Coach Ed 2022 Sealy

September 24, 2022


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Girls

JH Girls


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1     37  Addison Hollomon      Bellville                              13:27.31  6:44/M        
    2      2    649  Lauren Necker         Sealy                                  13:40.89  6:50/M        
    3      3     43  Ava Poenitzsch        Bellville                              13:47.05  6:54/M        
    4      4    598  Kaylee Lawrence       Schultz                                14:12.70  7:06/M        
    5      5    302  Liesl Kirsch          Giddings                               14:13.05  4:35/M        
    6      6     98  Shaley Chandler       Burton                                 14:13.34  7:07/M        
    7      7    697  Elaynah Romero        Smithville                             14:20.75  7:10/M        
    8  (< 5)    576  Lillian Carey         La Grange Middle School                14:24.05  4:39/M        
    9      8    309  Kashlyn Martinez      Giddings                               14:27.89  4:40/M        
   10  (< 5)    723  Allie Farley          Vanderbilt Industrial                  14:41.30  7:21/M        
   11      9    693  Emorie Jones          Smithville                             14:44.43  7:22/M        
   12     10    304  Alisson Laris         Giddings                               14:50.41  4:47/M        
   13     11    297  Nayeli Flores         Giddings                               14:52.63  4:48/M        
   14     12     38  Grace Lischka         Bellville                              14:55.51  7:28/M        
   15     13    295  Jocelynn Delarosa     Giddings                               15:13.02  4:55/M        
   16     14     32  Erica Flores          Bellville                              15:16.63  7:38/M        
   17     15    212  Cindy Gaytan          Edna                                   15:18.82  7:39/M        
   18     16    638  Andrea Garza          Sealy                                  15:23.94  7:42/M        
   19  (< 5)    724  Amry Feuerbacher      Vanderbilt Industrial                  15:26.67  7:43/M        
   20     17     40  Livia Marshall        Bellville                              15:41.43  7:51/M        
   21  (< 5)    746  Serrina Soliz         Vanderbilt Industrial                  15:42.50  7:51/M        
   22     18    321  Beya Zuniga           Giddings                               15:48.40  5:06/M        
   23     19    218  Emma Shoemate         Edna                                   15:49.12  7:55/M        
   24  (< 5)    175  Angelica Robles       East Bernard                           15:49.27  7:55/M        
   25  (< 5)    174  Annisa Perez          East Bernard                           15:50.44  7:55/M        
   26     20     45  Kirklynne Romero      Bellville                              15:52.56  7:56/M        
   27     21    209  Hayden Balizan        Edna                                   15:56.56  7:58/M        
   28     22    696  Brityn Roberts        Smithville                             15:57.55  7:59/M        
   29     23     34  Scarlett Goebel       Bellville                              15:59.56  8:00/M        
   30     24    699  Melany Villalobos     Smithville                             16:02.43  8:01/M        
   31     25     94  Lexi Broesche         Burton                                 16:09.84  8:05/M        
   32     26    629  Kimberly Aguirre      Sealy                                  16:10.26  8:05/M        
   33  (< 5)    177  Aubrey Vacek          East Bernard                           16:18.10  8:09/M        
   34     27     97  Natalie Burton        Burton                                 16:23.11  8:12/M        
   35     28    599  Rose Ludyen           Schultz                                16:23.82  8:12/M        
   36     29    639  Andrea Gonzalez       Sealy                                  16:27.78  8:14/M        
   37     30    316  Marlene Rodriguez     Giddings                               16:29.56  5:19/M        
   38     31    659  Madison Withrow       Sealy                                  16:30.40  8:15/M        
   39     32    219  Maggie Sklar          Edna                                   16:32.73  8:16/M        
   40     33    689  Taydan Garcia         Smithville                             16:35.75  5:21/M        
   41     34    630  Nathaly Arriaga       Sealy                                  16:39.54  8:20/M        
   42     35    237  Miranda Silbas        El Campo                               16:39.74  5:22/M        
   43     36    653  Ellie Sowa            Sealy                                  16:40.25  8:20/M        
   44  (> 7)     29  Ryleigh Davenport     Bellville                              16:45.83  8:23/M        
   45     37    795  Paige Hoffart         Waller Junior High School              16:52.06  8:26/M        
   46  (> 7)    320  Nayeli Villanueva     Giddings                               16:56.27  5:28/M        
   47  (> 7)    313  Sofia Padron          Giddings                               16:58.61  5:29/M        
   48     38    210  Yoeslin Calzada       Edna                                   17:16.05  8:38/M        
   49     39     93  Lacy Broesche         Burton                                 17:20.74  8:40/M        
   50  (> 7)    314  Ryleigh Roberts       Giddings                               17:21.05  5:36/M        
   51  (> 7)    651  Holley Singer         Sealy                                  17:21.45  8:41/M        
   52     40    594  Lupita Cervantes      Schultz                                17:30.02  8:45/M        
   53  (> 7)    306  Gwendalynn Lopez      Giddings                               17:37.46  5:41/M        
   54     41    118  Lady Panther 3        Burton                                 17:42.56  5:43/M        
   55  (> 7)    315  Anniston Rodriguez    Giddings                               17:44.23  5:43/M        
   56     42    100  Tatum Gore            Burton                                 17:44.37  8:52/M        
   57     43    231  Amelia Hernandez      El Campo                               17:47.48  5:44/M        
   58     44     99  Madeline Dowling      Burton                                 17:52.86  8:56/M        
   59  (> 7)    103  Avery Lamson          Burton                                 17:53.04  8:57/M        
   60     45    602  Izabela Solomon       Schultz                                17:53.37  8:57/M        
   61     46    603  Valeria Sotelo        Schultz                                17:55.51  8:58/M        
   62  (> 7)     91  Autumn Applewhite     Burton                                 17:56.01  8:58/M        
   63  (> 7)     95  Lena Burton           Burton                                 18:02.36  9:01/M        
   64  (> 7)     35  Allison Gonzalez      Bellville                              18:07.23  9:04/M        
   65     47    685  Cassie Barina         Smithville                             18:12.59  5:52/M        
   66  (> 7)    106  Reagan Roemer         Burton                                 18:17.00  9:09/M        
   67  (> 7)     39  Makayla Makowski      Bellville                              18:21.95  9:11/M        
   68     48    607  Trinity Velasquez     Schultz                                18:23.51  9:12/M        
   69  (> 7)    307  Bella Marquez         Giddings                               18:23.88  5:56/M        
   70  (> 7)    299  Genevieve Hendrix     Giddings                               18:35.06  6:00/M        
   71     49    687  Jessica Dixon         Smithville                             18:42.72  6:02/M        
   72  (> 7)    308  Aleydis Marroquin     Giddings                               18:50.44  6:05/M        
   73     50    792  Genesis Gonzales      Waller Junior High School              18:52.13  9:26/M        
   74     51    791  Dulce Garcia          Waller Junior High School              18:54.03  9:27/M        
   75     52    793  Jayla Guerra          Waller Junior High School              19:05.01  9:33/M        
   76  (< 5)    350  Mia Gutierez          Hempstead                              19:09.05  9:35/M        
   77     53    230  Nevaeh Gonzales       El Campo                               19:12.95  6:12/M        
   78     54    235  Yasmine Rodriguez     El Campo                               19:16.41  6:13/M        
   79     55    794  Valerie Guerra        Waller Junior High School              19:25.92  9:43/M        
   80  (< 5)    747  Kristyna Tillman      Vanderbilt Industrial                  19:26.04  9:43/M        
   81     56    816  . El Campo            El Campo                               19:43.23  9:52/M        
   82     57    233  Kara Orozco           El Campo                               19:52.39  6:25/M        
   83     58    229  Anna Coat             El Campo                               19:54.89  6:25/M        
   84  (> 7)    293  Yatziri Cardenas      Giddings                               19:58.18  6:27/M        
   85  (> 7)    317  Natalie Rojas         Giddings                               20:02.26  6:28/M        
   86  (> 7)     96  Maddison Burton       Burton                                 20:08.53 10:04/M        
   87     59    608  Jimena Vindel         Schultz                                20:09.00 10:05/M        
   88     60    790  Maddie Cook           Waller Junior High School              20:25.99 10:13/M        
   89  (> 7)    648  Kaydence Miller       Sealy                                  20:26.79 10:13/M        
   90  (> 7)    593  Cayleigh Carney       Schultz                                20:27.61 10:14/M        
   91  (> 7)    597  Julianna Inguez       Schultz                                20:36.45 10:18/M        
   92  (> 7)    601  Amy Serrato           Schultz                                20:47.39 10:24/M        
   93  (> 7)    234  Kendall Riha          El Campo                               20:49.26  6:43/M        
   94  (< 5)     81  Yurai Roque           Brazos Middle School                   21:05.90  6:48/M        
   95  (> 7)    604  Jalissa Suckram       Schultz                                21:06.34 10:33/M        
   96  (> 7)    596  Mayra Flores          Schultz                                21:11.00 10:36/M        
   97  (> 7)    101  Kelsie Holt           Burton                                 21:11.31 10:36/M        
   98  (> 7)    318  Rachel Schautschick   Giddings                               21:33.56  6:57/M        
   99  (> 7)    122  Lady Panther          Burton                                 21:38.06 10:49/M        
  100  (> 7)    301  Mayte Hernandez       Giddings                               21:56.81  7:05/M        

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     61    796  Samantha Manteca      Waller Junior High School              22:35.65 11:18/M        
  102  (> 7)    637  Layla Espitia         Sealy                                  22:51.59 11:26/M        
  103  (> 7)    310  Alexis Miller         Giddings                               22:52.59  7:23/M        
  104  (> 7)    305  Shirley Linares       Giddings                               22:53.36  7:23/M        
  105  (> 7)    294  Eunice Chavez         Giddings                               23:10.93  7:29/M        
  106  (> 7)    236  Natalie Salgado       El Campo                               23:11.37  7:29/M        
  107  (> 7)    591  Claire Alvarado       Schultz                                23:14.15 11:37/M        
  108  (> 7)    312  Fabiola Moreno        Giddings                               23:21.01  7:32/M        
  109  (> 7)    311  Taelor Moore          Giddings                               24:08.44  7:47/M        
  110  (> 7)    600  Alana Ogg             Schultz                                24:35.17 12:18/M        
  111  (> 7)    799  Maya Webster          Waller Junior High School              24:53.00 12:27/M        
  112  (> 7)    606  Jazmine Vasquez       Schultz                                24:53.93 12:27/M        
  113  (> 7)    595  Jordyn Diaz           Schultz                                25:39.79 12:50/M        
  114  (> 7)    590  Nataly Adame          Schultz                                25:50.45 12:55/M        
  115  (> 7)    123  Lady Panther 2        Burton                                 27:04.00 13:32/M        

Team Summary Report - Girls

JH Girls


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Giddings                               47               5   8  10  11  13  18  30         
        Top  5 Times: 1:13:37.00

    2 Bellville                              47               1   3  12  14  17  20  23         
        Top  5 Times: 1:13:07.93

    3 Smithville                             95               7   9  22  24  33  47  49         
        Top  5 Times: 1:17:40.91

    4 Sealy                                 104               2  16  26  29  31  34  36         
        Top  5 Times: 1:18:13.27

    5 Edna                                  125              15  19  21  32  38                 
        Top  5 Times: 1:20:53.28

    6 Burton                                138               6  25  27  39  41  42  44         
        Top  5 Times: 1:21:49.59

    7 Schultz                               163               4  28  40  45  46  48  59         
        Top  5 Times: 1:23:55.42

    8 El Campo                              241              35  43  53  54  56  57  58         
        Top  5 Times: 1:32:39.81

    9 Waller Junior High School             245              37  50  51  52  55  60  61         
        Top  5 Times: 1:33:09.15

 Inc. Brazos Middle School                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. East Bernard                         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Hempstead                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. La Grange Middle School              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Vanderbilt Industrial                4 finishers                                          
        Top  5 Times: