Mayde Creek XC Invite

September 11, 2021


www.runhoustontiming.net

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys

Teams

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 165 David Livingston Mayde Creek 16:52.8 8:26/M    
2 2 160 Carlos Barrera Mayde Creek 16:57.8 8:29/M    
3 3 161 Christian Barrera Mayde Creek 17:04.6 8:32/M    
4 4 167 Anthony Perez Mayde Creek 17:33.3 8:47/M    
5 5 80 JOSHUA WAN Fort Bend Clements 17:46.6 8:53/M    
6 6 172 Sam Torres Mayde Creek 18:07.0 9:04/M    
7 7 20 Alexis Escamilla Cypress Lakes 18:08.1 9:04/M    
8 8 38 Pablo Garcia Fort Bend Bush 18:14.4 9:07/M    
9 9 26 Ulises Lopez Cypress Lakes 18:28.0 9:14/M    
10 10 3 Miguel Hernandez Brookshire Royal 18:43.3 9:22/M    
11 11 18 David Davila Cypress Lakes 18:45.2 9:23/M    
12 12 76 AIDAN PULMANO Fort Bend Clements 18:49.4 9:25/M    
13 (< 5) 146 Peter Smith Houston Westside 19:00.2 9:30/M    
14 13 70 ANDREW JOHNSON Fort Bend Clements 19:10.5 9:35/M    
15 14 61 ETHAN BEYER Fort Bend Clements 19:11.0 9:36/M    
16 15 72 Mikael Leul Fort Bend Clements 19:20.3 9:40/M    
17 16 24 Lucas Henriquez Cypress Lakes 19:25.9 9:43/M    
18 17 39 ADRIAN HERERA Fort Bend Bush 19:39.0 9:50/M    
19 18 220 victor vega Brookshire Royal 19:42.6 9:51/M    
20 19 198 Michael Johnson SJ23 19:43.0 9:52/M    
21 20 42 Kevin Reyes Fort Bend Bush 19:47.6 9:54/M    
22 21 41 Antony Menjivar Fort Bend Bush 19:47.8 9:54/M    
23 22 17 Javier Carrillo Cypress Lakes 19:53.1 9:57/M    
24 23 21 Julian Garza Cypress Lakes 19:57.3 9:59/M    
25 24 15 Anthony Arocena Cypress Lakes 19:57.8 9:59/M    
26 25 59 WILLIAM ALVAREZ Fort Bend Clements 19:59.1 10:00/M    
27 26 4 Kevin Martinez Brookshire Royal 20:01.0 10:01/M    
28 27 208 Robert Wells SJ23 20:08.3 10:04/M    
29 28 79 Rhys Vennema Fort Bend Clements 20:14.3 10:07/M    
30 29 221 gabe verduzco Brookshire Royal 20:27.2 10:14/M    
31 (> 7) 65 SAKET CHAMARTI Fort Bend Clements 20:32.3 10:16/M    
32 30 1 Jose Alanis Brookshire Royal 21:37.0 10:49/M    
33 31 2 Sergio Alanis Brookshire Royal 21:39.7 10:50/M    
34 32 193 Joseph Engelking SJ23 22:36.7 11:18/M    
35 (> 7) 28 Ramon Martin Cypress Lakes 22:40.2 11:20/M    
36 33 102 Kevin Valenzuela Galena Park 22:48.5 11:24/M    
37 34 95 Roger Barquera Galena Park 23:06.4 11:33/M    
38 35 206 Jacob Tice SJ23 23:08.4 11:34/M    
39 36 191 Daniel Coker SJ23 24:02.2 12:01/M    
40 37 40 RAIN LAM Fort Bend Bush 24:19.5 12:10/M    
41 38 98 Angel Pina Galena Park 25:10.9 12:35/M    
42 39 43 JOSHUA WILLIAMS Fort Bend Bush 25:23.7 12:42/M    
43 40 97 Saulo Palacios Galena Park 25:43.1 12:52/M    
44 41 101 Michael Trejo Galena Park 32:05.3 16:03/M    

Team Scores - Boys

Varsity Boys

Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Mayde Creek 16 1 2 3 4 6    
Top 5 Times: 1:26:35.7  
2 Fort Bend Clements 59 5 12 13 14 15 25 28    
Top 5 Times: 1:34:18.0  
3 Cypress Lakes 65 7 9 11 16 22 23 24    
Top 5 Times: 1:34:40.5  
4 Fort Bend Bush 103 8 17 20 21 37 39    
Top 5 Times: 1:41:48.5  
5 Brookshire Royal 113 10 18 26 29 30 31    
Top 5 Times: 1:40:31.3  
6 SJ23 149 19 27 32 35 36    
Top 5 Times: 1:49:38.8  
7 Galena Park 186 33 34 38 40 41    
Top 5 Times: 2:08:54.4  
Inc. Houston Westside 1 finishers