Trinity Klein XC

September 10, 2022


Results By Run Houston Timing runhoustontiming.net

Table of Contents

Finish List - Girls - Varsity Girls - JH
Team Summary - Girls - Varsity Girls - JH
Top

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 1 256 Taylor Synnott River Oaks Baptist 9:24.36 6:16/M
2 2 312 Sofia Pangelinan St. Laurence Catholic 9:38.66 6:26/M
3 3 309 Madeline Lara St. Laurence Catholic 9:39.90 6:27/M
4 4 111 Maggie Mann Northland Christian 9:39.99 6:27/M
5 (< 5) 293 Madeline Hellen St. Anne Tomball 9:48.53 6:32/M
6 (< 5) 719 Lyza Sosa Unattached 10:03.68 6:42/M
7 5 113 Diona Phlegm Northland Christian 10:07.60 6:45/M
8 6 252 Hanley Carlock River Oaks Baptist 10:17.19 6:51/M
9 7 178 Charlotte Hart Pin Oak 10:22.56 6:55/M
10 (< 5) 718 Mia Carey Unattached 10:22.86 6:55/M
11 8 255 Evie Laskaris River Oaks Baptist 10:28.96 6:59/M
12 9 304 Sophia Rousse St. Laurence Catholic 10:30.78 7:01/M
13 (< 5) 449 Sadie Westbrook Trafton 10:31.71 7:01/M
14 10 74 Sophia Tunison Christ the Redeemer 10:33.92 7:03/M
15 11 253 Vivian Connelly River Oaks Baptist 10:45.59 7:10/M
16 12 511 Annabel Qui TH Rogers 10:46.58 7:11/M
17 13 174 Zoe Clone Pin Oak 10:51.90 7:15/M
18 14 314 Naomi Sabonghy St. Laurence Catholic 10:54.84 7:17/M
19 15 19 Julia Bumgarner Annunciation Orthodox 10:55.34 7:17/M
20 16 58 Manon Elser Awty International 11:05.94 7:24/M
21 (< 5) 755 Charlee Harris Woodlands Methodist 11:07.41 7:25/M
22 17 567 Vera Nation Trinity Klein Lutheran 11:13.38 7:29/M
23 18 20 Sylvie Caputo Annunciation Orthodox 11:22.02 7:35/M
24 (< 5) 101 Eliana Cheng-Guajardo Lake Houston Conqueror 11:24.26 7:36/M
25 19 305 Valeria Alcala St. Laurence Catholic 11:25.38 7:37/M
26 (< 5) 212 Adelyn Goerig Presbyterian 11:25.73 7:37/M
27 20 568 Anna Schustereder Trinity Klein Lutheran 11:26.31 7:38/M
28 21 562 Hailey Benson Trinity Klein Lutheran 11:26.74 7:38/M
29 22 176 Elizabeth Gamero Pin Oak 11:32.10 7:41/M
30 (< 5) 587 Emmy Gonzalez Woodlands Christian 11:35.37 7:44/M
31 23 62 Abby-Gaelle Roux Awty International 11:38.61 7:46/M
32 24 22 Nina Ewart Annunciation Orthodox 11:38.75 7:46/M
33 25 311 Kendall Messersmith St. Laurence Catholic 11:39.15 7:46/M
34 26 306 Georgia Berry St. Laurence Catholic 11:40.66 7:47/M
35 (> 7) 313 Panayiota Pappas St. Laurence Catholic 11:41.38 7:48/M
36 (< 5) 410 Mary Brush St. Mark Lutheran 11:48.80 7:53/M
37 27 24 Olivia Murray Annunciation Orthodox 11:49.82 7:53/M
38 (< 5) 756 Charlotte Shearer Woodlands Methodist 11:51.41 7:54/M
39 (< 5) 211 Margaret Billipp Presbyterian 11:55.51 7:57/M
40 28 63 Claire Stainer Awty International 11:56.58 7:58/M
41 29 182 Ansley Mann Pin Oak 12:01.78 8:01/M
42 30 16 Olivia Bell Annunciation Orthodox 12:04.75 8:03/M
43 31 70 Ava Huff Christ the Redeemer 12:13.51 8:09/M
44 32 349 Vivenne Espinoza St. Martha 12:15.28 8:10/M
45 33 350 Carolina Garcia St. Martha 12:18.92 8:13/M
46 34 508 Julliet Oudinot TH Rogers 12:21.50 8:14/M
47 (> 7) 310 Jacqueline Lundy St. Laurence Catholic 12:21.60 8:14/M
48 (< 5) 347 Alice Russo St. Michael 12:22.69 8:15/M
49 35 114 Allie Shaffer Northland Christian 12:25.20 8:17/M
50 36 26 Abigail Seaberg Annunciation Orthodox 12:26.10 8:17/M
51 37 184 Eleanor Marino-Hunn Pin Oak 12:26.16 8:17/M
52 38 180 Brianna Hill Pin Oak 12:29.57 8:20/M
53 39 27 Daphne Siappas Annunciation Orthodox 12:31.15 8:21/M
54 (< 5) 586 Lauren Gonzales Woodlands Christian 12:33.24 8:22/M
55 40 112 Grace Mc Cathran Northland Christian 12:36.12 8:24/M
56 41 503 Ishita Madan TH Rogers 12:37.33 8:25/M
57 42 507 Shiloh Ngumbu TH Rogers 12:43.41 8:29/M
58 43 348 Lianna Bolivar St. Martha 12:51.03 8:34/M
59 44 564 Leah Bowen Trinity Klein Lutheran 12:54.64 8:36/M
60 45 254 Catherine Dick River Oaks Baptist 12:55.72 8:37/M
61 46 60 Katherine Gell Awty International 12:57.88 8:39/M
62 (> 7) 17 Paige Berger Annunciation Orthodox 13:05.00 8:43/M
63 47 512 Vedika Tandon TH Rogers 13:05.11 8:43/M
64 (> 7) 21 Monika Condon Annunciation Orthodox 13:10.04 8:47/M
65 (> 7) 23 Zoya Johl Annunciation Orthodox 13:10.59 8:47/M
66 (< 5) 423 Avagail Villarreal St. Anne 13:10.93 8:47/M
67 48 498 Anifisa Bodanova TH Rogers 13:11.14 8:47/M
68 49 502 Riya Kumar TH Rogers 13:14.43 8:50/M
69 50 110 Ava Emerick Northland Christian 13:14.60 8:50/M
70 (> 7) 506 Shiloh Nettles TH Rogers 13:15.57 8:50/M
71 51 71 Zoey Revels Christ the Redeemer 13:18.97 8:53/M
72 (< 5) 717 Sophia Verfurth Woodlands Christian 13:20.53 8:54/M
73 (< 5) 102 Addyson Villarreal Lake Houston Conqueror 13:23.09 8:55/M
74 (> 7) 499 Ava Chao TH Rogers 13:24.91 8:57/M
75 (< 5) 129 Aurora Minois Our Savior 13:32.02 9:01/M
76 (> 7) 504 Amruta Nangarla TH Rogers 13:35.83 9:04/M
77 52 186 Madison Meisenbach Pin Oak 13:45.76 9:11/M
78 (> 7) 501 Sydney Kottukal TH Rogers 13:52.02 9:15/M
79 (> 7) 509 Ranya Parikh TH Rogers 13:59.63 9:20/M
80 (< 5) 345 Cecilia Folsom St. Michael 14:03.12 9:22/M
81 (> 7) 25 Grace Pan Annunciation Orthodox 14:03.79 9:23/M
82 (> 7) 183 Morgan Manning Pin Oak 14:07.04 9:25/M
83 53 563 Lilly Bloch Trinity Klein Lutheran 14:08.56 9:26/M
84 (< 5) 214 Isabella Vargas Presbyterian 14:09.03 9:26/M
85 (> 7) 172 Noor Anno Pin Oak 14:15.52 9:30/M
86 54 353 Margaret Wakefield St. Martha 14:19.45 9:33/M
87 55 354 Lily Zavala St. Martha 14:20.54 9:34/M
88 56 68 Caroline Grams Christ the Redeemer 14:25.09 9:37/M
89 57 561 Abby Benson Trinity Klein Lutheran 14:27.40 9:38/M
90 (> 7) 500 Gayatri Konduri TH Rogers 14:50.84 9:54/M
91 58 351 Emma Ruud St. Martha 15:00.08 10:00/M
92 (< 5) 81 Stephanie Tharp Grace 15:06.47 10:04/M
93 (< 5) 128 Colleen Crabtree Our Savior 15:07.27 10:05/M
94 59 73 Lilian Terrasson Christ the Redeemer 15:19.38 10:13/M
95 60 61 Srivani Mahajanam Awty International 15:19.68 10:13/M
96 61 72 Sophie Soh Christ the Redeemer 15:45.94 10:31/M
97 (> 7) 510 Looluwa Pitolwala TH Rogers 15:57.89 10:39/M
98 (< 5) 213 Reese Spears Presbyterian 16:07.64 10:45/M
99 (> 7) 497 Syannah Aleman TH Rogers 16:16.84 10:51/M
100 (> 7) 188 Misha Otia Pin Oak 16:33.60 11:02/M
O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
101 (> 7) 505 Eden Nettles TH Rogers 16:34.51 11:03/M
102 62 69 Victoria Grams Christ the Redeemer 16:40.12 11:07/M
103 (> 7) 187 Kylie Michael Pin Oak 17:02.94 11:22/M
104 (> 7) 181 Viviene Irby Pin Oak 17:14.64 11:30/M
Top

Team Scores - Girls

Varsity Girls

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 St. Laurence Catholic 47 2 3 9 14 19 25 26    
Top 5 Times: 52:09.56  
2 River Oaks Baptist 71 1 6 8 11 45    
Top 5 Times: 53:51.82  
3 Pin Oak 108 7 13 22 29 37 38 52    
Top 5 Times: 57:14.50  
4 Annunciation Orthodox 114 15 18 24 27 30 36 39    
Top 5 Times: 57:50.68  
5 Northland Christian 134 4 5 35 40 50    
Top 5 Times: 58:03.51  
6 Trinity Klein Lutheran 155 17 20 21 44 53 57    
Top 5 Times: 1:01:09.63  
7 Awty International 173 16 23 28 46 60    
Top 5 Times: 1:02:58.69  
8 TH Rogers 176 12 34 41 42 47 48 49    
Top 5 Times: 1:01:33.93  
9 Christ the Redeemer 207 10 31 51 56 59 61 62    
Top 5 Times: 1:05:50.87  
10 St. Martha 217 32 33 43 54 55 58    
Top 5 Times: 1:06:05.22  
Inc. Grace 1 finishers    
Inc. Lake Houston Conqueror 2 finishers    
Inc. Our Savior 2 finishers    
Inc. Presbyterian 4 finishers    
Inc. St. Anne Tomball 1 finishers    
Inc. St. Michael 2 finishers    
Inc. St. Mark Lutheran 1 finishers    
Inc. St. Anne 1 finishers    
Inc. Trafton 1 finishers    
Inc. Woodlands Christian 3 finishers    
Inc. Unattached 2 finishers    
Inc. Woodlands Methodist 2 finishers