2021 Rosehill Christian XC Invitational

September 11, 2021



Overall Finish List - Boys

6th Gade and Under Boys

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 (< 5) 385 Asher Smithson St. Anthony of Padua - MS 9:35.16 6:23/M
2 1 54 Jaxson Sprinkles Annunciation Orthodox - MS 9:36.18 6:24/M
3 2 307 Xavier Birch Providence Classical - MS 9:53.48 6:36/M
4 3 50 Keshav Sathyamoorty Annunciation Orthodox - MS 10:03.06 6:42/M
5 (< 5) 386 Nicholas Velardo St. Anthony of Padua - MS 10:07.59 6:45/M
6 (< 5) 161 Colin Bird Kingdom Runners Club 10:07.80 6:45/M
7 4 318 James Wimberly Providence Classical - MS 10:29.95 7:00/M
8 5 31 Grant Allen Annunciation Orthodox - MS 10:30.81 7:01/M
9 6 87 Henry Ullrich Aristoi Classical - MS 10:35.46 7:04/M
10 (< 5) 150 JT Morrissette Houston Homeschool Athletics - MS 10:36.72 7:04/M
11 7 309 JT Hickman Providence Classical - MS 10:50.82 7:14/M
12 8 42 Eesa Husain Annunciation Orthodox - MS 10:56.77 7:18/M
13 9 57 Henry Yates Annunciation Orthodox - MS 10:56.92 7:18/M
14 (< 5) 336 Wyatt Hancock Rosehill Christian - MS 11:05.30 7:24/M
15 10 86 Aiden Perez Aristoi Classical - MS 11:07.16 7:25/M
16 11 85 Nathanlouis Osode Aristoi Classical - MS 11:21.90 7:35/M
17 12 37 John Dale Annunciation Orthodox - MS 11:26.55 7:38/M
18 13 310 Benjamin Ibanez Providence Classical - MS 11:28.64 7:39/M
19 14 32 Blake Blossman Annunciation Orthodox - MS 11:39.01 7:46/M
20 15 88 Richard Williams Aristoi Classical - MS 11:39.43 7:46/M
21 16 81 Benjamin Dollahon Aristoi Classical - MS 12:20.34 8:14/M
22 (< 5) 162 Drew Witherspoon Kingdom Runners Club 12:35.95 8:24/M
23 (< 5) 13 Tanner Eppink Alpha Omega - MS 12:52.86 8:35/M
24 17 304 William Adkins Providence Classical - MS 14:23.11 9:35/M
25 (< 5) 342 Benjamin Jones Saint Constantine - MS 14:46.09 9:51/M
26 (< 5) 345 Alex Shanar Saint Constantine - MS 14:49.05 9:53/M
27 (> 7) 43 Sachin Jhunjhunwala Annunciation Orthodox - MS 14:59.11 9:59/M
28 18 313 Everett Mahler Providence Classical - MS 15:05.17 10:03/M

Final Team Results - Boys

6th Gade and Under Boys

Team - Annunciation Orthodox - MS

Finish Position - 1

Team Score (places): 26

Team Score (times): 52:03.74

Ave Time:10:24.75

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 54 Jaxson Sprinkles   1 1 9:36.18 9:36.18
2 50 Keshav Sathyamoorty   3 4 10:03.06 19:39.24
3 31 Grant Allen   5 9 10:30.81 30:10.05 0:26.37
4 42 Eesa Husain   8 17 10:56.77 41:06.82 0:52.33
5 57 Henry Yates   9 26 10:56.92 52:03.74 0:52.48
6 37 John Dale   (12)   11:26.55 1:03:30.29 1:22.11
7 32 Blake Blossman   (14)   11:39.01 1:15:09.30 1:34.57
8 43 Sachin Jhunjhunwala   More Than 7   14:59.11 1:30:08.41 4:54.67

Team - Providence Classical - MS

Finish Position - 2

Team Score (places): 43

Team Score (times): 57:06.00

Ave Time:11:25.20

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 307 Xavier Birch   2 2 9:53.48 9:53.48
2 318 James Wimberly   4 6 10:29.95 20:23.43 0:25.51
3 309 JT Hickman   7 13 10:50.82 31:14.25 0:46.38
4 310 Benjamin Ibanez   13 26 11:28.64 42:42.89 1:24.20
5 304 William Adkins   17 43 14:23.11 57:06.00 4:18.67
6 313 Everett Mahler   (18)   15:05.17 1:12:11.17 5:00.73

Team - Aristoi Classical - MS

Finish Position - 3

Team Score (places): 58

Team Score (times): 57:04.29

Ave Time:11:24.86

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 87 Henry Ullrich   6 6 10:35.46 10:35.46 0:31.02
2 86 Aiden Perez   10 16 11:07.16 21:42.62 1:02.72
3 85 Nathanlouis Osode   11 27 11:21.90 33:04.52 1:17.46
4 88 Richard Williams   15 42 11:39.43 44:43.95 1:34.99
5 81 Benjamin Dollahon   16 58 12:20.34 57:04.29 2:15.90

Team - Kingdom Runners Club

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 161 Colin Bird   Less Than 5   10:07.80 10:07.80 0:03.36
2 162 Drew Witherspoon   Less Than 5   12:35.95 22:43.75 2:31.51

Team - Saint Constantine - MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 342 Benjamin Jones   Less Than 5   14:46.09 14:46.09 4:41.65
2 345 Alex Shanar   Less Than 5   14:49.05 29:35.14 4:44.61

Team - St. Anthony of Padua - MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 385 Asher Smithson   Less Than 5   9:35.16 9:35.16
2 386 Nicholas Velardo   Less Than 5   10:07.59 19:42.75 0:03.15

Team - Alpha Omega - MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 13 Tanner Eppink   Less Than 5   12:52.86 12:52.86 2:48.42

Team - Houston Homeschool Athletics - MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 150 JT Morrissette   Less Than 5   10:36.72 10:36.72 0:32.28

Team - Rosehill Christian - MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 336 Wyatt Hancock   Less Than 5   11:05.30 11:05.30 1:00.86