Brazosport ISD 2021 Invitational

August 21, 2021


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Boys

JV Boys

Varsity


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    529  Hanz Jimenez          Katy Seven Lakes                        15:35.7  3:54/K      
    2      2    226  Trenton Whitley       Clute Brazoswood                        15:55.9  3:59/K      
    3      3    219  Jack Lower            Clute Brazoswood                        15:59.6  4:00/K      
    4      4    532  Kaisong Lin           Katy Seven Lakes                        16:08.7  4:02/K      
    5      5    528  Jason Chiwala         Katy Seven Lakes                        16:17.0  4:04/K      
    6      6    550  Vansh Tandon          Katy Seven Lakes                        16:19.0  4:05/K      
    7      7    225  Damon Vasquez         Clute Brazoswood                        16:23.4  4:06/K      
    8      8    221  Brendan Patton        Clute Brazoswood                        16:26.7  4:07/K      
    9  (< 5)    367  Jason Smith           Katy Mayde Creek                        16:38.9  4:10/K      
   10      9    548  Colby Speer           Katy Seven Lakes                        16:39.1  4:10/K      
   11     10    537  Trey Pierson          Katy Seven Lakes                        16:39.3  4:10/K      
   12     11    531  Albert Yang           Katy Seven Lakes                        16:42.8  4:11/K      
   13  (> 7)    603  Bodgan Pazin          Katy Seven Lakes                        17:09.8  4:17/K      
   14     12    223  Dylan Rose            Clute Brazoswood                        17:10.0  4:18/K      
   15     13    201  Adan Alcantara        Cleveland                               17:15.4  4:19/K      
   16     14    224  Jase Sandefur         Clute Brazoswood                        17:29.3  4:22/K      
   17  (> 7)    549  Aldrich Leow          Katy Seven Lakes                        17:31.5  4:23/K      
   18  (< 5)    387  Jude Murphy           Lamar Fulshear                          17:32.6  4:23/K      
   19  (> 7)    533  Christopher Cameron   Katy Seven Lakes                        17:42.1  4:26/K      
   20  (> 7)    530  Lucca Traslosheros    Katy Seven Lakes                        17:48.2  4:27/K      
   21     15    290  Kohen Manthey         Ridge Point                             17:48.5  4:27/K      
   22     16    285  Matthew Cantu         Ridge Point                             17:50.0  4:28/K      
   23     17    217  Karim Elyoussef       Clute Brazoswood                        17:51.0  4:28/K      
   24     18    287  Christian Devenish    Ridge Point                             17:56.3  4:29/K      
   25     19    284  Will Alberty          Ridge Point                             18:00.4  4:30/K      
   26     20    288  Gregorio Gomez        Ridge Point                             18:05.1  4:31/K      
   27  (> 7)    222  Luke Pottratz         Clute Brazoswood                        18:08.2  4:32/K      
   28     21    289  Edwin King            Ridge Point                             18:10.2  4:33/K      
   29  (> 7)    554  Jawad Moulai-Khatir   Katy Seven Lakes                        18:17.6  4:34/K      
   30     22    292  Gavin Nunn            Ridge Point                             18:21.5  4:35/K      
   31  (> 7)    218  Roman Garza           Clute Brazoswood                        18:28.2  4:37/K      
   32  (> 7)    536  Owen Shadburne        Katy Seven Lakes                        18:28.4  4:37/K      
   33  (> 7)    535  Doug Eamon            Katy Seven Lakes                        18:34.1  4:39/K      
   34  (< 5)    112  Cash Hill             Angleton                                18:44.6  4:41/K      
   35  (> 7)    476  Brandon Wood Santos, BClute Brazoswood                        18:47.6  4:42/K      
   36  (< 5)    110  Esteban Dominguez     Angleton                                18:48.4  4:42/K      
   37  (> 7)    534  Micah Bentley         Katy Seven Lakes                        18:52.4  4:43/K      
   38  (> 7)    551  Grant Breslin         Katy Seven Lakes                        19:00.8  4:45/K      
   39  (> 7)    474  John Suan             Clute Brazoswood                        19:01.5  4:45/K      
   40  (< 5)    385  Timothy Gerschefski   Lamar Fulshear                          19:18.2  4:50/K      
   41  (> 7)    286  Michael Connell       Ridge Point                             19:32.5  4:53/K      
   42  (> 7)    220  Tannar Mitchell       Clute Brazoswood                        19:34.4  4:54/K      
   43  (< 5)    113  Brendan Lacoste       Angleton                                19:34.8  4:54/K      
   44     23    191  Angel Delcid          Cleveland                               19:43.8  4:56/K      
   45  (< 5)    386  Mitchell McBride      Lamar Fulshear                          19:51.6  4:58/K      
   46  (> 7)    291  Peter Mixon           Ridge Point                             19:59.6  5:00/K      
   47  (> 7)    475  Austin Morrow         Clute Brazoswood                        20:07.7  5:02/K      
   48  (> 7)    556  Pheonix Wu            Katy Seven Lakes                        20:20.0  5:05/K      
   49  (< 5)    324  Kevin Valenzuela      Galena Park                             20:53.5  5:13/K      
   50     24    194  Jesus Ortega          Cleveland                               21:07.2  5:17/K      
   51     25    485  Adrian Duron          Kempner                                 21:11.7  5:18/K      
   52     26    190  Roberto Carrizales    Cleveland                               21:16.3  5:19/K      
   53  (< 5)    331  Nathaniel Perez-ValdezHumble High                             21:16.5  5:19/K      
   54     27    495  Josh Tran             Kempner                                 21:25.1  5:21/K      
   55  (< 5)    388  Sanidh Shah           Lamar Fulshear                          21:28.2  5:22/K      
   56  (< 5)    465  Eward Villegas        West Columbia                           21:30.3  5:23/K      
   57  (< 5)    321  Angel Pina            Galena Park                             22:36.2  5:39/K      
   58     28    497  Phat Jason Ngyuen     Kempner                                 23:00.5  5:45/K      
   59     29    193  Jesus Ojeda           Cleveland                               23:29.3  5:52/K      
   60  (< 5)    338  Andres Herrera        Humble High                             23:46.6  5:57/K      
   61  (< 5)    463  Arat Castro           West Columbia                           24:39.8  6:10/K      
   62  (< 5)    462  Luke Bowers           West Columbia                           24:52.5  6:13/K      
   63  (< 5)    464  Rayden Harrison       West Columbia                           25:18.8  6:20/K      
   64  (< 5)    448  Allan Orellana        Stafford                                25:26.7  6:22/K      
   65  (> 7)    553  Shawn Lin             Katy Seven Lakes                        26:03.0  6:31/K      
   66  (< 5)    114  Diego Orizaba         Angleton                                26:03.2  6:31/K      
   67  (< 5)    366  Josiah Plummer        Katy Mayde Creek                        26:43.9  6:41/K      
   68     30    492  Auggie Villarreal     Kempner                                 28:12.5  7:03/K      
   69     31    496  Juan Velasquez        Kempner                                 28:49.7  7:12/K      
   70     32    494  Hugo Garza            Kempner                                 28:59.8  7:15/K      
   71  (< 5)    445  Alexis Avellaneda     Stafford                                31:52.0  7:58/K      
   72  (< 5)    323  Michael Trejo         Galena Park                             32:07.2  8:02/K      
   73  (< 5)    450  Jesus Perez           Stafford                                32:24.2  8:06/K      
   74     33    196  Joshua Ruiz           Cleveland                               34:51.6  8:43/K      
   75  (< 5)    316  Dante Alvarado        Galena Park                             35:03.0  8:46/K      

Team Summary Report - Boys

JV Boys

Varsity


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Katy Seven Lakes                       25               1   4   5   6   9  10  11         
        Top  5 Times: 1:20:59.6

    2 Clute Brazoswood                       32               2   3   7   8  12  14  17         
        Top  5 Times: 1:21:55.8

    3 Ridge Point                            88              15  16  18  19  20  21  22         
        Top  5 Times: 1:29:40.6

    4 Cleveland                             115              13  23  24  26  29  33             
        Top  5 Times: 1:42:52.1

    5 Kempner                               141              25  27  28  30  31  32             
        Top  5 Times: 2:02:39.6