Trinity Klein XC

September 11, 2021


Results By Run Houston Timing runhoustontiming.net

Table of Contents

Finish List - Boys - JV Boys - JH
Team Summary - Boys - JV Boys - JH
Top

Overall Finish List - Boys

JV Boys

JH

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 1 137 Walker Vaden Presbyterian 9:49.79 6:33/M
2 2 173 Asher Bravo River Oaks Baptist 9:53.14 6:35/M
3 3 186 Sam Wangler River Oaks Baptist 9:59.21 6:39/M
4 4 692 Martin Villamil St Mark's Episcopal 10:01.01 6:41/M
5 5 126 Kaleb Golden Presbyterian 10:13.81 6:49/M
6 (< 5) 2387 Emory Clements Woodlands Methodist 10:18.30 6:52/M
7 6 121 Trey Casey Presbyterian 10:20.81 6:54/M
8 7 176 James Gips River Oaks Baptist 10:22.97 6:55/M
9 8 673 Tate Tharp St Mark Lutheran 10:23.09 6:55/M
10 9 119 Noah Baltodano Presbyterian 10:25.65 6:57/M
11 10 2309 Jeremiah Corbin Trinity Klein Lutheran 10:26.18 6:57/M
12 (< 5) 2896 Carson Dahlmeier St Michael 10:39.34 7:06/M
13 11 139 Henry Zamorano Presbyterian 10:47.92 7:12/M
14 12 174 John Bresnahan River Oaks Baptist 10:51.62 7:14/M
15 13 2311 Wyatt Glass Trinity Klein Lutheran 10:52.15 7:15/M
16 14 665 Elias Castillo St Mark Lutheran 10:57.96 7:19/M
17 (< 5) 2357 James Atkinson Woodlands Christian 11:03.11 7:22/M
18 15 124 Matias Estrada Presbyterian 11:15.26 7:30/M
19 16 2343 Luke Karges Western Academy 11:21.18 7:34/M
20 17 136 Cole Stagg Presbyterian 11:22.62 7:35/M
21 18 187 Reid Wright River Oaks Baptist 11:23.51 7:36/M
22 19 182 Christian Sackett River Oaks Baptist 11:23.89 7:36/M
23 20 685 Bryson Blasingame St Mark's Episcopal 11:24.12 7:36/M
24 (> 7) 129 Hartley Houston Presbyterian 11:26.77 7:38/M
25 (< 5) 2897 Raj Morris St Michael 11:39.49 7:46/M
26 21 183 Noah Selouan River Oaks Baptist 11:43.67 7:49/M
27 (> 7) 184 Oden Springmeyer River Oaks Baptist 11:45.12 7:50/M
28 22 2340 Johnny Dunal Western Academy 11:47.36 7:52/M
29 23 2310 Louis Galler Trinity Klein Lutheran 11:56.56 7:58/M
30 (> 7) 138 Blake White Presbyterian 11:56.86 7:58/M
31 (< 5) 92 Asher Fowler Our Savior Lutheran 12:03.17 8:02/M
32 24 2312 John Masterson Trinity Klein Lutheran 12:03.57 8:02/M
33 (< 5) 2356 Chizouke Anugwom Woodlands Christian 12:04.64 8:03/M
34 (> 7) 178 Brand Huffman River Oaks Baptist 12:05.31 8:04/M
35 (< 5) 2361 Ajay John Woodlands Christian 12:13.78 8:09/M
36 25 2341 Elijah Hinkie Western Academy 12:14.16 8:09/M
37 (> 7) 128 Evan Halastaras Presbyterian 12:22.66 8:15/M
38 (< 5) 2295 Luca Taormina Trafton Academy 12:32.50 8:22/M
39 (> 7) 185 Bennett Thomas River Oaks Baptist 12:32.60 8:22/M
40 (> 7) 130 Kai Kelly Presbyterian 12:35.34 8:24/M
41 (> 7) 120 Mark Carbajal Presbyterian 12:35.97 8:24/M
42 26 40 Rosson Tejml Grace 12:37.96 8:25/M
43 (< 5) 2389 Eric Moparty Woodlands Methodist 12:39.69 8:26/M
44 27 2342 Connor Holmes Western Academy 12:41.21 8:27/M
45 (> 7) 123 Marshall Edgecomb Presbyterian 12:44.24 8:29/M
46 (> 7) 175 Zac Fertitta River Oaks Baptist 12:46.35 8:31/M
47 (> 7) 134 Jake Morgan Presbyterian 12:50.41 8:34/M
48 28 35 Ross Mandery Grace 12:52.27 8:35/M
49 29 2339 Declan Cody Western Academy 12:52.29 8:35/M
50 (> 7) 122 Knox Duncan Presbyterian 12:56.26 8:38/M
51 (> 7) 181 Nikko Laskaris River Oaks Baptist 12:58.93 8:39/M
52 (< 5) 94 Aidan Sullivan Our Savior Lutheran 13:02.21 8:41/M
53 (< 5) 93 Christian Richards Our Savior Lutheran 13:02.95 8:42/M
54 (> 7) 135 Noah Peterman Presbyterian 13:04.89 8:43/M
55 30 32 Ian Kirby Grace 13:18.61 8:52/M
56 31 2313 Jacob White Trinity Klein Lutheran 13:31.12 9:01/M
57 (< 5) 2359 Caleb Gibson Woodlands Christian 13:37.93 9:05/M
58 (< 5) 71 Walter Walker Northland Christian 13:48.24 9:12/M
59 32 36 Henry Meyers Grace 13:48.86 9:13/M
60 (> 7) 118 Oliver Anthony Presbyterian 13:54.14 9:16/M
61 33 668 Russell Dyll St Mark Lutheran 14:06.58 9:24/M
62 (> 7) 125 Sebastian Gibbons Presbyterian 14:07.54 9:25/M
63 34 672 Rowan Stephans St Mark Lutheran 14:21.82 9:35/M
64 35 686 Colin Burke St Mark's Episcopal 14:32.90 9:42/M
65 36 687 Kyle Cunius St Mark's Episcopal 14:34.34 9:43/M
66 (> 7) 177 Aris Hanna River Oaks Baptist 15:08.07 10:05/M
67 37 28 Harrison Collins Grace 15:12.22 10:08/M
68 (> 7) 132 Alejandro Madero Yanez Presbyterian 15:22.20 10:15/M
69 38 690 Zachary Lethcoe St Mark's Episcopal 15:29.36 10:20/M
70 39 667 Nathan Clark St Mark Lutheran 15:34.70 10:23/M
71 (> 7) 179 Wyatt Johnson River Oaks Baptist 15:58.17 10:39/M
72 (< 5) 2388 Aiden Daigneault Woodlands Methodist 16:37.07 11:05/M
73 40 29 Thomas Elmore Grace 17:23.40 11:36/M
74 41 38 Daniel Post Grace 17:24.41 11:36/M
75 (> 7) 33 Jj Kluter Grace 17:39.25 11:46/M
76 (> 7) 34 Benjamin Loe Grace 17:40.03 11:47/M
77 (> 7) 39 Ethan Price Grace 17:42.92 11:49/M
78 42 670 Thomas Slattery St Mark Lutheran 18:04.81 12:03/M
79 (> 7) 27 James Biagioli Grace 18:40.87 12:27/M
80 (< 5) 69 Arturo Corona Northland Christian 18:46.89 12:31/M
81 43 669 Luke Slattery St Mark Lutheran 18:51.40 12:34/M
Top

Team Scores - Boys

JV Boys

JH

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Presbyterian 32 1 5 6 9 11 15 17    
Top 5 Times: 51:37.98  
2 River Oaks Baptist 42 2 3 7 12 18 19 21    
Top 5 Times: 52:30.45  
3 Trinity Klein Lutheran 101 10 13 23 24 31    
Top 5 Times: 58:49.58  
4 Western Academy 119 16 22 25 27 29    
Top 5 Times: 1:00:56.20  
5 St Mark Lutheran 128 8 14 33 34 39 42 43    
Top 5 Times: 1:05:24.15  
6 St Mark's Episcopal 133 4 20 35 36 38    
Top 5 Times: 1:06:01.73  
7 Grace 153 26 28 30 32 37 40 41    
Top 5 Times: 1:07:49.92  
Inc. Northland Christian 2 finishers    
Inc. Our Savior Lutheran 3 finishers    
Inc. St Michael 2 finishers    
Inc. Trafton Academy 1 finishers    
Inc. Woodlands Christian 4 finishers    
Inc. Woodlands Methodist 3 finishers