asher Fowler   Less Than 5   15:20.6 15:20.6
2 174 Bennet Collins   Less Than 5   16:14.8 31:35.5

Team - MS Covenant Academy

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 64 Josiah Mathew   Less Than 5   15:17.7 15:17.7

Team - Founders Christian (Spring)

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 78 Nicholas Welling   Less Than 5   14:47.6 14:47.6

Team - MS Salt and Light Homeschool

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 322 Carter Champagne   Less Than 5   16:10.9 16:10.9

Team - St Francis Episcopal

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 351 Clayton McReynolds   Less Than 5   15:26.9 15:26.9