Will Sirmon Invite 2

August 21, 2021


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Girls

JV Girls

Teams

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 862 Emma Elsbury Cy-Ranch 13:03.4 6:32/M    
2 2 925 Amelia Bommer Stratford 13:20.1 6:40/M    
3 3 888 Marcela Martinez George Ranch 13:45.2 6:53/M    
4 4 861 Leah DeMeritt Cy-Ranch 13:45.7 6:53/M    
5 5 869 Emily Burk Cy-Ranch 13:48.5 6:54/M    
6 6 840 Blaire Hill Klein Oak 13:49.3 6:55/M    
7 7 865 Nancy Guerra Cy-Ranch 14:00.7 7:00/M    
8 8 863 Alejandra Mezano Cy-Ranch 14:03.1 7:02/M    
9 9 1017 Aleia Johnson North Shore 14:04.4 7:02/M    
10 10 1030 Madysen Martinez Cy-Woods 14:11.5 7:06/M    
11 11 894 Chrystal Osakwe George Ranch 14:17.2 7:09/M    
12 12 973 Elizabeth Schutt Memorial 14:18.1 7:09/M    
13 (< 5) 824 Addison Craig Cy-Creek 14:21.8 7:11/M    
14 13 841 Brynnan Hill Klein Oak 14:22.5 7:11/M    
15 14 838 Dezra Daduya Klein Oak 14:23.2 7:12/M    
16 15 871 Juliana Vela Cy-Ranch 14:25.4 7:13/M    
17 16 927 Emily Hopkins Stratford 14:26.3 7:13/M    
18 17 847 Emma Villa Klein Oak 14:30.1 7:15/M    
19 18 889 Kylie Marteney George Ranch 14:33.3 7:17/M    
20 19 845 Rihanna Tiggs Klein Oak 14:40.2 7:20/M    
21 20 885 Ava Lorber George Ranch 14:44.3 7:22/M    
22 21 887 Reagan Nichols George Ranch 14:44.9 7:22/M    
23 22 890 Clara Bodnar George Ranch 14:46.8 7:23/M    
24 23 839 Gabriella Gross Klein Oak 14:47.5 7:24/M    
25 24 886 Heidi Smith George Ranch 14:50.4 7:25/M    
26 25 1033 Cameran Moreham Cy-Woods 14:57.9 7:29/M    
27 26 843 Riley Pate Klein Oak 14:59.4 7:30/M    
28 27 1031 Ava Lin Cy-Woods 15:00.7 7:30/M    
29 28 872 Madeline Kling Cy-Ranch 15:01.9 7:31/M    
30 29 1034 Amaya Kirkpatrick Cy-Woods 15:03.4 7:32/M    
31 30 1035 Brinley Scott Cy-Woods 15:04.4 7:32/M    
32 31 977 Emerson Guzman Memorial 15:05.1 7:33/M    
33 32 743 Hathor York-Westbrook Dawson 15:11.3 7:36/M    
34 33 1032 Rebecca Hu Cy-Woods 15:11.9 7:36/M    
35 34 1029 Kate DeBetta Cy-Woods 15:13.4 7:37/M    
36 35 1016 Sonaia Johnson North Shore 15:24.2 7:42/M    
37 36 746 Emily Isas Dawson 15:31.1 7:46/M    
38 37 1004 Kimberly Cardenas North Shore 15:34.5 7:47/M    
39 (< 5) 827 Plata Plata Cy-Creek 15:37.3 7:49/M    
40 (> 7) 842 Karsyn Miller Klein Oak 15:38.1 7:49/M    
41 (> 7) 892 Brianna Buford George Ranch 15:38.3 7:49/M    
42 (> 7) 893 Rebecca Casas George Ranch 15:41.8 7:51/M    
43 38 750 Allyson Perez Dawson 15:44.8 7:52/M    
44 39 741 Julianna Bessire Dawson 15:46.1 7:53/M    
45 40 978 Avery Hubbard Memorial 15:49.8 7:55/M    
46 41 928 Claire Mathews Stratford 15:54.1 7:57/M    
47 42 745 Adrianna Montoya Dawson 15:57.2 7:59/M    
48 (> 7) 891 Brooke Boyt George Ranch 16:16.5 8:08/M    
49 (> 7) 873 Munira Abdullah Cy-Ranch 16:22.3 8:11/M    
50 43 929 Bella Rexer Stratford 16:27.6 8:14/M    
51 44 748 Lilly Bankson Dawson 16:29.1 8:15/M    
52 (> 7) 1038 Holly Ranney Cy-Woods 16:36.3 8:18/M    
53 (> 7) 1037 Stefany Jansen Cy-Woods 16:48.9 8:24/M    
54 45 979 Sophie Storms Memorial 17:04.3 8:32/M    
55 (< 5) 823 Aurora Castaneda Cy-Creek 17:08.7 8:34/M    
56 (< 5) 1087 Delilah Torres Pearland 17:23.8 8:42/M    
57 46 975 Caroline Shoaf Memorial 17:38.1 8:49/M    
58 47 744 Melanie Garcia Dawson 17:46.2 8:53/M    
59 48 1010 Alondra Perez North Shore 18:04.3 9:02/M    
60 49 1013 Jocelyn Sanchez North Shore 18:13.4 9:07/M    
61 (> 7) 1040 Amelie Matelat Cy-Woods 18:29.1 9:15/M    
62 (> 7) 1039 Isabella Hull Cy-Woods 18:31.4 9:16/M    
63 (> 7) 747 Micaela Farnie Dawson 18:42.7 9:21/M    
64 50 1009 Claudia Martinez North Shore 18:45.4 9:23/M    
65 51 1019 Alexa Cardenas North Shore 18:47.9 9:24/M    
66 (< 5) 1086 Jayla Colberrt Pearland 19:10.7 9:35/M    
67 (> 7) 749 Theresa Ramirez Dawson 19:17.2 9:39/M    
68 (< 5) 821 Faith Bandsma Cy-Creek 19:21.3 9:41/M    
69 (> 7) 1008 Dalilah Luna North Shore 19:24.6 9:42/M    
70 (> 7) 1001 Skye Adams North Shore 19:51.6 9:56/M    
71 (> 7) 1020 Ashley Onate North Shore 19:51.9 9:56/M    
72 52 931 Ashley Brunson Stratford 19:53.6 9:57/M    
73 (> 7) 742 Sesily Brooks Dawson 20:23.3 10:12/M    
74 (> 7) 1018 Kamryn Johnson North Shore 23:19.4 11:40/M    

Team Scores - Girls

JV Girls

Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Cy-Ranch 25 1 4 5 7 8 15 28    
Top 5 Times: 1:08:41.6  
2 Klein Oak 69 6 13 14 17 19 23 26    
Top 5 Times: 1:11:45.5  
3 George Ranch 73 3 11 18 20 21 22 24    
Top 5 Times: 1:12:05.0  
4 Cy-Woods 121 10 25 27 29 30 33 34    
Top 5 Times: 1:14:18.0  
5 Stratford 154 2 16 41 43 52    
Top 5 Times: 1:20:01.9  
6 Memorial 174 12 31 40 45 46    
Top 5 Times: 1:19:55.6  
7 North Shore 178 9 35 37 48 49 50 51    
Top 5 Times: 1:21:20.9  
8 Dawson 187 32 36 38 39 42 44 47    
Top 5 Times: 1:18:10.5  
Inc. Cy-Creek 4 finishers    
Inc. Pearland 2 finishers