Will Sirmon Invite 3

August 28, 2021


www.runhoustontiming.net

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys

Teams

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 1333 Bryan Mileski Tomball 15:37.9 7:49/M    
2 2 1332 Jacob Zimmerman Tomball 15:50.1 7:55/M    
3 3 1182 Seth Thompson Friendswood 15:52.6 7:56/M    
4 4 1245 Owen Maxwell Magnolia West 16:08.7 8:04/M    
5 5 1334 Riley Trent Tomball 16:09.0 8:05/M    
6 6 1118 Diego Garcia Cy-Ridge 16:34.5 8:17/M    
7 7 1188 Zade Kayyali Friendswood 16:38.3 8:19/M    
8 8 1119 Devon Simmons Cy-Ridge 16:38.6 8:19/M    
9 9 1335 Wyatt Lehmann Tomball 16:54.0 8:27/M    
10 10 1242 Brandon Beavers Magnolia West 16:58.7 8:29/M    
11 11 1139 Carter Swenson Pearland 17:04.1 8:32/M    
12 12 1184 Carlos Henriquez Friendswood 17:05.3 8:33/M    
13 13 1290 Charlie Blake Ridge Point 17:08.4 8:34/M    
14 14 1336 Jose Velasquz Tomball 17:09.8 8:35/M    
15 15 1337 Jacob Zumar Tomball 17:15.5 8:38/M    
16 16 1185 Joshua Svarplaitis Friendswood 17:19.6 8:40/M    
17 17 1150 Alexis Escamilla Cy-Lakes 17:22.3 8:41/M    
18 18 1141 William Atkinson Pearland 17:25.6 8:43/M    
19 19 1289 Drew Blake Ridge Point 17:28.2 8:44/M    
20 20 1292 Sergio Rojas Ridge Point 17:33.1 8:47/M    
21 21 1187 Alex Amaya Friendswood 17:36.0 8:48/M    
22 22 1248 Miguel Trejo Magnolia West 17:37.4 8:49/M    
23 23 1117 Brandon Nguyen Cy-Ridge 17:38.5 8:49/M    
24 24 1244 Levi Maxwell Magnolia West 17:39.7 8:50/M    
25 25 1152 Ulises Lopez Cy-Lakes 17:40.3 8:50/M    
26 26 1247 Joaquin Tello Magnolia West 17:40.9 8:50/M    
27 27 1142 Micah Ardoin Pearland 17:42.1 8:51/M    
28 28 1243 Brandon Lopez Magnolia West 17:43.8 8:52/M    
29 29 1140 Zouby Mohammad Pearland 17:44.5 8:52/M    
30 30 1338 Fintan Lehmann Tomball 17:47.6 8:54/M    
31 31 1121 Christopher Nochez Cy-Ridge 17:54.0 8:57/M    
32 32 1146 Corbin Garcia Pearland 17:57.6 8:59/M    
33 33 1143 Taylor Schaefer Pearland 18:10.3 9:05/M    
34 34 1186 Wesley Pacifico Friendswood 18:19.5 9:10/M    
35 35 1144 Gadiel Santos Pearland 18:49.2 9:25/M    
36 36 1151 Javier Carrillo Cy-Lakes 19:04.1 9:32/M    
37 37 1246 Bryan Portillo Magnolia West 19:07.8 9:34/M    
38 38 1122 Giovanni Buckley Cy-Ridge 19:08.1 9:34/M    
39 39 1120 Thomas Leger Cy-Ridge 19:08.9 9:34/M    
40 40 1183 Ronan O'Donnell Friendswood 19:11.6 9:36/M    
41 41 1153 Lucas Henriquez Cy-Lakes 19:15.1 9:38/M    
42 42 1296 Ben Stewart Ridge Point 19:16.9 9:38/M    
43 43 1154 David Davila Cy-Lakes 19:18.4 9:39/M    
44 44 1123 Anderson Reyes Cy-Ridge 19:42.0 9:51/M    
45 (< 5) 1238 Rudy Varo Aldine Davis 20:45.9 10:23/M    
46 45 1294 Brian Nguyen Ridge Point 20:46.8 10:23/M    
47 46 1155 Ramon Martin Cy-Lakes 21:25.2 10:43/M    
48 (< 5) 1240 Leonardo Morales Aldine Davis 21:31.6 10:46/M    
49 (< 5) 1239 Amaury Pimentel Aldine Davis 21:32.5 10:46/M    

Team Scores - Boys

Varsity Boys

Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Tomball 31 1 2 5 9 14 15 30    
Top 5 Times: 1:21:41.1  
2 Friendswood 59 3 7 12 16 21 34 40    
Top 5 Times: 1:24:32.0  
3 Magnolia West 86 4 10 22 24 26 28 37    
Top 5 Times: 1:26:05.5  
4 Cy-Ridge 106 6 8 23 31 38 39 44    
Top 5 Times: 1:27:53.9  
5 Pearland 117 11 18 27 29 32 33 35    
Top 5 Times: 1:27:54.1  
6 Ridge Point 139 13 19 20 42 45    
Top 5 Times: 1:32:13.6  
7 Cy-Lakes 162 17 25 36 41 43 46    
Top 5 Times: 1:32:40.3  
Inc. Aldine Davis 3 finishers