2022 SFA Lumberjack XC Invitational

September 17, 2022



Overall Finish List - Men

Varsity Boys

Teams

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 1 4160 Victor Vasquez-Rosas Conroe 15:38.7 5:03/M
2 2 4386 Adrian Ramirez Tenaha 16:33.3 5:20/M
3 3 4381 Misael Hernandez Tenaha 16:34.7 5:21/M
4 4 4391 Elyjah Dapermont Langham Creek 16:37.6 5:22/M
5 5 4324 Hayden Blake Nacogdoches 16:37.7 5:22/M
6 6 4383 Evan Plata Tenaha 16:42.4 5:23/M
7 7 4399 Vijay Washington Langham Creek 16:42.8 5:23/M
8 8 4393 Isaac Garcia Langham Creek 16:43.2 5:24/M
9 9 4154 Joe Kolb Conroe 16:48.0 5:25/M
10 10 4382 Jairo Hernandez Tenaha 17:14.4 5:34/M
11 11 4248 Leo Munoz Lufkin 17:15.2 5:34/M
12 12 4157 Matthew Medina Conroe 17:31.5 5:39/M
13 13 4331 Nixon Long Nacogdoches 17:37.7 5:41/M
14 14 4149 Motuliki Ethan Conroe 17:40.1 5:42/M
15 15 4392 Grant Derouen Langham Creek 17:46.5 5:44/M
16 16 4398 Luke Warring Langham Creek 17:47.8 5:44/M
17 17 4163 Matthew Yale Conroe 17:49.2 5:45/M
18 18 4159 Joshua Upshaw Conroe 17:51.6 5:46/M
19 19 4397 Ayden Rosas-Nguyen Langham Creek 17:53.2 5:46/M
20 20 4228 Sebastian Vera Livingston 17:53.7 5:46/M
21 21 4380 Eustorgio Flores Tenaha 17:56.7 5:47/M
22 22 4148 Rodriguez Daniel Conroe 17:57.3 5:48/M
23 23 4251 Nery Sandoval Lufkin 18:05.6 5:50/M
24 24 4395 Alan Lopez Langham Creek 18:24.5 5:56/M
25 25 4337 Milo Tkacik Nacogdoches 18:24.8 5:56/M
26 26 4225 John Perez Livingston 18:32.8 5:59/M
27 27 4327 Andrew Guardado Nacogdoches 18:38.4 6:01/M
28 28 4336 Walker Oliver Nacogdoches 18:43.3 6:02/M
29 (< 5) 4371 Avery Sisco Pineywoods Comm. Academy 18:47.3 6:04/M
30 29 4338 Kannon Van Valkenburgh Nacogdoches 18:49.0 6:04/M
31 (> 7) 4394 Brandyn Lingan Langham Creek 18:49.7 6:04/M
32 30 4246 David Johnson Lufkin 18:53.7 6:06/M
33 31 4216 Ethan Fleetwood Livingston 18:59.0 6:07/M
34 32 4215 Ovidio Casas Livingston 19:12.5 6:12/M
35 33 4350 Erik Soto Nacogdoches Central Heights 19:20.8 6:14/M
36 34 4221 Alesandro Lopez Livingston 19:37.8 6:20/M
37 35 4348 Luke Davis Nacogdoches Central Heights 19:43.6 6:22/M
38 36 4242 Oscar Garcia Lufkin 20:02.1 6:28/M
39 37 4347 David Coleman Nacogdoches Central Heights 20:11.9 6:31/M
40 38 4349 Alex Padilla Nacogdoches Central Heights 20:15.9 6:32/M
41 39 4252 Omar Vera Lufkin 20:40.2 6:40/M
42 40 4387 Alex Rojas Tenaha 20:47.5 6:42/M
43 (< 5) 4369 Damien Hundall Pineywoods Comm. Academy 21:37.7 6:59/M
44 (< 5) 4368 Landon Campbell Pineywoods Comm. Academy 22:34.6 7:17/M
45 41 4346 Brett Bailey Nacogdoches Central Heights 26:43.6 8:37/M

Overall Finish List - Men

JV Boys

Teams

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 1 4155 James Kouba Conroe 18:02.9 5:49/M
2 2 4329 Jonas Hollins Nacogdoches 18:23.4 5:56/M
3 (< 5) 4195 Troy Enos Cushing 18:57.8 6:07/M
4 3 4333 Eden Madera Nacogdoches 19:31.3 6:18/M
5 4 4339 Chistopher Whitaker Nacogdoches 19:41.3 6:21/M
6 5 4162 Urban Woodrome Conroe 19:46.6 6:23/M
7 6 4330 Micah Lockett Nacogdoches 20:12.3 6:31/M
8 7 4153 Ryan Knighton Conroe 20:15.3 6:32/M
9 8 4164 David Levi Zeitz Conroe 20:18.0 6:33/M
10 (< 5) 4217 Andrew Garcia Livingston 20:40.0 6:40/M
11 9 4151 Henry Gardiner Conroe 21:04.5 6:48/M
12 10 4150 Marcus Garcia Conroe 21:07.0 6:49/M
13 11 4152 Reason Kilian Conroe 21:17.4 6:52/M
14 (> 7) 4161 Brady Wilds Conroe 21:28.2 6:56/M
15 (< 5) 4244 Ben Hicks Lufkin 21:36.2 6:58/M
16 (> 7) 4165 Davin Zach Zeitz Conroe 21:36.8 6:58/M
17 (< 5) 4213 Kaden Bland Livingston 22:20.2 7:12/M
18 (> 7) 4156 Pedro Martinez Conroe 22:31.8 7:16/M
19 (> 7) 4166 Isaac Zheng Conroe 22:32.9 7:16/M
20 (> 7) 4145 Colton Ashley Conroe 22:33.6 7:17/M
21 12 4335 Keiran Middlebrook Nacogdoches 23:00.5 7:25/M
22 (> 7) 4147 Brody Champagne Conroe 23:43.6 7:39/M
23 (> 7) 4158 Keegan Pepper-Stephens Conroe 24:59.4 8:04/M
24 13 4326 Steven Espinoza-Nava Nacogdoches 26:44.1 8:37/M
25 (< 5) 4224 Juan Oliveras Livingston 29:00.3 9:21/M
26 (> 7) 4146 Sibraim Barbosa Conroe 29:30.6 9:31/M

Overall Finish List - Men

JV Girls

Teams

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 (< 5) 4377 Eustorgio Flores Tenaha 17:30.0 8:45/M

Final Team Results - Men

Varsity Boys

Teams

Team - Tenaha

Finish Position - 1

Team Score (places): 42

Team Score (times): 1:25:01.8

Ave Time:17:00.3

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4386 Adrian Ramirez   2 2 16:33.3 16:33.3 0:54.6
2 4381 Misael Hernandez   3 5 16:34.7 33:08.0 0:56.0
3 4383 Evan Plata   6 11 16:42.4 49:50.5 1:03.7
4 4382 Jairo Hernandez   10 21 17:14.4 1:07:05.0 1:35.7
5 4380 Eustorgio Flores   21 42 17:56.7 1:25:01.8 2:18.0
6 4387 Alex Rojas   (40)   20:47.5 1:45:49.3 5:08.8

Team - Langham Creek

Finish Position - 2

Team Score (places): 50

Team Score (times): 1:25:38.2

Ave Time:17:07.6

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4391 Elyjah Dapermont   4 4 16:37.6 16:37.6 0:58.9
2 4399 Vijay Washington   7 11 16:42.8 33:20.4 1:04.1
3 4393 Isaac Garcia   8 19 16:43.2 50:03.7 1:04.5
4 4392 Grant Derouen   15 34 17:46.5 1:07:50.3 2:07.8
5 4398 Luke Warring   16 50 17:47.8 1:25:38.2 2:09.1
6 4397 Ayden Rosas-Nguyen   (19)   17:53.2 1:43:31.4 2:14.5
7 4395 Alan Lopez   (24)   18:24.5 2:01:56.0 2:45.8
8 4394 Brandyn Lingan   More Than 7   18:49.7 2:20:45.7 3:11.0

Team - Conroe

Finish Position - 3

Team Score (places): 53

Team Score (times): 1:25:27.6

Ave Time:17:05.5

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4160 Victor Vasquez-Rosas   1 1 15:38.7 15:38.7 0:00.0
2 4154 Joe Kolb   9 10 16:48.0 32:26.7 1:09.3
3 4157 Matthew Medina   12 22 17:31.5 49:58.2 1:52.8
4 4149 Motuliki Ethan   14 36 17:40.1 1:07:38.3 2:01.4
5 4163 Matthew Yale   17 53 17:49.2 1:25:27.6 2:10.5
6 4159 Joshua Upshaw   (18)   17:51.6 1:43:19.2 2:12.9
7 4148 Rodriguez Daniel   (22)   17:57.3 2:01:16.5 2:18.6

Team - Nacogdoches

Finish Position - 4

Team Score (places): 98

Team Score (times): 1:30:02.2

Ave Time:18:00.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4324 Hayden Blake   5 5 16:37.7 16:37.7 0:59.0
2 4331 Nixon Long   13 18 17:37.7 34:15.5 1:59.0
3 4337 Milo Tkacik   25 43 18:24.8 52:40.4 2:46.1
4 4327 Andrew Guardado   27 70 18:38.4 1:11:18.9 2:59.7
5 4336 Walker Oliver   28 98 18:43.3 1:30:02.2 3:04.6
6 4338 Kannon Van Valkenburgh   (29)   18:49.0 1:48:51.3 3:10.3

Team - Lufkin

Finish Position - 5

Team Score (places): 139

Team Score (times): 1:34:57.0

Ave Time:18:59.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4248 Leo Munoz   11 11 17:15.2 17:15.2 1:36.5
2 4251 Nery Sandoval   23 34 18:05.6 35:20.8 2:26.9
3 4246 David Johnson   30 64 18:53.7 54:14.6 3:15.0
4 4242 Oscar Garcia   36 100 20:02.1 1:14:16.8 4:23.4
5 4252 Omar Vera   39 139 20:40.2 1:34:57.0 5:01.5

Team - Livingston

Finish Position - 6

Team Score (places): 143

Team Score (times): 1:34:16.0

Ave Time:18:51.2

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4228 Sebastian Vera   20 20 17:53.7 17:53.7 2:15.0
2 4225 John Perez   26 46 18:32.8 36:26.6 2:54.1
3 4216 Ethan Fleetwood   31 77 18:59.0 55:25.6 3:20.3
4 4215 Ovidio Casas   32 109 19:12.5 1:14:38.2 3:33.8
5 4221 Alesandro Lopez   34 143 19:37.8 1:34:16.0 3:59.1

Team - Nacogdoches Central Heights

Finish Position - 7

Team Score (places): 184

Team Score (times): 1:46:15.9

Ave Time:21:15.1

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4350 Erik Soto   33 33 19:20.8 19:20.8 3:42.1
2 4348 Luke Davis   35 68 19:43.6 39:04.4 4:04.9
3 4347 David Coleman   37 105 20:11.9 59:16.3 4:33.2
4 4349 Alex Padilla   38 143 20:15.9 1:19:32.3 4:37.2
5 4346 Brett Bailey   41 184 26:43.6 1:46:15.9 11:04.9

Team - Pineywoods Comm. Academy

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4371 Avery Sisco   Less Than 5   18:47.3 18:47.3 3:08.6
2 4369 Damien Hundall   Less Than 5   21:37.7 40:25.0 5:59.0
3 4368 Landon Campbell   Less Than 5   22:34.6 1:02:59.6 6:55.9

Final Team Results - Men

JV Boys

Teams

Team - Nacogdoches

Finish Position - 1

Team Score (places): 27

Team Score (times): 1:40:49.0

Ave Time:20:09.8

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4329 Jonas Hollins   2 2 18:23.4 18:23.4 0:20.5
2 4333 Eden Madera   3 5 19:31.3 37:54.8 1:28.4
3 4339 Chistopher Whitaker   4 9 19:41.3 57:36.2 1:38.4
4 4330 Micah Lockett   6 15 20:12.3 1:17:48.5 2:09.3
5 4335 Keiran Middlebrook   12 27 23:00.5 1:40:49.0 4:57.5
6 4326 Steven Espinoza-Nava   (13)   26:44.1 2:07:33.2 8:41.2

Team - Conroe

Finish Position - 2

Team Score (places): 30

Team Score (times): 1:39:27.5

Ave Time:19:53.5

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4155 James Kouba   1 1 18:02.9 18:02.9 0:00.0
2 4162 Urban Woodrome   5 6 19:46.6 37:49.5 1:43.6
3 4153 Ryan Knighton   7 13 20:15.3 58:04.9 2:12.3
4 4164 David Levi Zeitz   8 21 20:18.0 1:18:22.9 2:15.0
5 4151 Henry Gardiner   9 30 21:04.5 1:39:27.5 3:01.6
6 4150 Marcus Garcia   (10)   21:07.0 2:00:34.5 3:04.1
7 4152 Reason Kilian   (11)   21:17.4 2:21:52.0 3:14.5
8 4161 Brady Wilds   More Than 7   21:28.2 2:43:20.3 3:25.3
9 4165 Davin Zach Zeitz   More Than 7   21:36.8 3:04:57.2 3:33.9
10 4156 Pedro Martinez   More Than 7   22:31.8 3:27:29.0 4:28.8
11 4166 Isaac Zheng   More Than 7   22:32.9 3:50:01.9 4:30.0
12 4145 Colton Ashley   More Than 7   22:33.6 4:12:35.6 4:30.7
13 4147 Brody Champagne   More Than 7   23:43.6 4:36:19.2 5:40.7
14 4158 Keegan Pepper-Stephens   More Than 7   24:59.4 5:01:18.7 6:56.4
15 4146 Sibraim Barbosa   More Than 7   29:30.6 5:30:49.3 11:27.6

Team - Livingston

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4217 Andrew Garcia   Less Than 5   20:40.0 20:40.0 2:37.1
2 4213 Kaden Bland   Less Than 5   22:20.2 43:00.3 4:17.3
3 4224 Juan Oliveras   Less Than 5   29:00.3 1:12:00.7 10:57.4

Team - Cushing

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4195 Troy Enos   Less Than 5   18:57.8 18:57.8 0:54.8

Team - Lufkin

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4244 Ben Hicks   Less Than 5   21:36.2 21:36.2 3:33.2

Final Team Results - Men

JV Girls

Teams

Team - Tenaha

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4377 Eustorgio Flores   Less Than 5   17:30.0 17:30.0 0:00.0

Overall Finish List - Women

Varsity Girls

Teams

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 (< 5) 4342 Paige Layton Nacogdoches Central Heights 18:52.2 6:05/M
2 1 4314 Avery Hardcastle Nacogdoches 19:12.1 6:12/M
3 2 4401 Sofia Barreda Langham Creek 19:35.9 6:19/M
4 (< 5) 4296 Dede Davis Mount Enterprise 20:49.3 6:43/M
5 3 4406 Jayda Ngo Langham Creek 21:35.1 6:58/M
6 4 4312 Diana Garcia Nacogdoches 22:08.3 7:09/M
7 5 4320 Kayla Reeves Nacogdoches 22:21.7 7:13/M
8 6 4400 Samantha Banegas Langham Creek 22:42.7 7:20/M
9 7 4319 Kristine Pruett Nacogdoches 22:55.1 7:24/M
10 8 4322 Jennifer Sanchez Nacogdoches 22:55.7 7:24/M
11 9 4307 Anna Becnel Nacogdoches 22:59.8 7:25/M
12 10 4402 Lilly Hutto Langham Creek 23:03.5 7:26/M
13 11 4308 Yaretzy Castillo Nacogdoches 23:20.5 7:32/M
14 12 4409 Dafne Torres Langham Creek 23:36.2 7:37/M
15 13 4407 Natalia Nguyen Langham Creek 23:37.6 7:37/M
16 14 4404 Emma Mendez Langham Creek 24:15.0 7:49/M
17 (> 7) 4311 Daisy Flores Nacogdoches 24:20.9 7:51/M
18 (> 7) 4405 Ana Nava Langham Creek 24:24.0 7:52/M
19 (> 7) 4408 Heebra Rehman Langham Creek 24:53.1 8:02/M

Overall Finish List - Women

JV Girls

Teams

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 (< 5) 4389 Mary Katherine Gibson Reniassance 12:32.7 6:16/M
2 (< 5) 4359 Leanne Burke Pineywoods Comm. Academy 14:11.5 7:06/M
3 1 4200 Aylin Garcia Livingston 14:29.2 7:15/M
4 (< 5) 4378 Yelitza Perez Tenaha 14:33.9 7:17/M
5 2 4185 Gabi Angelo Cushing 14:47.0 7:24/M
6 3 4186 Leighah Deckard Cushing 14:49.5 7:25/M
7 4 4201 Jimena Hernandez Livingston 14:50.9 7:25/M
8 5 4189 Diana Garcia Cushing 15:10.6 7:35/M
9 6 4193 Mackenzie Parker Cushing 15:18.3 7:39/M
10 7 4316 Villatoro Kari Nacogdoches 15:18.7 7:39/M
11 8 4315 Rosser Hernandez- Montes Nacogdoches 15:32.0 7:46/M
12 9 4306 Haylee Zahn Mount Enterprise 15:41.6 7:51/M
13 (< 5) 4344 Alison Servantes Nacogdoches Central Heights 15:49.5 7:55/M
14 10 4321 Samantha Rodriguez Nacogdoches 15:51.1 7:56/M
15 11 4310 Vanessa Coronado Nacogdoches 15:51.9 7:56/M
16 12 4317 Tayde Martinez Nacogdoches 16:05.5 8:03/M
17 13 4318 Laysha Montoya Nacogdoches 16:11.5 8:06/M
18 14 4305 Rylyn Mills Mount Enterprise 16:22.2 8:11/M
19 (< 5) 4372 Jadaleeya Curtis Tenaha 16:31.6 8:16/M
20 15 4188 Kaylei Downs Cushing 16:33.3 8:17/M
21 16 4297 Abby Dennis-Bishop Mount Enterprise 16:39.0 8:20/M
22 17 4309 Haley SAnchez Nacogdoches 16:56.7 8:28/M
23 18 4209 Itzairy Perez Livingston 17:09.5 8:35/M
24 19 4210 Itzal Raya Livingston 18:01.4 9:01/M
25 20 4208 Juliet Parades Livingston 18:19.4 9:10/M
26 (< 5) 4374 Grecia Perez Tenaha 18:32.0 9:16/M
27 21 4198 Paris Flores Livingston 18:44.3 9:22/M
28 22 4300 Katelin Elwess Mount Enterprise 18:46.6 9:23/M
29 (< 5) 4341 Alexandria Birkelbach Nacogdoches Central Heights 18:53.2 9:27/M
30 23 4202 Yuridia Hernandez Livingston 19:17.5 9:39/M
31 (> 7) 4199 Beatris Funes Livingston 19:18.6 9:39/M
32 (< 5) 4343 Camryn Mays Nacogdoches Central Heights 19:33.7 9:47/M
33 24 4299 Baylie Elwess Mount Enterprise 20:25.8 10:13/M
34 (> 7) 4197 Emily Flores Livingston 21:25.4 10:43/M
35 25 4298 Allie Durrett Mount Enterprise 24:07.0 12:04/M

Final Team Results - Women

Varsity Girls

Teams

Team - Nacogdoches

Finish Position - 1

Team Score (places): 25

Team Score (times): 1:49:33.2

Ave Time:21:54.6

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4314 Avery Hardcastle   1 1 19:12.1 19:12.1 0:19.9
2 4312 Diana Garcia   4 5 22:08.3 41:20.5 3:16.0
3 4320 Kayla Reeves   5 10 22:21.7 1:03:42.3 3:29.5
4 4319 Kristine Pruett   7 17 22:55.1 1:26:37.4 4:02.8
5 4322 Jennifer Sanchez   8 25 22:55.7 1:49:33.2 4:03.5
6 4307 Anna Becnel   (9)   22:59.8 2:12:33.0 4:07.6
7 4308 Yaretzy Castillo   (11)   23:20.5 2:35:53.6 4:28.3
8 4311 Daisy Flores   More Than 7   24:20.9 3:00:14.6 5:28.7

Team - Langham Creek

Finish Position - 2

Team Score (places): 33

Team Score (times): 1:50:33.6

Ave Time:22:06.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4401 Sofia Barreda   2 2 19:35.9 19:35.9 0:43.7
2 4406 Jayda Ngo   3 5 21:35.1 41:11.1 2:42.8
3 4400 Samantha Banegas   6 11 22:42.7 1:03:53.9 3:50.5
4 4402 Lilly Hutto   10 21 23:03.5 1:26:57.4 4:11.2
5 4409 Dafne Torres   12 33 23:36.2 1:50:33.6 4:43.9
6 4407 Natalia Nguyen   (13)   23:37.6 2:14:11.3 4:45.3
7 4404 Emma Mendez   (14)   24:15.0 2:38:26.3 5:22.8
8 4405 Ana Nava   More Than 7   24:24.0 3:02:50.4 5:31.8
9 4408 Heebra Rehman   More Than 7   24:53.1 3:27:43.5 6:00.8

Team - Mount Enterprise

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4296 Dede Davis   Less Than 5   20:49.3 20:49.3 1:57.0

Team - Nacogdoches Central Heights

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4342 Paige Layton   Less Than 5   18:52.2 18:52.2 0:00.0

Final Team Results - Women

JV Girls

Teams

Team - Cushing

Finish Position - 1

Team Score (places): 31

Team Score (times): 1:16:38.8

Ave Time:15:19.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4185 Gabi Angelo   2 2 14:47.0 14:47.0 2:14.3
2 4186 Leighah Deckard   3 5 14:49.5 29:36.6 2:16.8
3 4189 Diana Garcia   5 10 15:10.6 44:47.2 2:37.9
4 4193 Mackenzie Parker   6 16 15:18.3 1:00:05.5 2:45.6
5 4188 Kaylei Downs   15 31 16:33.3 1:16:38.8 4:00.6

Team - Nacogdoches

Finish Position - 2

Team Score (places): 48

Team Score (times): 1:18:39.5

Ave Time:15:43.9

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4316 Villatoro Kari   7 7 15:18.7 15:18.7 2:46.0
2 4315 Rosser Hernandez- Montes   8 15 15:32.0 30:50.8 2:59.3
3 4321 Samantha Rodriguez   10 25 15:51.1 46:41.9 3:18.4
4 4310 Vanessa Coronado   11 36 15:51.9 1:02:33.9 3:19.2
5 4317 Tayde Martinez   12 48 16:05.5 1:18:39.5 3:32.8
6 4318 Laysha Montoya   (13)   16:11.5 1:34:51.0 3:38.8
7 4309 Haley SAnchez   (17)   16:56.7 1:51:47.7 4:23.9

Team - Livingston

Finish Position - 3

Team Score (places): 62

Team Score (times): 1:22:50.6

Ave Time:16:34.1

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4200 Aylin Garcia   1 1 14:29.2 14:29.2 1:56.4
2 4201 Jimena Hernandez   4 5 14:50.9 29:20.1 2:18.2
3 4209 Itzairy Perez   18 23 17:09.5 46:29.6 4:36.8
4 4210 Itzal Raya   19 42 18:01.4 1:04:31.1 5:28.7
5 4208 Juliet Parades   20 62 18:19.4 1:22:50.6 5:46.7
6 4198 Paris Flores   (21)   18:44.3 1:41:34.9 6:11.6
7 4202 Yuridia Hernandez   (23)   19:17.5 2:00:52.5 6:44.8
8 4199 Beatris Funes   More Than 7   19:18.6 2:20:11.1 6:45.9
9 4197 Emily Flores   More Than 7   21:25.4 2:41:36.5 8:52.7

Team - Mount Enterprise

Finish Position - 4

Team Score (places): 85

Team Score (times): 1:27:55.4

Ave Time:17:35.0

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4306 Haylee Zahn   9 9 15:41.6 15:41.6 3:08.9
2 4305 Rylyn Mills   14 23 16:22.2 32:03.9 3:49.5
3 4297 Abby Dennis-Bishop   16 39 16:39.0 48:42.9 4:06.3
4 4300 Katelin Elwess   22 61 18:46.6 1:07:29.6 6:13.9
5 4299 Baylie Elwess   24 85 20:25.8 1:27:55.4 7:53.1
6 4298 Allie Durrett   (25)   24:07.0 1:52:02.5 11:34.3

Team - Nacogdoches Central Heights

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4344 Alison Servantes   Less Than 5   15:49.5 15:49.5 3:16.8
2 4341 Alexandria Birkelbach   Less Than 5   18:53.2 34:42.8 6:20.5
3 4343 Camryn Mays   Less Than 5   19:33.7 54:16.5 7:01.0

Team - Tenaha

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4378 Yelitza Perez   Less Than 5   14:33.9 14:33.9 2:01.1
2 4372 Jadaleeya Curtis   Less Than 5   16:31.6 31:05.5 3:58.9
3 4374 Grecia Perez   Less Than 5   18:32.0 49:37.5 5:59.3

Team - Pineywoods Comm. Academy

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4359 Leanne Burke   Less Than 5   14:11.5 14:11.5 1:38.8

Team - Reniassance

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4389 Mary Katherine Gibson   Less Than 5   12:32.7 12:32.7 0:00.0