FAITH WEST HILLS XC

October 02, 2021


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Girls

VARSITY GIRLS

A

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 (< 5) 16 Susannah Ely Aggieland Home School 12:32.74 2:31/K
2 (< 5) 386 Marian Mann Northland Christian 12:42.87 2:33/K
3 1 161 Ava Zindler Concordia Lutheran 12:48.86 6:24/M
4 (< 5) 36 Bailey Fannin Allen Academy 12:56.86 2:35/K
5 (< 5) 475 Lauren Baker Second Baptist 13:11.61 2:38/K
6 2 160 Jessica McGavern Concordia Lutheran 13:14.00 6:37/M
7 (< 5) 35 Amelia Anderson Allen Academy 13:21.43 2:40/K
8 3 158 Megan Groeschel Concordia Lutheran 13:22.34 6:41/M
9 (< 5) 216 Sienna Reid Duchesne Academy 13:27.93 2:42/K
10 4 164 Cara Shirley Concordia Lutheran 13:31.32 6:46/M
11 (< 5) 274 Breelyn Miller Frassati Catholic 13:36.98 2:43/K
12 5 74 Margret (Megan) Cosgray Aristoi Classical 13:38.59 2:44/K
13 6 103 Caroline Bonnecaze Bay Area Christian 13:42.30 2:44/K
14 7 550 Maggie Close St Thomas Episcopal 13:50.82 2:46/K
15 8 576 Audrey Magner St. John XXIII College Prep 13:52.03 2:46/K
16 9 157 Abby (Abigail) Groeschel Concordia Lutheran 13:53.01 6:57/M
17 10 554 Marie-Therese Ramsey St Thomas Episcopal 13:55.00 2:47/K
18 11 578 Calleigh Richardson St. John XXIII College Prep 14:01.17 2:48/K
19 (< 5) 37 Sophie Fox Allen Academy 14:14.36 2:51/K
20 12 208 Grace Macune Cypress Christian 14:16.97 2:51/K
21 13 162 Pressley Barrett Concordia Lutheran 14:20.14 7:10/M
22 14 209 Audrey Mills Cypress Christian 14:26.42 2:53/K
23 15 163 Gretchen Kastenschmidt Concordia Lutheran 14:28.59 7:14/M
24 (< 5) 255 Megan Smith First Baptist Christian 14:31.17 2:54/K
25 16 288 Alexis Lambert IL Texas Windmill Lakes-Orem 14:35.58 2:55/K
26 (< 5) 516 Claire Boyle St Joseph Catholic 14:35.86 2:55/K
27 17 105 Campbell Bradley Bay Area Christian 14:37.80 2:56/K
28 (< 5) 47 Kathryn Peach Alpha Omega 14:42.02 2:56/K
29 18 574 Harper Huff St. John XXIII College Prep 14:45.11 2:57/K
30 (< 5) 385 Lilly Broussard Northland Christian 14:57.15 2:59/K
31 19 108 Makayla Caldwell Bay Area Christian 14:59.91 3:00/K
32 20 211 Gillian Storey Cypress Christian 15:05.51 3:01/K
33 21 210 Mallory Overton Cypress Christian 15:05.91 3:01/K
34 22 575 Kaden Khoury St. John XXIII College Prep 15:31.64 3:06/K
35 23 213 Camille Zemke Cypress Christian 15:42.08 3:08/K
36 24 212 Gabby Tienda Cypress Christian 15:42.59 3:09/K
37 25 73 Chiara Castillo Aristoi Classical 15:47.41 3:09/K
38 (< 5) 388 Trinity Polk Northland Christian 15:51.36 3:10/K
39 (< 5) 254 Alamea Rogers First Baptist Christian 15:52.00 3:10/K
40 (< 5) 39 Kaitlyn Hendler Allen Academy 15:53.40 3:11/K
41 26 78 Angelica Romero Aristoi Classical 16:07.98 3:14/K
42 27 553 Katie Pelletier St Thomas Episcopal 16:10.54 3:14/K
43 28 573 Sarah David St. John XXIII College Prep 16:12.45 3:14/K
44 (< 5) 253 Emma Hirth First Baptist Christian 16:13.42 3:15/K
45 29 207 Avery Connelly Cypress Christian 16:16.00 3:15/K
46 30 579 Molly Stoddard St. John XXIII College Prep 16:24.18 3:17/K
47 (< 5) 514 Reagan Provin St Joseph Catholic 16:32.71 3:19/K
48 31 106 Hannah McCabe Bay Area Christian 16:36.19 3:19/K
49 (< 5) 446 Abby Meadows Salt and Light Homeschool 16:37.42 3:19/K
50 32 286 Hailey Espinoza IL Texas Windmill Lakes-Orem 16:40.56 3:20/K
51 33 552 Bharthi Mohan St Thomas Episcopal 16:42.41 3:20/K
52 34 549 Eliza Carroll St Thomas Episcopal 16:57.41 3:23/K
53 (< 5) 474 Angelique Hlavinka-Maclan Second Baptist 17:04.53 3:25/K
54 35 75 Mary Elise Cosgray Aristoi Classical 17:06.46 3:25/K
55 36 125 Christiane Griggs Briarwood 17:07.00 3:25/K
56 37 76 Hattie Dollahon Aristoi Classical 17:09.37 3:26/K
57 38 124 Kate Brookby Briarwood 17:11.00 3:26/K
58 39 104 Sabrina Bowers Bay Area Christian 17:16.44 3:27/K
59 (< 5) 276 Annaliese Turner Frassati Catholic 17:24.74 3:29/K
60 40 107 Maddigan Staples Bay Area Christian 17:33.54 3:31/K
61 (< 5) 389 Cierra Raven Northland Christian 17:51.66 3:34/K
62 41 551 Helene Miller St Thomas Episcopal 18:13.64 3:39/K
63 42 120 Diya Bhakta Briarwood 18:23.12 3:41/K
64 43 287 Yoatzin Flores IL Texas Windmill Lakes-Orem 18:47.14 3:45/K
65 (< 5) 186 Valeria Hernandez Cristo Rey Jesuit College Prep 18:55.39 3:47/K
66 44 285 Savannah Cordon IL Texas Windmill Lakes-Orem 19:03.76 3:49/K
67 45 123 Emma Petty Briarwood 19:04.14 3:49/K
68 (< 5) 517 Grace Wagner St Joseph Catholic 19:06.56 3:49/K
69 46 289 Zamaya Wickham IL Texas Windmill Lakes-Orem 19:36.54 3:55/K
70 47 555 Norie Yowell St Thomas Episcopal 19:39.00 3:56/K
71 (< 5) 185 Bernadette Chua Cristo Rey Jesuit College Prep 20:00.64 4:00/K
72 48 79 Genevieve Simmons Aristoi Classical 21:48.73 4:22/K
73 49 122 Keatyn Lessner Briarwood 21:55.00 4:23/K
74 50 121 Camryn Kleiman Briarwood 23:37.79 4:44/K
75 51 126 Catherine Johnston Briarwood 23:37.87 4:44/K

Team Scores - Girls

VARSITY GIRLS

A

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Concordia Lutheran 19 1 2 3 4 9 13 15    
Top 5 Times: 1:06:49.53  
2 St. John XXIII College Prep 87 8 11 18 22 28 30    
Top 5 Times: 1:14:22.40  
3 Cypress Christian 90 12 14 20 21 23 24 29    
Top 5 Times: 1:14:36.89  
4 St Thomas Episcopal 111 7 10 27 33 34 41 47    
Top 5 Times: 1:17:36.18  
5 Bay Area Christian 112 6 17 19 31 39 40    
Top 5 Times: 1:17:12.64  
6 Aristoi Classical 128 5 25 26 35 37 48    
Top 5 Times: 1:19:49.81  
7 IL Texas Windmill Lakes-Orem 181 16 32 43 44 46    
Top 5 Times: 1:28:43.58  
8 Briarwood 210 36 38 42 45 49 50 51    
Top 5 Times: 1:33:40.26  
Inc. Aggieland Home School 1 finishers    
Inc. Allen Academy 4 finishers    
Inc. Alpha Omega 1 finishers    
Inc. Northland Christian 4 finishers    
Inc. Salt and Light Homeschool 1 finishers    
Inc. Second Baptist 2 finishers    
Inc. Cristo Rey Jesuit College Prep 2 finishers    
Inc. Duchesne Academy 1 finishers    
Inc. First Baptist Christian 3 finishers    
Inc. Frassati Catholic 2 finishers    
Inc. St Joseph Catholic 3 finishers