Cooper Dragon XC Invitational

September 04, 2021


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls Div 1

HS


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    321  Lilly Swarts          St Agnes Academy                       12:04.64  4:02/M        
    2      2    378  CiCi Calhoun          St John's                              12:06.22  4:02/M        
    3      3     48  Ava Zindler           Concordia Lutheran                     12:27.03  4:09/M        
    4      4    175  Megan Day             John Cooper                            12:28.35  4:09/M        
    5      5    371  Sarah Clark           St John's                              12:28.98  4:10/M        
    6      6    178  Milla Signorelli      John Cooper                            12:32.33  4:11/M        
    7      7    177  Amber Navarra         John Cooper                            12:32.46  4:11/M        
    8      8    316  Marin Goebel          St Agnes Academy                       12:32.95  4:11/M        
    9      9    257  Kyla Fuller           Montgomery                             12:37.35  4:12/M        
   10  (< 5)     18  Bailey Fannin         Allen Academy                          12:38.84  4:13/M        
   11     10    314  Kristen Dupre         St Agnes Academy                       12:41.28  4:14/M        
   12     11    320  Audrey Rogan          St Agnes Academy                       12:44.13  4:15/M        
   13     12    377  Ayla Hasan            St John's                              12:46.87  4:16/M        
   14     13    318  Chloe Newport         St Agnes Academy                       12:50.74  4:17/M        
   15     14    370  Alexa Christensen     St John's                              12:52.13  4:17/M        
   16     15     30  Marina Carlos         Awty International                     12:58.03  4:19/M        
   17     16    374  Caroline Thames       St John's                              13:00.53  4:20/M        
   18     17    313  Amanda Butz           St Agnes Academy                       13:00.90  4:20/M        
   19     18    317  Morgan Leaman         St Agnes Academy                       13:01.91  4:21/M        
   20  (> 7)    319  Kayla Rivera          St Agnes Academy                       13:04.34  4:21/M        
   21     19    261  Kyndall Scogin        Montgomery                             13:04.87  4:22/M        
   22     20    263  Mia Zahn              Montgomery                             13:07.00  4:22/M        
   23     21    372  Nora Doughty          St John's                              13:09.68  4:23/M        
   24     22    376  Rebecca Bollich       St John's                              13:11.07  4:24/M        
   25     23    179  Chloe Smith           John Cooper                            13:12.02  4:24/M        
   26  (> 7)    315  Harmon Fisher         St Agnes Academy                       13:12.46  4:24/M        
   27     24     51  Cara Shirley          Concordia Lutheran                     13:12.86  4:24/M        
   28     25     47  Jessica McGavern      Concordia Lutheran                     13:13.15  4:24/M        
   29     26    176  Abby Mendenhall       John Cooper                            13:14.66  4:25/M        
   30  (> 7)    375  Cora West             St John's                              13:16.00  4:25/M        
   31  (< 5)     17  Amelia Anderson       Allen Academy                          13:21.36  4:27/M        
   32  (> 7)    373  Elizabeth Reed        St John's                              13:28.60  4:30/M        
   33     27    136  Jane Volf             Incarnate Word (Houston)               13:29.74  4:30/M        
   34     28     32  Alexandria (Sas JohnsoAwty International                     13:32.97  4:31/M        
   35     29    259  Claudia Gigliotta     Montgomery                             13:35.21  4:32/M        
   36     30    129  Abby Christensen      Incarnate Word (Houston)               13:44.59  4:35/M        
   37     31     49  Presley Barrett       Concordia Lutheran                     13:44.76  4:35/M        
   38     32     31  Aine Devins           Awty International                     13:47.76  4:36/M        
   39  (> 7)    369  Natalie Boquist       St John's                              13:50.27  4:37/M        
   40     33    180  Darcy Wright          John Cooper                            13:54.08  4:38/M        
   41     34     44  Abigail Groeschel     Concordia Lutheran                     13:54.23  4:38/M        
   42     35    264  Isela Rivera          Montgomery                             13:57.91  4:39/M        
   43  (< 5)     19  Sophie Fox            Allen Academy                          14:03.40  4:41/M        
   44     36     29  Maia Carlos           Awty International                     14:11.44  4:44/M        
   45     37    258  Alayna Galloway       Montgomery                             14:14.65  4:45/M        
   46     38    265  Cameron Wright        Montgomery                             14:19.11  4:46/M        
   47     39    130  Amelie Dinh           Incarnate Word (Houston)               14:19.64  4:47/M        
   48  (> 7)    262  Alexandra Underwood   Montgomery                             14:24.38  4:48/M        
   49     40     46  Kate Johnson          Concordia Lutheran                     14:31.26  4:50/M        
   50  (< 5)     20  Kathryn Peach         Alpha Omega                            14:34.10  4:51/M        
   51     41    132  Sarah Olmos           Incarnate Word (Houston)               14:38.43  4:53/M        
   52     42     50  Gretchen KastenschmidtConcordia Lutheran                     14:44.84  4:55/M        
   53     43     28  Aleena Alvi           Awty International                     14:49.28  4:56/M        
   54     44    128  Emily Chaires         Incarnate Word (Houston)               14:55.64  4:59/M        
   55  (> 7)    260  Traci Martin          Montgomery                             14:59.61  5:00/M        
   56  (< 5)     21  Myriam Mayes          Alpha Omega                            16:15.54  5:25/M        
   57     45     33  Maite Salcedo         Awty International                     17:03.95  5:41/M        

Team Summary Report - Girls

Varsity Girls Div 1

HS


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 St Agnes Academy                       43               1   8  10  11  13  17  18         
        Top  5 Times: 1:02:53.74

    2 St John's                              49               2   5  12  14  16  21  22         
        Top  5 Times: 1:03:14.73

    3 John Cooper                            66               4   6   7  23  26  33             
        Top  5 Times: 1:03:59.82

    4 Montgomery                            112               9  19  20  29  35  37  38         
        Top  5 Times: 1:06:22.34

    5 Concordia Lutheran                    117               3  24  25  31  34  40  42         
        Top  5 Times: 1:06:32.03

    6 Awty International                    154              15  28  32  36  43  45             
        Top  5 Times: 1:09:19.48

    7 Incarnate Word (Houston)              181              27  30  39  41  44                 
        Top  5 Times: 1:11:08.04

 Inc. Allen Academy                        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Alpha Omega                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: