Brazosport ISD 2021 Invitational

August 21, 2021


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Girls

JV Girls

Varsity


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    384  Kamoria Reese         Lamar Fulshear                          14:42.5  3:41/K      
    2      2    579  Alissa Garrow         Katy Seven Lakes                        15:03.6  3:46/K      
    3      3    359  Denise Perez          Katy Mayde Creek                        15:30.7  3:53/K      
    4      4    512  Isabella Saenz        Katy Seven Lakes                        15:39.9  3:55/K      
    5      5    510  Vrinda Tandon         Katy Seven Lakes                        15:44.9  3:56/K      
    6      6    363  Jolette Soto          Katy Mayde Creek                        15:47.8  3:57/K      
    7      7    199  Chris Ramirez         Cleveland                               16:00.7  4:00/K      
    8  (< 5)    148  Tarah Martinez        Clear Brook                             16:01.3  4:00/K      
    9      8    216  Rebekah Wiley         Clute Brazoswood                        16:03.0  4:01/K      
   10      9    360  Mariela Perez         Katy Mayde Creek                        16:04.7  4:01/K      
   11     10    580  Isabella Pitre        Katy Seven Lakes                        16:18.1  4:05/K      
   12     11    358  Barbara Montano       Katy Mayde Creek                        16:25.5  4:06/K      
   13     12    513  Isabel Kenney         Katy Seven Lakes                        16:27.3  4:07/K      
   14     13    582  Briana Gonzalez       Katy Seven Lakes                        16:29.2  4:07/K      
   15     14    315  America Zuniga        Galena Park                             16:50.8  4:13/K      
   16     15    515  Camilla Oropeza       Katy Seven Lakes                        17:08.2  4:17/K      
   17     16    197  Lindsay Espino        Cleveland                               17:11.4  4:18/K      
   18  (< 5)    146  Leslie Garcia         Clear Brook                             17:23.4  4:21/K      
   19     17    101  Z'Le Chambers         Angleton                                17:29.2  4:22/K      
   20  (> 7)    514  Mariana Rosas Tena    Katy Seven Lakes                        17:33.8  4:23/K      
   21  (> 7)    516  Samantha Totten       Katy Seven Lakes                        17:36.6  4:24/K      
   22     18    213  Avriana Nunley        Clute Brazoswood                        17:40.6  4:25/K      
   23     19    215  Hannah Poore-pekar    Clute Brazoswood                        17:50.4  4:28/K      
   24  (< 5)    333  Camila Coronoda       Humble High                             18:06.7  4:32/K      
   25     20    461  Jennifer Zavala       West Columbia                           18:09.8  4:32/K      
   26     21    200  Mariana Ruiz          Cleveland                               18:14.3  4:34/K      
   27     22    307  Betzaida Duran        Galena Park                             18:20.0  4:35/K      
   28     23    293  Garcia Catalina       Ridge Point                             18:20.6  4:35/K      
   29     24    383  Amore Pacheco         Lamar Fulshear                          18:21.8  4:35/K      
   30     25    357  Sofia Martinez        Katy Mayde Creek                        18:28.7  4:37/K      
   31     26    380  Angelina Alvarado     Lamar Fulshear                          18:30.2  4:38/K      
   32     27    382  Hannah Krum           Lamar Fulshear                          18:35.2  4:39/K      
   33     28    362  Vanessa Sanchez       Katy Mayde Creek                        18:38.5  4:40/K      
   34  (> 7)    581  Maria Pete            Katy Seven Lakes                        18:40.0  4:40/K      
   35  (> 7)    567  Alex Eberhardt        Katy Seven Lakes                        18:50.7  4:43/K      
   36  (> 7)    574  Grace Williams        Katy Seven Lakes                        18:57.3  4:44/K      
   37  (< 5)    428  Danielle Ortega       Lamar Consolidated                      19:06.6  4:47/K      
   38  (< 5)    482  Apple Cano            Kempner                                 19:09.8  4:47/K      
   39     29    283  Lizbeth Salas         Ridge Point                             19:17.6  4:49/K      
   40  (> 7)    575  Gemma Royo Acevedo    Katy Seven Lakes                        19:20.4  4:50/K      
   41     30    280  Reece Krampota        Ridge Point                             19:36.0  4:54/K      
   42     31    457  Kimber Moraw          West Columbia                           19:45.3  4:56/K      
   43     32    458  Presley Potter        West Columbia                           19:47.5  4:57/K      
   44     33    212  Penelope Mulholland   Clute Brazoswood                        20:10.5  5:03/K      
   45  (< 5)    334  Tassadit Lahdir       Humble High                             20:12.2  5:03/K      
   46  (> 7)    570  Sarah Lowe, Sarah     Katy Seven Lakes                        20:27.9  5:07/K      
   47  (< 5)    336  Andrea Molina         Humble High                             20:40.1  5:10/K      
   48  (< 5)    444  Alejandra Soto        Stafford                                20:42.6  5:11/K      
   49     34    282  Sadie Riojas          Ridge Point                             20:42.9  5:11/K      
   50     35    211  Mariyah Guzman        Clute Brazoswood                        20:46.4  5:12/K      
   51     36    135  Nala Williams         Bay City                                20:51.8  5:13/K      
   52     37    455  Yuleni Angeles        West Columbia                           20:52.6  5:13/K      
   53     38    279  Linden Denker         Ridge Point                             21:02.1  5:16/K      
   54     39    311  Crystal Nieto         Galena Park                             21:05.8  5:16/K      
   55     40    456  Nahomi Garcia         West Columbia                           21:06.6  5:17/K      
   56  (> 7)    576  Marjorie Williams     Katy Seven Lakes                        21:18.1  5:20/K      
   57     41    137  Sethity Yanez         Bay City                                21:23.4  5:21/K      
   58     42    102  Maria Garcia          Angleton                                21:24.5  5:21/K      
   59     43    134  Chasity Williams      Bay City                                21:31.5  5:23/K      
   60     44    133  Emily Reyes           Bay City                                21:45.8  5:26/K      
   61     45    310  Isabel Montoya        Galena Park                             21:50.1  5:28/K      
   62     46    281  Carma Monroe          Ridge Point                             21:56.0  5:29/K      
   63     47    460  Enola Rester          West Columbia                           22:00.7  5:30/K      
   64     48    312  Savannah Ortega       Galena Park                             22:04.7  5:31/K      
   65     49    356  Marianna Contreras    Katy Mayde Creek                        22:18.7  5:35/K      
   66     50    605  Ludovca Botcino       West Columbia                           22:30.7  5:38/K      
   67     51    184  Noslen Cruz           Cleveland                               22:32.6  5:38/K      
   68     52    306  Lizbeth Aguirre       Galena Park                             22:36.5  5:39/K      
   69     53    108  Alexandra Smith       Angleton                                22:42.1  5:41/K      
   70     54    186  Maria G Cruz          Cleveland                               22:42.7  5:41/K      
   71  (< 5)    335  Alexis Lopez          Humble High                             22:44.9  5:41/K      
   72     55    188  Noemi Moreno          Cleveland                               22:52.9  5:43/K      
   73     56    106  Savannah Moreno       Angleton                                22:56.0  5:44/K      
   74     57    105  Abigail McCullough    Angleton                                23:01.2  5:45/K      
   75     58    214  Caroline Patton       Clute Brazoswood                        23:01.9  5:45/K      
   76  (< 5)    601  Joselyn Valdez        Brazosport                              23:21.5  5:50/K      
   77     59    381  Ryland Jones          Lamar Fulshear                          23:24.5  5:51/K      
   78     60    309  Mayra Ledezma         Galena Park                             23:25.7  5:51/K      
   79  (> 7)    577  Ludovica Giustarini   Katy Seven Lakes                        23:45.4  5:56/K      
   80     61    100  Avery Aaron           Angleton                                23:48.0  5:57/K      
   81     62    104  Alicya Jasso          Angleton                                24:20.8  6:05/K      
   82  (> 7)    361  Alexiah Rodriquez     Katy Mayde Creek                        24:28.5  6:07/K      
   83     63    136  Amyiah Yanez          Bay City                                24:40.2  6:10/K      
   84  (> 7)    314  Giuliani Villanueva   Galena Park                             25:04.7  6:16/K      
   85  (> 7)    308  Ashley Garcia         Galena Park                             26:15.6  6:34/K      
   86  (< 5)    483  Emilie Truong         Kempner                                 26:15.8  6:34/K      
   87     64    182  Maria C Cruz          Cleveland                               26:16.0  6:34/K      
   88  (> 7)    573  Shivani Pavaluri      Katy Seven Lakes                        30:41.5  7:40/K      

Team Summary Report - Girls

JV Girls

Varsity


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Katy Seven Lakes                       33               2   4   5  10  12  13  15         
        Top  5 Times: 1:19:14.0

    2 Katy Mayde Creek                       54               3   6   9  11  25  28  49         
        Top  5 Times: 1:22:17.6

    3 Clute Brazoswood                      113               8  18  19  33  35  58             
        Top  5 Times: 1:32:31.1

    4 Lamar Fulshear                        137               1  24  26  27  59                 
        Top  5 Times: 1:33:34.5

    5 Cleveland                             149               7  16  21  51  54  55  64         
        Top  5 Times: 1:36:41.9

    6 Ridge Point                           154              23  29  30  34  38  46             
        Top  5 Times: 1:38:59.3

    7 West Columbia                         160              20  31  32  37  40  47  50         
        Top  5 Times: 1:39:42.0

    8 Galena Park                           168              14  22  39  45  48  52  60         
        Top  5 Times: 1:40:11.6

    9 Angleton                              225              17  42  53  56  57  61  62         
        Top  5 Times: 1:47:33.2

   10 Bay City                              227              36  41  43  44  63                 
        Top  5 Times: 1:50:12.9