CCS XC

September 19, 2021


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Girls

MS Girls

A

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 1 818 Sophia Hamdani MS_Pin Oak 14:40.70 4:54/M
2 2 782 Kylie Seamans MS_John Cooper 15:17.00 5:06/M
3 3 827 Savannah Ohmes MS_Providence Classical 15:17.83 5:06/M
4 4 704 Aneesa Tientcheu Family Point Speed 15:23.74 5:08/M
5 (< 5) 28 Maddy McKnight MS_Cypress Christian 15:29.48 5:10/M
6 5 699 Taylor Schick Family Point Speed 15:32.10 5:11/M
7 6 696 Addison Rogers Family Point Speed 15:40.10 5:13/M
8 (< 5) 785 Melanie Johnson MS_Lake Houston Conqueror 15:44.08 5:15/M
9 7 708 Korbyn Mosley Greater Houston Track 15:49.98 5:17/M
10 8 977 SARA BACHELDER MS_Providence Classical 15:50.13 3:10/K
11 9 687 Meghan Carlson Family Point Speed 16:00.38 5:20/M
12 10 819 Charlotte Hart MS_Pin Oak 16:10.29 5:23/M
13 11 865 Naomi Sabonghy MS_St Laurence Catholic 16:11.36 5:24/M
14 12 848 Yutia Li MS_St John's 16:15.37 5:25/M
15 13 780 Milla Phaf MS_John Cooper 16:18.22 5:26/M
16 14 845 Claire Connelly MS_St John's 16:20.34 5:27/M
17 15 775 Madison Austin MS_John Cooper 16:23.25 5:28/M
18 16 864 Sophia Rousse MS_St Laurence Catholic 16:26.94 5:29/M
19 17 832 Anna Buntrock MS_Rosehill Christian 16:28.80 5:30/M
20 18 691 Jules Houston Family Point Speed 16:38.00 5:33/M
21 19 801 Maggie Mann MS_Northland Christian 16:38.33 5:33/M
22 20 753 Chloe Wade MS_Covenant Christian 16:46.00 5:35/M
23 21 852 Amina Zegar MS_St John's 16:46.05 5:35/M
24 22 844 Fiona Bodmann MS_St John's 16:54.67 5:38/M
25 23 836 Lauren Peart MS_Rosehill Christian 16:56.74 5:39/M
26 24 809 Luna Al-Ramahi MS_Pin Oak 17:06.63 5:42/M
27 25 715 Bethany Bird Kingdom Runners 17:11.26 5:44/M
28 26 850 Mary Elizabeth Villa MS_St John's 17:16.24 5:45/M
29 27 859 Kendall Messersmith MS_St Laurence Catholic 17:20.02 5:47/M
30 28 804 Diona Phlegm MS_Northland Christian 17:22.26 5:47/M
31 29 854 Susanna Bradicich MS_St Laurence Catholic 17:30.41 5:50/M
32 30 695 Sofia Robayo Family Point Speed 17:40.57 5:54/M
33 31 821 Ella Ladenburg MS_Pin Oak 17:43.89 5:55/M
34 (< 5) 873 Charlee Harris MS_Woodlands Methodist 17:44.42 5:55/M
35 32 795 De'aruis Spurlock MS_Michael R. Null 17:44.50 5:55/M
36 33 851 Reese Williams MS_St John's 17:45.06 5:55/M
37 34 776 Eva Blanchard MS_John Cooper 17:50.88 5:57/M
38 35 833 Jordy Edelen MS_Rosehill Christian 17:59.20 6:00/M
39 (< 5) 763 Amber Mulcahy MS_Fort Bend Christian Academy 17:59.84 6:00/M
40 36 693 Catherine Moore Family Point Speed 18:03.36 6:01/M
41 37 747 Anna Eickenhorst MS_Covenant Christian 18:06.02 6:02/M
42 38 847 Sofia Kiyama MS_St John's 18:09.10 6:03/M
43 (> 7) 700 Sasha Simon Family Point Speed 18:11.17 6:04/M
44 39 748 Hannah Fowler MS_Covenant Christian 18:12.60 6:04/M
45 40 750 Payton Kuehn MS_Covenant Christian 18:12.62 6:04/M
46 41 817 Elizabeth Gomero MS_Pin Oak 18:12.66 6:04/M
47 42 835 Ally Jelke MS_Rosehill Christian 18:20.25 6:07/M
48 43 812 Jules Beech MS_Pin Oak 18:23.08 6:08/M
49 44 783 Abby Witherspoon MS_John Cooper 18:29.07 6:10/M
50 (< 5) 872 Clare Tavares MS_St. Anne, Tomball 18:32.24 6:11/M
51 (< 5) 874 Laney Harris MS_Woodlands Methodist 18:35.36 6:12/M
52 (< 5) 784 Eliana Cheng-Guajardo MS_Lake Houston Conqueror 18:35.46 6:12/M
53 45 853 Georgia Berry MS_St Laurence Catholic 18:38.78 6:13/M
54 (> 7) 843 Jacqueline Berzin MS_St John's 18:41.14 6:14/M
55 46 714 Susanna Bachelder Kingdom Runners 18:44.49 6:15/M
56 (> 7) 694 Elizabeth Moore Family Point Speed 18:47.58 6:16/M
57 47 749 Lucille Hahn MS_Covenant Christian 19:00.37 6:20/M
58 (< 5) 757 Ava Nevenglosky MS_Covenant Preparatory 19:02.19 6:21/M
59 48 745 Cailyn Cummins MS_Covenant Christian 19:02.89 6:21/M
60 49 716 Lizzi Bird Kingdom Runners 19:05.65 6:22/M
61 50 860 Caroline Millas MS_St Laurence Catholic 19:09.20 6:23/M
62 51 890 Juliana Garcia MS_Yes Prep-SE 19:11.15 6:24/M
63 52 735 Keylem Valladares MS_C.E. King 19:14.63 6:25/M
64 53 772 Daisy Perez MS_Harmony School of Innovation Katy 19:21.98 6:27/M
65 54 895 Emily Soto MS_Yes Prep-SE 19:26.45 6:29/M
66 (< 5) 754 Olivia Brothers MS_Covenant Preparatory 19:29.37 6:30/M
67 55 829 Ava Witherspoon MS_Providence Classical 19:34.20 6:31/M
68 (< 5) 719 Grimet Lily MS_Angleton Christian 19:40.81 6:34/M
69 56 907 Reagan McGee MS_Young Women's College Prep 19:42.93 6:34/M
70 57 855 Samantha Corson MS_St Laurence Catholic 19:43.15 6:34/M
71 58 711 JaNiya Spivey Greater Houston Track 19:44.03 6:35/M
72 59 717 Hadley Witherspoon Kingdom Runners 19:47.86 6:36/M
73 60 892 Bella Larin MS_Yes Prep-SE 19:49.91 6:37/M
74 61 788 Clarissa Diaz MS_Michael R. Null 19:58.92 6:40/M
75 62 737 Samantha Brumfield MS_Christ the Redeemer 20:05.08 6:42/M
76 (< 5) 759 Bailey Bell MS_First Baptist Christian Acad 20:06.95 6:42/M
77 (< 5) 718 Finley Krsak MS_Angleton Christian 20:12.32 6:44/M
78 (> 7) 689 Madison Flax Family Point Speed 20:21.18 6:47/M
79 63 765 Leah Buggs MS_Harmony School of Innovation Katy 20:33.52 6:51/M
80 (< 5) 29 Zoe Brashier MS_Cypress Christian 20:41.23 6:54/M
81 (< 5) 842 Avagail Villarreal MS_St Anne 20:41.55 6:54/M
82 (> 7) 846 Alexa Curtis MS_St John's 20:46.74 6:56/M
83 (< 5) 758 Ashley Rogers MS_Covenant Preparatory 20:47.39 6:56/M
84 64 742 Leila Maldonado MS_Christ the Redeemer 20:47.51 6:56/M
85 65 710 Trinity Ray Greater Houston Track 20:49.24 6:56/M
86 (< 5) 762 Carmela Cordova MS_Fort Bend Christian Academy 20:58.16 6:59/M
87 66 888 Jaylen Flowers MS_Yes Prep-SE 20:59.05 7:00/M
88 67 778 Carleigh Holten MS_John Cooper 20:59.51 7:00/M
89 68 915 Peyton Trahan MS_Young Women's College Prep 20:59.99 7:00/M
90 69 769 Alexa Makris MS_Harmony School of Innovation Katy 21:00.60 7:00/M
91 70 910 Alyssa Parker MS_Young Women's College Prep 21:01.88 7:01/M
92 (< 5) 25 Madeline Boctor MS_Cypress Christian 21:03.10 7:01/M
93 71 815 Malini Dinius MS_Pin Oak 21:03.57 7:01/M
94 (< 5) 27 Riley Chelette MS_Cypress Christian 21:06.20 7:02/M
95 72 896 Reina Trevino MS_Yes Prep-SE 21:10.55 7:04/M
96 (> 7) 862 Lillian Phillipi MS_St Laurence Catholic 21:17.25 7:06/M
97 73 767 Mariam Haidar MS_Harmony School of Innovation Katy 21:21.03 7:07/M
98 74 734 Vania Vaccaro MS_C.E. King 21:23.19 7:08/M
99 (> 7) 814 Chloe Clements MS_Pin Oak 21:24.28 7:08/M
100 (< 5) 875 Teagan Webb MS_Woodlands Methodist 21:27.53 7:09/M
O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
101 (> 7) 857 Ellie Jamison MS_St Laurence Catholic 21:28.20 7:09/M
102 75 791 Ximora Rojas MS_Michael R. Null 21:45.29 7:15/M
103 76 752 Finley Spikes MS_Covenant Christian 21:51.05 7:17/M
104 77 831 Ellie Bogan MS_Rosehill Christian 21:52.29 7:17/M
105 78 709 Makinley Ray Greater Houston Track 21:54.55 7:18/M
106 79 826 Sara Kate Beno MS_Providence Classical 21:58.78 7:20/M
107 80 838 Mason Wynn MS_Rosehill Christian 22:08.31 7:23/M
108 (> 7) 867 Addison Shimer MS_St Laurence Catholic 22:14.62 7:25/M
109 81 786 Leyla Aguilar MS_Michael R. Null 22:21.10 7:27/M
110 82 790 Annaya Nelson MS_Michael R. Null 22:25.83 7:29/M
111 83 802 Grace Mc Cathran MS_Northland Christian 22:27.78 7:29/M
112 84 958 Emma Duran Yes Pep Northwest 22:29.67 4:30/K
113 85 913 Rionne Savoy MS_Young Women's College Prep 22:34.32 7:31/M
114 86 792 Samatha Ruiz MS_Michael R. Null 22:45.90 7:35/M
115 (< 5) 233 Amanda Leyva MS_YES Prep Northside 22:48.54 7:36/M
116 87 741 Maggie Haynes MS_Christ the Redeemer 22:50.29 7:37/M
117 (< 5) 761 Anna Angapen MS_Fort Bend Christian Academy 22:52.56 7:38/M
118 88 891 Katherine Gonzalez MS_Yes Prep-SE 23:02.61 7:41/M
119 89 887 Alyssa Aleman MS_Yes Prep-SE 23:03.59 7:41/M
120 (> 7) 858 Taylor Leaman MS_St Laurence Catholic 23:10.82 7:44/M
121 90 803 Margo Meaney MS_Northland Christian 23:18.32 7:46/M
122 91 766 Trinity Fakoya MS_Harmony School of Innovation Katy 23:18.55 7:46/M
123 92 721 Whitney Banks MS_C.E. King 23:20.76 7:47/M
124 (> 7) 849 Jennifer Lin MS_St John's 23:22.66 7:48/M
125 93 739 Caroline Grams MS_Christ the Redeemer 23:32.61 7:51/M
126 (< 5) 760 Ava Witwer MS_First Baptist Christian Acad 23:38.96 7:53/M
127 94 743 Ayla Noel MS_Christ the Redeemer 23:45.37 7:55/M
128 (> 7) 869 Alyssa Somera MS_St Laurence Catholic 23:52.58 7:58/M
129 95 728 Alexa Jasso MS_C.E. King 23:56.32 7:59/M
130 96 770 Zeyneb Meliani MS_Harmony School of Innovation Katy 23:57.43 7:59/M
131 97 731 Analisa Reyes MS_C.E. King 23:58.30 7:59/M
132 (> 7) 810 Noor Anno MS_Pin Oak 24:04.50 8:02/M
133 98 959 Mary Espinoza Yes Pep Northwest 24:05.74 4:49/K
134 (> 7) 894 Kaitlyn Salinas MS_Yes Prep-SE 24:07.18 8:02/M
135 (> 7) 897 Kaitlyn Vasquez MS_Yes Prep-SE 24:07.40 8:02/M
136 99 799 Carolina Crespo MS_Northland Christian 24:12.63 8:04/M
137 (> 7) 751 Emma McFarland MS_Covenant Christian 24:17.57 8:06/M
138 100 733 Alina Turcio MS_C.E. King 24:19.79 8:07/M
139 101 960 Maiya Garcia Yes Pep Northwest 24:27.55 4:54/K
140 102 732 Jaylene Rodriguez MS_C.E. King 24:30.93 8:10/M
141 103 740 Victoria Grams MS_Christ the Redeemer 24:53.80 8:18/M
142 104 787 Genesis Casanova MS_Michael R. Null 24:57.88 8:19/M
143 105 773 Angelica Uzoma MS_Harmony School of Innovation Katy 25:15.44 8:25/M
144 (> 7) 723 Destiny Cartwright MS_C.E. King 25:17.72 8:26/M
145 106 805 Miranda Santamaria MS_Northland Christian 25:18.63 8:26/M
146 (> 7) 856 Catarina Golemi MS_St Laurence Catholic 25:20.63 8:27/M
147 (< 5) 840 Sophia Guerrero MS_St Anne 25:30.21 8:30/M
148 (> 7) 893 Rebecca Osorio MS_Yes Prep-SE 25:41.46 8:34/M
149 107 961 Marisol Lucio Yes Pep Northwest 25:41.79 5:08/K
150 (< 5) 886 Samantha Vega MS_YES Prep-East End 25:42.53 8:34/M
151 (> 7) 697 Ava Sanders Family Point Speed 25:52.05 8:37/M
152 108 738 Ayla Dahesh MS_Christ the Redeemer 25:57.74 8:39/M
153 109 828 Caroline Williamson MS_Providence Classical 25:59.54 8:40/M
154 (< 5) 881 Olawamiwa Eunic Afolabi MS_YES Prep West 26:11.84 8:44/M
155 (< 5) 839 Katherine Ball MS_Saint Constantine 26:18.93 8:46/M
156 (< 5) 755 Brie Flucos MS_Covenant Preparatory 26:19.78 8:47/M
157 (> 7) 820 Esther Heaton MS_Pin Oak 26:23.05 8:48/M
158 110 707 Aria Morris Greater Houston Track 26:23.78 8:48/M
159 (> 7) 771 Olamide Ojora MS_Harmony School of Innovation Katy 26:30.30 8:50/M
160 (> 7) 768 Sabrina Jamali MS_Harmony School of Innovation Katy 26:46.33 8:55/M
161 (< 5) 234 Ashley Sanchez MS_YES Prep Northside 26:55.14 8:58/M
162 111 712 Anaya Atchison Kingdom Runners 26:56.11 8:59/M
163 (> 7) 724 Daisy Gonzalez MS_C.E. King 27:21.16 9:07/M
164 112 901 Valentina Cadena MS_Young Women's College Prep 27:29.06 9:10/M
165 113 911 Sanaa Parker MS_Young Women's College Prep 27:29.56 9:10/M
166 114 905 Aaliyah Gary MS_Young Women's College Prep 27:29.81 9:10/M
167 (> 7) 906 Isabella Loza MS_Young Women's College Prep 27:47.77 9:16/M
168 (< 5) 841 Catherine Slezak MS_St Anne 27:51.03 9:17/M
169 (> 7) 727 Angelica Hernandez MS_C.E. King 28:22.52 9:28/M
170 (> 7) 908 India McNeill MS_Young Women's College Prep 28:30.76 9:30/M
171 (> 7) 909 PAM KENNEDI MS_Young Women's College Prep 28:32.39 9:31/M
172 (> 7) 793 Aryleni Sanchez MS_Michael R. Null 28:37.00 9:32/M
173 (> 7) 720 Nayeli Argueta MS_C.E. King 28:55.71 9:39/M
174 (> 7) 730 Marely Ramirez MS_C.E. King 29:03.33 9:41/M
175 (> 7) 729 Joanna Ramirez MS_C.E. King 29:05.27 9:42/M
176 (> 7) 726 Ashly Gurrero MS_C.E. King 29:07.22 9:42/M
177 (> 7) 823 Madison Tyler MS_Pin Oak 29:14.74 9:45/M
178 (< 5) 883 Nicole Alexandr Flores MS_YES Prep West 29:24.45 9:48/M
179 (> 7) 902 Isabel Cardenas MS_Young Women's College Prep 30:04.87 10:02/M
180 (> 7) 722 Melanie Cardenas MS_C.E. King 30:05.60 10:02/M
181 (< 5) 885 Aline Portilla MS_YES Prep-East End 30:08.20 10:03/M
182 (> 7) 903 Kennedy Eddins MS_Young Women's College Prep 30:36.28 10:12/M
183 (> 7) 917 Aliah Zepeda MS_Young Women's College Prep 30:44.12 10:15/M
184 115 713 Lillian Atchison Kingdom Runners 31:01.26 10:20/M
185 (> 7) 899 Madison Brown MS_Young Women's College Prep 31:16.09 10:25/M
186 116 962 Camille Martinez Yes Pep Northwest 34:17.74 6:52/K
187 (> 7) 914 Winter Taylor MS_Young Women's College Prep 35:03.81 11:41/M
188 (< 5) 882 Angeli Alexandr Chavez MS_YES Prep West 41:35.80 13:52/M

Team Scores - Girls

MS Girls

A

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Family Point Speed 42 4 5 6 9 18 30 36    
Top 5 Times: 1:19:14.32  
2 MS_St John's 95 12 14 21 22 26 33 38    
Top 5 Times: 1:23:32.67  
3 MS_Pin Oak 107 1 10 24 31 41 43 71    
Top 5 Times: 1:23:54.17  
4 MS_John Cooper 108 2 13 15 34 44 67    
Top 5 Times: 1:24:18.42  
5 MS_St Laurence Catholic 128 11 16 27 29 45 50 57    
Top 5 Times: 1:26:07.51  
6 MS_Covenant Christian 183 20 37 39 40 47 48 76    
Top 5 Times: 1:30:17.61  
7 MS_Rosehill Christian 194 17 23 35 42 77 80    
Top 5 Times: 1:31:37.28  
8 MS_Providence Classical 254 3 8 55 79 109    
Top 5 Times: 1:38:40.48  
9 Kingdom Runners 290 25 46 49 59 111 115    
Top 5 Times: 1:41:45.37  
10 MS_Yes Prep-SE 303 51 54 60 66 72 88 89    
Top 5 Times: 1:40:37.11  
11 Greater Houston Track 318 7 58 65 78 110    
Top 5 Times: 1:44:41.58  
12 MS_Northland Christian 319 19 28 83 90 99 106    
Top 5 Times: 1:43:59.32  
13 MS_Michael R. Null 331 32 61 75 81 82 86 104    
Top 5 Times: 1:44:15.64  
14 MS_Harmony School of Innovation Kat 349 53 63 69 73 91 96 105    
Top 5 Times: 1:45:35.68  
15 MS_Young Women's College Prep 391 56 68 70 85 112 113 114    
Top 5 Times: 1:51:48.18  
16 MS_Christ the Redeemer 400 62 64 87 93 94 103 108    
Top 5 Times: 1:51:00.86  
17 MS_C.E. King 410 52 74 92 95 97 100 102    
Top 5 Times: 1:51:53.20  
18 Yes Pep Northwest 506 84 98 101 107 116    
Top 5 Times: 2:11:02.49  
Inc. MS_Angleton Christian 2 finishers    
Inc. MS_Covenant Preparatory 4 finishers    
Inc. MS_Cypress Christian 4 finishers    
Inc. MS_First Baptist Christian Acad 2 finishers    
Inc. MS_Fort Bend Christian Academy 3 finishers    
Inc. MS_Lake Houston Conqueror 2 finishers    
Inc. MS_St Anne 3 finishers    
Inc. MS_Saint Constantine 1 finishers    
Inc. MS_St. Anne, Tomball 1 finishers    
Inc. MS_Woodlands Methodist 3 finishers    
Inc. MS_YES Prep Northside 2 finishers    
Inc. MS_YES Prep West 3 finishers    
Inc. MS_YES Prep-East End 2 finishers