Cooper Dragon XC Invite 2022

September 03, 2022


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Girls

Girls JV

HS


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    301  Izzie Luna            St Agnes Academy                       13:32.97  4:31/M        
    2      2    330  Kayla Rivera          St Agnes Academy                       13:41.88  4:34/M        
    3      3    340  Catherine Pfeiffer    St Agnes Academy                       13:44.11  4:35/M        
    4      4    279  Natalie Bohannon      Northland Christian                    13:46.03  6:53/M        
    5      5    338  Marren Tignini        St Agnes Academy                       13:53.44  4:38/M        
    6      6    327  Katherine Kapkov      St Agnes Academy                       13:55.41  4:38/M        
    7      7    337  Natalia Norris        St Agnes Academy                       14:06.90  4:42/M        
    8  (< 5)    295  Anna Lee Hudson       Salt and Light Homeschool              14:09.30  7:05/M        
    9      8    313  Sophie Bireley        St Agnes Academy                       14:14.31  4:45/M        
   10  (> 7)    325  Sylvia Hernandez      St Agnes Academy                       14:16.15  4:45/M        
   11  (> 7)    335  Caroline Mould        St Agnes Academy                       14:25.02  4:48/M        
   12  (> 7)    314  Hadley Boudreaux      St Agnes Academy                       14:30.37  4:50/M        
   13  (> 7)    331  Natalie Schartzenburg St Agnes Academy                       14:50.16  4:57/M        
   14  (> 7)    312  Jenna Beyer           St Agnes Academy                       14:52.63  4:58/M        
   15  (> 7)    336  Reagan Mull           St Agnes Academy                       14:59.95  5:00/M        
   16  (> 7)    326  Ayda Junker           St Agnes Academy                       15:05.71  5:02/M        
   17      9     74  Eden Heckner          Concordia Lutheran                     15:09.83  5:03/M        
   18  (> 7)    306  Cecelia Rocha         St Agnes Academy                       15:11.55  5:04/M        
   19     10     80  Jaden Thibodeau       Concordia Lutheran                     15:11.74  5:04/M        
   20  (> 7)    323  Alessia Fuentes       St Agnes Academy                       15:14.95  5:05/M        
   21  (> 7)    339  Christine Parrish     St Agnes Academy                       15:17.21  5:06/M        
   22     11    239  Gretta McElmurry      Legacy Prep Christian Academy          15:21.15  7:41/M        
   23  (> 7)    317  Keelan Collins        St Agnes Academy                       15:21.42  5:07/M        
   24  (< 5)     52  Lucile Gourlay        Awty International                     15:22.01  7:41/M        
   25     12    240  Brooklyn Clark        Legacy Prep Christian Academy          15:29.77  7:45/M        
   26     13    281  Julia Hearn           Northland Christian                    15:36.85  7:48/M        
   27     14    241  Isabella Keyes        Legacy Prep Christian Academy          15:39.37  7:50/M        
   28  (< 5)    149  Jasmine Pena          Houston YES Prep East End              15:43.33  7:52/M        
   29  (> 7)    315  Samantha Brumfield    St Agnes Academy                       15:49.44  5:16/M        
   30  (< 5)     88  Preslyn Munson        Covenant Christian (Conroe)            15:49.51  7:55/M        
   31  (> 7)    311  Grace Beckmann        St Agnes Academy                       15:51.43  5:17/M        
   32  (< 5)     87  Ella Munson           Covenant Christian (Conroe)            15:55.78  7:58/M        
   33  (< 5)     26  Kathryn Peach         Alpha Omega                            15:57.36  7:59/M        
   34  (< 5)     27  Kayla Atkins          Alpha Omega                            16:04.38  8:02/M        
   35     15    242  Sarah McLemore        Legacy Prep Christian Academy          16:10.36  8:05/M        
   36     16     75  Sofia Heckner         Concordia Lutheran                     16:15.36  5:25/M        
   37     17     78  Selena Lemmon         Concordia Lutheran                     16:18.10  5:26/M        
   38  (< 5)     67  Emma Rhyne            Brazosport Christian                   16:21.52  8:11/M        
   39  (> 7)    324  Amaya Gangjee         St Agnes Academy                       16:32.64  5:31/M        
   40  (> 7)    333  Abbie Smith           St Agnes Academy                       16:49.97  5:37/M        
   41  (< 5)     60  Abby Rayborn          Brazos Christian                       16:54.18  8:27/M        
   42  (< 5)    294  Sarah Goins           Salt and Light Homeschool              17:14.64  8:37/M        
   43  (> 7)    320  Lily Foret            St Agnes Academy                       17:43.53  5:55/M        
   44  (< 5)    151  Valeria Sanchez       Houston YES Prep East End              17:47.99  8:54/M        
   45  (< 5)    293  Meredith Willborg     Salt and Light Homeschool              17:49.92  8:55/M        
   46     18    284  Cierra Raven          Northland Christian                    17:54.13  8:57/M        
   47  (< 5)     22  Elyse Baber           Aggieland Home School                  17:54.95  8:57/M        
   48  (< 5)     66  Julia Duran           Brazosport Christian                   17:56.55  8:58/M        
   49     19     77  Sally Heuring         Concordia Lutheran                     18:08.67  6:03/M        
   50  (< 5)     21  Elena Stokley         Aggieland Home School                  18:12.74  9:06/M        
   51  (< 5)    140  Maggie Morran         Houston Homeschool Athletics           18:31.27  9:16/M        
   52  (< 5)     54  Elise Lemenager-MaitreAwty International                     18:33.59  9:17/M        
   53  (< 5)    150  Jesenya Ruiz          Houston YES Prep East End              18:34.95  9:17/M        
   54  (< 5)     53  Annabelle Dokupil     Awty International                     18:40.93  9:20/M        
   55  (< 5)    147  Tatiana Garcia        Houston YES Prep East End              18:45.05  9:23/M        
   56     20    282  Alicia Martinez       Northland Christian                    18:45.49  9:23/M        
   57     21    238  Rebekah Fleming       Legacy Prep Christian Academy          18:49.23  9:25/M        
   58     22    283  Margo Meaney          Northland Christian                    18:56.33  9:28/M        
   59     23    243  Josephine Tauffest    Legacy Prep Christian Academy          19:37.50  9:49/M        
   60  (< 5)    103  Carmen Neria          Cristo Rey Jesuit College Prep         19:39.59  9:50/M        
   61  (< 5)     24  Cailieigh Benoit      Alpha Omega                            19:46.14  9:53/M        
   62  (< 5)    102  Valeria Hernandez     Cristo Rey Jesuit College Prep         20:11.11 10:06/M        
   63  (< 5)    104  Jazmin Rodriguez      Cristo Rey Jesuit College Prep         21:02.76 10:31/M        
   64  (< 5)     65  Stevie Aguilar        Brazosport Christian                   21:11.09 10:36/M        
   65     24    280  carolina Crespo       Northland Christian                    21:15.10 10:38/M        
   66  (> 7)    332  Betsy McDonald        St Agnes Academy                       21:34.13  7:11/M        
   67  (< 5)    218  Scarlett Angell       KOR Education                          22:03.69 11:02/M        
   68  (< 5)    435  Sanjana Reddy         The Village                            22:13.14 11:07/M        
   69  (< 5)     51  Selena Gou            Awty International                     22:50.33 11:25/M        
   70     25    285  Miranda Santamaria    Northland Christian                    24:35.94 12:18/M        
   71  (< 5)    445  Lupita Zapata         YES Prep Hobby                         25:22.60 12:41/M        

Team Summary Report - Girls

Girls JV

HS


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 St Agnes Academy                       17               1   2   3   5   6   7   8         
        Top  5 Times: 1:08:47.81

    2 Concordia Lutheran                     71               9  10  16  17  19                 
        Top  5 Times: 1:21:03.70

    3 Legacy Prep Christian Academy          73              11  12  14  15  21  23             
        Top  5 Times: 1:21:29.88

    4 Northland Christian                    77               4  13  18  20  22  24  25         
        Top  5 Times: 1:24:58.83

 Inc. Aggieland Home School                2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Alpha Omega                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Awty International                   4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Brazos Christian                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Brazosport Christian                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Covenant Christian (Conroe)          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Cristo Rey Jesuit College Prep       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Houston Homeschool Athletics         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Houston YES Prep East End            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. KOR Education                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Salt and Light Homeschool            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. The Village                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. YES Prep Hobby                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: