Will Sirmon Invite 2

August 21, 2021


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys

Teams

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 895 Emanuel Galdino Stratford 9:51.9 4:56/M    
2 2 898 Maddox Durnell Stratford 9:54.1 4:57/M    
3 3 933 Ryan Fraser Memorial 9:56.2 4:58/M    
4 4 897 David Kalwahali Stratford 9:59.9 5:00/M    
5 5 934 Brian Jones Memorial 10:00.0 5:00/M    
6 6 990 Henry Martinez North Shore 10:01.7 5:01/M    
7 7 899 Zach Tobin Stratford 10:04.8 5:02/M    
8 8 988 Mark Lerma North Shore 10:05.0 5:03/M    
9 9 771 Derek Waite Klein Oak 10:05.8 5:03/M    
10 10 1089 Joshua Estes Pearland 10:06.9 5:03/M    
11 11 900 Jackson Potter Stratford 10:08.2 5:04/M    
12 12 1042 Travis Allen Cy-Woods 10:09.0 5:05/M    
13 13 769 Hunter Hendry Klein Oak 10:09.1 5:05/M    
14 14 772 Carter Womble Klein Oak 10:10.1 5:05/M    
15 15 753 Luke DeMeritt Cy-Ranch 10:12.1 5:06/M    
16 16 1068 Travis Morrey George Ranch 10:13.0 5:07/M    
17 17 752 Alan Alvarado Cy-Ranch 10:14.1 5:07/M    
18 18 903 William Wylie Stratford 10:16.2 5:08/M    
19 19 896 Daylan Rushing Stratford 10:17.0 5:09/M    
20 20 767 Diego Arriaga Klein Oak 10:18.9 5:09/M    
21 21 773 Hunter Daily Klein Oak 10:31.1 5:16/M    
22 22 935 Marco Ferrier Memorial 10:33.6 5:17/M    
23 23 1067 John Moore George Ranch 10:34.0 5:17/M    
24 (> 7) 901 Jonathan Lumpkin Stratford 10:35.1 5:18/M    
25 24 770 Jeffrey Nguyen Klein Oak 10:37.4 5:19/M    
26 25 768 Ryan Cole Klein Oak 10:38.4 5:19/M    
27 26 936 Laith Bohsali Memorial 10:40.2 5:20/M    
28 27 803 Jackson Countiss Cy-Creek 10:40.8 5:20/M    
29 28 937 Grayson Smith Memorial 10:42.8 5:21/M    
30 29 706 Noah Yared Dawson 10:43.4 5:22/M    
31 30 801 Kristian Gandy Cy-Creek 10:44.1 5:22/M    
32 31 756 Raafay Muhammad Cy-Ranch 10:46.0 5:23/M    
33 32 938 Keith Jones Memorial 10:47.1 5:24/M    
34 33 802 Cole Tiangco Cy-Creek 10:50.1 5:25/M    
35 34 987 Christopher Hernandez North Shore 10:52.1 5:26/M    
36 35 994 Nathan Rodriguez North Shore 10:53.5 5:27/M    
37 36 941 Andy Caranti Memorial 10:54.2 5:27/M    
38 37 1088 Carter Swenson Pearland 10:58.7 5:29/M    
39 (> 7) 939 Zach Strong Memorial 10:59.4 5:30/M    
40 38 1069 Phonenix Tafoya George Ranch 10:59.9 5:30/M    
41 39 757 Zachary Shanley Cy-Ranch 11:00.7 5:30/M    
42 40 1092 Micah Ardoin Pearland 11:00.7 5:30/M    
43 41 1046 Joseph Barnes Cy-Woods 11:00.8 5:30/M    
44 42 992 Zackery Menefee North Shore 11:01.2 5:31/M    
45 43 754 Thierry Garcon Cy-Ranch 11:03.1 5:32/M    
46 (> 7) 940 Dylan Dietrich Memorial 11:03.6 5:32/M    
47 44 1091 William Atkinson Pearland 11:04.7 5:32/M    
48 45 1043 Michael Favela Cy-Woods 11:04.9 5:32/M    
49 46 1045 Christopher Bryant Cy-Woods 11:05.0 5:33/M    
50 47 758 Aiden Shirley Cy-Ranch 11:05.8 5:33/M    
51 48 804 Anthony Franklin Cy-Creek 11:06.2 5:33/M    
52 49 983 Kentrell Bell North Shore 11:18.0 5:39/M    
53 50 707 Henry Stadler Dawson 11:18.0 5:39/M    
54 51 709 Alex Ruiz Dawson 11:20.1 5:40/M    
55 (> 7) 774 Jacob Doyle Klein Oak 11:24.8 5:42/M    
56 52 712 Sam Post Dawson 11:25.9 5:43/M    
57 53 1047 Nicholas Valdez Cy-Woods 11:28.0 5:44/M    
58 54 1048 Stephen Loh Cy-Woods 11:31.8 5:46/M    
59 (> 7) 942 Bradley Marrs Memorial 11:32.1 5:46/M    
60 55 711 Will Barr Dawson 11:33.5 5:47/M    
61 (> 7) 775 Cooper Womble Klein Oak 11:34.5 5:47/M    
62 56 1094 Shawn Freeman Pearland 11:37.2 5:49/M    
63 57 713 Jaxson Artisst Dawson 11:38.2 5:49/M    
64 58 759 Josue Belgodere Cy-Ranch 11:40.1 5:50/M    
65 59 807 Joseph Moreno Cy-Creek 11:46.3 5:53/M    
66 60 805 Vince Ruggiero Cy-Creek 11:48.4 5:54/M    
67 61 995 Eric Romo North Shore 11:48.4 5:54/M    
68 62 1065 Parker Hodges George Ranch 11:50.1 5:55/M    
69 63 721 Mason Walls Dawson 11:56.6 5:58/M    
70 64 1093 Gadiel Santos Pearland 11:57.9 5:59/M    
71 (> 7) 710 Brian Bernal Dawson 11:59.4 6:00/M    
72 65 1064 Aven Gorriarian George Ranch 12:00.2 6:00/M    
73 (> 7) 902 Fernando Mejia Stratford 12:01.3 6:01/M    
74 66 806 Jarrett Mattingly Cy-Creek 12:02.2 6:01/M    
75 (> 7) 790 Trenton Wooldrigde Klein Oak 12:03.2 6:02/M    
76 67 1066 James Kennan George Ranch 12:04.9 6:02/M    
77 68 1063 John Ehlen George Ranch 12:15.1 6:08/M    

Team Scores - Boys

Varsity Boys

Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Stratford 25 1 2 4 7 11 18 19    
Top 5 Times: 49:59.0  
2 Klein Oak 77 9 13 14 20 21 24 25    
Top 5 Times: 51:15.2  
3 Memorial 84 3 5 22 26 28 32 36    
Top 5 Times: 51:52.9  
4 North Shore 125 6 8 34 35 42 49 61    
Top 5 Times: 52:53.5  
5 Cy-Ranch 145 15 17 31 39 43 47 58    
Top 5 Times: 53:16.2  
6 Pearland 187 10 37 40 44 56 64    
Top 5 Times: 54:48.4  
7 Cy-Woods 197 12 41 45 46 53 54    
Top 5 Times: 54:47.9  
8 Cy-Creek 197 27 30 33 48 59 60 66    
Top 5 Times: 55:07.7  
9 George Ranch 204 16 23 38 62 65 67 68    
Top 5 Times: 55:37.3  
10 Dawson 237 29 50 51 52 55 57 63    
Top 5 Times: 56:21.1