Trinity Klein XC

September 10, 2022


Results By Run Houston Timing runhoustontiming.net

Table of Contents

Finish List - Boys - JV Boys - JH
Team Summary - Boys - JV Boys - JH
Top

Overall Finish List - Boys

JV Boys

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 1 270 Tripp Merren River Oaks Baptist 9:47.55 6:32/M
2 2 429 Lochlann O Suilleabhain St. Anne 9:52.58 6:35/M
3 3 260 Jayce Flowers River Oaks Baptist 10:02.08 6:41/M
4 4 263 Asher Gurr River Oaks Baptist 10:02.24 6:41/M
5 5 411 Greyson Brewer St. Mark Lutheran 10:08.70 6:46/M
6 6 569 Jeremiah Corbin Trinity Klein Lutheran 10:16.07 6:51/M
7 7 412 Owen Read St. Mark Lutheran 10:19.92 6:53/M
8 8 766 William Shearer Woodlands Methodist 10:23.09 6:55/M
9 9 40 Keshav Sathyamoorty Annunciation Orthodox 10:25.67 6:57/M
10 10 576 Imisi Amodu Woodlands Christian 10:32.98 7:02/M
11 11 765 Henry Rudloff Woodlands Methodist 10:33.08 7:02/M
12 12 575 Aidan Wood Trinity Klein Lutheran 10:38.87 7:06/M
13 13 757 Andres Aja Otero Woodlands Methodist 10:50.60 7:14/M
14 14 443 Aksel Lei Trafton 10:52.57 7:15/M
15 15 425 Westone Heard St. Anne 10:53.80 7:16/M
16 16 30 Robert Bolks Annunciation Orthodox 10:54.63 7:16/M
17 17 39 Derrick Mitchell Annunciation Orthodox 11:04.10 7:23/M
18 18 539 Derek Sun TH Rogers 11:04.17 7:23/M
19 19 515 Zain Ahmad TH Rogers 11:05.78 7:24/M
20 20 591 John Brown Woodlands Christian 11:06.58 7:24/M
21 21 573 Taiyang McGowan Trinity Klein Lutheran 11:10.25 7:27/M
22 22 321 Walker Wade St. Laurence Catholic 11:15.00 7:30/M
23 23 35 Samuel Hude Annunciation Orthodox 11:15.43 7:30/M
24 24 767 Abbott Zengo Woodlands Methodist 11:29.02 7:39/M
25 25 521 Nathaniel Chung TH Rogers 11:32.03 7:41/M
26 26 571 Wyatt Glass Trinity Klein Lutheran 11:33.43 7:42/M
27 27 442 Jack Fairbanks Trafton 11:37.24 7:45/M
28 28 234 Benjamin Stagg Presbyterian 11:39.91 7:47/M
29 29 760 John Brock Woodlands Methodist 11:44.73 7:50/M
30 30 535 Mohsen Mirza TH Rogers 11:47.61 7:52/M
31 31 746 Connor Holmes Western Academy 11:47.92 7:52/M
32 32 740 Declan Cody Western Academy 11:49.51 7:53/M
33 (< 5) 104 Andrew Peterson St. Mary (League City) 11:52.12 7:55/M
34 (< 5) 376 Jonah Ashcroft St. Mark's Episcopal 11:52.80 7:55/M
35 33 320 Robert Harrison Wade St. Laurence Catholic 11:53.36 7:56/M
36 34 33 John Dale Annunciation Orthodox 11:53.94 7:56/M
37 35 428 Noah Lively St. Anne 11:55.28 7:57/M
38 36 759 Scotty Brieger Woodlands Methodist 11:57.35 7:58/M
39 37 762 Ryan Craig Woodlands Methodist 11:58.22 7:59/M
40 38 417 Tate Tharp St. Mark Lutheran 11:58.55 7:59/M
41 39 225 Pierce Kainer Presbyterian 11:59.31 8:00/M
42 40 267 Paul Kartye River Oaks Baptist 11:59.49 8:00/M
43 41 742 Jude Cronin Western Academy 12:00.76 8:01/M
44 42 427 Rocco Lindstrom St. Anne 12:05.90 8:04/M
45 (< 5) 83 Harrison Collins Grace 12:06.37 8:04/M
46 (> 7) 764 Cole McCrackin Woodlands Methodist 12:08.59 8:06/M
47 43 226 Ford Laird Presbyterian 12:09.21 8:06/M
48 44 439 Mason Bui Trafton 12:09.56 8:06/M
49 45 34 Kai Fricker Annunciation Orthodox 12:10.73 8:07/M
50 46 570 Andrew Ferrari Trinity Klein Lutheran 12:12.15 8:08/M
51 (< 5) 1 Joseph Sanchez Unattached 12:12.36 8:08/M
52 47 444 Luca Taormina Trafton 12:14.18 8:09/M
53 48 741 Everett Cody Western Academy 12:14.50 8:10/M
54 (< 5) 379 James Irby St. Mark's Episcopal 12:19.77 8:13/M
55 49 36 Ved Kulkarni Annunciation Orthodox 12:21.56 8:14/M
56 50 232 Akaal Othee Presbyterian 12:23.55 8:16/M
57 51 355 Alex Galvan St. Martha 12:25.46 8:17/M
58 52 269 Toby Liang River Oaks Baptist 12:26.81 8:18/M
59 (> 7) 29 Blake Blossman Annunciation Orthodox 12:30.37 8:20/M
60 53 274 Christian Sackett River Oaks Baptist 12:30.63 8:20/M
61 54 316 Luke Hudson St. Laurence Catholic 12:33.76 8:23/M
62 55 526 Aarush Gupta TH Rogers 12:33.94 8:23/M
63 56 116 Malcolm Brown Northland Christian 12:36.37 8:24/M
64 57 595 Tommy Flood Woodlands Christian 12:36.53 8:24/M
65 58 738 Harold Busher Western Academy 12:37.15 8:25/M
66 59 217 Jack Bridges Presbyterian 12:38.72 8:26/M
67 60 522 Dhilan Desai TH Rogers 12:43.47 8:29/M
68 61 416 Rowan Stephans St. Mark Lutheran 12:46.89 8:31/M
69 62 519 Camden Canivel TH Rogers 12:47.11 8:31/M
70 (> 7) 758 Simon Bigler Woodlands Methodist 12:47.55 8:32/M
71 (< 5) 84 Tony Cortez Grace 12:48.67 8:32/M
72 (> 7) 523 Kian Eckert TH Rogers 12:49.33 8:33/M
73 (> 7) 531 Vishwa Mankad TH Rogers 12:50.98 8:34/M
74 63 600 Brendan Mehrens Woodlands Christian 12:52.66 8:35/M
75 64 318 Henry Lasala St. Laurence Catholic 13:01.66 8:41/M
76 65 426 Raif Lindstrom St. Anne 13:02.40 8:42/M
77 66 117 Arturo Corona Northland Christian 13:03.55 8:42/M
78 67 737 Tillman Banks Western Academy 13:03.69 8:42/M
79 68 227 Cashel Manning Presbyterian 13:11.33 8:48/M
80 (< 5) 132 Maddox Hohmann Our Savior 13:11.47 8:48/M
81 69 216 Brooks Bridges Presbyterian 13:16.72 8:51/M
82 (< 5) 105 Daniel Peterson St. Mary (League City) 13:17.36 8:52/M
83 70 434 Leo Tancreti St. Anne 13:18.51 8:52/M
84 (> 7) 218 William Camp Presbyterian 13:19.88 8:53/M
85 71 599 Joshua Massingill Woodlands Christian 13:20.46 8:54/M
86 72 592 Tyler Clark Woodlands Christian 13:24.73 8:56/M
87 (< 5) 378 Reed Hrivnatz St. Mark's Episcopal 13:25.58 8:57/M
88 73 441 Nelson Diazgranados Trafton 13:33.79 9:03/M
89 (> 7) 538 Devan Shah TH Rogers 13:40.56 9:07/M
90 (> 7) 236 Brandon Walker Presbyterian 13:41.33 9:08/M
91 74 418 James Tsekouras St. Mark Lutheran 13:46.65 9:11/M
92 (> 7) 540 Mathew Thomas TH Rogers 13:47.17 9:11/M
93 75 119 Lincoln Sconion Northland Christian 13:52.11 9:15/M
94 76 258 Beau Blanton River Oaks Baptist 13:53.81 9:16/M
95 (> 7) 536 Humza Saadat TH Rogers 13:54.28 9:16/M
96 (> 7) 262 Evan Gildea River Oaks Baptist 13:57.66 9:18/M
97 (> 7) 276 Emory Williams River Oaks Baptist 13:59.20 9:19/M
98 77 420 Joey Watt St. Mark Lutheran 13:59.88 9:20/M
99 (< 5) 85 Sullivan Du Vigneaud Grace 14:03.91 9:23/M
100 (> 7) 37 Jonathan Lang Annunciation Orthodox 14:05.66 9:24/M
O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
101 (> 7) 264 Kai Hofstetter River Oaks Baptist 14:05.94 9:24/M
102 78 708 Hunter Smith Woodlands Christian 14:08.30 9:26/M
103 79 572 Liam Heimbaugh Trinity Klein Lutheran 14:09.66 9:26/M
104 (> 7) 524 Sathyan Gopal TH Rogers 14:09.86 9:27/M
105 (> 7) 228 Gavin Mast Presbyterian 14:13.27 9:29/M
106 80 430 Corbin Schneider St. Anne 14:13.68 9:29/M
107 (> 7) 529 Arin Kumar TH Rogers 14:14.17 9:29/M
108 (> 7) 537 William Senseman TH Rogers 14:16.42 9:31/M
109 (> 7) 220 Sebastian Davis Presbyterian 14:21.58 9:34/M
110 (> 7) 271 Marshall Mosing River Oaks Baptist 14:26.32 9:38/M
111 81 359 Thomas Snapka St. Martha 14:27.92 9:39/M
112 (> 7) 38 Aman Metha Annunciation Orthodox 14:28.00 9:39/M
113 82 319 Manolie Pappas St. Laurence Catholic 14:28.24 9:39/M
114 83 574 Austin Pagel Trinity Klein Lutheran 14:29.02 9:39/M
115 (> 7) 518 Leo Boukas TH Rogers 14:36.69 9:44/M
116 (< 5) 100 Blake Gubitz Emery Weiner 14:36.77 9:45/M
117 84 747 Caden Lionberger Western Academy 14:51.53 9:54/M
118 (> 7) 424 Carlos Aleman St. Anne 14:51.61 9:54/M
119 (> 7) 706 David Sibley Woodlands Christian 14:55.88 9:57/M
120 (> 7) 231 Adam Nabi Presbyterian 15:16.10 10:11/M
121 (> 7) 701 Chase Oliver Woodlands Christian 15:37.28 10:25/M
122 85 440 Christian Colby Trafton 15:47.21 10:31/M
123 86 419 Vladimir Vasyankin St. Mark Lutheran 15:52.84 10:35/M
124 87 357 Dominic Pineda St. Martha 15:55.12 10:37/M
125 88 360 James Stevens St. Martha 15:55.18 10:37/M
126 (> 7) 219 Nolan Caughran Presbyterian 15:56.51 10:38/M
127 (< 5) 131 Harrison Fowler Our Savior 16:00.03 10:40/M
128 (> 7) 415 Thomas Slattery St. Mark Lutheran 16:09.04 10:46/M
129 (> 7) 530 Daniel Lin TH Rogers 16:39.63 11:06/M
130 (> 7) 520 Zack Cheuk TH Rogers 16:42.69 11:08/M
131 (> 7) 275 Neeraj Verma River Oaks Baptist 16:49.15 11:13/M
132 89 121 Liam Wendt Wendt Northland Christian 16:55.22 11:17/M
133 (> 7) 517 Micah Ahn TH Rogers 17:09.44 11:26/M
134 90 361 Jaime Zavala St. Martha 17:12.69 11:28/M
135 (> 7) 528 Sashwath Kathiravan TH Rogers 17:15.35 11:30/M
136 91 120 Collin Wendt Northland Christian 17:17.33 11:32/M
137 (> 7) 541 Joshua Tidwell TH Rogers 17:20.12 11:33/M
138 (< 5) 82 James Biagioli Grace 17:25.42 11:37/M
139 (> 7) 413 Aj Romero St. Mark Lutheran 17:26.92 11:38/M
140 (> 7) 414 Luke Slattery St. Mark Lutheran 17:37.92 11:45/M
141 92 317 Lewis Jamison St. Laurence Catholic 17:57.32 11:58/M
142 (> 7) 229 Oliver Meraz Presbyterian 18:51.64 12:34/M
143 (> 7) 532 Marcus Marshall TH Rogers 19:55.38 13:17/M
144 (> 7) 516 Zain Ahmed TH Rogers 20:27.13 13:38/M
145 (> 7) 527 Ethan Huerta TH Rogers 21:00.10 14:00/M
146 93 358 Paul Sims St. Martha 21:38.26 14:26/M
147 (< 5) 130 Avi Del Aguila Our Savior 22:59.60 15:20/M
Top

Team Scores - Boys

JV Boys

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Woodlands Methodist 85 8 11 13 24 29 36 37    
Top 5 Times: 55:00.52  
2 Annunciation Orthodox 99 9 16 17 23 34 45 49    
Top 5 Times: 55:33.77  
3 River Oaks Baptist 100 1 3 4 40 52 53 76    
Top 5 Times: 54:18.17  
4 Trinity Klein Lutheran 111 6 12 21 26 46 79 83    
Top 5 Times: 55:50.77  
5 TH Rogers 147 18 19 25 30 55 60 62    
Top 5 Times: 58:03.53  
6 St. Anne 159 2 15 35 42 65 70 80    
Top 5 Times: 57:49.96  
7 St. Mark Lutheran 185 5 7 38 61 74 77 86    
Top 5 Times: 59:00.71  
8 Trafton 205 14 27 44 47 73 85    
Top 5 Times: 1:00:27.34  
9 Western Academy 210 31 32 41 48 58 67 84    
Top 5 Times: 1:00:29.84  
10 Presbyterian 219 28 39 43 50 59 68 69    
Top 5 Times: 1:00:50.70  
11 Woodlands Christian 221 10 20 57 63 71 72 78    
Top 5 Times: 1:00:29.21  
12 St. Laurence Catholic 255 22 33 54 64 82 92    
Top 5 Times: 1:03:12.02  
13 Northland Christian 377 56 66 75 89 91    
Top 5 Times: 1:13:44.58  
14 St. Martha 397 51 81 87 88 90 93    
Top 5 Times: 1:15:56.37  
Inc. Grace 4 finishers    
Inc. Emery Weiner 1 finishers    
Inc. St. Mary (League City) 2 finishers    
Inc. Our Savior 3 finishers    
Inc. St. Mark's Episcopal 3 finishers    
Inc. Unattached 1 finishers