AOS DOLPHIN DASH 2019

October 09, 2019


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Boys

Division 1 Boys


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    301  Rohan Takkar          The Village                            11:32.41  7:42/M        
    2      2    320  Jack Miggins          Western Academy                        11:33.73  7:42/M        
    3      3     63  Evan Fry              AOS                                    11:43.10  7:49/M        
    4      4     66  Jay Woodhouse         AOS                                    11:45.56  7:50/M        
    5      5    285  Chimdindu Chukwumaeze The Village                            11:49.79  7:53/M        
    6      6    313  Joseph Nichols        Western Academy                        11:55.20  7:57/M        
    7  (< 5)    302  Noah Pasuquin         Unattached                             11:59.84  8:00/M        
    8      7    319  Andrew Langley        Western Academy                        12:04.77  8:03/M        
    9      8    220  Javi Hernandez        St Francis Episcopal                   12:08.18  8:05/M        
   10      9     76  William Tully         AOS                                    12:10.00  8:07/M        
   11     10    294  Samuel Lozano         The Village                            12:13.65  8:09/M        
   12     11    300  Evan Ringwald         The Village                            12:21.34  8:14/M        
   13     12     65  Ares Siappas          AOS                                    12:27.06  8:18/M        
   14     13    156  Carter Fridge         Presbyterian                           12:31.70  8:21/M        
   15     14    152  David Carbajal        Presbyterian                           12:31.95  8:21/M        
   16     15     78  Owen Zoeller          AOS                                    12:35.00  8:23/M        
   17     16    257  Henry Benoit          St. Vincent De Paul                    12:44.69  8:30/M        
   18     17    295  Colin Nguyen          The Village                            12:50.67  8:34/M        
   19     18    268  Bennett Hughes        St. Vincent De Paul                    12:57.40  8:38/M        
   20  (< 5)    202  Ben Barrett           Second Baptist                         13:01.34  8:41/M        
   21     19     62  Jack Bowling          AOS                                    13:21.19  8:54/M        
   22     20    187  Michael Nguyen        River Oaks Baptist                     13:22.21  8:55/M        
   23     21    179  Hudson Holton         River Oaks Baptist                     13:25.69  8:57/M        
   24     22    188  Grant Petersen        River Oaks Baptist                     13:30.41  9:00/M        
   25     23    293  Richard Leppington    The Village                            13:33.41  9:02/M        
   26     24     64  Gabriel Sahely        AOS                                    13:35.89  9:04/M        
   27     25    185  Alden Davenport       River Oaks Baptist                     13:39.12  9:06/M        
   28     26    269  Mark Ordonez          St. Vincent De Paul                    13:40.44  9:07/M        
   29     27    158  Nate Lawless          Presbyterian                           13:41.17  9:07/M        
   30     28    270  Benjamin Seaworth     St. Vincent De Paul                    13:41.41  9:08/M        
   31     29    299  Ashwin Rao            The Village                            13:43.16  9:09/M        
   32     30    262  Patrick Leif          St. Vincent De Paul                    13:46.59  9:11/M        
   33     31    210  Brandon Mulvehill     St Francis Episcopal                   13:50.46  9:14/M        
   34  (> 7)     77  Robert Wise           AOS                                    13:54.40  9:16/M        
   35     32    155  Harris Cozart         Presbyterian                           13:59.92  9:20/M        
   36     33    189  Jack Wise             River Oaks Baptist                     14:12.56  9:28/M        
   37     34    258  Miles Eddlemon        St. Vincent De Paul                    14:13.96  9:29/M        
   38     35    309  Pablo Caranti         Western Academy                        14:14.17  9:29/M        
   39  (> 7)     75  Daniel Rosenstrauch   AOS                                    14:16.86  9:31/M        
   40     36    216  Pierce Barineau       St Francis Episcopal                   14:23.06  9:35/M        
   41     37    181  Andrew Wright         River Oaks Baptist                     14:25.51  9:37/M        
   42     38    315  Jonah Aycock          Western Academy                        14:26.13  9:37/M        
   43  (> 7)    286  Kishan Patel          The Village                            14:29.75  9:40/M        
   44  (< 5)    400  michael nomura        St. Cecilia                            14:37.56  9:45/M        
   45     39    316  JohnPaul Chincuanco   Western Academy                        14:40.34  9:47/M        
   46     40    180  Will Pacey            River Oaks Baptist                     14:47.79  9:52/M        
   47  (> 7)    182  Aiden Wu              River Oaks Baptist                     14:50.13  9:53/M        
   48  (< 5)    230  William Mallon        St. Cecilia                            14:55.95  9:57/M        
   49  (> 7)     74  Jackson Conner        AOS                                    14:57.80  9:59/M        
   50     41    312  Rowan Bishop          Western Academy                        14:59.03  9:59/M        
   51  (> 7)    292  Javier Larrea         The Village                            14:59.78 10:00/M        
   52  (> 7)    291  Caleb Anstee          The Village                            15:00.12 10:00/M        
   53  (> 7)    317  Henry Coffman         Western Academy                        15:25.83 10:17/M        
   54  (< 5)    232  John Simoneaux        St. Cecilia                            15:33.61 10:22/M        
   55     42    218  Howard Chapman        St Francis Episcopal                   15:35.39 10:24/M        
   56     43    266  Josh Davis            St. Vincent De Paul                    15:40.00 10:27/M        
   57  (> 7)    259  Dillard Jennings      St. Vincent De Paul                    15:44.33 10:30/M        
   58  (> 7)    178  Trey Cabes            River Oaks Baptist                     15:53.01 10:35/M        
   59  (< 5)    231  Daniel Othon          St. Cecilia                            15:54.23 10:36/M        
   60  (> 7)    314  Gabriel Rivas         Western Academy                        16:05.82 10:44/M        
   61     44    157  Max Harris            Presbyterian                           16:05.97 10:44/M        
   62  (> 7)    261  William Andrew        St. Vincent De Paul                    16:23.59 10:56/M        
   63  (> 7)    267  Bobby Fiore           St. Vincent De Paul                    16:29.23 10:59/M        
   64     45    219  Ryan Hay              St Francis Episcopal                   16:33.89 11:03/M        
   65  (< 5)    108  Fredy Mosquera        Harmony School of Excellence (Houst    16:42.84 11:09/M        
   66     46    159  Cade Lium             Presbyterian                           17:00.14 11:20/M        
   67  (< 5)    203  Graham Harder         Second Baptist                         17:03.86 11:23/M        
   68     47    209  Tyler Condit          St Francis Episcopal                   17:14.93 11:30/M        
   69  (< 5)    201  Ryan Boquist          Second Baptist                         18:02.85 12:02/M        
   70     48    217  Brayden Burrow        St Francis Episcopal                   18:46.19 12:31/M        
   71  (> 7)    213  Aiden Brown           St Francis Episcopal                   19:07.54 12:45/M        
   72  (> 7)    212  Shaunak Amin          St Francis Episcopal                   19:18.76 12:53/M        
   73  (< 5)    110  August Sheffield      Harmony School of Excellence (Houst    21:57.00 14:38/M        
   74  (< 5)    109  Diego Rosa            Harmony School of Excellence (Houst    28:35.00 19:03/M        

Team Summary Report - Boys

Division 1 Boys


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 AOS                                    43               3   4   9  12  15  19  24         
        Top  5 Times: 1:00:40.72

    2 The Village                            44               1   5  10  11  17  23  29         
        Top  5 Times: 1:00:47.86

    3 Western Academy                        88               2   6   7  35  38  39  41         
        Top  5 Times: 1:04:14.00

    4 St. Vincent De Paul                   118              16  18  26  28  30  34  43         
        Top  5 Times: 1:06:50.53

    5 River Oaks Baptist                    121              20  21  22  25  33  37  40         
        Top  5 Times: 1:08:09.99

    6 Presbyterian                          130              13  14  27  32  44  46             
        Top  5 Times: 1:08:50.71

    7 St Francis Episcopal                  162               8  31  36  42  45  47  48         
        Top  5 Times: 1:12:30.98

 Inc. Harmony School of Excellence (Houst  3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Second Baptist                       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Cecilia                          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Unattached                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Overall Finish List - Girls

Division 1 Boys


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)    222  Renee Nealon          St. Cecilia                            17:30.00 11:40/M        

Team Summary Report - Girls

Division 1 Boys


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

 Inc. St. Cecilia                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: