Trinity Klein XC

September 10, 2022


Results By Run Houston Timing runhoustontiming.net

Table of Contents

Finish List - Girls - JV Girls - JH
Team Summary - Girls - JV Girls - JH
Finish List - Boys - JV Girls - JH
Team Summary - Boys - JV Girls - JH
Top

Overall Finish List - Boys

JV Girls

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 (< 5) 233 Bennett Parker Presbyterian 13:54.78 9:17/M
Top

Team Scores - Boys

JV Girls

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
Inc. Presbyterian 1 finishers    
 
Top

Overall Finish List - Girls

JV Girls

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 (< 5) 125 Nadiya Nasrawi Northland Christian 10:55.22 7:17/M
2 1 277 Login Barrett River Oaks Baptist 11:05.65 7:24/M
3 (< 5) 768 Laney Harris Woodlands Methodist 11:15.65 7:30/M
4 2 544 Kyriaki Boukas TH Rogers 11:20.08 7:33/M
5 (< 5) 431 Cara O Suilleabhain St. Anne 11:21.03 7:34/M
6 (< 5) 294 Isabela Williams St. Anne Tomball 11:22.34 7:35/M
7 (< 5) 590 Maddie Spitz Woodlands Christian 11:30.36 7:40/M
8 3 551 Maya Sirakova TH Rogers 11:40.71 7:47/M
9 4 133 Diana Berry Our Savior 11:41.86 7:48/M
10 (< 5) 448 Yulia Olshanskaya Trafton 11:42.00 7:48/M
11 5 278 Avery Hofstetter River Oaks Baptist 11:43.96 7:49/M
12 6 326 Arryana Lauer St. Laurence Catholic 11:58.58 7:59/M
13 7 44 Julia Clark Annunciation Orthodox 12:07.47 8:05/M
14 8 285 Harper Wommack River Oaks Baptist 12:11.45 8:08/M
15 9 549 Isabelle Montesantos TH Rogers 12:45.79 8:31/M
16 10 137 Clementine Wells Our Savior 12:56.92 8:38/M
17 (< 5) 123 Kailyn Davis Northland Christian 13:14.18 8:49/M
18 11 46 Grace Vincent Annunciation Orthodox 13:24.56 8:56/M
19 12 324 Ellie Jamison St. Laurence Catholic 13:25.17 8:57/M
20 13 325 Lila Lacy St. Laurence Catholic 13:28.65 8:59/M
21 14 546 Sophie Kuo TH Rogers 13:29.48 9:00/M
22 (< 5) 447 Brooklyn Hanson Trafton 13:29.95 9:00/M
23 15 323 Sophie Barto St. Laurence Catholic 13:44.49 9:10/M
24 16 322 Sofia Bandera St. Laurence Catholic 13:48.25 9:12/M
25 17 41 Addie Airhart Annunciation Orthodox 13:49.47 9:13/M
26 (< 5) 241 Patricia Lemgruber Presbyterian 13:56.23 9:17/M
27 (< 5) 122 Celeste Amezquita Northland Christian 14:01.35 9:21/M
28 18 282 Adriana Popovic River Oaks Baptist 14:01.98 9:21/M
29 (< 5) 446 Jane Gronnerud Trafton 14:05.26 9:24/M
30 (< 5) 381 Olivia Homesley St. Mark's Episcopal 14:09.30 9:26/M
31 19 547 Corinne Le TH Rogers 14:11.59 9:28/M
32 (< 5) 714 Anna Levett Woodlands Christian 14:25.32 9:37/M
33 20 45 Charlotte King Annunciation Orthodox 14:40.73 9:47/M
34 (< 5) 237 Annabelle Beebe Presbyterian 14:48.00 9:52/M
35 21 545 Allie Chen TH Rogers 14:56.34 9:58/M
36 (< 5) 566 Chloe Mueller Trinity Klein Lutheran 15:00.69 10:00/M
37 22 136 Lily Luna Our Savior 15:04.36 10:03/M
38 23 329 Giuliana Silvestri St. Laurence Catholic 15:05.32 10:04/M
39 24 280 Valentina Marks River Oaks Baptist 15:13.80 10:09/M
40 25 330 Alyssa Somera St. Laurence Catholic 15:17.81 10:12/M
41 26 88 Bronte Hulse Grace 15:19.23 10:13/M
42 (< 5) 240 Isabella Langston-Buitrago Presbyterian 15:30.19 10:20/M
43 (< 5) 239 Scout Garber Presbyterian 15:32.40 10:22/M
44 27 90 Brooklyn Shumate Grace 15:36.10 10:24/M
45 28 87 Avery Greenway Grace 15:38.87 10:26/M
46 29 548 Marielle Le TH Rogers 16:05.51 10:44/M
47 30 286 Jackie Zhou River Oaks Baptist 16:28.67 10:59/M
48 (< 5) 715 Anna Grace Sanders Woodlands Christian 16:38.60 11:06/M
49 31 279 Bennet Lee River Oaks Baptist 16:51.11 11:14/M
50 (< 5) 365 Maddie Wright St. Martha 17:06.32 11:24/M
51 (< 5) 362 Kaylee Chenier St. Martha 17:25.78 11:37/M
52 32 91 Reagan Williford Grace 17:30.54 11:40/M
53 (< 5) 363 Abigail Durham St. Martha 17:47.90 11:52/M
54 (> 7) 283 Lauren Walsh River Oaks Baptist 18:05.90 12:04/M
55 33 89 Paige Peterson Grace 18:39.93 12:27/M
56 34 135 Zoe Hamilton Our Savior 18:51.72 12:34/M
57 35 134 Allie Defoster Our Savior 18:52.43 12:35/M
58 (> 7) 284 Ouisie Weigand River Oaks Baptist 18:57.41 12:38/M
59 36 43 Madelein Arenas-Escalera Annunciation Orthodox 19:01.70 12:41/M
60 (> 7) 281 Sela Olan River Oaks Baptist 19:02.39 12:42/M
Top

Team Scores - Girls

JV Girls

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 TH Rogers 47 2 3 9 14 19 21 29    
Top 5 Times: 1:03:27.65  
2 River Oaks Baptist 56 1 5 8 18 24 30 31    
Top 5 Times: 1:04:16.84  
3 St. Laurence Catholic 62 6 12 13 15 16 23 25    
Top 5 Times: 1:06:25.14  
4 Annunciation Orthodox 91 7 11 17 20 36    
Top 5 Times: 1:13:03.93  
5 Our Savior 105 4 10 22 34 35    
Top 5 Times: 1:17:27.29  
6 Grace 146 26 27 28 32 33    
Top 5 Times: 1:22:44.67  
Inc. Northland Christian 3 finishers    
Inc. Presbyterian 4 finishers    
Inc. St. Anne Tomball 1 finishers    
Inc. St. Martha 3 finishers    
Inc. St. Mark's Episcopal 1 finishers    
Inc. St. Anne 1 finishers    
Inc. Trafton 3 finishers    
Inc. Trinity Klein Lutheran 1 finishers    
Inc. Woodlands Christian 3 finishers    
Inc. Woodlands Methodist 1 finishers