AOS DOLPHIN DASH 2019

October 09, 2019


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Boys

Division 2 Boys


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1     52  Noah Williams         AOS                                    12:11.71  8:08/M        
    2      2     67  Daniel Benz           AOS                                    12:44.88  8:30/M        
    3      3     38  Nicholas Khalil       AOS                                    13:05.00  8:43/M        
    4      4     73  Cooper Tully          AOS                                    13:10.20  8:47/M        
    5      5     37  Tommy Hetherington    AOS                                    13:18.88  8:53/M        
    6      6     57  Luke Oliver           AOS                                    13:26.65  8:58/M        
    7      7    282  Santiago Cuevas       The Village                            13:29.77  9:00/M        
    8      8    140  Charlie Hughes        Presbyterian                           13:30.71  9:00/M        
    9      9     51  Evan Tsigos           AOS                                    13:31.78  9:01/M        
   10  (> 7)     59  Fairfax Randall       AOS                                    13:34.88  9:03/M        
   11  (> 7)     43  Jonah Moore           AOS                                    13:43.28  9:09/M        
   12     10    283  Uzair Jinnah          The Village                            13:48.86  9:13/M        
   13     11    149  Tyler Shanley         Presbyterian                           13:58.25  9:19/M        
   14     12    121  Abraham Gonzalez      Harmony School of Excellence (Sugar    14:03.40  9:22/M        
   15  (> 7)     39  Cal Kirkpatrick       AOS                                    14:06.21  9:24/M        
   16  (< 5)    173  Jackson Holton        River Oaks Baptist                     14:23.87  9:36/M        
   17     13    127  Ahsan Sohani          Harmony School of Excellence (Sugar    14:36.31  9:44/M        
   18  (> 7)     55  Ethan Johnson         AOS                                    14:39.00  9:46/M        
   19  (> 7)     42  Benji Metry           AOS                                    14:50.26  9:54/M        
   20  (> 7)     70  Owen Leung            AOS                                    14:50.66  9:54/M        
   21  (> 7)     40  Jonathan Mathews      AOS                                    14:56.01  9:57/M        
   22  (> 7)     32  Henry Caputo          AOS                                    14:58.82  9:59/M        
   23     14    144  Neel Mogri            Presbyterian                           15:01.59 10:01/M        
   24     15    284  Ross Nicoll           The Village                            15:02.94 10:02/M        
   25     16    298  Adam Nomanbhoy        The Village                            15:05.15 10:03/M        
   26     17    123  Alfredo Ramirez       Harmony School of Excellence (Sugar    15:13.73 10:09/M        
   27  (< 5)     80  Buddy Anderson        Ascension Episcopal                    15:15.33 10:10/M        
   28  (> 7)     30  Charlie Bartley       AOS                                    15:28.64 10:19/M        
   29  (> 7)     35  Will Garvey           AOS                                    15:40.14 10:27/M        
   30     18    125  Christian Lazo        Harmony School of Excellence (Sugar    15:42.96 10:29/M        
   31  (> 7)     53  Landon Doughty        AOS                                    15:43.22 10:29/M        
   32  (> 7)     36  Christopher Harris    AOS                                    15:44.51 10:30/M        
   33     19    137  David Farrell         Presbyterian                           15:46.01 10:31/M        
   34     20    147  Solomon Petty         Presbyterian                           15:49.53 10:33/M        
   35  (> 7)     48  Caleb Schultz         AOS                                    15:53.55 10:36/M        
   36     21    296  Andres Bhattacharya   The Village                            16:02.72 10:42/M        
   37     22    297  Boluwatife Ekun       The Village                            16:04.48 10:43/M        
   38  (> 7)     58  Logan O'Malley        AOS                                    16:10.09 10:47/M        
   39     23    290  Thomas Whaley         The Village                            16:11.37 10:48/M        
   40  (> 7)     49  Milan Shelton         AOS                                    16:12.07 10:48/M        
   41     24    146  Pike Perdew           Presbyterian                           16:14.50 10:50/M        
   42     25    145  Alex Patman           Presbyterian                           16:15.13 10:50/M        
   43     26    256  John Swarts           St. Vincent De Paul                    16:15.28 10:50/M        
   44  (< 5)    307  Brendan Walker        Western Academy                        16:15.65 10:50/M        
   45     27    264  Major Davis           St. Vincent De Paul                    16:19.24 10:53/M        
   46     28    207  Parker Martin         St Francis Episcopal                   16:24.77 10:57/M        
   47  (> 7)     72  William Stovall       AOS                                    16:27.38 10:58/M        
   48  (> 7)     47  Joshua Petrick        AOS                                    16:32.95 11:02/M        
   49  (< 5)    304  J.T. Leppard          Western Academy                        16:35.00 11:03/M        
   50     29    120  Max Garcia,           Harmony School of Excellence (Sugar    16:37.86 11:05/M        
   51  (< 5)    177  Ethan Wiliams         River Oaks Baptist                     16:40.78 11:07/M        
   52  (< 5)    174  Hugo Martin           River Oaks Baptist                     16:41.19 11:07/M        
   53  (> 7)     45  A.J. Patterson        AOS                                    16:49.57 11:13/M        
   54  (> 7)     33  Farid Doumani         AOS                                    17:05.79 11:24/M        
   55  (> 7)    142  Eli Mayer             Presbyterian                           17:10.00 11:27/M        
   56  (> 7)    151  Pierce White          Presbyterian                           17:28.27 11:39/M        
   57  (< 5)    306  Tripp Mediamolle      Western Academy                        17:40.88 11:47/M        
   58  (> 7)    139  March Flood           Presbyterian                           17:43.78 11:49/M        
   59  (< 5)    176  Boone Roeser          River Oaks Baptist                     17:56.08 11:57/M        
   60  (> 7)     50  Alex Stilwell         AOS                                    18:12.00 12:08/M        
   61  (> 7)     41  Akash McCracken       AOS                                    18:18.42 12:12/M        
   62     30    119  Ruben Aguilar         Harmony School of Excellence (Sugar    18:25.13 12:17/M        
   63     31    126  Alan Patino           Harmony School of Excellence (Sugar    18:33.78 12:23/M        
   64  (> 7)    124  Carson Chandler       Harmony School of Excellence (Sugar    18:43.21 12:29/M        
   65  (> 7)    118  Roman Martinez        Harmony School of Excellence (Sugar    18:51.16 12:34/M        
   66     32    206  Colton Lewis          St Francis Episcopal                   18:51.94 12:35/M        
   67  (> 7)    287  Armon Kaul            The Village                            18:56.33 12:38/M        
   68  (> 7)    122  Aftab Mohammad        Harmony School of Excellence (Sugar    19:03.95 12:43/M        
   69  (> 7)     69  Ali Husain            AOS                                    19:20.58 12:54/M        
   70  (> 7)     60  John William Ray      AOS                                    19:20.77 12:54/M        
   71  (> 7)    288  Rahman Ovezov         The Village                            19:24.95 12:57/M        
   72  (> 7)     71  Wade McGee            AOS                                    19:46.46 13:11/M        
   73  (> 7)     61  David Schaefer        AOS                                    19:50.00 13:13/M        
   74  (> 7)     54  Alfie Harper          AOS                                    19:56.67 13:18/M        
   75  (< 5)    308  Blake Weiss           Western Academy                        19:58.71 13:19/M        
   76  (> 7)     68  Remy Brejon           AOS                                    20:04.31 13:23/M        
   77     33    215  Quinn Lesniak         St Francis Episcopal                   20:11.05 13:27/M        
   78  (> 7)     56  Grady McMillin        AOS                                    20:17.51 13:32/M        
   79     34    250  Drew Belanger         St. Vincent De Paul                    20:31.36 13:41/M        
   80     35    251  Timothy Duman         St. Vincent De Paul                    20:41.64 13:48/M        
   81     36    253  Matthew Smith         St. Vincent De Paul                    20:46.22 13:51/M        
   82  (> 7)    143  Henry Meraz           Presbyterian                           20:57.34 13:58/M        
   83  (> 7)    150  Grant Westcott        Presbyterian                           21:01.28 14:01/M        
   84     37    211  Connor Newman         St Francis Episcopal                   21:10.67 14:07/M        
   85     38    214  Clay Griffin          St Francis Episcopal                   21:10.88 14:07/M        
   86     39    208  Christopher Zhang     St Francis Episcopal                   21:20.97 14:14/M        
   87  (> 7)    154  Carey Maloney         Presbyterian                           21:33.99 14:23/M        
   88  (> 7)     46  Myles Patterson       AOS                                    21:53.19 14:35/M        
   89     40    255  Joseph Maxim          St. Vincent De Paul                    23:09.46 15:26/M        
   90  (> 7)    141  William Malone        Presbyterian                           23:13.89 15:29/M        
   91  (> 7)    153  Josh Brunson          Presbyterian                           24:24.37 16:16/M        

Team Summary Report - Boys

Division 2 Boys


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 AOS                                    15               1   2   3   4   5   6   9         
        Top  5 Times: 1:04:30.67

    2 The Village                            69               7  10  15  16  21  22  23         
        Top  5 Times: 1:13:29.44

    3 Presbyterian                           72               8  11  14  19  20  24  25         
        Top  5 Times: 1:14:06.09

    4 Harmony School of Excellence (Sugar    89              12  13  17  18  29  30  31         
        Top  5 Times: 1:16:14.26

    5 St. Vincent De Paul                   158              26  27  34  35  36  40             
        Top  5 Times: 1:34:33.74

    6 St Francis Episcopal                  168              28  32  33  37  38  39             
        Top  5 Times: 1:37:49.31

 Inc. Ascension Episcopal                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. River Oaks Baptist                   4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Western Academy                      4 finishers                                          
        Top  5 Times: