Polish Pickle

Age Group Results

September 25, 2021


Results By Run Houston Timing runhoustontiming.net


5K Age Groups Men: Top Finishers 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
5K Age Groups Women: Top Finishers 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79
Clydesdale/Filly Men: Top Finishers 1-39 40-99
Clydesdale/Filly Women: Top Finishers 1-39 40-99

5K Age Groups

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Adrienne Langelier College Station TX 1114 38 6 18:54.0 6:06/M
2 Anna Gitter College Station TX 1235 29 8 19:05.5 6:10/M
3 Mattie Brown Franklin TX 1030 14 17 20:30.5 6:37/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jen Plair Caldwell TX 1147 45 35 23:28.1 7:34/M
Top

Female Seniors Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Julie Stevenson The Woodlands TX 1188 58 36 23:42.5 7:39/M
Top

Female Veterans Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Chris Dixon Belton TX 1046 60 32 23:09.7 7:28/M
Top

Female 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 June Keller Franklin TX 1104 14 16 20:28.7 6:38/M
2 Madelyn McFadden Wheelock TX 1123 14 18 20:40.4 6:41/M
3 Nadia Garcia Cypress TX 1072 13 24 21:49.0 7:03/M
4 Ryann Baker Bremond TX 1009 13 47 24:46.6 8:03/M
5 Chloe Cureton Hockley TX 1039 13 51 25:13.3 8:18/M
6 Ryleigh Reistino Bremond TX 1283 11 76 27:51.5 9:04/M
7 Dahlia Robbins Bremond TX 1314 11 100 29:51.0 9:39/M
8 Peyton Green Bremond TX 1242 13 101 29:52.6 9:42/M
9 Brianna Gonzalez Waco TX 1236 9 125 33:09.4 10:42/M
10 Callie Yezak Bremond TX 1216 11 143 35:09.8 11:22/M
11 Hattie Olson Rosebud TX 1137 11 144 35:09.9 11:22/M
12 Steffani Werlinger Hearne TX 1206 6 160 36:59.7 12:02/M
13 Trinity Wilhelm 1332 11 169 37:51.0 12:23/M
14 Loralie White Bremond TX 1320 12 170 38:14.1 12:23/M
15 Silvie White Bremond TX 1321 11 185 43:10.0 13:57/M
16 Mikayla Sherrod 1337 12 186 43:10.1 13:57/M
17 Aspyn Shaunfield Reagan TX 1315 12 187 43:24.3 14:03/M
18 Coryn Cureton Hockley TX 1040 11 207 50:57.3 16:36/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Alyvia Peralez Bremond TX 1253 18 114 31:22.5 10:11/M
2 Makayla Pruitt Bremond TX 1312 18 115 31:25.2 10:12/M
3 Libby Bitsoie Hearne TX 1270 16 116 31:26.8 10:14/M
4 Hope Bollom Montgomery TX 1022 16 120 32:09.3 10:32/M
5 Genesis Romero Waco TX 1168 15 165 37:22.9 12:04/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Alyssa Rivera Waco TX 1313 20 23 21:36.5 6:59/M
2 Catherine Yanowski Houston TX 1322 22 131 33:39.8 10:59/M
3 Katie Fey Sealy TX 1059 21 153 36:22.8 11:47/M
4 Allison Baker Bremond TX 1008 23 183 42:56.0 13:54/M
5 Molly Eureste Cypress TX 1054 24 209 51:01.4 16:46/M
6 Abigayle Tolbert Flower Mound TX 1191 20 228 59:50.5 19:36/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Anna Dulock West TX 1050 29 61 26:27.7 8:39/M
2 Katie Sheehy Waco TX 1260 28 142 34:50.4 11:19/M
3 Alyssa Reeves Bremond TX 1158 29 176 39:09.9 12:44/M
4 Kayla Bielamowicz Bremond TX 1017 29 177 39:11.1 12:44/M
5 Morgan Melson Austin TX 1311 28 211 51:03.5 16:43/M
6 Hannah Olson Cypress TX 1251 29 216 53:00.6 17:45/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Edith Hernández Temple TX 1088 31 67 27:20.9 8:58/M
2 Colby South Franklin TX 1316 32 95 29:32.9 9:35/M
3 Shelby Gadbois Bremond TX 1068 30 124 33:01.8 10:48/M
4 Lauren Reistino Franklin TX 1159 33 150 35:41.5 11:42/M
5 Kelly Myrick Bremond TX 1132 34 156 36:41.9 11:59/M
6 Kirsten Vandyke Temple TX 1266 30 178 39:28.2 12:49/M
7 Jodie Gooch Kosse TX 1240 30 191 45:12.6 14:41/M
8 Makenzy McCormick TX 1307 30 204 49:05.4 15:50/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Lindsey Stallones Franklin TX 1263 35 45 24:34.2 7:57/M
2 Ellen Yezak Bremond TX 1218 35 66 26:54.4 8:44/M
3 Marci White Bremond TX 1209 38 78 27:57.7 9:04/M
4 Amy Hurley Franklin TX 1094 38 91 29:19.9 9:31/M
5 Ashley Kimich Anderson TX 1110 35 93 29:24.5 9:31/M
6 Keegan Hernandez Bastrop TX 1089 36 106 30:10.3 9:48/M
7 Ashli Moore Oakwood TX 1250 35 109 30:24.3 9:51/M
8 Lindsay Hering Rosebud TX 1086 36 121 32:26.2 10:31/M
9 Emily Keller Franklin TX 1102 39 135 34:10.5 11:09/M
10 Perla Barrera Bremond TX 1012 35 138 34:21.8 11:08/M
11 Kristi Garrett Bremond TX 1234 38 179 39:40.2 12:53/M
12 Robin Blackwelder Houston TX 1299 37 190 44:57.8 14:34/M
13 Elizabeth Yezak Kosse TX 1269 37 199 47:48.0 15:29/M
14 Kari Steffen Bremond TX 1185 35 203 49:05.2 15:50/M
15 Anjela Wietzikoski Groesbeck TX 1268 38 218 55:41.0 18:01/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Nancy Romero Waco TX 1170 41 38 23:55.3 7:44/M
2 Kimberley Olson Rosebud TX 1140 40 99 29:48.7 9:44/M
3 Tonya Baker Bremond TX 1010 40 111 30:52.1 10:01/M
4 Leslie Chane Houston 1303 40 118 31:29.2 10:10/M
5 Jenny Bollom Montgomery TX 1023 44 132 34:03.7 11:11/M
6 Trisha Buechmann College Station TX 1031 43 146 35:15.1 11:31/M
7 Jessica Koeneman College Station TX 1248 44 155 36:41.2 11:50/M
8 Carrie Yezak Bremond TX 1217 41 200 47:48.5 15:29/M
9 Maryann Waddle Thorntonthornton TX 1267 40 219 55:42.2 18:01/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Lisa Brown Franklin TX 1029 47 37 23:43.1 7:41/M
2 Michelle Lovingshimer College Station TX 1119 49 48 24:57.3 8:05/M
3 Donna Freeman Onalaska TX 1062 47 60 26:21.5 8:32/M
4 Kelly Blissett Huntsville TX 1019 46 82 28:09.2 9:12/M
5 Paula Bodiford Kosse TX 1300 45 87 29:10.0 9:28/M
6 Nikki Hunt Elm Mott TX 1092 48 98 29:44.0 9:42/M
7 Tammy Wilhelm Bremond TX 1330 46 173 38:22.9 12:34/M
8 Becky Ferguson Pasadena TX 1056 48 174 38:54.1 12:46/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Erin Gowton Montgomery TX 1075 50 57 25:59.8 8:28/M
2 Lynda Ruffino Bryan TX 1173 50 64 26:45.4 8:40/M
3 Irma Saucedo Bryan TX 1177 53 73 27:40.4 9:01/M
4 Melissa Kubeczka College Station TX 1111 54 89 29:12.5 9:40/M
5 Lisa Sheehy Woodway TX 1261 54 126 33:25.2 10:52/M
6 Kim Wolfe College Station TX 1212 50 128 33:29.0 10:52/M
7 Susan Ruland Franklin TX 1256 50 141 34:46.5 11:20/M
8 Robyn Neveu College Station TX 1134 52 182 42:47.1 13:48/M
9 Betty Watson Coleman TX 1199 52 201 48:44.8 15:50/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Christine Rodriguez Temple TX 1164 55 54 25:39.6 8:18/M
2 Sharon Pechal Bryan TX 1144 57 59 26:17.2 8:35/M
3 Barbara Falcon Navasota TX 1055 59 90 29:13.1 9:39/M
4 Jenna Anding College Station TX 1002 56 105 29:59.1 9:47/M
5 Mary Beth Dulock West TX 1051 58 122 32:35.3 10:37/M
6 Marcie Avery Bryan TX 1225 56 130 33:37.1 10:59/M
7 Cathleen Bickford Huntsville TX 1015 59 167 37:25.6 12:13/M
8 Cyndee Waller Bremond TX 1333 59 189 44:49.5 14:33/M
9 Roseland Sims Groesbeck TX 1180 59 193 45:17.9 14:42/M
10 Debbie Hernandez La Grange TX 1087 59 198 47:25.5 15:25/M
11 Susie Redus Bremond TX 1157 59 208 51:00.2 16:42/M
12 Brenda Eureste Cypress TX 1053 58 213 51:50.1 17:02/M
13 Sandra Long Teague TX 1117 57 217 53:26.8 18:31/M
14 Angela Tolbert Flower Mound TX 1192 58 226 59:48.8 19:35/M
15 Janet Haynes Temple TX 1082 58 229 59:56.6 19:33/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Deborah Borski Spring TX 1025 64 80 28:07.6 9:07/M
2 Diane Lestina College Station TX 1115 60 107 30:14.6 9:59/M
3 Ann Garrett Lorena TX 1073 62 133 34:06.0 11:08/M
4 Petra Ashleman Waco TX 1007 63 136 34:15.4 11:07/M
5 Tammy Brothers Kosse TX 1272 61 162 37:06.4 12:09/M
6 Sharon Nolan Kosse TX 1135 60 188 44:49.5 14:33/M
7 Susan Myers Bremond TX 1334 61 196 47:16.8 15:23/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Marjorie Rawson Spring TX 1155 67 148 35:17.0 11:29/M
2 Alicia Gale Bryan TX 1069 67 157 36:51.0 11:57/M
3 Dena Sokolow Houston TX 1183 65 166 37:23.0 12:11/M
4 Claudia Kemp Kosse TX 1109 68 192 45:13.4 14:42/M
5 Frieda Chapman Bremond TX 1032 68 194 45:20.2 14:40/M
6 Paula White Bremond TX 1210 66 214 52:04.7 16:56/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Janel Swick Bremond TX 1286 71 205 49:09.2 16:00/M
2 Deborah Keller Temple TX 1101 71 231 59:58.8 19:33/M
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Dee Kaminski Belton TX 1100 75 168 37:27.1 12:08/M
2 Paula Andrle Waxahachie TX 1003 76 221 57:13.9 18:30/M
3 Joan Slafka Deanville TX 1181 75 222 57:16.3 18:30/M
4 Virginia Muzyka Bremondb TX 1131 77 225 59:48.6 19:35/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Gustavo Roman Jr Bryan TX 1254 27 1 16:51.3 5:26/M
2 Bradley Bogdan Bryan TX 1302 33 2 17:22.7 5:36/M
3 Brian Gilson College Station TX 1074 36 3 18:18.3 5:54/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mohamed Vazquez Belton TX 1319 46 12 19:56.2 6:26/M
Top

Male Seniors Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Pompilio Romero Waco 1289 51 4 18:19.4 5:55/M
Top

Male Veterans Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Domingo Juarez Pflugerville TX 1099 61 15 20:23.8 6:35/M
Top

Male 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Thomas Keller Franklin TX 1107 13 11 19:54.9 6:27/M
2 Liam Gale Normangee TX 1070 14 34 23:27.8 7:38/M
3 Jakob Keller Franklin TX 1103 10 42 24:15.9 7:57/M
4 Luke Olson Rosebud TX 1141 9 44 24:34.1 8:03/M
5 Wes Bodiford Kosse TX 1301 12 70 27:35.7 8:56/M
6 Ezequiel Romero Waco TX 1167 11 123 32:36.3 10:33/M
7 Nathan Keller Franklin TX 1106 6 134 34:09.8 11:09/M
8 Trace Ortega Bremond TX 1279 11 139 34:34.4 11:14/M
9 Nolan Blackwelder Houston TX 1298 11 154 36:36.5 11:53/M
10 Obie Crook Fairfield TX 1037 13 195 46:13.9 16:11/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Oscar Perez Bryan TX 1145 18 14 20:18.4 6:34/M
2 James Bodiford Kosse TX 1020 15 20 20:46.4 6:45/M
3 Drew Thompson Garcia Hearne TX 1189 15 29 22:48.2 7:22/M
4 Aaron Dow Hearne TX 1049 19 49 24:59.4 8:10/M
5 Ethan Thompson Garcia Hearne TX 1190 18 58 26:09.9 8:27/M
6 Joshua Cicherski Montgomery TX 1035 17 83 28:18.0 9:08/M
7 Trent Price Riesel TX 1150 19 97 29:34.6 9:38/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Tristin Chudej Huntsville TX 1034 24 5 18:40.1 6:05/M
2 Jacob Showers Franklin TX 1262 23 10 19:44.9 6:23/M
3 John Cole College Station TX 1230 24 65 26:50.1 8:43/M
4 Jonathan Sheehy Waco TX 1259 22 68 27:23.4 8:55/M
5 Garrett Watts Point TX 1201 22 96 29:34.5 9:39/M
6 Todd Yezak Bremond TX 1328 24 113 31:21.5 10:11/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Isaac Kamas Bryan TX 1246 26 7 19:02.7 6:09/M
2 Joshua Gadbois Bremond TX 1065 28 9 19:11.9 6:20/M
3 Jacob McCain Bremond TX 1306 25 41 24:13.1 7:51/M
4 Scott Vandette Cypress TX 1264 29 88 29:11.4 9:30/M
5 Grant Melson Austin TX 1310 29 210 51:03.3 16:43/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jeffrey Wallace Bremond TX 1197 34 69 27:29.6 8:54/M
2 Mitchell Steffen Bremond TX 1186 33 206 49:18.4 15:54/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Beau Vandyke Temple TX 1265 35 62 26:32.5 8:39/M
2 Andrew Avera College Station TX 1292 36 63 26:37.5 8:36/M
3 Ty Ortega Bremond TX 1329 36 102 29:53.3 9:43/M
4 Phil Trudeau Bastrop TX 1193 35 103 29:56.4 9:43/M
5 Ben Johnson Huntsville TX 1244 37 112 31:12.4 10:07/M
6 Christian Montano Tomball TX 1249 38 212 51:31.6 16:48/M
7 Benjamin Cole Houston TX 1229 35 223 57:44.4 18:53/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Edwardo Sannchez Bremond TX 1335 43 13 20:09.0 6:30/M
2 Israel Arroyo Houston TX 1004 41 19 20:40.9 6:41/M
3 Kevin Rawson Franklin TX 1154 44 21 20:47.9 6:56/M
4 Antonio Romero Waco TX 1166 44 31 22:56.2 7:24/M
5 Michael Yezak Waco TX 1327 43 77 27:57.6 9:19/M
6 Adam Blackwelder Houston TX 1295 40 117 31:28.6 10:11/M
7 Kerlin Keller Franklin TX 1105 42 149 35:18.4 11:31/M
8 Robert Stevens Magnolia TX 1187 42 175 39:00.8 12:48/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Joaquin Gonzalez Waco TX 1237 45 25 22:08.0 7:09/M
2 Pete O'Neal Bremond TX 1136 48 40 24:12.5 7:51/M
3 Jimmie Gowton Montgomery TX 1076 48 92 29:20.2 9:32/M
4 Alvin Bollom Iola TX 1021 45 129 33:30.5 11:00/M
5 Chris Werlinger Hearne TX 1204 48 158 36:58.7 12:02/M
6 Nicole Werlinger Hearne TX 1205 48 159 36:59.5 12:02/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Rob Hunt Elm Mott TX 1093 51 28 22:42.6 7:20/M
2 Randall Chudej Heidenheimer TX 1033 54 30 22:55.5 7:25/M
3 Keith Schlieker Hearne TX 1257 54 33 23:14.0 7:32/M
4 Flavio Saucedo Bryan TX 1176 51 50 25:13.2 8:14/M
5 Chris Sasser College Station TX 1175 50 52 25:14.5 8:15/M
6 John Ferguson Pasadena TX 1057 51 71 27:37.8 9:08/M
7 Clay Ruffino Bryan TX 1171 54 104 29:58.6 9:44/M
8 Guy Wilhelm Bremond TX 1331 51 171 38:22.2 12:33/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 James Dixon Belton TX 1047 58 22 21:28.3 6:56/M
2 Francisco Romo Rockdale TX 1285 59 27 22:32.9 7:20/M
3 Greg Harrison Decatur TX 1080 58 39 24:02.7 7:50/M
4 Mitch Bennett Mc Gregor TX 1014 56 43 24:29.3 7:57/M
5 Jack Anding College Station TX 1001 59 72 27:40.1 9:03/M
6 Charles Zaborowski Houston TX 1222 57 75 27:43.1 8:58/M
7 Greg Broad The Woodlands TX 1028 58 85 28:32.8 9:14/M
8 Terry Lovingshimer College Station TX 1120 57 94 29:29.0 9:33/M
9 Andy Sheehy Woodway TX 1258 55 127 33:25.3 10:52/M
10 Rick Avery Bryan TX 1226 58 137 34:16.0 11:12/M
11 Bill Ruland Franklin TX 1255 59 140 34:46.3 11:20/M
12 Mitch Montgomery Abbott TX 1126 59 145 35:11.1 11:33/M
13 John Ortega Calvert TX 1252 59 151 35:59.3 11:38/M
14 Dale Watson Coleman TX 1200 59 202 48:50.3 15:52/M
15 Kris Haynes Temple TX 1083 59 230 59:57.1 19:32/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kim White Spring TX 1208 60 26 22:17.6 7:13/M
2 Jesus Garcia Bryan TX 1304 62 46 24:36.6 7:57/M
3 Bernard Borski Spring TX 1024 64 53 25:24.5 8:14/M
4 Travis Owens Temple TX 1142 63 55 25:47.3 8:22/M
5 William Keller Temple TX 1108 62 74 27:42.9 8:59/M
6 Chuck Brothers Kosse TX 1271 63 152 36:21.2 11:54/M
7 Steve Bickford Huntsville TX 1016 60 161 37:02.5 12:06/M
8 Bryan Russ Bremond TX 1338 63 181 42:33.5 13:52/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 David Partridge Richmond TX 1143 68 56 25:48.0 8:25/M
2 Lee Murray Hewitt TX 1127 68 79 28:00.6 9:07/M
3 George Yezak 1223 67 84 28:32.3 9:17/M
4 Ken Yanowski Houston TX 1288 65 119 31:34.9 10:21/M
5 Harry Sokolow Houston TX 1184 65 164 37:21.3 12:11/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ronnie Harris The Woodlands TX 1079 73 86 29:01.7 9:30/M
2 David Henry Woodway TX 1084 74 108 30:18.9 9:52/M
3 Ken Bartula Palestine TX 1013 73 110 30:52.0 9:59/M
4 Jon Rawson Spring TX 1153 72 147 35:16.1 11:29/M
5 William Rice Bryan TX 1163 73 163 37:19.0 12:08/M
6 Richard Rekieta Montgomery TX 1162 70 172 38:22.7 12:26/M
7 Sammy Balch Conroe TX 1011 72 197 47:24.1 15:25/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Dennis Alston Calvert TX 1224 78 81 28:08.1 9:10/M
2 Jim Long Round Rock TX 1116 77 180 40:14.3 13:04/M
3 Jim Muzny Deanville TX 1128 76 215 52:37.6 17:01/M
Top

Male 80 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ken Johnson Huntsville TX 1098 80 184 43:00.4 14:00/M
2 Arnold Matcek Deanville TX 1122 83 220 56:06.1 18:08/M
3 Kie Muzyka Bremond TX 1129 80 224 59:46.7 19:35/M
4 Ray Muzyka Bremondb TX 1130 83 227 59:50.3 19:36/M
 

Clydesdale/Filly

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Lisa Czajkowski Bremond TX 1043 34 2 27:36.4 8:54/M
Top

Female 39 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Stephanie Bjune College Station TX 1227 39 9 42:58.2 13:52/M
2 Katlyn Wilson Bremond TX 1290 24 12 45:52.6 15:01/M
Top

Female 40 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Krissy Wallace College Station TX 1198 50 8 42:47.4 13:48/M
2 Gwen Cureton Hockley TX 1041 46 10 45:07.4 14:44/M
3 Amie Fish Houston TX 1061 42 13 46:21.8 15:07/M
4 Diana Dziedzic Waco TX 1275 55 14 47:05.8 15:25/M
5 Vicky Yanowski Houston TX 1323 60 15 47:24.6 15:25/M
6 Catherine Broad The Woodlands TX 1027 58 16 48:20.7 15:46/M
7 Sarah Harty Houston TX 1081 61 17 48:49.1 15:52/M
8 Ann Kutach Houston TX 1112 57 18 48:50.0 15:51/M
9 Brenda Yanowski Houston TX 1214 64 19 48:50.8 15:52/M
10 Martha Montgomery Abbott TX 1125 57 21 49:11.5 16:04/M
11 Sharon Majewski Houston TX 1277 62 22 49:45.5 17:01/M
12 Tammy Wilson Bremond TX 1211 59 23 50:03.8 16:18/M
13 Heidi Olson Cypress TX 1138 56 24 53:01.1 17:45/M
14 Margaret Plentl Milano TX 1149 61 25 53:55.3 17:33/M
15 Tracy Hickman Bremond TX 1090 52 27 1:00:04.0 19:32/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Johnathon White Bremond TX 1336 29 1 20:39.7 6:40/M
Top

Male 39 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Stephen Bjune College Station TX 1228 37 4 32:37.5 10:48/M
Top

Male 40 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Steve Darden Bremond TX 1231 64 3 31:21.1 10:12/M
2 Robert Gadbois Bremond TX 1067 57 5 34:53.3 11:25/M
3 Keith Cotropia League City TX 1036 58 6 36:32.1 11:52/M
4 Gustavo Roman Sr. Bryan TX 1284 55 7 38:39.3 12:31/M
5 Shawn Cureton Hockley TX 1042 46 11 45:08.4 14:44/M
6 Rick Majewski Houston TX 1276 62 20 48:58.2 16:46/M
7 Bruce Plentl Milano TX 1148 61 26 55:46.8 18:10/M