2012 Texas Star Tri

Age Group Results

July 14, 2012


Results By Run Houston Timing (www.houstonracetiming.com / www.wildcatrunning.net/results.html)

Men: 0- 8 9-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-99
Women: 0- 8 9-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-99

Sprint

Female Open Winners

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 3 Wendi Kirkland 135 30 1 4:46.5 0:37.3 1 30:13.5 0:48.4 1 22:19.7 58:45.6 58:45.6
 
Top

Female 9 to 14

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 39 Katelyn Elliott 49 12 1 5:48.5 1:20.2 1 36:52.6 0:39.5 1 27:01.4 1:11:42.4 1:11:42.4
2 86 Kate Pittenger 99 11 3 6:43.1 0:55.8 2 45:39.8 0:48.2 2 35:02.2 1:29:09.2 1:29:09.2
3 116 Cori Eckert 48 11 2 6:01.5 2:24.0 3 57:00.5 1:47.3 3 53:53.1 2:01:06.5 2:01:06.5
 
Top

Female 15 to 19

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 35 Madeline Flanagan 15 16 3 5:22.7 1:15.8 1 35:52.1 0:44.2 1 27:23.5 1:10:38.5 1:10:38.5
2 54 Madison Kemrite 2 16 1 4:10.6 2:13.4 3 37:33.4   2 32:31.4 1:16:29.0 1:16:29.0
3 57 Samantha Terry 13 16 2 5:22.5 0:48.1 2 36:11.5 1:03.9 4 33:47.6 1:17:13.8 1:17:13.8
4 85 Cavan Reilly 80 16 4 7:25.0 1:21.4 4 43:45.4 0:51.1 5 35:41.9 1:29:05.0 1:29:05.0
5 90 Heidi DeMaret 83 19 5 7:50.9 2:22.1 5 45:18.9 1:21.7 3 33:28.8 1:30:22.6 1:30:22.6
6 115 Juliana Nicolini 77 17 6 7:53.9 2:40.3 6 59:26.9 0:58.4 6 48:44.3 1:59:44.0 1:59:44.0
 
Top

Female 20 to 24

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 67 Casie Burleigh 133 24 1 4:34.9 2:06.7 1 37:56.9 1:03.6 2 34:57.3 1:20:39.5 1:20:39.5
2 93 BRITTANY WALLACE 137 24 2 10:54.9 1:57.6 2 43:58.9 0:50.7 1 33:58.5 1:31:40.7 1:31:40.7
 
Top

Female 25 to 29

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 43 Melissa Borup 20 29 2 5:19.8 0:58.9 1 33:31.4 1:27.6 2 31:39.8 1:12:57.7 1:12:57.7
2 51 Kristen Backes 39 25 1 4:50.5 1:19.8 2 36:57.8 1:34.4 1 31:14.7 1:15:57.3 1:15:57.3
3 61 Michelle Carlson 22 25 3 6:14.2 1:31.7 3 37:04.7 1:47.2 3 32:11.4 1:18:49.5 1:18:49.5
 
Top

Female 30 to 34

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 38 Jennifer Niesner 12 34 1 5:03.6 1:01.1 2 34:18.7 1:18.3 2 29:51.8 1:11:33.5 1:11:33.5
2 49 Jodi Beckendorf 68 31 2 5:37.8 1:23.9 3 35:12.4 1:35.7 4 31:23.5 1:15:13.4 1:15:13.4
3 50 Lauren Jesiolowski 56 31 4 6:04.2 1:14.7 8 38:18.3 1:18.2 1 28:57.6 1:15:53.2 1:15:53.2
4 53 Jocelyn Shaw 107 32 7 8:04.1 0:52.9 1 33:22.9 1:27.6 6 32:22.7 1:16:10.4 1:16:10.4
5 66 Charity Nelsom 65 31 5 6:36.5 1:14.8 6 38:11.8 0:53.6 8 33:25.1 1:20:21.9 1:20:21.9
6 69 Beverly Loyd 75 34 3 5:59.9 1:12.3 5 37:50.0 1:18.3 9 35:14.7 1:21:35.4 1:21:35.4
7 70 Greta Farr 128 30 6 7:24.8 1:51.9 9 42:48.7   3 30:30.2 1:22:35.7 1:22:35.7
8 71 Misty Mills 112 34 12 11:08.6 1:26.5 7 38:14.8 0:56.4 5 31:24.4 1:23:10.8 1:23:10.8
9 75 Jodi Tompkins 101 33 8 8:05.3 2:32.6 4 37:18.4 0:44.1 10 36:05.3 1:24:45.9 1:24:45.9
10 102 Kelly Farrar 89 31 11 9:29.6 2:58.6 10 52:16.8 1:42.0 7 33:17.2 1:39:44.3 1:39:44.3
11 113 Danie Chrisope 126 34 9 9:15.9 2:38.8 12 54:03.1 1:19.7 11 50:01.3 1:57:19.0 1:57:19.0
12 114 Amber Beaher 124 33 10 9:25.1 2:42.3 11 53:57.7 1:22.4 12 50:01.3 1:57:29.0 1:57:29.0
 
Top

Female 35 to 39

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 52 Mandi Fowlkes 52 39 2 7:26.7 1:27.5 2 37:34.7 1:06.0 2 28:29.3 1:16:04.2 1:16:04.2
2 58 Lisa Covington 88 39 3 7:42.4 2:26.5 3 40:05.4 1:06.9 1 26:57.1 1:18:18.5 1:18:18.5
3 63 KELLY WEEK 142 38 5 10:02.5 0:47.5 1 36:58.9   3 31:22.5 1:19:11.6 1:19:11.6
4 110 Clara Mechelle Karnei 73 35 1 6:49.6 2:40.4 4 50:20.6 2:54.7 4 50:26.0 1:53:11.6 1:53:11.6
5 118 Kim Eckert 104 37 4 8:21.8 2:33.7 5 56:09.2 1:48.2 5 53:53.6 2:02:46.7 2:02:46.7
 
Top

Female 40 to 44

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 20 Paige DeLizio 26 42 1 5:48.1 1:04.6 1 30:54.9 1:18.7 2 26:44.8 1:05:51.3 1:05:51.3
2 24 LeAnne Redwine 36 41 2 7:07.0 1:01.8 2 31:31.3 1:29.4 1 25:49.5 1:06:59.2 1:06:59.2
3 74 Kay Hill 91 42 4 8:48.9 2:01.0 3 38:26.8 1:48.0 3 33:25.0 1:24:30.0 1:24:30.0
4 95 Cathy Horn 94 44 5 9:29.7 1:55.3 4 39:25.0 1:26.1 5 40:19.1 1:32:35.4 1:32:35.4
5 96 Kendie Oelking 98 40 3 8:06.2 2:15.1 5 42:48.2 2:35.9 4 37:46.6 1:33:32.1 1:33:32.1
6 117 Kim Crosby 111 44 6 9:43.4 2:59.5 6 58:54.4 2:11.2 6 48:29.4 2:02:18.1 2:02:18.1
 
Top

Female 45 to 49

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 19 Pam Calvert 70 46 1 4:23.8 1:06.1 1 33:35.7 0:44.6 1 25:42.9 1:05:33.3 1:05:33.3
2 47 Lourdes Flanagan 132 48 2 5:35.7 0:51.1 2 35:15.3 1:06.3 2 32:00.4 1:14:49.0 1:14:49.0
3 83 karen goodwin 118 45 5 8:51.6 1:44.2 6 42:30.5 2:03.6 3 32:41.4 1:27:51.6 1:27:51.6
4 84 Fiona Mitchell 122 45 4 7:42.6 1:46.6 3 38:55.1 2:31.5 4 37:13.6 1:28:09.6 1:28:09.6
5 92 Staci Bell 84 46 3 5:59.4 2:48.4 5 41:35.0 2:32.4 5 38:43.3 1:31:38.8 1:31:38.8
6 104 Donna Ryals 115 48 6 9:57.5 1:58.4 4 39:34.6 2:46.9 6 46:02.8 1:40:20.4 1:40:20.4
 
Top

Female 50 to 54

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 23 LIZ UMBACH 139 50 2 4:22.5 1:11.4 1 33:05.9 1:46.8 1 25:26.8 1:05:53.6 1:05:53.6
2 27 Kim Corona 87 50 1 3:51.8 1:06.4 2 33:09.8 1:17.7 2 29:05.0 1:08:30.9 1:08:30.9
3 87 Barbara Harmon 105 53 7 9:09.3 1:46.5 4 40:22.2 1:02.8 3 36:49.6 1:29:10.5 1:29:10.5
4 91 Bonnie Jones 134 52 4 7:25.2 1:55.1 3 38:18.9 1:12.9 7 41:48.0 1:30:40.2 1:30:40.2
5 98 Lee Conroy 86 50 6 8:27.9 2:13.6 5 42:41.3 2:45.9 4 37:55.5 1:34:04.4 1:34:04.4
6 99 Lauren Birt 19 51 3 6:01.1 2:23.9 6 45:37.1 2:21.1 6 41:41.9 1:38:05.4 1:38:05.4
7 109 Diane Novak 102 53 5 8:22.3 3:12.4 8 54:54.8 2:26.0 5 39:38.2 1:48:33.8 1:48:33.8
8 111 Sharon Nevin 113 50 8 9:38.6 2:21.8 7 51:11.8 3:25.7 8 47:57.3 1:54:35.3 1:54:35.3
 
Top

Female 55 to 59

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 68 Carmen Kelleher 95 56 1 6:56.5 1:07.8 1 36:37.9 1:37.3 1 34:25.1 1:20:44.8 1:20:44.8
2 97 Shannon Hill 92 55 2 7:54.1 2:05.6 3 43:17.9 1:27.8 2 39:17.6 1:34:03.2 1:34:03.2
3 105 Judith Blevins 110 56 3 8:25.0 1:37.9 2 42:44.5 2:00.2 3 47:53.2 1:42:41.0 1:42:41.0
 
Top

Male Open Winners

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 1 Weston Caceres 45 23 1 5:38.3 1:08.5 1 29:19.4 1:05.0 1 16:41.7 53:53.1 53:53.1
 
Top

Male 8 and under

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 100 Unknown Partic. 150 150 1 12:27.6 2:01.4 1 43:02.8 2:32.0 1 38:16.5 1:38:20.6 1:38:20.6
 
Top

Male 9 to 14

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 29 Kenny Grau 9 14 1 4:19.0 1:44.6 1 35:30.1 0:47.1 1 26:42.1 1:09:03.0 1:09:03.0
2 73 Michael Horn 93 14 2 6:45.6 2:06.5 3 41:45.2 1:17.1 3 32:02.1 1:23:56.7 1:23:56.7
3 78 Mark Flanagan 117 14 3 8:36.7 1:29.5 2 40:54.8 1:01.6 4 34:03.0 1:26:05.8 1:26:05.8
4 82 Joshua Rieth 114 11 4 9:15.7 2:42.4 4 41:53.6 0:51.6 2 31:43.8 1:26:27.3 1:26:27.3
 
Top

Male 15 to 19

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 2 Connor Barry 7 18 2 4:01.5 0:25.4 1 30:04.6 0:32.6 1 19:54.6 54:59.0 54:59.0
2 10 Connor Book 8 17 3 4:14.2 1:15.5 2 33:45.8 1:02.7 2 21:10.0 1:01:28.4 1:01:28.4
3 15 Ryan Cunningham 24 19 6 5:27.2 0:57.9 3 34:38.8 0:37.6 3 22:40.3 1:04:22.0 1:04:22.0
4 31 Ross McNulty 31 17 8 5:45.1 1:00.2 5 35:55.0 1:49.8 4 25:04.0 1:09:34.3 1:09:34.3
5 34 Austin Terry 63 17 7 5:44.9 1:15.5 4 34:58.9 1:10.7 5 27:10.2 1:10:20.4 1:10:20.4
6 89 Brady Farr 17 16 4 4:45.6 2:47.6 6 39:49.9 3:19.8 7 39:19.5 1:30:02.6 1:30:02.6
7 101 GRAY UMBACH 140 18 1 3:20.8 14:52.0 7 45:20.8   6 34:48.7 1:38:22.6 1:38:22.6
8 103 Brian Birt 18 15 5 4:56.1 5:08.3 8 45:36.6 2:21.8 8 41:42.2 1:39:45.2 1:39:45.2
 
Top

Male 25 to 29

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 17 Matthew Reibenstein 32 28 1 5:01.2 0:44.9 1 30:47.9 0:55.5 1 27:41.4 1:05:11.1 1:05:11.1
2 42 Benjamin Lamons 59 25 3 5:49.0 1:55.3 2 33:36.0 1:45.8 2 29:48.7 1:12:55.1 1:12:55.1
3 56 Bobby Gonzales 72 27 4 6:59.2 0:57.8 3 36:46.5 1:25.7 3 30:54.3 1:17:03.6 1:17:03.6
4 64 Matthew Rose 61 27 2 5:41.5 1:24.9 4 36:57.5 1:38.0 4 34:19.3 1:20:01.3 1:20:01.3
 
Top

Male 30 to 34

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 8 James Conway 23 30 6 5:25.6 0:38.4 3 30:42.3 0:53.0 2 23:22.1 1:01:01.6 1:01:01.6
2 11 JEREMY WADE 141 31 1 3:53.2 0:53.5 6 32:09.5 0:39.4 4 24:46.8 1:02:22.6 1:02:22.6
3 12 Brian Damon 25 33 8 6:01.2 1:31.1 1 28:46.1 1:27.6 3 24:41.8 1:02:28.1 1:02:28.1
4 14 Sean Hall 54 34 3 5:10.4 1:35.0 2 30:39.4 0:59.7 5 25:07.9 1:03:32.6 1:03:32.6
5 16 Jason Farr 123 34 5 5:25.0 2:10.9 7 32:41.4 2:20.2 1 22:28.3 1:05:06.0 1:05:06.0
6 18 Michael Jesiolowski 57 34 4 5:13.8 1:08.4 4 31:44.9 1:00.1 7 26:22.9 1:05:30.3 1:05:30.3
7 21 Mark Christensen 46 33 7 5:55.5 1:03.1 5 31:55.3 1:33.0 6 25:24.6 1:05:51.7 1:05:51.7
8 22 Jeffrey Kouts 10 34 2 5:09.6 1:32.8 11 40:18.8   8 27:03.3 1:05:52.8 1:05:52.8
9 44 Bryan Alsdorf 120 30 10 8:44.3 2:14.1 8 33:55.8 1:36.1 9 27:50.0 1:14:20.4 1:14:20.4
10 76 Jacob Tompkins 100 33 11 10:58.2 2:43.7 9 36:20.8 0:56.0 10 33:56.9 1:24:55.8 1:24:55.8
11 88 Jonathan Barbeito 81 33 9 6:32.0 2:20.0 10 37:38.0 1:43.0 11 41:37.4 1:29:50.6 1:29:50.6
 
Top

Male 35 to 39

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 7 David Authement 38 38 3 6:16.5 0:46.8 1 29:49.1 1:15.8 1 22:35.4 1:00:43.8 1:00:43.8
2 36 Will Howard 29 39 1 5:02.6 0:57.4 2 32:45.1 2:39.6 3 29:48.9 1:11:13.9 1:11:13.9
3 46 Frank Lopez 60 36 4 7:43.9 2:24.3 3 33:43.2 1:42.2 2 29:15.0 1:14:48.9 1:14:48.9
4 65 Bernie Mulvaney 35 37 2 5:24.0 2:13.2 4 34:53.0 1:35.3 6 36:15.8 1:20:21.5 1:20:21.5
5 77 Matthew Foster 5 36 6 9:15.0 2:08.7 6 41:47.9 1:02.5 4 31:40.3 1:25:54.5 1:25:54.5
6 80 Michael Blair 43 37 5 7:49.8 2:31.6 5 38:06.4 2:22.2 5 35:27.3 1:26:17.3 1:26:17.3
 
Top

Male 40 to 44

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 4 Bryan Girouard 53 42 4 6:04.8 2:15.1 1 27:58.1 1:13.3 1 21:34.1 59:05.7 59:05.7
2 5 Alan Jones 58 41 3 5:42.7 0:36.8 3 28:59.4 0:56.0 2 23:29.1 59:44.0 59:44.0
3 9 Andre Maule 30 41 1 5:00.0 0:59.0 2 28:32.0 1:08.8 4 25:25.9 1:01:06.0 1:01:06.0
4 13 Colin Lue King 11 40 2 5:00.3 1:19.5 4 29:41.3 1:06.7 5 25:52.1 1:03:00.1 1:03:00.1
5 32 JUAN A. FLORES 51 40 7 7:53.5 1:03.5 7 35:19.2 1:48.9 3 23:31.8 1:09:37.1 1:09:37.1
6 33 Mike Elliott 71 40 6 7:11.3 1:00.8 5 32:28.4 0:57.6 6 28:14.0 1:09:52.4 1:09:52.4
7 40 BRIAN WEEK 138 41 8 9:00.0 1:15.3 6 32:47.4 1:19.4 7 28:18.1 1:12:40.4 1:12:40.4
8 81 Michael Talbott 62 44 5 7:08.1 2:57.5 8 44:37.7 1:09.3 8 30:27.3 1:26:20.2 1:26:20.2
9 119 Andrew Smith 131 42 9 9:43.2 5:41.9 9 1:10:27.1 2:44.0 9 53:46.3 2:22:22.8 2:22:22.8
 
Top

Male 45 to 49

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 6 Richard Tramm 34 47 2 5:29.1 0:49.5 1 29:41.6 0:59.2 1 23:36.3 1:00:35.9 1:00:35.9
2 30 Jeff Beetz 40 46 3 5:57.1 2:05.9 3 34:13.5 0:53.7 2 26:15.6 1:09:26.0 1:09:26.0
3 37 Ian Mitchell 97 46 1 5:27.3 0:56.0 2 32:57.0 2:34.9 3 29:24.0 1:11:19.3 1:11:19.3
4 94 Blake Horn 28 45 5 9:12.0 1:23.5     41:02.0 4 40:38.4 1:32:16.1 1:32:16.1
 
Top

Male 50 to 54

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 45 Joe Corona 47 50 2 6:06.3 1:51.3 1 34:50.5 1:55.7 1 29:50.0 1:14:33.9 1:14:33.9
2 79 David Bell 42 50 1 5:57.8 2:27.8 2 39:20.4 2:41.0 2 35:48.4 1:26:15.5 1:26:15.5
3 108 Chris Farr 66 52 3 7:59.9 4:55.8 4 48:51.8 2:26.9 3 41:50.7 1:46:05.3 1:46:05.3
4 112 ROBBI TUREK 147 53 4 17:42.3 1:53.8 3 46:39.2 1:24.4 4 48:19.3 1:55:59.1 1:55:59.1
 
Top

Male 55 to 59

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 26 Ken Merenda 76 57 1 8:28.2 1:31.4 1 30:36.8 1:09.4 1 25:58.1 1:07:44.1 1:07:44.1
2 48 Wayne Rutledge 82 55 2 8:39.7 2:27.2 2 34:45.4 2:34.1 2 26:36.4 1:15:03.1 1:15:03.1
3 72 Steve Lowe 96 59 3 8:42.9 1:31.6 3 38:32.5 1:17.8 3 33:46.8 1:23:51.8 1:23:51.8
4 106 Trace Howard 127 58 4 13:17.3 3:57.9 4 44:08.2 2:18.2 4 40:36.9 1:44:18.7 1:44:18.7
 
Top

Male 60 to 64

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 41 David Boyette 21 63 1 5:28.3 0:58.4 1 30:54.1 1:49.1 3 33:38.0 1:12:48.1 1:12:48.1
2 55 Robert Bullard 44 62 3 6:27.7 0:56.7 3 33:45.4 1:38.9 4 34:14.0 1:17:02.8 1:17:02.8
3 59 Maurice Kelleher 106 60 5 8:17.1 1:28.2 4 34:22.4 1:55.7 2 32:18.8 1:18:22.4 1:18:22.4
4 60 Craig Borup 85 62 4 7:43.0 1:25.5 2 32:26.5 1:52.6 5 35:17.7 1:18:45.5 1:18:45.5
5 62 Alfredo Locht 74 62 2 5:58.8 1:35.4 5 37:26.2 1:53.2 1 32:17.6 1:19:11.4 1:19:11.4
 
Top

Male 65 to 69

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 28 David Holsey 27 66 1 6:05.8 0:51.2 1 31:50.0 1:39.5 1 28:29.4 1:08:56.0 1:08:56.0
 
Top

Male 70 to 74

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 25 Jimmy Fleming 50 73 1 5:32.6 0:35.3 1 31:05.5 1:01.3 1 29:05.1 1:07:20.1 1:07:20.1
 
Top

Male 75 and over

  Overall   ------- Swim OUt ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 107 Jim Farr 67 78 1 7:49.9 4:56.2 1 48:48.3 2:31.4 1 41:46.1 1:45:52.2 1:45:52.2