2020 AOA Lions Cross Country Invitational

October 10, 2020


Results by Run Houston Timing Run Houston Timing

Overall Finish List - Girls

HS Girls Session 2

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 1271 Jessica Kohers Alpha Omega 12:37.8 6:19/M
2 1388 Mandy Stockton Incarnate Word (Houston) 12:46.9 6:23/M
3 1384 Anora Lee Incarnate Word (Houston) 12:52.8 6:26/M
4 1382 Anna Hartman Incarnate Word (Houston) 12:53.1 6:27/M
5 1390 Esperanza Vazquez Incarnate Word (Houston) 13:05.1 6:33/M
6 1678 Lydia Jurischk Waller 13:07.5 6:34/M
7 1387 Kati Rzasnicki Incarnate Word (Houston) 13:50.6 6:55/M
8 1389 Madeline Taylor Incarnate Word (Houston) 13:52.2 6:56/M
9 1673 Payton Brzymialkiewicz Waller 14:00.8 7:00/M
10 1654 Keely O'Connor St. John XXIII College Prep 14:05.7 7:03/M
11 1386 Estreya Rocha Incarnate Word (Houston) 14:09.8 7:05/M
12 1652 Audrey Magner St. John XXIII College Prep 14:12.8 7:06/M
13 1381 Noor Beidas Incarnate Word (Houston) 14:17.3 7:09/M
14 1648 Claire Holecek St. John XXIII College Prep 14:46.1 7:23/M
15 1681 Angela Trevino Waller 14:48.3 7:24/M
16 1680 Madyson Tomczack Waller 14:55.5 7:28/M
17 1649 Harper Huff St. John XXIII College Prep 14:56.1 7:28/M
18 1418 Sophia Erazo Lutheran-North 15:08.6 7:34/M
19 1383 Vera-Faith Huddleston Incarnate Word (Houston) 15:13.8 7:37/M
20 1676 Kayla Castillo Waller 15:16.9 7:38/M
21 1655 Daniela Parra St. John XXIII College Prep 15:19.6 7:40/M
22 1385 Sarah Olmos Incarnate Word (Houston) 15:23.3 7:42/M
23 1651 Kaden Khoury St. John XXIII College Prep 15:36.6 7:48/M
24 1674 Taslin Cantu Waller 15:49.1 7:55/M
25 1682 Adrianna Valdez Waller 15:53.4 7:57/M
26 1335 Kyra Whitman Fort Bend Christian Academy 16:03.3 8:02/M
27 1683 Komira Winfrey Waller 16:36.8 8:18/M
28 1653 Emma Magner St. John XXIII College Prep 16:48.1 8:24/M
29 1656 Racquel Swofford St. John XXIII College Prep 16:52.7 8:26/M
30 1657 Suzie Wells St. John XXIII College Prep 17:02.5 8:31/M
31 1646 Sarah David St. John XXIII College Prep 17:24.3 8:42/M
32 1647 Jilly Gordon St. John XXIII College Prep 17:32.5 8:46/M
33 1328 Summer Bright Faith Academy (Bellville) 19:47.8 9:54/M
34 1645 Emma Chapas St. John XXIII College Prep 19:54.1 9:57/M
35 1392 McKenzie Murphy Lake Houston Conqueror 22:30.1 11:15/M

Final Team Results - Girls

HS Girls Session 2

Team - Incarnate Word (Houston)

Finish Position - 1

Team Score (places): 16

Team Score (times): 1:05:28.6

Ave Time:13:05.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1388 Mandy Stockton   1 1 12:46.9 12:46.9 0:09.1
2 1384 Anora Lee   2 3 12:52.8 25:39.8 0:15.0
3 1382 Anna Hartman   3 6 12:53.1 38:32.9 0:15.2
4 1390 Esperanza Vazquez   4 10 13:05.1 51:38.0 0:27.3
5 1387 Kati Rzasnicki   6 16 13:50.6 1:05:28.6 1:12.7
6 1389 Madeline Taylor   (7) (23) 13:52.2 1:19:20.9 1:14.4
7 1386 Estreya Rocha   (10) (33) 14:09.8 1:33:30.7 1:31.9
8 1381 Noor Beidas   More Than 7   14:17.3 1:47:48.1 1:39.5
9 1383 Vera-Faith Huddleston   More Than 7   15:13.8 2:03:01.9 2:36.0
10 1385 Sarah Olmos   More Than 7   15:23.3 2:18:25.3 2:45.5

Team - Waller

Finish Position - 2

Team Score (places): 56

Team Score (times): 1:12:09.2

Ave Time:14:25.8

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1678 Lydia Jurischk   5 5 13:07.5 13:07.5 0:29.7
2 1673 Payton Brzymialkiewicz   8 13 14:00.8 27:08.4 1:23.0
3 1681 Angela Trevino   13 26 14:48.3 41:56.7 2:10.5
4 1680 Madyson Tomczack   14 40 14:55.5 56:52.2 2:17.6
5 1676 Kayla Castillo   16 56 15:16.9 1:12:09.2 2:39.1
6 1674 Taslin Cantu   (19) (75) 15:49.1 1:27:58.3 3:11.2
7 1682 Adrianna Valdez   (20) (95) 15:53.4 1:43:51.7 3:15.6
8 1683 Komira Winfrey   More Than 7   16:36.8 2:00:28.6 3:59.0

Team - St. John XXIII College Prep

Finish Position - 3

Team Score (places): 64

Team Score (times): 1:13:20.4

Ave Time:14:40.0

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1654 Keely O'Connor   9 9 14:05.7 14:05.7 1:27.9
2 1652 Audrey Magner   11 20 14:12.8 28:18.5 1:35.0
3 1648 Claire Holecek   12 32 14:46.1 43:04.6 2:08.2
4 1649 Harper Huff   15 47 14:56.1 58:00.8 2:18.2
5 1655 Daniela Parra   17 64 15:19.6 1:13:20.4 2:41.7
6 1651 Kaden Khoury   (18) (82) 15:36.6 1:28:57.0 2:58.8
7 1653 Emma Magner   (21) (103) 16:48.1 1:45:45.1 4:10.2
8 1656 Racquel Swofford   More Than 7   16:52.7 2:02:37.9 4:14.9
9 1657 Suzie Wells   More Than 7   17:02.5 2:19:40.5 4:24.7
10 1646 Sarah David   More Than 7   17:24.3 2:37:04.9 4:46.5
11 1647 Jilly Gordon   More Than 7   17:32.5 2:54:37.4 4:54.7
12 1645 Emma Chapas   More Than 7   19:54.1 3:14:31.5 7:16.2

Team - Alpha Omega

Finish Position - 99998

Team Score (places): ***

Team Score (times):

Ave Time:

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1271 Jessica Kohers   Less Than 5   12:37.8 12:37.8 0:00.0

Team - Faith Academy (Bellville)

Finish Position - 99998

Team Score (places): ***

Team Score (times):

Ave Time:

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1328 Summer Bright   Less Than 5   19:47.8 19:47.8 7:10.0

Team - Fort Bend Christian Academy

Finish Position - 99998

Team Score (places): ***

Team Score (times):

Ave Time:

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1335 Kyra Whitman   Less Than 5   16:03.3 16:03.3 3:25.5

Team - Lake Houston Conqueror

Finish Position - 99998

Team Score (places): ***

Team Score (times):

Ave Time:

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1392 McKenzie Murphy   Less Than 5   22:30.1 22:30.1 9:52.2

Team - Lutheran-North

Finish Position - 99998

Team Score (places): ***

Team Score (times):

Ave Time:

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1418 Sophia Erazo   Less Than 5   15:08.6 15:08.6 2:30.7