6th Annual Lake Jackson Turkey Trot

Age Group Results

November 28, 2019


Results By Race Management Systems, Inc.


5K Men: Top Finishers 0- 0 1-14 15-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
5K Women: Top Finishers 0- 0 1-14 15-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69
10K Men: Top Finishers 1-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
10K Women: Top Finishers 1-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69
Wheelchair Men: 1-99
Wheelchair Women:

5K

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Lauren Stroud Lake Jackson 937 28 3 17:19.8 17:19.8 5:35/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Pedro Flores Rosharon 995 20 1 16:59.3 16:59.3 5:29/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Lena Nguyen Lake Jackson 988 45 50 25:01.3 25:01.3 7:55/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Kelly Carmichael Galveston TX 849 57 20 22:00.3 22:00.3 7:05/M
Top

Female No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Heather Hill Lake Jackson 860 0 292 44:35.3 45:02.1 14:23/M
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jeevan Gowda Lake Jackson 752 0 216 35:15.4 36:24.7 11:22/M
2 Daniel Zamora M 755 0 295 45:40.7 46:24.0 14:44/M
Top

Female 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Elena Rybak Collinsville 649 12 15 20:55.8 21:00.9 6:45/M
2 Danna Ramirez Rosharon 722 11 17 21:35.3 21:36.0 6:58/M
3 Jaedyn Price Weatherford 911 9 40 24:27.8 24:29.3 7:54/M
4 Alexandra Habeck Lake Jackson 688 14 58 25:35.2 25:42.8 8:15/M
5 Isabella Merritt Lake Jackson 966 10 66 26:16.3 26:17.7 8:29/M
6 Lela Erwin Brazoria 656 13 81 27:07.1 27:11.9 8:45/M
7 Laysa Stanford West Columbia 790 13 83 27:08.1 27:13.1 8:45/M
8 Kerri Sparkman Richwood 807 12 84 27:08.8 27:13.5 8:45/M
9 Ava Andress Lake Jackson 835 12 93 27:47.0 27:51.5 8:58/M
10 Kaitlyn O'Bryan Freeport 1188 13 94 27:47.9 27:52.8 8:58/M
11 Vivian Ramirez Damon 773 14 113 28:39.8 28:43.3 9:15/M
12 Ariana Thompson West Columbia 1241 13 118 29:05.8 29:27.0 9:23/M
13 Madeline Raes Angleton 693 14 123 29:19.5 29:50.6 9:28/M
14 Bridget Patton Lake Jackson 747 13 165 32:21.8 32:25.9 10:26/M
15 Caroline Patton Lake Jackson 748 11 167 32:24.6 32:29.0 10:27/M
16 Adelyn Bonnot Lake Jackson 985 10 195 34:27.4 34:32.7 11:07/M
17 Emma Schuster Lake Jackson 788 11 205 34:48.4 35:41.7 11:14/M
18 Callie Gilliam Lake Jackson 810 11 206 34:52.5 35:45.7 11:15/M
19 Isabella Cannon Lake Jackson 862 10 208 34:52.7 35:17.2 11:15/M
20 Zoe Yates Lake Jackson 896 11 249 38:25.5 39:14.7 12:24/M
21 Lexie Mican Lake Jackson 844 12 250 38:45.0 38:53.3 12:30/M
22 Shelbi Calhoun Lake Jackson 984 9 274 42:37.3 42:42.9 13:45/M
23 Anastasia Heil Lake Jackson 769 14 277 42:48.4 43:23.6 13:49/M
24 Bailey Mitchell Lake Jackson 795 6 284 43:33.9 44:14.4 14:03/M
25 Penelope Merritt Lake Jackson 964 6 288 43:40.2 44:14.5 14:05/M
26 Kathryn Fulsom Clute 641 13 299 46:33.3 46:57.9 15:01/M
Top

Male 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Diego Moya Lake Jackson 890 14 4 18:55.9 18:58.7 6:06/M
2 Charlie Patton Lake Jackson 746 14 12 20:53.7 20:57.2 6:44/M
3 Jake Freeman Big Spring 833 13 13 20:54.7 20:56.1 6:45/M
4 Jonathan McNamara Essex 945 12 24 22:31.8 22:32.0 7:16/M
5 Kingston Stanford West Columbia 791 11 35 23:52.9 23:57.3 7:42/M
6 Andrew Johnson Lynn Haven 1211 12 49 24:57.4 25:22.9 8:03/M
7 Trevor Kuhlman Lake Jackson 671 13 55 25:29.6 25:47.1 8:13/M
8 Tannar Mitchell Lake Jackson 794 13 61 25:44.7 26:24.0 8:18/M
9 Trace Mican Lake Jackson 843 14 68 26:17.2 26:34.3 8:29/M
10 Michael Hernandez Angleton 1238 11 74 26:43.6 26:46.3 8:37/M
11 Phillip Baggerman Corpus Christi 663 12 100 28:16.4 28:42.3 9:07/M
12 Ty Lozano Lake Jackson 683 12 122 29:19.4 29:48.9 9:28/M
13 Owen Faulk Freeport 778 11 132 30:05.5 31:02.2 9:42/M
14 Jerricho Luna Lake Jackson 784 9 145 30:50.0 31:05.8 9:57/M
15 Kellen Schuster Lake Jackson. 787 13 159 31:42.9 34:21.8 10:14/M
16 Aren Magnuson Lynn Haven 1213 10 170 32:34.1 33:00.4 10:30/M
17 Caleb Gonzales Lake Jackson 944 10 213 35:07.1 35:38.0 11:20/M
18 Dominic Espinoza Clute 974 11 229 36:05.6 36:11.9 11:39/M
19 Damyen Munoz Lake Jackson 992 13 234 36:45.1 36:48.3 11:51/M
20 Daniel Baggerman Corpus Christi 662 14 238 37:17.7 37:42.6 12:02/M
21 Sterling Cook Clute 820 8 240 37:40.3 38:12.6 12:09/M
22 Robby Crossler Angleton 730 13 241 37:45.2 37:45.5 12:11/M
23 Jackson Connell Lake Jackson 1204 10 269 41:58.0 42:16.7 13:32/M
24 Briar Whipple Lake Jackson 865 10 270 42:05.0 42:23.3 13:35/M
25 Calvin Whipple Bryan 1000 10 273 42:36.5 42:55.0 13:45/M
26 Harrison Connell Lake Jackson 1203 7 280 43:24.9 44:24.0 14:00/M
27 James Link Lake Jackson 856 14 290 43:40.5 46:19.7 14:05/M
28 Tanner McDougal Pleasanton 1235 12 314 50:31.6 50:54.0 16:18/M
29 Diego Echartea Clute 872 14 322 52:28.2 52:41.5 16:56/M
30 Brayden Scoggins Clute 887 11 375 1:01:45.3 1:02:00.3 19:55/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Mackenzie Langham Lake Jackson 877 19 29 23:15.1 23:21.0 7:30/M
2 Ashton Valdez Beaumont 772 17 39 24:22.3 24:25.9 7:52/M
3 Julianna Funk Lake Jackson 867 15 60 25:43.9 25:47.3 8:18/M
4 Sophia Massey Lake Jackson 921 16 76 26:45.4 26:58.1 8:38/M
5 Hannah Poore Lake Jackson 1227 15 98 28:05.4 28:08.2 9:04/M
6 Tara Grey Lake Jackson 1208 19 107 28:29.9 28:38.8 9:12/M
7 Jennifer Duran Lake Jackson TX 845 19 116 28:49.2 29:25.2 9:18/M
8 Julia Raess Angleton 694 17 125 29:29.3 30:01.1 9:31/M
9 Kendall Jurecka Clute 824 19 244 37:58.9 38:46.1 12:15/M
10 Kaitlyn Slovacek Angleton 685 15 286 43:37.1 43:46.5 14:04/M
11 Haley Goff Angleton 684 17 287 43:37.4 43:46.5 14:04/M
12 Brianna Jones Brazoria 1191 19 300 46:34.0 47:29.4 15:01/M
13 Cherish Wedgeworth Houston 1224 18 341 55:16.2 56:04.5 17:50/M
14 Alisa Zamora Lake Jackson 754 15 360 57:10.2 57:37.3 18:27/M
15 Julisa Echartea Clute 873 18 363 57:27.8 57:45.6 18:32/M
16 Faith Melass Lake Jackson 917 16 366 57:52.4 58:08.7 18:40/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Julio Ramirez Rosharon 723 19 2 17:14.8 17:15.7 5:34/M
2 Evan Andress Lake Jackson 834 16 8 20:19.3 20:22.2 6:33/M
3 Brendan Patton Lake Jackson 745 16 9 20:31.7 20:35.4 6:37/M
4 Noah Mink Angleton 691 15 10 20:33.1 20:35.4 6:38/M
5 Cody Lozano Lake Jackson 682 15 16 21:28.6 21:31.9 6:56/M
6 Brendan Fattig Lake Jackson 677 19 21 22:11.4 22:46.9 7:10/M
7 Hugh Frank Lake Jackson 977 19 23 22:30.3 22:51.1 7:16/M
8 Lance Turco Largo 930 15 41 24:29.8 24:35.1 7:54/M
9 Benjamin Latta Lake Jackson 1231 15 63 26:03.8 26:20.5 8:24/M
10 Kaleb Smith West Columbia 809 16 82 27:07.6 27:14.4 8:45/M
11 Lane Hargrove West Columbia 634 17 87 27:21.4 28:01.7 8:49/M
12 Ethan Caballero Lake Jackson 1215 15 106 28:28.3 28:41.1 9:11/M
13 Preston Huitt Lake Jackson 926 16 109 28:38.4 29:01.9 9:14/M
14 Andy Rubalcaba Lakejackson 838 19 211 35:04.1 35:04.1 11:19/M
15 Riley Kuhlman Lake Jackson 670 15 242 37:51.4 37:53.3 12:13/M
16 Ivan Echartea Jr Clute 871 16 260 39:32.6 39:50.4 12:45/M
17 Joshua Gillis Lake Jackson 855 18 291 44:25.4 44:57.2 14:20/M
18 Andrew Fontenot Lake Jackson 821 15 301 46:43.6 47:12.6 15:04/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Annie Richardson Cheyenne 802 28 11 20:42.3 20:47.6 6:41/M
2 Miranda Grey Lake Jackson 1207 25 27 22:52.4 22:56.0 7:23/M
3 Savannah Grey Lake Jackson 1206 22 42 24:31.7 24:40.0 7:55/M
4 Cherish Henry Dickinson 1198 29 67 26:16.4 26:24.1 8:29/M
5 Monica Erskine Cedar Park 724 27 80 26:53.9 27:21.1 8:41/M
6 Lyssa Sargent Lake Jackson 970 20 85 27:19.2 28:05.8 8:49/M
7 Jennifer Haver Lake Jackson 863 29 86 27:21.2 28:45.2 8:49/M
8 Meredith Rogers Cypress 798 25 92 27:41.0 27:44.2 8:56/M
9 Mary Catherine McReynolds Houston 813 21 96 27:55.9 28:10.6 9:01/M
10 Marissa Land New Orleans 952 24 97 27:57.9 28:37.4 9:01/M
11 John Mangum Angleton 956 29 112 28:39.2 30:04.8 9:15/M
12 Jessica Lara Freeport 892 25 117 29:05.4 29:22.3 9:23/M
13 Sydney Crabtree Lake Jackson 868 27 121 29:15.2 29:31.2 9:26/M
14 Cecilie Jurecka Clute 823 21 131 30:00.1 30:46.1 9:41/M
15 Samantha Schroll Lake Jackson 657 26 134 30:14.9 31:08.2 9:45/M
16 Ashleigh Akin Lake Jackson 978 26 138 30:24.4 30:42.5 9:49/M
17 Vianey Martinez Dickinson 898 25 143 30:38.5 31:45.2 9:53/M
18 Tiffany Minks Katy 781 29 148 31:03.8 32:40.8 10:01/M
19 Katherine Swisher Lake Jackson 1210 22 151 31:15.7 31:39.7 10:05/M
20 Megan Schroll Lake Jackson 659 23 152 31:24.9 32:20.7 10:08/M
21 Victoria Fattig Lake Jackson 740 25 163 31:57.7 32:34.2 10:19/M
22 Sarah Wadley Stafford 913 29 166 32:23.9 32:29.6 10:27/M
23 Annika Moreno Lake Jackson 1237 23 180 32:55.8 33:50.3 10:37/M
24 Rachel Williams Houston 859 26 185 33:14.0 33:37.7 10:43/M
25 Debra Borski Bryan 651 25 188 33:40.3 34:17.7 10:52/M
26 Callie Goff Bedford 654 22 197 34:33.4 35:40.7 11:09/M
27 Morgan Quinnelly Denton 631 26 198 34:37.7 35:11.3 11:10/M
28 Brooks Cadenhead Brazoria 960 21 202 34:43.2 35:49.9 11:12/M
29 Cheristy Beck New York 853 25 214 35:08.8 36:02.0 11:20/M
30 Jackie Martinez Lake Jackson 786 20 220 35:36.1 36:42.6 11:29/M
31 Ashley Johnson Lucas 759 20 227 36:04.0 36:32.4 11:38/M
32 Amaris Cruz Houston 460 26 239 37:21.7 37:45.2 12:03/M
33 Lily Rivera Clute 959 29 252 38:53.6 39:03.9 12:33/M
34 Corinne Gillis Galveston 852 26 279 43:14.2 44:27.2 13:57/M
35 Sonia Havens Corpus Christi 1192 29 293 44:46.9 45:41.6 14:27/M
36 Miranda Hernandez Lake Jackson 934 27 302 46:55.9 47:06.2 15:08/M
37 Holly French Brazoria 1232 27 312 48:31.3 50:00.3 15:39/M
38 Heather Johnson Lucas 758 23 321 51:36.9 52:07.7 16:39/M
39 Sarah Hoyles Highland Village 1196 20 332 52:50.6 53:11.4 17:03/M
40 Elisa Deleon Clute 888 28 336 53:44.9 54:04.6 17:20/M
41 Amanda Geither Richwood 767 26 343 55:22.4 56:17.9 17:52/M
42 Amanda Parsons Lake Jackson 881 23 345 55:44.8 56:45.4 17:59/M
43 Caroline Efaw Lake Jackson 701 26 353 56:41.4 58:11.0 18:17/M
44 Shelby Bagwell Lake Jackson 817 24 355 56:42.2 57:37.6 18:17/M
45 Jillian Efaw Lake Jackson 700 21 356 56:42.3 58:13.0 18:18/M
46 Debbie Letaumeau Clute 1220 28 361 57:13.3 57:55.8 18:28/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Joseph Davenport Brazoria 910 28 6 20:15.9 20:21.0 6:32/M
2 Daniel Soto San Jose 633 26 7 20:18.8 20:26.3 6:33/M
3 Cooper Langham Lake Jackson 876 25 18 21:44.3 21:49.9 7:01/M
4 Josh Williams Stafford 914 28 19 21:52.2 21:56.4 7:03/M
5 Josh Laurel Lake Jackson 891 20 28 23:14.5 23:39.6 7:30/M
6 Ryan Lindveit New Haven 741 25 31 23:34.5 23:40.4 7:36/M
7 Cody Henry Dickinson 1197 28 32 23:37.3 23:45.0 7:37/M
8 Matt Whitehead The Colony 866 24 38 23:58.6 24:30.7 7:44/M
9 Randy Beck New York City 854 29 45 24:37.9 25:21.7 7:57/M
10 Jake Symington Lake Jackson 736 24 51 25:07.7 25:10.2 8:06/M
11 Carson Smith Angleton 1212 23 57 25:30.5 25:55.6 8:14/M
12 Jack Latta Lake Jackson 1230 20 73 26:38.1 26:51.8 8:36/M
13 Brad Maddux Cypress 799 27 77 26:46.2 26:49.3 8:38/M
14 Kasey Crabtree Lake Jackson 869 28 108 28:37.8 28:53.9 9:14/M
15 Chris Akin Lake Jackson 979 27 126 29:33.5 29:52.3 9:32/M
16 Brandon Gray Dickinson 899 25 142 30:38.0 31:45.1 9:53/M
17 Casey Fattig Lake Jackson 739 26 162 31:57.6 32:34.1 10:19/M
18 Jacob Bond Lake Jackson 699 25 168 32:30.8 32:52.1 10:29/M
19 Phillip Kaus Victoria 765 26 171 32:34.6 33:27.0 10:31/M
20 Joshua Kaus Midland 764 25 174 32:34.9 33:26.8 10:31/M
21 Alden Goff Bedford 655 23 178 32:52.0 34:00.2 10:36/M
22 Jd Leeper Rosharon 1226 27 186 33:19.8 33:47.1 10:45/M
23 Mitchell Kaus Lake Jackson 763 22 187 33:28.1 33:28.1 10:48/M
24 Wade Hill Brazoria 961 22 201 34:42.9 35:51.2 11:12/M
25 Isaiah Martinez-Mata Lake Jackson 709 23 218 35:23.5 36:16.1 11:25/M
26 Andrew Trusty Clute 742 29 243 37:54.3 38:55.8 12:14/M
27 Nathaniel Davis Lake Jackson 728 26 271 42:07.4 42:33.6 13:35/M
28 Alek Rubalcaba Lake Jackson 901 25 305 47:27.1 48:44.1 15:18/M
29 Matthew Parsons Lake Jackson 882 21 347 56:09.9 57:11.6 18:07/M
30 McDougal Clute 1219 27 362 57:16.2 57:58.4 18:28/M
31 Daniel Chen Lake Jackson 804 29 370 58:34.0 59:14.1 18:54/M
32 Ryan Barber Lake Jackson 735 25 372 59:29.2 1:00:33.0 19:11/M
33 Erik Gillis Galveston 851 27 378 1:10:11.6 1:11:54.9 22:39/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ashleigh Price Weatherford 912 35 43 24:36.6 24:37.8 7:56/M
2 Allie Riechers The Woodlands 673 30 53 25:14.7 25:22.6 8:09/M
3 Kristen Demland Lake Jackson 878 34 54 25:18.0 26:42.8 8:10/M
4 Melissa Murray Lyndhurst 731 30 70 26:31.9 26:54.0 8:34/M
5 Shelly Brodie Brazoria 681 37 79 26:48.3 26:57.0 8:39/M
6 Francesca Faulk Freeport 776 32 99 28:14.8 29:11.8 9:07/M
7 Jocelin Centeno Angleton 1223 32 104 28:24.4 28:52.4 9:10/M
8 Amy Lozano Lake Jackson 623 38 127 29:49.3 30:19.3 9:37/M
9 Elizabeth Barber West Columbia 626 39 136 30:21.4 30:50.1 9:48/M
10 Nikki Prescott Lake Jackson 916 32 137 30:22.7 30:37.9 9:48/M
11 Shawna Stengle Frisco 666 38 141 30:34.8 30:57.6 9:52/M
12 Monica Durham Austin 473 38 144 30:43.0 31:06.8 9:55/M
13 Marilyn Scott Lake Jackson 627 30 150 31:12.7 32:06.7 10:04/M
14 Samantha M Schroll Bryan 674 31 157 31:40.8 32:47.9 10:13/M
15 Jeannette Dunham Lake Jackson 775 38 158 31:41.4 32:50.7 10:13/M
16 Kristina Briskin West Columbia 808 34 161 31:55.9 32:04.1 10:18/M
17 Beth Chapa Lake Jackson 1205 37 184 33:09.5 34:20.2 10:42/M
18 Jen Werling Lake Jackson 886 36 190 33:51.3 35:09.5 10:55/M
19 Holly Richards Lake Jackson 729 34 191 34:07.3 34:33.1 11:00/M
20 Jennifer Garza Angleton 630 36 192 34:11.3 34:50.8 11:02/M
21 Megan Speir Angleton 463 32 196 34:32.3 35:21.7 11:09/M
22 Elon Coates Lake Jackson 721 35 204 34:47.0 35:12.0 11:13/M
23 Dayna Gilliam Lake Jackson 811 36 207 34:52.6 35:45.6 11:15/M
24 Maribel Cannon Lake Jackson 861 39 210 35:01.6 35:26.8 11:18/M
25 Lauren McMillan Richwood 712 33 217 35:18.7 35:54.3 11:23/M
26 Misti Flores Lake Jackson 982 39 221 35:41.7 36:29.7 11:31/M
27 Vanessa Villar Freeport 647 31 223 35:46.1 35:52.9 11:32/M
28 Courtney Wright Danbury 679 38 236 37:11.9 38:07.2 12:00/M
29 Carly Donnell Georgetown 690 36 251 38:46.1 39:08.4 12:30/M
30 Regan Sullivan Mansfield 825 34 254 38:59.3 39:19.1 12:35/M
31 Jennifer Trusty Pearland 718 32 255 39:05.0 40:04.6 12:36/M
32 Sara Ermel Lake Jackson 664 36 258 39:16.3 39:58.4 12:40/M
33 Jacqueline Taylor Lake Jackson 751 38 259 39:16.4 39:36.8 12:40/M
34 Lauren Mangum Angleton 955 30 266 41:37.8 43:07.9 13:26/M
35 Gabrielle Connell Lake Jackson 1202 38 281 43:25.9 44:25.6 14:01/M
36 Renee Mitchell Lake Jackson 793 34 285 43:34.1 44:14.4 14:03/M
37 Grecia Merritt Lake Jackson 967 31 289 43:40.3 44:14.7 14:05/M
38 Chasity Gonzales Fort Worth 894 37 298 46:00.9 46:31.2 14:51/M
39 Casey Cowley Clute 640 33 303 46:59.1 47:24.4 15:09/M
40 Stacey Romero Richwood 847 39 304 47:03.9 47:35.6 15:11/M
41 Ashleigh Lawrence Lake Jackson 870 34 307 47:27.6 48:34.3 15:19/M
42 Amanda Caudillo Jones Creek 646 31 308 47:35.8 47:42.8 15:21/M
43 Crystal Charles Lake Jackson 1190 31 311 48:07.9 49:15.0 15:32/M
44 Janey Orr Lake Jackson 624 35 313 50:29.4 51:51.2 16:17/M
45 Sarah Heaner Lake Jackson 903 35 324 52:29.9 53:15.9 16:56/M
46 Angela Turco Clearwater 932 33 325 52:30.2 53:34.4 16:56/M
47 Savannah Cornelius Wadsworth 698 35 330 52:37.9 53:57.3 16:59/M
48 Nicole Stayton Lake Jackson 831 33 335 53:36.4 54:41.3 17:18/M
49 Jaelessia Williams Angleton 950 31 337 54:14.2 55:24.8 17:30/M
50 Amanda Thiede Lake Jackson 643 35 338 54:24.9 55:24.6 17:33/M
51 April Woods Spring 830 36 357 56:42.7 57:38.7 18:18/M
52 Karen Brown Brazoria 889 37 364 57:32.9 58:44.8 18:34/M
53 Kaye Griggs Angleton 949 36 365 57:37.0 58:48.0 18:35/M
54 Maria Montilla San Antonio 744 35 368 58:32.0 59:15.1 18:53/M
55 Paula Dohanian Dallas 857 36 371 58:44.4 1:00:03.9 18:57/M
56 Alisha Pulsipher Austin 841 31 377 1:10:00.5 1:11:48.4 22:35/M
57 Ashleigh Silveira Angleton 953 31 380 1:12:19.2 1:13:46.0 23:20/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Aaron Valdez Beaumont 771 38 5 18:58.4 18:59.6 6:07/M
2 Mike Douillard Rosharon 818 30 14 20:54.7 21:00.0 6:45/M
3 Nick Whipple Bryan 999 36 22 22:14.9 22:36.9 7:11/M
4 Clint Stroud Lake Jackson TX 936 34 26 22:49.3 22:57.9 7:22/M
5 Peter Erskine Cedar Park 725 31 33 23:44.7 24:12.2 7:40/M
6 Kevin Merritt Lake Jackson 965 36 36 23:54.8 23:56.6 7:43/M
7 Ryan Demland Lake Jackson 879 34 56 25:30.5 26:44.9 8:14/M
8 Matthew Turco Largo 931 34 62 26:01.0 26:05.9 8:24/M
9 Jake Mansfield The Woodlands 940 30 65 26:12.1 26:19.9 8:27/M
10 Clinton McDougal Pleasanton 1233 37 71 26:34.4 26:55.7 8:34/M
11 Justin Haver Lake Jackson 864 37 89 27:25.5 28:47.8 8:51/M
12 Daffy Duck Lake Jackson 904 36 90 27:27.8 28:13.4 8:52/M
13 Dusty Faulk Freeport 777 32 101 28:17.2 29:14.1 9:07/M
14 Bradley Silveira Angleton 957 32 110 28:38.8 30:04.7 9:14/M
15 Ricardo Zamora Sweeny 625 33 120 29:12.7 29:36.2 9:25/M
16 Evan Durham Round Rock 761 34 133 30:05.6 30:30.8 9:42/M
17 Jeremy Luna Lake Jackson 783 34 146 30:50.3 31:05.5 9:57/M
18 Mose Castro Lake Jackson 774 37 149 31:06.4 32:15.3 10:02/M
19 Stephen Pope Katy 749 32 153 31:25.7 32:07.6 10:08/M
20 Scott Werling Lake Jackson 883 37 154 31:30.7 32:49.8 10:10/M
21 Anthony Livoti Richwood 962 31 169 32:33.0 33:16.2 10:30/M
22 Armen Dohanian III Dallas 858 39 194 34:20.3 35:40.8 11:05/M
23 Albert Gonzales Fort Worth 895 37 212 35:06.9 35:38.3 11:20/M
24 Corey Wright Danbury 680 39 246 38:21.9 39:17.7 12:23/M
25 Jonathan Allemang Lake Jackson 708 30 267 41:47.0 42:39.3 13:29/M
26 Jason Connell Lake Jackson 1201 35 282 43:25.9 44:25.2 14:01/M
27 Jack McDougal Pleasanton 1234 37 315 50:36.6 50:59.6 16:20/M
28 Kevin Cloudt Richwood 768 32 342 55:22.1 56:18.5 17:52/M
29 Michael Speir Angleton 464 32 373 1:00:50.0 1:00:50.0 19:37/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Rebecca Watts Brazoria 989 40 48 24:55.3 25:21.4 8:02/M
2 Maria Carmichael Galveston 850 45 64 26:06.4 26:10.6 8:25/M
3 Felicia Neubig Houston 785 47 69 26:30.5 26:39.8 8:33/M
4 Shalla Lewis Lake Jackson 1199 40 88 27:21.9 27:30.8 8:50/M
5 Katharine McGee Brazoria 1216 42 111 28:39.0 28:49.0 9:15/M
6 Nikki Shoemaker Lake Jackson 779 44 155 31:31.9 32:01.9 10:10/M
7 Allyson Lara Freeport 893 47 156 31:33.0 31:51.2 10:11/M
8 Nette Werling Lake Jackson 885 43 160 31:50.3 33:08.5 10:16/M
9 Bianca Stallberg Clute 986 40 175 32:45.6 32:56.6 10:34/M
10 Heather Magnuson Lynn Haven 1239 41 176 32:50.6 33:16.5 10:36/M
11 Amy Todd Angleton 938 40 177 32:51.6 33:02.6 10:36/M
12 Stephanie Ortiz Lake Jackson 829 43 182 32:57.4 33:13.1 10:38/M
13 Shelley Collins Lake Jackson 842 40 189 33:47.4 33:59.0 10:54/M
14 Steph Sherrodd Lake Jackson 939 48 193 34:18.4 34:48.9 11:04/M
15 Lesly Murray Lake Jackson 678 40 209 34:54.2 35:03.0 11:16/M
16 Brenda Habeck Lake Jackson 689 46 225 35:57.6 36:47.2 11:36/M
17 Tami Burke Damon 632 48 230 36:09.9 36:48.7 11:40/M
18 Wendi Moore Angleton 653 49 235 36:57.0 38:02.9 11:55/M
19 Araceli Martinez Lake Jackson 972 46 247 38:23.6 39:31.1 12:23/M
20 Sara Vaidivia Dick Avendale 1217 40 261 39:50.1 40:10.8 12:51/M
21 Michelle Rodriguez Angleton 1218 45 262 39:54.0 40:14.6 12:52/M
22 Kara Weber Lake Jackson 672 49 265 41:33.8 42:32.4 13:24/M
23 Missy Link Lake Jackson 695 47 268 41:54.6 42:32.6 13:31/M
24 Lauren Bonnot Lake Jackson 983 41 275 42:40.9 42:46.8 13:46/M
25 Cassie Cook Clute 819 40 283 43:26.9 43:59.4 14:01/M
26 Heather Mendoza Lake Jackson 707 40 296 45:45.8 46:36.5 14:46/M
27 Gail Gonzales Lake Jackson 902 41 297 46:00.8 46:31.1 14:51/M
28 Claudette Tuggle Clute 645 47 310 47:59.0 48:13.2 15:29/M
29 Jodi Johnson Lake Jackson 669 48 320 51:36.0 52:08.9 16:39/M
30 Robin Bluejacket Lake Jackson 797 49 333 53:23.0 54:37.9 17:13/M
31 Heather Melass Lake Jackson 915 45 358 56:57.3 58:09.7 18:22/M
32 Stephanie Zamora Lake Jackson 753 47 359 57:08.5 57:37.7 18:26/M
33 Aimee Kiechler West Columbia 815 41 367 58:31.4 59:14.4 18:53/M
34 Madonna Gorner Prairie Lea 951 46 369 58:32.1 59:16.2 18:53/M
35 Kerry Walling Lake Jackson 642 49 376 1:05:51.9 1:07:05.4 21:15/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Tracy Harrington Friendswood 665 45 25 22:44.0 22:46.4 7:20/M
2 Kendel Kandler Richwood 948 49 30 23:29.6 23:48.0 7:35/M
3 Jason Link Lake Jackson 696 47 44 24:36.8 25:01.0 7:56/M
4 Jonathan Raess Angleton 692 46 47 24:48.6 25:04.9 8:00/M
5 Richard Watts Brazoria 990 41 59 25:40.1 26:06.7 8:17/M
6 David Romero Richwood 846 42 78 26:46.3 26:58.0 8:38/M
7 Joe Roberts Angleton 1214 49 91 27:39.9 28:04.2 8:55/M
8 Kevin Werling San Antonio 884 41 114 28:43.1 30:01.3 9:16/M
9 Clint Rybak Collinsville 648 47 129 29:55.3 30:18.9 9:39/M
10 John Shoemaker Lake Jackson 780 46 130 29:59.7 30:29.4 9:41/M
11 Eleazar Vasquez Ocoee 629 41 135 30:16.6 30:55.9 9:46/M
12 Hector Corado Houston 958 46 139 30:26.3 30:40.4 9:49/M
13 Craig Taylor Lake Jackson 1228 45 147 30:59.2 31:28.8 10:00/M
14 Brian Melass Lake Jackson 827 44 183 32:58.3 33:13.4 10:38/M
15 Andy Sargent Lake Jackson 971 46 226 36:00.9 36:48.8 11:37/M
16 Eric Baggerman Corpus Christi 661 45 237 37:16.9 37:42.9 12:02/M
17 Kevin Yates Lake Jackson 782 49 248 38:25.3 39:14.8 12:24/M
18 William Langston Brazoria 848 44 264 41:30.3 42:08.7 13:23/M
19 Ivan Echartea Clute 874 44 309 47:45.9 48:03.7 15:25/M
20 Jason Centeno Dallas 1225 43 340 55:14.6 56:04.5 17:49/M
21 Tony Medley Dallas 1222 49 344 55:27.8 56:18.6 17:54/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Susan Smith Lake Jackson TX 933 56 52 25:13.6 25:16.2 8:08/M
2 Carmen Lukner Houston 812 52 102 28:19.1 29:08.3 9:08/M
3 Laurie Fisher Lake Jackson 639 54 128 29:51.1 30:27.8 9:38/M
4 Kristen Center Lake Jackson 814 52 140 30:33.9 30:49.7 9:52/M
5 Margie Kaus Lake Jackson 762 54 173 32:34.9 33:26.5 10:31/M
6 Kristel Blackwell Danbury TX 789 50 179 32:52.4 33:14.1 10:36/M
7 Gloria Sanchez Lake Jackson 726 52 181 32:57.1 33:04.2 10:38/M
8 Tina Fattig Lake Jackson 676 57 203 34:43.7 35:21.0 11:12/M
9 Janet Gillis Lake Jackson 840 55 215 35:09.1 36:02.2 11:20/M
10 Lisa Langham Lake Jackson 875 51 224 35:51.6 36:10.8 11:34/M
11 Edith Abel Lake Jackon 1194 53 245 38:16.4 38:48.1 12:21/M
12 Kimberly Gordon Angleton, Tx 697 50 253 38:55.1 39:05.9 12:33/M
13 Jeanne Schroll Lake Jackson 658 58 257 39:11.9 40:04.2 12:39/M
14 Carmen Garcia-Garza Angleton 448 50 263 40:28.6 40:51.5 13:03/M
15 Arleen Frank Lake Jackson 976 59 272 42:31.7 42:42.7 13:43/M
16 Mary Jane Bass Lake Jackson 918 51 278 42:50.4 43:06.3 13:49/M
17 Christine Rodriguez Lake Jackson 941 53 294 45:20.9 45:32.9 14:38/M
18 Dolores Rubalcaba Lakejackson 837 56 306 47:27.1 48:43.6 15:18/M
19 Pam Maseda Lake Jackson 706 57 318 51:22.3 52:12.6 16:34/M
20 Julie Johnson Douglasville 711 59 319 51:33.0 52:05.0 16:38/M
21 Michelle Anderson Lake Jackson 929 55 323 52:29.9 53:34.5 16:56/M
22 Donna Trusty Lake Jackson 719 59 327 52:31.8 53:38.3 16:57/M
23 Stephanie Follett Brazoria 836 50 328 52:35.3 53:08.5 16:58/M
24 Vicki Murray Lake Jackson 743 55 329 52:35.4 53:09.0 16:58/M
25 Cathy Powell Highland Village 1195 50 331 52:50.0 53:10.8 17:03/M
26 Yady Cedeno Lake Jackson 909 53 334 53:23.7 54:36.4 17:13/M
27 Sarah Parsons Lake Jackson 880 57 346 56:09.6 57:11.7 18:07/M
28 Gwyn Bourlakov Lake Jackson 738 52 349 56:26.8 57:30.4 18:13/M
29 Beth Symington Lake Jackson 732 54 350 56:29.7 57:30.4 18:13/M
30 Sheri Efaw Lake Jackson 704 55 352 56:41.1 58:13.8 18:17/M
31 Julie Bagwell Lake Jackson 816 55 354 56:41.7 57:38.5 18:17/M
32 Tammy Jones Lake Jackson 1193 50 374 1:01:00.0 1:01:55.0 19:41/M
33 Janet Mangum Angleton 954 53 379 1:11:38.5 1:13:08.5 23:07/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 James Horton Lake Jackson 1221 56 34 23:48.6 24:10.8 7:41/M
2 Brian Habeck Lake Jackson 687 50 37 23:55.4 24:10.6 7:43/M
3 Art Duran Lake Jackson 1236 54 46 24:44.9 25:19.6 7:59/M
4 Danny Massey Lake Jackson 920 53 75 26:45.2 26:58.5 8:38/M
5 Paul Gillis Lake Jackson 839 58 103 28:21.2 28:57.6 9:09/M
6 Mark Garvin Friendswood 991 57 105 28:26.6 28:35.5 9:11/M
7 Paul Rogers Lake Jackson 826 55 115 28:48.0 28:50.8 9:17/M
8 Bruce Smith Clute 993 58 119 29:06.4 29:18.5 9:23/M
9 Cliff Moore Angleton 652 51 164 32:19.8 33:24.1 10:26/M
10 Rich Kaus Lake Jackson 766 54 172 32:34.9 33:26.9 10:31/M
11 Jose W. Martinez Lake Jackson 973 53 199 34:38.6 35:44.6 11:11/M
12 Jeffrey Fattig Lake Jackson 675 58 200 34:42.5 35:21.0 11:12/M
13 Ken Johnson Douglasville TX 710 58 228 36:04.8 36:33.4 11:38/M
14 Bryan Agan Lake Jackson 908 53 256 39:09.6 39:49.7 12:38/M
15 David Latta Lake Jackson 1229 51 317 50:51.5 51:24.7 16:24/M
16 James Heil Lake Jackson 770 55 348 56:24.3 56:58.3 18:12/M
17 Bill Efaw Lake Jackson 705 59 351 56:35.9 58:05.9 18:15/M
Top

Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Rhrsa Boulton Lake Jackson 832 64 222 35:42.6 36:47.0 11:31/M
2 Lori Stargel Largo 905 64 339 54:50.7 55:37.6 17:42/M
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Doug Whipple Lake Jackson 994 67 219 35:23.9 35:44.5 11:25/M
2 Kim Freeman Lake Jackson 686 62 232 36:41.5 36:54.7 11:50/M
3 Harold Nicoll Lake Jackson 750 60 276 42:46.0 43:10.0 13:48/M
4 Daryl Stargel Largo 906 68 316 50:37.8 51:24.8 16:20/M
5 Lee Trusty Lake Jackson 720 60 326 52:31.5 53:36.8 16:57/M
Top

Male 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ruben Solis Richwood 760 70 72 26:35.4 26:47.0 8:35/M
2 Ed Payne Augusta 717 75 95 27:52.5 27:55.4 9:00/M
3 Dan Walsh Lake Jackson 919 71 124 29:25.7 29:29.7 9:30/M
4 Max Royalty Lake Jackson 923 84 231 36:18.4 36:34.0 11:43/M
5 Ralph Corry Lake Jackson 922 71 233 36:42.3 37:21.4 11:50/M
 

10K

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Kris Rugloski West Columbia 478 23 13 44:05.2 44:05.2 7:06/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Giovani Diaz Clute 613 14 1 38:19.7 38:19.7 6:11/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Deborah Lara Lake Jakson 796 53 17 47:14.8 47:14.8 7:29/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Dylan McNamara Essex 946 45 2 39:00.3 39:00.3 6:17/M
Top

Female 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Lilly Cole Lake Jackson 479 14 28 49:47.5 49:54.5 8:02/M
2 Anna Tyree Clute 498 16 29 49:47.8 49:54.0 8:02/M
3 Sophia Sutherland Lake Jackson 924 17 30 49:50.0 49:56.4 8:02/M
4 Kayla Goff Angleton 469 14 52 55:58.3 56:05.5 9:02/M
Top

Male 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Edmund Franklin Lake Jackson 604 19 4 39:56.6 39:56.6 6:27/M
2 Peter Young Lake Jackson 611 18 6 40:19.8 40:21.6 6:30/M
3 Blake Hutchins Lake Jackson 925 19 9 41:51.4 41:53.1 6:45/M
4 Gabriel Santana Lake Jackson 980 18 10 42:17.2 42:19.1 6:49/M
5 Zach Rensberger Lake Jackson 927 19 11 43:43.7 43:44.8 7:03/M
6 Peter Fontenot Lake Jackson 603 14 24 48:29.2 48:42.6 7:49/M
7 Evan Rybak Collinsville 457 14 25 48:37.6 48:43.3 7:51/M
8 Jack Davies Lake Jackson 476 14 32 50:14.3 50:16.8 8:06/M
9 Edward Villegas Damon 489 12 37 52:27.5 52:30.7 8:28/M
10 Maengun Walling Lake Jackson 453 17 74 1:06:45.9 1:07:07.5 10:46/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Emma Davis Lake Jackson 482 25 42 53:43.7 53:58.4 8:40/M
2 Akua Sencherey Lake Jackson 471 29 47 55:08.7 55:22.9 8:54/M
3 Erin Kinnen Lake Jackson 465 27 54 56:27.7 57:05.8 9:06/M
4 Brittany Knapp Lake Jackson 440 26 64 1:01:51.9 1:02:09.0 9:59/M
5 Stephanie Duong Angleton 462 23 77 1:08:36.4 1:08:44.7 11:04/M
6 Madeline Jasper Lake Jackson 943 23 80 1:10:17.5 1:10:55.5 11:20/M
7 Nataly Meza Lake Jackson 1240 27 89 1:26:02.1 1:26:35.9 13:53/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Cameron Davies Lake Jackson 477 20 3 39:47.6 39:48.5 6:25/M
2 Leon Cai Lake Jackson 466 20 5 39:57.7 39:59.8 6:27/M
3 Kevin Duong Angleton 461 20 14 45:45.6 45:47.1 7:23/M
4 Luis Paniagua Damon 486 24 23 48:26.5 48:28.3 7:49/M
5 Josiah Cherian Lake Jackson 607 20 43 53:55.3 54:09.1 8:42/M
6 Shaun Fattig Fort Worth 459 24 48 55:09.3 55:46.2 8:54/M
7 Collin Swisher Lake Jackson 1209 25 59 1:00:22.0 1:00:46.6 9:44/M
8 Devin Knapp Lake Jackson 441 27 85 1:15:24.0 1:15:37.4 12:10/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Tiffany Whipple Lake Jackson 615 39 19 47:24.9 47:35.9 7:39/M
2 Kirsten Malacina Lake Jackson 488 32 34 51:49.2 52:27.8 8:21/M
3 Krista Funk Lake Jackson 975 37 36 52:27.2 52:38.7 8:28/M
4 Wendy Brost Lake Jackson 454 32 44 54:09.3 54:25.7 8:44/M
5 Brandi Do Angleton 499 35 57 58:15.8 58:28.0 9:24/M
6 Brittany Cannon Angleton 614 31 60 1:00:23.5 1:00:34.9 9:44/M
7 Carly Borel Houston 483 31 73 1:05:14.2 1:05:31.3 10:31/M
8 Amy Rivers Corpus Christi 493 33 83 1:12:00.7 1:13:33.5 11:37/M
9 Devon Mican Lake Jackson 608 37 84 1:13:18.1 1:13:27.8 11:49/M
10 Emerson Yellen Lake Jackson 470 34 86 1:15:39.9 1:16:29.0 12:12/M
11 Jessica Palm Lake Jackson 1200 31 88 1:26:01.8 1:26:36.2 13:53/M
12 Christina Trafford Austin 475 33 90 1:30:03.4 1:30:35.3 14:32/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Tyson Gaspard Houston 450 33 7 40:25.7 40:29.0 6:31/M
2 Michael Land Houston 449 31 8 40:52.2 40:53.4 6:36/M
3 Kenny Stanford West Columbia 496 36 12 43:48.1 43:52.2 7:04/M
4 Rogelio Campos West Columbia 969 39 21 48:06.9 48:11.7 7:46/M
5 Travis Lathrop Lake Jackson 451 31 31 49:54.1 49:58.0 8:03/M
6 Chad Williamson Houston 444 36 55 57:32.5 58:46.3 9:17/M
7 Andrew Beall Lake Jackson 446 34 56 58:09.9 58:22.6 9:23/M
8 Michael Pryor Pearland 474 33 67 1:02:23.6 1:02:35.2 10:04/M
9 Stephen Pulsipher Austin 622 32 71 1:03:47.4 1:04:55.8 10:17/M
10 Matthew Hendrix Corpus Christi 494 36 82 1:11:22.7 1:12:57.3 11:31/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Melissa Carrer Victoria 497 45 26 49:30.8 50:03.5 7:59/M
2 Lisa Rybak Collinsville 456 44 35 51:54.4 52:00.0 8:22/M
3 Kristina Skalski Houston 455 40 39 52:37.4 52:44.0 8:29/M
4 Molly Arc Lake Jackson 947 40 41 52:58.9 52:58.9 8:33/M
5 Kim Knapp Lake Jackson 616 48 63 1:01:51.3 1:02:09.0 9:59/M
6 Shae Horak Damon 491 42 66 1:02:20.1 1:02:31.4 10:03/M
7 Sharon Weems Angleton 1181 42 70 1:02:59.2 1:03:18.1 10:10/M
8 Carolyn Ross Lake Jackson 445 42 72 1:04:26.0 1:05:16.9 10:24/M
9 Brandy Langston Brazoria 609 41 76 1:08:35.9 1:09:13.1 11:04/M
10 Stephanie Patterson Freeport 467 41 78 1:08:49.7 1:09:26.1 11:06/M
11 Julie Robison Lake Jackson 487 45 87 1:19:51.3 1:20:15.3 12:53/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Brian Zielke Lake Jackson 928 40 46 54:39.3 54:46.4 8:49/M
2 David Gonzales Lake Jackson 620 42 49 55:13.5 56:40.5 8:54/M
3 Pete Neubig Houston 492 49 51 55:57.4 56:09.1 9:02/M
4 Luis Paniagua Damon 490 45 58 58:34.0 58:37.1 9:27/M
5 Craig Knox Lake Jackson 935 48 68 1:02:43.2 1:02:51.9 10:07/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Kathy Davis Lake Jackson 621 56 16 46:24.9 47:15.0 7:29/M
2 Linda Young Lake Jackson 612 55 22 48:11.0 48:14.7 7:46/M
3 Leslie Bateman Lake Jackson 484 58 69 1:02:50.4 1:03:00.4 10:08/M
4 Barb Yorgensen Lake Jackson 963 50 75 1:06:50.5 1:07:59.1 10:47/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Mark Price Lake Jackson 618 52 15 46:15.4 46:22.6 7:28/M
2 David Johnson Lucas 485 53 18 47:18.3 47:24.1 7:38/M
3 Glenn Lamont Angleton 481 56 20 48:04.6 48:09.1 7:45/M
4 Charles Cole Lake Jackson 480 52 27 49:40.8 49:51.4 8:01/M
5 Tj Jurecka Clute 605 53 38 52:32.1 52:35.5 8:28/M
6 Jacob Cherian Lake Jackson 606 56 45 54:18.8 54:35.2 8:46/M
7 Harold Burke Damon 443 53 53 56:12.5 56:50.4 9:04/M
8 Noson Fontenot Lake Jackson 602 54 61 1:01:08.2 1:01:22.8 9:52/M
9 Fred Garza Angleton 447 57 62 1:01:09.4 1:01:17.0 9:52/M
Top

Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Vicki Sikes Lake Jackson 495 62 33 51:07.8 51:28.8 8:15/M
2 Diana Miles Lake Jackson 601 62 79 1:09:22.4 1:09:41.7 11:11/M
3 Sheri McCoy Anderson 968 60 81 1:10:32.5 1:10:59.2 11:23/M
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Roland Rodriguez Lake Jackson 942 60 40 52:44.9 52:57.4 8:30/M
2 Ed Martin Angleton 1189 64 65 1:02:02.8 1:02:10.1 10:00/M
Top

Male 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Lenord Burns Angleton 619 72 50 55:54.0 56:06.4 9:01/M
 

Wheelchair

Top

Male 99 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Dustin Stallberg Clute 987 17 1 29:20.8 29:22.7 4:44/M