2020 Giddings Camp Tejas XC Invitational

September 25, 2020


Results by Run Houston Timing Run Houston Timing

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls Gold Division

HS

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 111 Karen Kiratu Huntsville 19:15.93 6:13/M
2 249 Anna Posey Waco Midway 20:57.25 6:46/M
3 199 Eliana Hernandez San Marcos 21:10.75 6:50/M
4 204 Maricella Smith San Marcos 21:32.64 6:57/M
5 243 Megan Bell Waco Midway 21:42.87 7:00/M
6 246 Ellie Hammond Waco Midway 21:51.89 7:03/M
7 129 Penelope Calixtro Hutto 21:59.25 7:06/M
8 106 Jenin Borbor Huntsville 22:02.50 7:07/M
9 248 Toni Mischnick Waco Midway 22:05.51 7:08/M
10 165 Estephania Corona-carrillo Lockhart 22:08.64 7:09/M
11 130 Alyza Delayo Hutto 22:12.63 7:10/M
12 244 Hannah Bowden Waco Midway 22:41.25 7:19/M
13 169 Ruby Jaramillo Lockhart 22:50.50 7:22/M
14 252 Rachel Woods Waco Midway 22:52.99 7:23/M
15 126 Olguin Andriana Hutto 23:08.48 7:28/M
16 110 Lelia Diaz Huntsville 23:14.20 7:30/M
17 168 Christy Gonzalez Lockhart 23:14.75 7:30/M
18 245 Avery Hammond Waco Midway 23:24.82 7:33/M
19 247 Emily James Waco Midway 23:36.37 7:37/M
20 128 Lea Bullock Hutto 23:52.99 7:42/M
21 109 Savanna Dela Fuente Huntsville 23:55.30 7:43/M
22 200 Ava Howle San Marcos 23:59.71 7:44/M
23 20 Teah Eveleth Austin Akins 24:00.93 7:45/M
24 113 Ajah Ordaz Huntsville 24:06.47 7:47/M
25 114 Randi Radcliffe Huntsville 24:09.96 7:48/M
26 115 Fargo Wells Huntsville 24:20.75 7:51/M
27 201 Mina Koonz San Marcos 24:23.41 7:52/M
28 250 Crystin Tinney Waco Midway 24:27.28 7:53/M
29 26 Daniela Trevino Austin Akins 24:27.69 7:53/M
30 22 Johana Jaimes Austin Akins 24:59.19 8:04/M
31 65 Courtney Shepard Elgin 25:03.66 8:05/M
32 112 Ruth Kiratu Huntsville 25:04.25 8:05/M
33 172 Landis Moorhead Lockhart 25:07.11 8:06/M
34 167 Amryss Flores Lockhart 25:12.75 8:08/M
35 131 Syriah Enriquez Hutto 25:13.76 8:08/M
36 66 Abigail Turner Elgin 25:14.35 8:09/M
37 202 Teagan Korzeniewski San Marcos 25:18.73 8:10/M
38 132 Krista Manskie Hutto 25:20.75 8:11/M
39 134 Lauren Velarde Hutto 25:25.60 8:12/M
40 251 Cecilia Winters Waco Midway 25:28.14 8:13/M
41 205 Theresa Smith San Marcos 25:36.50 8:16/M
42 197 Pajia Browning San Marcos 25:38.97 8:16/M
43 173 Hannah Wheeler Lockhart 25:51.44 8:20/M
44 170 Ryleigh Lindsey Lockhart 26:21.68 8:30/M
45 133 Ella Overholser Hutto 26:26.75 8:32/M
46 171 Jazmine Trejo Lockhart 26:37.66 8:35/M
47 18 Cami Calleja Austin Akins 27:50.30 8:59/M
48 19 Isabella Carbajal Austin Akins 27:50.97 8:59/M
49 198 Ava Hernandez San Marcos 28:01.75 9:03/M
50 127 Maegan Bryant Hutto 28:39.47 9:15/M
51 203 Veronica Mcglothlin San Marcos 28:56.25 9:20/M
52 164 Addi Mason Lockhart 29:47.50 9:37/M
53 166 Annelise Epperson-Jones Lockhart 29:47.71 9:37/M

Final Team Results - Girls

Varsity Girls Gold Division

HS

Team - Waco Midway

Finish Position - 1

Team Score (places): 34

Team Score (times): 1:49:18.77

Ave Time:21:51.75

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 249 Anna Posey   2 2 20:57.25 20:57.25 3:38.42
2 243 Megan Bell   5 7 21:42.87 42:40.12 4:24.04
3 246 Ellie Hammond   6 13 21:51.89 1:04:32.01 4:33.06
4 248 Toni Mischnick   9 22 22:05.51 1:26:37.52 4:46.68
5 244 Hannah Bowden   12 34 22:41.25 1:49:18.77 5:22.42
6 252 Rachel Woods   (14) (48) 22:52.99 2:12:11.76 5:34.16
7 245 Avery Hammond   (18) (66) 23:24.82 2:35:36.58 6:05.99
8 247 Emily James   More Than 7   23:36.37 2:59:12.95 6:17.54
9 250 Crystin Tinney   More Than 7   24:27.28 3:23:40.23 7:08.45
10 251 Cecilia Winters   More Than 7   25:28.14 3:49:08.37 8:09.31

Team - Huntsville

Finish Position - 2

Team Score (places): 68

Team Score (times): 1:52:34.40

Ave Time:22:30.88

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 111 Karen Kiratu   1 1 19:15.93 19:15.93 1:57.10
2 106 Jenin Borbor   8 9 22:02.50 41:18.43 4:43.67
3 110 Lelia Diaz   16 25 23:14.20 1:04:32.63 5:55.37
4 109 Savanna Dela Fuente   20 45 23:55.30 1:28:27.93 6:36.47
5 113 Ajah Ordaz   23 68 24:06.47 1:52:34.40 6:47.64
6 114 Randi Radcliffe   (24) (92) 24:09.96 2:16:44.36 6:51.13
7 115 Fargo Wells   (25) (117) 24:20.75 2:41:05.11 7:01.92
8 112 Ruth Kiratu   More Than 7   25:04.25 3:06:09.36 7:45.42

Team - Hutto

Finish Position - 3

Team Score (places): 83

Team Score (times): 1:56:27.11

Ave Time:23:17.42

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 129 Penelope Calixtro   7 7 21:59.25 21:59.25 4:40.42
2 130 Alyza Delayo   11 18 22:12.63 44:11.88 4:53.80
3 126 Olguin Andriana   15 33 23:08.48 1:07:20.36 5:49.65
4 128 Lea Bullock   19 52 23:52.99 1:31:13.35 6:34.16
5 131 Syriah Enriquez   31 83 25:13.76 1:56:27.11 7:54.93
6 132 Krista Manskie   (33) (116) 25:20.75 2:21:47.86 8:01.92
7 134 Lauren Velarde   (34) (150) 25:25.60 2:47:13.46 8:06.77
8 133 Ella Overholser   More Than 7   26:26.75 3:13:40.21 9:07.92
9 127 Maegan Bryant   More Than 7   28:39.47 3:42:19.68 11:20.64

Team - San Marcos

Finish Position - 4

Team Score (places): 86

Team Score (times): 1:56:25.24

Ave Time:23:17.05

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 199 Eliana Hernandez   3 3 21:10.75 21:10.75 3:51.92
2 204 Maricella Smith   4 7 21:32.64 42:43.39 4:13.81
3 200 Ava Howle   21 28 23:59.71 1:06:43.10 6:40.88
4 201 Mina Koonz   26 54 24:23.41 1:31:06.51 7:04.58
5 202 Teagan Korzeniewski   32 86 25:18.73 1:56:25.24 7:59.90
6 205 Theresa Smith   (35) (121) 25:36.50 2:22:01.74 8:17.67
7 197 Pajia Browning   (36) (157) 25:38.97 2:47:40.71 8:20.14
8 198 Ava Hernandez   More Than 7   28:01.75 3:15:42.46 10:42.92
9 203 Veronica Mcglothlin   More Than 7   28:56.25 3:44:38.71 11:37.42

Team - Lockhart

Finish Position - 5

Team Score (places): 99

Team Score (times): 1:58:33.75

Ave Time:23:42.75

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 165 Estephania Corona-carrillo   10 10 22:08.64 22:08.64 4:49.81
2 169 Ruby Jaramillo   13 23 22:50.50 44:59.14 5:31.67
3 168 Christy Gonzalez   17 40 23:14.75 1:08:13.89 5:55.92
4 172 Landis Moorhead   29 69 25:07.11 1:33:21.00 7:48.28
5 167 Amryss Flores   30 99 25:12.75 1:58:33.75 7:53.92
6 173 Hannah Wheeler   (37) (136) 25:51.44 2:24:25.19 8:32.61
7 170 Ryleigh Lindsey   (38) (174) 26:21.68 2:50:46.87 9:02.85
8 171 Jazmine Trejo   More Than 7   26:37.66 3:17:24.53 9:18.83
9 164 Addi Mason   More Than 7   29:47.50 3:47:12.03 12:28.67
10 166 Annelise Epperson-Jones   More Than 7   29:47.71 4:16:59.74 12:28.88

Team - Austin Akins

Finish Position - 6

Team Score (places): 156

Team Score (times): 2:09:09.08

Ave Time:25:49.82

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 20 Teah Eveleth   22 22 24:00.93 24:00.93 6:42.10
2 26 Daniela Trevino   27 49 24:27.69 48:28.62 7:08.86
3 22 Johana Jaimes   28 77 24:59.19 1:13:27.81 7:40.36
4 18 Cami Calleja   39 116 27:50.30 1:41:18.11 10:31.47
5 19 Isabella Carbajal   40 156 27:50.97 2:09:09.08 10:32.14

Team - Elgin

Finish Position - 99997

Team Score (places): ***

Team Score (times):

Ave Time:

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 65 Courtney Shepard   Less Than 5   25:03.66 25:03.66 7:44.83
2 66 Abigail Turner   Less Than 5   25:14.35 50:18.01 7:55.52