Cooper Dragon XC Invitational

September 04, 2021


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity Div. II


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    473  Zach Bagnoli          The Woodlands Christian                10:44.55  5:22/M        
    2      2    470  William Bennett       The Woodlands Christian                10:52.91  5:26/M        
    3  (< 5)     81  Thomas Langley        Frassati Catholic                      11:00.00  5:30/M        
    4      3      6  Adam Pryde            Aggieland Home School                  11:17.75  5:39/M        
    5      4    380  Jack Litton           St John's                              11:18.43  5:39/M        
    6      5    381  Jay Woodhouse         St John's                              11:19.36  5:40/M        
    7      6    475  Hudson Howard         The Woodlands Christian                11:27.74  5:44/M        
    8      7    384  Jackson Harvey        St John's                              11:28.88  5:44/M        
    9      8    474  Seth Culberson        The Woodlands Christian                11:30.93  5:45/M        
   10      9    382  Nicolas Aviles        St John's                              11:31.09  5:46/M        
   11     10    387  Oliver Lin            St John's                              11:31.27  5:46/M        
   12  (< 5)     67  Joshua Bright         Faith Academy (Bellville)              11:38.42  5:49/M        
   13     11     90  Noah Lusk             Houston Christian                      11:39.90  5:50/M        
   14     12    478  Lucas Trevathan       The Woodlands Christian                11:44.09  5:52/M        
   15     13    401  Nate Lawless          St John's                              11:52.97  5:56/M        
   16     14      5  John Wesley Ely       Aggieland Home School                  11:56.62  5:58/M        
   17     15    187  Kaden Schwertner      John Cooper                            11:57.21  5:59/M        
   18     16    408  Caiman Moreno-Earle   St John's                              12:00.08  6:00/M        
   19  (> 7)    383  Collin Gregory        St John's                              12:01.60  6:01/M        
   20  (> 7)    388  Richard Zheng         St John's                              12:01.79  6:01/M        
   21  (< 5)    293  Ethan Stoehr          Salt and Light Homeschool              12:07.09  6:04/M        
   22  (< 5)     66  Beck Briggs           Faith Academy (Bellville)              12:14.15  6:07/M        
   23     17      3  Garrison Brown        Aggieland Home School                  12:18.19  6:09/M        
   24     18    182  Liam Hebral           John Cooper                            12:18.89  6:09/M        
   25     19      2  Michael Baber         Aggieland Home School                  12:20.90  6:10/M        
   26     20    471  Davis Johnson         The Woodlands Christian                12:22.63  6:11/M        
   27     21    185  Ben Knight            John Cooper                            12:24.87  6:12/M        
   28  (< 5)    153  Joel Gomez            Infinity Early College                 12:27.11  6:14/M        
   29     22    188  Brandon Toman         John Cooper                            12:27.76  6:14/M        
   30  (< 5)    310  Tristan Yen           Snook                                  12:32.81  6:16/M        
   31     23    184  Griffin Herring       John Cooper                            12:33.23  6:17/M        
   32     24    186  Nicholas Mattner      John Cooper                            12:40.46  6:20/M        
   33     25    938  Grant Wilson          John Cooper                            12:41.20  6:21/M        
   34     26     92  Carlos Ortiz          Houston Christian                      12:45.93  6:23/M        
   35  (< 5)    152  Orin Baker            Infinity Early College                 12:46.44  6:23/M        
   36  (< 5)     62  Jeremy Hancock        Covenant Christian (Conroe)            12:49.29  6:25/M        
   37     27     95  Josiah Wu             Houston Christian                      12:51.43  6:26/M        
   38  (< 5)     80  Andrew Langley        Frassati Catholic                      12:52.15  6:26/M        
   39  (< 5)     78  Collin Dufrene        Frassati Catholic                      12:53.53  6:27/M        
   40     28     93  Clay Ressling         Houston Christian                      12:56.06  6:28/M        
   41     29      1  Jared Anthony         Aggieland Home School                  12:56.39  6:28/M        
   42     30    227  Jace Windom           Lutheran South Academy                 13:00.86  6:30/M        
   43     31     96  Samuel Young          Houston Christian                      13:07.80  6:34/M        
   44     32     89  Jesse Khalifa         Houston Christian                      13:07.92  6:34/M        
   45     33    477  Knox Trevathan        The Woodlands Christian                13:10.82  6:35/M        
   46     34    225  Enze Hao              Lutheran South Academy                 13:13.58  6:37/M        
   47     35    230  Jett Strack           Lutheran South Academy                 13:15.11  6:38/M        
   48  (< 5)     79  Paul Eisterhold       Frassati Catholic                      13:16.79  6:38/M        
   49     36    226  Ryan Jackson          Lutheran South Academy                 13:20.24  6:40/M        
   50     37     94  Noah Takahata         Houston Christian                      13:27.51  6:44/M        
   51     38    228  Nathan Robert         Lutheran South Academy                 13:34.43  6:47/M        
   52     39    229  Noah Robert           Lutheran South Academy                 13:42.51  6:51/M        
   53  (> 7)    192  Medhansh Bhagchandani John Cooper                            13:42.63  6:51/M        
   54  (< 5)    309  Brett Withem          Snook                                  13:42.86  6:51/M        
   55  (> 7)    476  Ryan Rohrlich         The Woodlands Christian                14:02.50  7:01/M        
   56  (< 5)    154  Mathew Lopez          Infinity Early College                 14:03.22  7:02/M        
   57  (< 5)    445  John Kilsdonk         St. Francis Episcopal School           14:07.39  7:04/M        
   58  (> 7)    386  Rahul Lal             St John's                              14:07.66  7:04/M        
   59  (> 7)     91  Roan McClanahan       Houston Christian                      15:16.94  7:38/M        
   60  (< 5)    308  John (William) See    Snook                                  16:56.36  8:28/M        

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity Div. II


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 The Woodlands Christian                29               1   2   6   8  12  20  33         
        Top  5 Times: 56:20.22

    2 St John's                              35               4   5   7   9  10  13  16         
        Top  5 Times: 57:09.03

    3 Aggieland Home School                  82               3  14  17  19  29                 
        Top  5 Times: 1:00:49.85

    4 John Cooper                            99              15  18  21  22  23  24  25         
        Top  5 Times: 1:01:41.96

    5 Houston Christian                     123              11  26  27  28  31  32  37         
        Top  5 Times: 1:03:21.12

    6 Lutheran South Academy                173              30  34  35  36  38  39             
        Top  5 Times: 1:06:24.22

 Inc. Covenant Christian (Conroe)          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Faith Academy (Bellville)            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Frassati Catholic                    4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Infinity Early College               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Salt and Light Homeschool            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Snook                                3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Francis Episcopal School         1 finishers                                          
        Top  5 Times: