16th Annual Brazos HS XC Invite

August 27, 2022


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Boys

Junior High Boys

HS

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 1 1 Samuel Eschenburg Sealy 12:38.67 6:19/M
2 2 405 Rhensler Hubbard St. Thomas' Episcopal 13:07.22 6:34/M
3 3 307 Morgan Mahalitc Boling 13:10.36 6:35/M
4 4 122 Coy Grigar East Bernard 13:19.65 6:40/M
5 (< 5) 457 Dennis Hauer Brazos 13:28.39 6:44/M
6 5 281 Reagan Juarez Bellville 13:35.88 6:48/M
7 6 306 Trak Jimenez Boling 13:51.20 6:56/M
8 7 84 Tristan Gonzalez Van Vleck 13:58.80 6:59/M
9 8 3 Grant Almaguer Sealy 13:59.93 7:00/M
10 9 2 Cole Hallmark Sealy 14:06.04 7:03/M
11 10 4 Abraham Barrera Sealy 14:24.53 7:12/M
12 11 284 Carter Monk Bellville 14:24.94 7:12/M
13 12 280 Lincoln Juarez Bellville 14:26.77 7:13/M
14 13 9 Nathan Guerrero Sealy 14:27.76 7:14/M
15 14 153 Grant Challenger Angleton Christian School 14:36.15 7:18/M
16 (< 5) 420 Johnathan Tarver Faith Academy 14:43.58 7:22/M
17 15 279 Jackson Juarez Bellville 14:51.11 7:26/M
18 16 86 Jesus Lozano Van Vleck 15:04.45 7:32/M
19 17 11 Diego Gomez Sealy 15:11.66 7:36/M
20 (< 5) 137 Brantley Kennedy Danbury 15:17.49 7:39/M
21 18 309 Wyatt Sharp Boling 15:18.01 7:39/M
22 (< 5) 470 Truitt Hanzik West Brazos 15:20.48 7:40/M
23 19 412 Conrad Tamm St. Thomas' Episcopal 15:25.19 7:43/M
24 20 287 Carlos Aponte Bellville 15:27.91 7:44/M
25 21 89 Aiden Howell Van Vleck 15:30.38 7:45/M
26 22 125 Cooper Lawson East Bernard 15:41.52 7:51/M
27 23 120 Reid Cerny East Bernard 15:41.81 7:51/M
28 (< 5) 197 Logan Maus West Brazos 15:46.50 7:53/M
29 24 88 Martin Mirelez Van Vleck 15:46.63 7:53/M
30 25 124 Landon Korenek East Bernard 15:56.22 7:58/M
31 26 6 Max Hinze Sealy 15:59.67 8:00/M
32 (> 7) 10 Tristan Schwartz Sealy 16:01.55 8:01/M
33 27 128 Slade Seay East Bernard 16:04.51 8:02/M
34 (> 7) 5 Ezekiel Avalos Sealy 16:09.05 8:05/M
35 28 121 Sawyer East East Bernard 16:12.84 8:06/M
36 29 310 Adan Rosales Boling 16:15.79 8:08/M
37 30 129 Carson Todd East Bernard 16:16.11 8:08/M
38 31 160 Tino Beacom-Casas Angleton Christian School 16:27.16 8:14/M
39 32 283 Sean Huff Bellville 16:34.03 8:17/M
40 (> 7) 123 Bryce Kopecky East Bernard 16:38.51 8:19/M
41 33 312 Israel Covarrubias Boling 16:41.08 8:21/M
42 34 410 Alek Morency St. Thomas' Episcopal 16:52.82 8:26/M
43 (< 5) 139 Dylan Thornburg Danbury 17:01.53 8:31/M
44 (< 5) 354 Tyson Vasquez El Campo 17:07.90 8:34/M
45 35 308 Adan Trevino Boling 17:30.05 8:45/M
46 36 311 Gage Zan Boling 17:32.52 8:46/M
47 (> 7) 12 Logan Jones Sealy 17:45.48 8:53/M
48 (< 5) 237 Dean Bradley Schulenburg 18:02.18 9:01/M
49 (< 5) 239 De Autrney Ellison Schulenburg 18:07.96 9:04/M
50 37 409 Imaad Memon St. Thomas' Episcopal 18:16.31 9:08/M
51 38 155 Jaycob Wright Angleton Christian School 18:30.47 9:15/M
52 39 277 Case Eckermann Bellville 18:35.98 9:18/M
53 (> 7) 127 Jake Marik East Bernard 18:58.58 9:29/M
54 40 154 Maddox Wiggans Angleton Christian School 19:35.59 9:48/M
55 41 156 Caleb Ausmus Angleton Christian School 20:16.94 10:08/M
56 42 87 Jacob Guzman Van Vleck 20:17.87 10:09/M
57 43 161 Michael Mumper Angleton Christian School 20:18.05 10:09/M
58 (< 5) 461 Justin Ochoa Brazos 20:19.55 10:10/M
59 (< 5) 138 Wyatt LeBouef Danbury 20:35.44 10:18/M
60 (< 5) 459 Samuel McCarthy Brazos 20:58.97 10:29/M
61 44 85 Buck St. Denis Van Vleck 20:59.11 10:30/M
62 45 414 Luca Karpati St. Thomas' Episcopal 22:18.92 11:09/M
63 (< 5) 236 Ethan Gayle Schulenburg 22:51.00 11:26/M
64 (> 7) 282 Gerardo Aldape Bellville 23:00.73 11:30/M
65 46 53 Dwayne Johnson Van Vleck 23:08.60 11:34/M
66 (> 7) 286 Caleb McEnerny Bellville 23:56.98 11:58/M
67 47 157 John Garcia Angleton Christian School 24:55.76 12:28/M
68 (> 7) 159 Wyatt Martin Angleton Christian School 25:04.01 12:32/M
69 (< 5) 238 Tyler Limbaugh Schulenburg 25:52.36 12:56/M

Team Scores - Boys

Junior High Boys

HS

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Sealy 41 1 8 9 10 13 17 26    
Top 5 Times: 1:09:36.93  
2 Bellville 63 5 11 12 15 20 32 39    
Top 5 Times: 1:12:46.61  
3 Boling 89 3 6 18 29 33 35 36    
Top 5 Times: 1:15:16.44  
4 East Bernard 101 4 22 23 25 27 28 30    
Top 5 Times: 1:16:43.71  
5 Van Vleck 110 7 16 21 24 42 44 46    
Top 5 Times: 1:20:38.13  
6 St. Thomas' Episcopal 137 2 19 34 37 45    
Top 5 Times: 1:26:00.46  
7 Angleton Christian School 164 14 31 38 40 41 43 47    
Top 5 Times: 1:29:26.31  
Inc. Danbury 3 finishers    
Inc. West Brazos 2 finishers    
Inc. Schulenburg 4 finishers    
Inc. El Campo 1 finishers    
Inc. Faith Academy 1 finishers    
Inc. Brazos 3 finishers