2020 24-3A XC Championships

October 26, 2020


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Girls

HS Girls Session 1

Teams

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 359 Emma Alexander East Bernard 13:03.6 6:32/M    
2 2 364 Abby Hudgins East Bernard 13:20.4 6:40/M    
3 3 397 Emilee Schneider Van Vleck 13:26.8 6:43/M    
4 4 307 Maddie Kneip Wallis Brazos 13:38.9 6:49/M    
5 5 319 Kenna Gibson Boling 13:39.0 6:50/M    
6 6 361 Samantha Rabius East Bernard 13:43.0 6:52/M    
7 7 308 Makinzy Kneip Wallis Brazos 13:44.5 6:52/M    
8 8 400 Claire Alford Van Vleck 13:51.3 6:56/M    
9 9 312 Denise Hauer Wallis Brazos 13:54.0 6:57/M    
10 10 318 Suzanna Garcia Boling 13:54.6 6:57/M    
11 11 365 Anna Witte East Bernard 13:58.1 6:59/M    
12 12 398 Madilyn Zuniga Van Vleck 14:02.5 7:01/M    
13 13 322 Rachel Wittig Boling 14:21.8 7:11/M    
14 14 360 Alejandra Avila East Bernard 14:23.5 7:12/M    
15 15 362 Kylee Bates East Bernard 14:39.2 7:20/M    
16 16 399 Cadence Anderson Van Vleck 14:43.2 7:22/M    
17 17 320 Ana Gonzales Boling 14:45.8 7:23/M    
18 18 363 Kyleigh Longoria East Bernard 14:49.1 7:25/M    
19 19 317 Evyn Flores Boling 14:50.8 7:25/M    
20 20 309 Gracie Arteaga Wallis Brazos 15:14.4 7:37/M    
21 21 310 Amy Dunegan Wallis Brazos 15:21.8 7:41/M    
22 22 321 Alana Rodriguez Boling 15:27.7 7:44/M    
23 23 402 Rylee Jacques Van Vleck 15:35.8 7:48/M    
24 24 401 Ariana Maldonado Van Vleck 15:55.2 7:58/M    
25 25 403 Sydney Junek Van Vleck 15:58.6 7:59/M    
26 26 378 Lizbeth Gomez Danbury 16:14.3 8:07/M    
27 27 379 Lauren Sykora Danbury 16:36.2 8:18/M    
28 28 311 Valentina Ibarra Wallis Brazos 16:48.9 8:24/M    
29 29 381 Kimberly Calhoun Danbury 16:56.6 8:28/M    
30 30 349 Bhia'nay Martinez Hempstead 17:25.8 8:43/M    
31 31 380 Emma Fitzgerald Danbury 17:30.0 8:45/M    
32 32 347 Aneliz Rodriguez Hempstead 18:09.4 9:05/M    
33 33 348 Alyssa Harvey Hempstead 18:11.0 9:06/M    
34 34 351 Anna Brandt Hempstead 18:20.1 9:10/M    
35 35 353 Abbigail Compean Hempstead 18:20.5 9:10/M    
36 36 352 Natalie Lopez Hempstead 18:48.8 9:24/M    
37 37 376 Amelia Hatthorn Danbury 19:41.3 9:51/M    
38 38 382 Jody Spillars Danbury 19:55.3 9:58/M    
39 39 350 Melany Salinas Hempstead 21:02.9 10:31/M    

Team Scores - Girls

HS Girls Session 1

Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 East Bernard 34 1 2 6 11 14 15 18    
Top 5 Times: 1:08:28.8  
2 Wallis Brazos 61 4 7 9 20 21 28    
Top 5 Times: 1:11:53.7  
3 Van Vleck 62 3 8 12 16 23 24 25    
Top 5 Times: 1:11:39.7  
4 Boling 64 5 10 13 17 19 22    
Top 5 Times: 1:11:32.1  
5 Danbury 150 26 27 29 31 37 38    
Top 5 Times: 1:26:58.6  
6 Hempstead 164 30 32 33 34 35 36 39    
Top 5 Times: 1:30:27.0