Cooper Dragon XC Invitational

September 04, 2021


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Girls

Girls JV


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    273  Marian Mann           Northland Christian                    13:07.64  6:34/M        
    2  (< 5)    210  Alexis Seymour        John Cooper                            13:52.09  6:56/M        
    3  (< 5)    290  Hannah Mann           Providence Classical                   14:09.62  7:05/M        
    4  (< 5)    291  Susanna Brink         Providence Classical                   14:17.94  7:09/M        
    5  (< 5)    286  Avery Crowley         Providence Classical                   14:30.64  7:15/M        
    6      2    351  Megan McNally         St Agnes Academy                       14:36.31  4:52/M        
    7  (< 5)    305  Anna Lee Hudson       Salt and Light Homeschool              14:36.93  7:18/M        
    8      3    338  Mia De la Garza       St Agnes Academy                       14:39.44  4:53/M        
    9      4    348  Sarah Leach           St Agnes Academy                       14:41.67  4:54/M        
   10  (< 5)    468  Anna Kuvaas           The Village                            15:02.43  7:31/M        
   11      5    336  Sophie Bireley        St Agnes Academy                       15:04.71  5:02/M        
   12  (< 5)    214  Faith Holman          Lifestyle Christian                    15:11.12  7:36/M        
   13      6    347  Ayda Junker           St Agnes Academy                       15:13.07  5:04/M        
   14      7    339  Elliott Ecklund       St Agnes Academy                       15:13.95  5:05/M        
   15      8    349  Virginia Lee          St Agnes Academy                       15:17.36  5:06/M        
   16      9    272  Lilly Broussard       Northland Christian                    15:19.50  7:40/M        
   17     10     40  Alina Syed            Awty International                     15:22.25  7:41/M        
   18  (> 7)    354  Samia Panjwani        St Agnes Academy                       15:22.96  5:08/M        
   19  (> 7)    335  Jenna Beyer           St Agnes Academy                       15:24.30  5:08/M        
   20  (> 7)    341  Alessia Fuentes       St Agnes Academy                       15:25.36  5:08/M        
   21  (> 7)    345  Anika Harpavat        St Agnes Academy                       15:35.32  5:12/M        
   22  (> 7)    355  Christine Parrish     St Agnes Academy                       15:35.43  5:12/M        
   23     11    395  Sophie Trammel        St John's                              15:40.35  7:50/M        
   24  (< 5)     75  Lucy Skaggs           Faith West Academy                     15:43.03  7:52/M        
   25     12     42  Sofia Dunkel          Awty International                     15:46.23  7:53/M        
   26  (> 7)    350  Kate Lovoi            St Agnes Academy                       15:52.40  5:17/M        
   27  (> 7)    343  Ansley Gaudett        St Agnes Academy                       15:57.29  5:19/M        
   28  (> 7)    334  Sophia Bellard        St Agnes Academy                       16:02.32  5:21/M        
   29  (< 5)     74  Charity Montgomery    Faith West Academy                     16:12.48  8:06/M        
   30     13    162  Carmen Arroyo         Infinity Early College                 16:28.62  8:14/M        
   31  (< 5)    467  Ava Greer             The Village                            16:29.92  8:15/M        
   32  (< 5)    213  London Cummins        Lifestyle Christian                    16:43.31  8:22/M        
   33     14    165  Fernanda Ortiz        Infinity Early College                 16:44.77  8:22/M        
   34     15    142  Natalie Garcia        Incarnate Word (Houston)               16:46.52  5:36/M        
   35     16    414  Penelope MacPherson   St John's                              16:47.61  8:24/M        
   36  (< 5)    469  Nina Moynet           The Village                            16:50.32  8:25/M        
   37     17    415  Annie Villa           St John's                              16:52.47  8:26/M        
   38     18     36  Leslie Farrant        Awty International                     16:53.64  8:27/M        
   39     19    413  Caroline Chiao        St John's                              17:31.37  8:46/M        
   40     20    137  Clarissa Banda        Incarnate Word (Houston)               17:38.15  5:53/M        
   41  (< 5)     10  Jessica Collins       Aggieland Home School                  17:41.65  8:51/M        
   42  (< 5)    287  Kaylynn Klein         Providence Classical                   17:46.93  8:53/M        
   43  (< 5)    247  Emma Wells            Lutheran South Academy                 17:48.25  8:54/M        
   44     21    164  Ava Gonzalez          Infinity Early College                 17:48.46  8:54/M        
   45     22    275  Trinity Polk          Northland Christian                    17:53.32  8:57/M        
   46     23    410  Amanda Brantley       St John's                              18:03.77  9:02/M        
   47     24    166  Victoria Rosales      Infinity Early College                 18:10.14  9:05/M        
   48  (< 5)    215  Kaitlin Sparks        Lifestyle Christian                    18:10.46  9:05/M        
   49     25    416  Chloe Zhao            St John's                              18:22.04  9:11/M        
   50  (< 5)    302  Meredith Willborg     Salt and Light Homeschool              18:22.63  9:11/M        
   51  (< 5)    304  Sarah Goins           Salt and Light Homeschool              18:26.18  9:13/M        
   52  (< 5)     65  Sophie Eenigenburg    Covenant Christian (Conroe)            18:32.11  9:16/M        
   53  (> 7)    358  Abbe Smith            St Agnes Academy                       18:38.01  6:13/M        
   54  (> 7)    356  Caroline Psyk         St Agnes Academy                       18:40.37  6:13/M        
   55     26    412  Maria Cheng           St John's                              18:41.37  9:21/M        
   56  (> 7)    340  Lily Foret            St Agnes Academy                       18:41.47  6:14/M        
   57  (> 7)    411  Emma Chang            St John's                              18:42.17  9:21/M        
   58     27     41  Annabelle Dokupil     Awty International                     18:48.48  9:24/M        
   59  (> 7)    352  Catherine Miggins     St Agnes Academy                       18:50.97  6:17/M        
   60     28    149  Lara Rosenblad        Incarnate Word (Houston)               18:51.55  6:17/M        
   61     29    145  Sophia Marcon         Incarnate Word (Houston)               18:52.03  6:17/M        
   62  (< 5)    488  Alissa Thomas         YES Prep Northwest                     18:54.49  9:27/M        
   63  (> 7)    342  Amaya Gangjee         St Agnes Academy                       19:11.07  6:24/M        
   64     30    276  Cierra Raven          Northland Christian                    19:16.83  9:38/M        
   65     31    148  Rebecca Peterson      Incarnate Word (Houston)               19:18.40  6:26/M        
   66  (> 7)    337  Caroline Craig        St Agnes Academy                       19:51.00  6:37/M        
   67     32    163  Jacqueline Esquivel   Infinity Early College                 20:03.51 10:02/M        
   68  (< 5)    122  Tatiana Garcia        Houston YES Prep East End              20:22.97 10:11/M        
   69  (< 5)    485  Fatima Garcia         YES Prep Northwest                     20:26.58 10:13/M        
   70     33     39  Camille Olson         Awty International                     20:32.21 10:16/M        
   71  (> 7)    353  Angie Pamanas         St Agnes Academy                       20:38.39  6:53/M        
   72     34     37  Selena Gou            Awty International                     20:43.24 10:22/M        
   73  (< 5)    124  Jesenya Ruiz          Houston YES Prep East End              20:53.03 10:27/M        
   74     35    274  Alicia Martinez       Northland Christian                    21:31.82 10:46/M        
   75  (< 5)    123  Jaquelyn Rico         Houston YES Prep East End              22:13.47 11:07/M        
   76  (< 5)    127  Emy Sanchez           Humble Christian                       22:51.36 11:26/M        
   77  (< 5)    453  Amina Frankfort       St. Francis Episcopal School           23:25.08 11:43/M        

Team Summary Report - Girls

Girls JV


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 St Agnes Academy                       20               2   3   4   5   6   7   8         
        Top  5 Times: 1:14:15.20

    2 St John's                              86              11  16  17  19  23  25  26         
        Top  5 Times: 1:24:55.57

    3 Northland Christian                    97               1   9  22  30  35                 
        Top  5 Times: 1:27:09.11

    4 Awty International                    100              10  12  18  27  33  34             
        Top  5 Times: 1:27:22.81

    5 Infinity Early College                104              13  14  21  24  32                 
        Top  5 Times: 1:29:15.50

    6 Incarnate Word (Houston)              123              15  20  28  29  31                 
        Top  5 Times: 1:31:26.65

 Inc. John Cooper                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lutheran South Academy               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Providence Classical                 4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Aggieland Home School                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Covenant Christian (Conroe)          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Faith West Academy                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Houston YES Prep East End            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Humble Christian                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lifestyle Christian                  3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Salt and Light Homeschool            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Francis Episcopal School         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. The Village                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. YES Prep Northwest                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: