Will Sirmon Invite 2

August 21, 2021


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Boys

Freshman Boys

Teams

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 910 Ben Pearce Stratford 10:46.9 5:23/M    
2 2 909 Nathan Hirst Stratford 11:00.9 5:30/M    
3 (< 5) 1097 Corbin Garcia Pearland 11:41.5 5:51/M    
4 3 792 Kaden Moreno Klein Oak 11:42.9 5:51/M    
5 4 911 Brody James Stratford 11:44.0 5:52/M    
6 5 794 Mark Richard Klein Oak 12:01.5 6:01/M    
7 6 793 William Osterman Klein Oak 12:05.7 6:03/M    
8 7 789 Kyaw Aung Klein Oak 12:08.1 6:04/M    
9 8 953 Diego Carrasco Memorial 12:10.3 6:05/M    
10 9 912 Samuel Jordan Stratford 12:21.1 6:11/M    
11 (< 5) 765 Kole Brock Cy-Ranch 12:23.5 6:12/M    
12 10 791 Wyatt Butts Klein Oak 12:24.8 6:12/M    
13 11 795 Xan Roberts Klein Oak 12:43.6 6:22/M    
14 (< 5) 1098 Abby Braydon Pearland 12:54.9 6:27/M    
15 12 956 Thomas Shell Memorial 13:01.6 6:31/M    
16 13 1057 Tyler Perry Cy-Woods 13:02.1 6:31/M    
17 14 913 Ethan Shuck Stratford 13:04.1 6:32/M    
18 15 797 Brady Clawson Klein Oak 13:06.2 6:33/M    
19 (> 7) 796 Klever Torres Klein Oak 13:09.4 6:35/M    
20 16 957 Pablo Caranti Memorial 13:12.5 6:36/M    
21 17 954 Alejandro Abrunhosa Memorial 13:15.0 6:38/M    
22 (< 5) 813 Countiss Carson Cy-Creek 13:16.1 6:38/M    
23 18 1056 Jonas Villabroza Cy-Woods 13:21.0 6:41/M    
24 19 1044 Dillon Cox Cy-Woods 13:21.1 6:41/M    
25 20 958 Rex Finnila Memorial 13:33.2 6:47/M    
26 21 955 James Hampton Memorial 13:39.9 6:50/M    
27 22 915 Nate Yoder Stratford 13:48.9 6:54/M    
28 (< 5) 1080 Alejandro Lopez George Ranch 13:54.6 6:57/M    
29 23 1062 Brandon Savant Cy-Woods 13:58.7 6:59/M    
30 24 1061 Issa Al Nabhan Cy-Woods 14:02.6 7:01/M    
31 (< 5) 1100 Jurek Maximus Pearland 14:05.0 7:03/M    
32 25 959 George Standige Memorial 14:06.0 7:03/M    
33 (< 5) 1101 Micah Outtersider Pearland 14:07.9 7:04/M    
34 26 1059 Grayson Williams Cy-Woods 14:10.8 7:05/M    
35 27 1058 Adam Johnson Cy-Woods 14:20.3 7:10/M    
36 (> 7) 1060 Sebastian Sanchez Cy-Woods 14:45.2 7:23/M    
37 (> 7) 960 Jason Chen Memorial 15:03.8 7:32/M    
38 28 914 Matthew Dial Stratford 15:05.1 7:33/M    
39 (> 7) 798 Tristian Battle Klein Oak 15:31.8 7:46/M    
40 (< 5) 1078 Matthew Garcia George Ranch 15:38.5 7:49/M    
41 (> 7) 799 Andre Barron Klein Oak 16:58.5 8:29/M    
42 (< 5) 1079 Noah Filla George Ranch 17:33.1 8:47/M    
43 (< 5) 996 Elijah Godina North Shore 18:56.7 9:28/M    
44 (> 7) 800 Chase Larson Klein Oak 19:25.6 9:43/M    
45 (< 5) 815 Alex Balderas Cy-Creek 21:14.9 10:37/M    

Team Scores - Boys

Freshman Boys

Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Stratford 30 1 2 4 9 14 22 28    
Top 5 Times: 58:57.1  
2 Klein Oak 31 3 5 6 7 10 11 15    
Top 5 Times: 1:00:23.3  
3 Memorial 73 8 12 16 17 20 21 25    
Top 5 Times: 1:05:12.8  
4 Cy-Woods 97 13 18 19 23 24 26 27    
Top 5 Times: 1:07:45.7  
Inc. Cy-Ranch 1 finishers    
Inc. North Shore 1 finishers    
Inc. George Ranch 3 finishers    
Inc. Cy-Creek 2 finishers    
Inc. Pearland 4 finishers