Mayde Creek XC Invite

September 11, 2021


www.runhoustontiming.net

Overall Finish List - Girls

JV Girls

Teams

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 151 Denise Perez Mayde Creek 13:30.6 6:45/M    
2 2 156 Natassua Sanchez Mayde Creek 13:50.2 6:55/M    
3 3 83 Abigail Esqueda Galena Park 14:09.6 7:05/M    
4 4 93 America Zuniga Galena Park 14:12.6 7:06/M    
5 5 86 Belinda Lopez Galena Park 14:13.0 7:07/M    
6 6 213 Kayli Martin Thomas Randle 14:40.4 7:20/M    
7 7 214 Ashlynn Perez Thomas Randle 14:47.5 7:24/M    
8 8 209 Brooke Addison Thomas Randle 14:50.7 7:25/M    
9 9 211 Liliana Diaz Thomas Randle 14:55.5 7:28/M    
10 10 152 Mariela Perez Mayde Creek 15:16.0 7:38/M    
11 11 55 Mahira Mathur Fort Bend Clements 15:18.6 7:39/M    
12 12 157 Vanessa Sanchez Mayde Creek 15:24.6 7:42/M    
13 13 149 Sofia Martinez Mayde Creek 15:26.7 7:43/M    
14 (< 5) 33 ARIANA INFANTE Fort Bend Bush 15:28.9 7:44/M    
15 14 13 Mirjeta Sylejmani Cypress Lakes 15:40.8 7:50/M    
16 15 7 Jhovana Grimaldo Cypress Lakes 15:44.0 7:52/M    
17 16 10 Marilyn Hernandez Cypress Lakes 15:56.1 7:58/M    
18 (< 5) 35 CHELSEA OSAMOR Fort Bend Bush 15:56.5 7:58/M    
19 17 210 Natalie Cooper Thomas Randle 15:56.8 7:58/M    
20 18 178 Jilly Gordon SJ23 16:11.8 8:06/M    
21 19 9 Diana Guerrero Cypress Lakes 16:23.7 8:12/M    
22 (< 5) 37 Joyce Valdez Fort Bend Bush 16:26.7 8:13/M    
23 20 14 Mariana Trinidad Cypress Lakes 16:32.4 8:16/M    
24 21 11 Sadie Mendez Cypress Lakes 16:46.9 8:23/M    
25 22 212 Emily Hernandez Thomas Randle 16:48.2 8:24/M    
26 (< 5) 142 Hiranya Tennakoon Houston Westside 16:58.1 8:29/M    
27 23 185 Angie Mandel SJ23 17:20.6 8:40/M    
28 24 89 Crystal Nieto Galena Park 17:22.3 8:41/M    
29 25 91 Savannah Ortega Galena Park 17:22.8 8:41/M    
30 26 190 Suzi Wells SJ23 17:38.5 8:49/M    
31 27 147 Marianna Contreras Mayde Creek 17:38.8 8:49/M    
32 28 184 Emma Magner SJ23 17:45.0 8:53/M    
33 (< 5) 139 Josie Grames Houston Westside 18:02.2 9:01/M    
34 29 189 Val Villasana SJ23 18:24.0 9:12/M    
35 30 176 Emma Chapa SJ23 18:37.4 9:19/M    
36 31 180 Nadine Kenawy SJ23 19:10.7 9:35/M    
37 (< 5) 36 LAURYN PATTERSON Fort Bend Bush 19:13.0 9:37/M    
38 32 88 Isabel Montoya Galena Park 19:13.2 9:37/M    
39 33 53 SHALINI MALIK Fort Bend Clements 19:18.5 9:39/M    
40 34 82 Lizbeth Aguirre Galena Park 19:18.9 9:39/M    
41 35 155 Alexiah Rodriquez Mayde Creek 19:21.8 9:41/M    
42 36 49 ARABELLA HUBBARD Fort Bend Clements 19:46.2 9:53/M    
43 (> 7) 84 Ashley Garcia Galena Park 20:43.3 10:22/M    
44 37 58 Julianne Zhou Fort Bend Clements 20:44.0 10:22/M    
45 38 45 Radhika Dave Fort Bend Clements 21:53.1 10:57/M    
46 (> 7) 87 Sophia Medina Galena Park    

Team Scores - Girls

JV Girls

Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Mayde Creek 38 1 2 10 12 13 27 35    
Top 5 Times: 1:13:28.2  
2 Thomas Randle 47 6 7 8 9 17 22    
Top 5 Times: 1:15:11.1  
3 Galena Park 61 3 4 5 24 25 32 34    
Top 5 Times: 1:17:20.6  
4 Cypress Lakes 84 14 15 16 19 20 21    
Top 5 Times: 1:20:17.2  
5 SJ23 124 18 23 26 28 29 30 31    
Top 5 Times: 1:27:20.0  
6 Fort Bend Clements 155 11 33 36 37 38    
Top 5 Times: 1:37:00.5  
Inc. Fort Bend Bush 4 finishers    
Inc. Houston Westside 2 finishers