2020 Deer Park XC Invite

October 16, 2020


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Boys

Division 2 Boys

HS

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 688 Alberto Campa Pasadena Dobie 16:08.37 5:12/M    
2 2 739 Caden Cunningham Richmond Foster 16:08.39 5:12/M    
3 3 689 Jhancarlos Carpio Pasadena Dobie 17:47.70 5:44/M    
4 4 675 Rodrigo Orozco Pasadena 17:48.06 5:45/M    
5 5 627 Alejandro Carcano Galveston Ball 17:53.06 5:46/M    
6 6 673 Jason Leon Pasadena 18:11.47 5:52/M    
7 7 692 Travis Webb Pasadena Dobie 18:13.55 5:53/M    
8 8 738 Michael Carroll Richmond Foster 18:16.37 5:54/M    
9 9 671 Alexis Garza Pasadena 18:23.14 5:56/M    
10 10 676 Pedro Pacheco Pasadena 18:25.02 5:56/M    
11 11 741 Brady Lamothe Richmond Foster 18:36.55 6:00/M    
12 12 172 Byron Doyle Aldine Nimitz 18:36.99 6:00/M    
13 13 672 Antonio Leon Pasadena 18:39.33 6:01/M    
14 14 687 Jovanni Avila Pasadena Dobie 18:47.05 6:04/M    
15 (< 5) 722 ISAAC FLORES Pasadena South Houston 19:04.29 6:09/M    
16 (< 5) 724 Jeremiah Horton Pasadena South Houston 19:07.35 6:10/M    
17 15 744 Nicholas Pabon Richmond Foster 19:09.29 6:11/M    
18 16 193 Christopher Serrano B.F. Terry 19:24.46 6:16/M    
19 17 674 Victor Lopez Pasadena 19:25.95 6:16/M    
20 18 740 Jeremy Hines Richmond Foster 19:26.20 6:16/M    
21 19 173 Jonathan Doyle Aldine Nimitz 19:26.35 6:16/M    
22 20 669 Isaak Camacho Molina Pasadena 19:34.57 6:19/M    
23 21 633 Logan Thrower Galveston Ball 19:34.85 6:19/M    
24 (< 5) 723 Joshua Garcia Pasadena South Houston 19:43.72 6:22/M    
25 22 691 Zack Wallace Pasadena Dobie 19:51.10 6:24/M    
26 23 188 Carlos Beltran B.F. Terry 20:05.78 6:29/M    
27 24 745 Corey Thompkins Richmond Foster 20:13.38 6:31/M    
28 25 742 Adam Morse Richmond Foster 20:15.72 6:32/M    
29 26 196 Cesar Vasquez B.F. Terry 20:44.18 6:41/M    
30 (> 7) 737 Ridge Aventurado Richmond Foster 21:00.69 6:47/M    
31 27 177 Moises Rodriguez Aldine Nimitz 21:19.51 6:53/M    
32 (> 7) 746 Lucian Webster Richmond Foster 21:22.36 6:54/M    
33 (> 7) 743 Skyler Myers Richmond Foster 21:29.11 6:56/M    
34 28 179 Jowan Smith Aldine Nimitz 21:42.14 7:00/M    
35 29 629 Kai Jankowiak Galveston Ball 21:46.37 7:01/M    
36 30 195 Chance Thompson B.F. Terry 21:49.57 7:02/M    
37 31 170 C. Batiste Aldine Nimitz 21:50.98 7:03/M    
38 32 187 Enrique Arreola B.F. Terry 21:52.08 7:03/M    
39 33 628 Leo Clark Galveston Ball 21:54.01 7:04/M    
40 34 630 Marcus Martinez Galveston Ball 22:46.09 7:21/M    
41 35 194 Levi Serrano B.F. Terry 22:46.74 7:21/M    
42 36 190 Jaime Luna B.F. Terry 23:34.63 7:36/M    
43 37 178 David Rosas Aldine Nimitz 23:57.46 7:44/M    
44 (> 7) 189 Kevin Hernandez B.F. Terry 25:48.48 8:20/M    
45 38 632 Dorado Ryan Galveston Ball 26:23.00 8:31/M    

Team Scores - Boys

Division 2 Boys

HS

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Pasadena 42 4 6 9 10 13 17 20    
Top 5 Times: 1:31:27.02  
2 Pasadena Dobie 47 1 3 7 14 22    
Top 5 Times: 1:30:47.77  
3 Richmond Foster 54 2 8 11 15 18 24 25    
Top 5 Times: 1:31:36.80  
4 Aldine Nimitz 117 12 19 27 28 31 37    
Top 5 Times: 1:42:55.97  
5 Galveston Ball 122 5 21 29 33 34 38    
Top 5 Times: 1:43:54.38  
6 B.F. Terry 127 16 23 26 30 32 35 36    
Top 5 Times: 1:43:56.07