Cooper Dragon XC Invite 2022

September 03, 2022


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys Div 1

HS


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    178  Grey Mendenhall       John Cooper                            10:00.63  5:00/M        
    2      2    349  Wilson Bailey         St John's                              10:02.47  5:01/M        
    3      3    393  Ben (Benjamin) Lauzon St Thomas                              10:11.67  5:06/M        
    4      4    357  Daniel Wasserman      St John's                              10:14.77  5:07/M        
    5      5    246  Marcus Gaitan         Lutheran South Academy                 10:16.59  5:08/M        
    6      6    352  William Thames        St John's                              10:16.74  5:08/M        
    7      7    172  Aditya Pakal          John Cooper                            10:17.54  5:09/M        
    8      8    390  David Carbajal        St Thomas                              10:20.22  5:10/M        
    9      9     29  Loic Doledec          Awty International                     10:23.73  5:12/M        
   10     10    356  Andrew Wasserman      St John's                              10:31.97  5:16/M        
   11     11    247  Matthew Gaitan        Lutheran South Academy                 10:34.91  5:17/M        
   12     12    353  Jay Woodhouse         St John's                              10:37.22  5:19/M        
   13     13     28  Victor Decori         Awty International                     10:41.38  5:21/M        
   14     14    388  Ryan Bordas           St Thomas                              10:46.32  5:23/M        
   15     15    355  Tyler Pollock         St John's                              10:56.65  5:28/M        
   16     16    351  Jack Litton           St John's                              10:58.66  5:29/M        
   17  (> 7)    350  Cameron Ederle        St John's                              10:59.73  5:30/M        
   18     17    174  Walter Day            John Cooper                            11:13.77  5:37/M        
   19     18    180  Ryan Taylor           John Cooper                            11:14.53  5:37/M        
   20     19    395  Pablo Ramirez         St Thomas                              11:18.64  5:39/M        
   21  (> 7)    348  Konnor Allen          St John's                              11:24.26  5:42/M        
   22     20    392  Michael Kiefer        St Thomas                              11:28.67  5:44/M        
   23     21     30  Christoph Lindhorst   Awty International                     11:33.40  5:47/M        
   24     22    177  Kase Melodick         John Cooper                            11:48.00  5:54/M        
   25     23    179  Kaden Schwertner      John Cooper                            11:56.84  5:58/M        
   26     24    173  Chris Trenholme       John Cooper                            12:02.00  6:01/M        
   27     25     33  Edgar Thielens        Awty International                     12:04.15  6:02/M        
   28     26    245  Nathan Mendoza        Lutheran South Academy                 12:04.99  6:02/M        
   29  (> 7)    176  Nicholas Mattner      John Cooper                            12:07.43  6:04/M        
   30  (> 7)    175  Ben (Benjaman) Knight John Cooper                            12:21.00  6:11/M        
   31     27    249  Nathan Robert         Lutheran South Academy                 12:31.92  6:16/M        
   32     28    250  Noah Robert           Lutheran South Academy                 12:51.81  6:26/M        
   33     29     31  Abraham Martinez      Awty International                     12:53.45  6:27/M        
   34     30     32  Logan O'Malley        Awty International                     13:02.02  6:31/M        
   35     31    244  Lucas Wells           Lutheran South Academy                 13:07.31  6:34/M        
   36     32    248  Sam Hergenrader       Lutheran South Academy                 13:20.85  6:40/M        

Team Summary Report - Boys

Varsity Boys Div 1

HS


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 St John's                              34               2   4   6  10  12  15  16         
        Top  5 Times: 51:43.17

    2 St Thomas                              64               3   8  14  19  20                 
        Top  5 Times: 54:05.52

    3 John Cooper                            65               1   7  17  18  22  23  24         
        Top  5 Times: 54:34.47

    4 Awty International                     97               9  13  21  25  29  30             
        Top  5 Times: 57:36.11

    5 Lutheran South Academy                 97               5  11  26  27  28  31  32         
        Top  5 Times: 58:20.22