Faith West

September 28, 2019


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Boys

JH Boys 6th and under

Class

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 (< 5) 922 Chimdindu Chukwumaeze The Village 12:46.05 6:23/M    
2 1 1005 Paul Cosgray Western Academy 12:56.19 6:28/M    
3 2 1051 Luke Anderson Woodlands Methodist 12:59.50 6:30/M    
4 (< 5) 707 Santiago Moreno International Leadership - Katy 13:34.57 6:47/M    
5 3 1054 Maxime Crepin Woodlands Methodist 13:42.83 6:51/M    
6 4 790 Graham Freeman Rosehill Christian 13:50.91 6:55/M    
7 (< 5) 738 Jaden Zeller Montgomery Christian Academy 14:11.68 7:06/M    
8 5 531 Elias McClure Aristoi Classical 14:12.61 7:06/M    
9 (< 5) 607 Joshua Small Covenant Academy 14:14.92 7:07/M    
10 (< 5) 926 Kishan Patel The Village 14:19.45 7:10/M    
11 6 578 Thomas Oxspring British International School of Houston 14:27.20 7:14/M    
12 (< 5) 1036 AJ Riley Woodlands Christian 14:30.08 7:15/M    
13 (< 5) 659 Nicholas Welling Founders Christian (Spring) 14:38.59 7:19/M    
14 (< 5) 522 Mayes Adam Alpha Omega JH 14:41.73 7:21/M    
15 7 579 Harris Pearson British International School of Houston 14:50.37 7:25/M    
16 8 577 Ethan Kane British International School of Houston 14:54.24 7:27/M    
17 9 793 Carter Johnson Rosehill Christian 15:06.63 7:33/M    
18 10 1055 Adam Dunagan Woodlands Methodist 15:06.79 7:33/M    
19 (< 5) 765 Bryson Arvizo Northland Christian 15:10.36 7:35/M    
20 (< 5) 647 Robby Cullum Faith West Academy 15:12.68 7:36/M    
21 (< 5) 876 William Chapman-Ramirez St Mark's Episcopal 15:24.41 7:42/M    
22 11 575 Ruben Hudd British International School of Houston 15:37.55 7:49/M    
23 (< 5) 769 Walker Moores Northland Christian 15:39.27 7:50/M    
24 (< 5) 705 Christian Alvis International Leadership - Katy 15:41.21 7:51/M    
25 (< 5) 681 Joshua Stewart Houston Homeschool Athletics 15:41.49 7:51/M    
26 12 807 Carter Champagne Salt and Light Homeschool 15:45.00 7:53/M    
27 (< 5) 875 Noah Beckmann St Mark's Episcopal 15:45.46 7:53/M    
28 (< 5) 603 Ben Childs Christ the Redeemer 15:45.67 7:53/M    
29 (< 5) 736 Andrew Byrd Montgomery Christian Academy 15:49.16 7:55/M    
30 (< 5) 640 Dyllan Olivares Faith Academy 15:51.35 7:56/M    
31 13 792 Gage Jelke Rosehill Christian 15:55.14 7:58/M    
32 (< 5) 925 Ross Nicoll The Village 16:01.57 8:01/M    
33 14 795 Javier Lopez Rosehill Christian 16:04.43 8:02/M    
34 (< 5) 519 Will Barrett Alpha Omega JH 16:11.41 8:06/M    
35 (< 5) 1030 Gavin Bridges Woodlands Christian 16:14.76 8:07/M    
36 15 810 Joshua Kirkdorffer Salt and Light Homeschool 16:16.07 8:08/M    
37 (< 5) 895 Heldner Roddy St Thomas Episcopal 16:20.21 8:10/M    
38 (< 5) 894 Mateo Mesa St Thomas Episcopal 16:22.53 8:11/M    
39 16 1053 Nathan Bigler Woodlands Methodist 16:26.94 8:13/M    
40 17 574 Jostein Blatch British International School of Houston 16:51.75 8:26/M    
41 18 529 Ian Granato Aristoi Classical 16:55.18 8:28/M    
42 (< 5) 520 Niklas Collier Alpha Omega JH 16:56.99 8:28/M    
43 (< 5) 680 Elijah Brenner Houston Homeschool Athletics 16:57.57 8:29/M    
44 19 583 Thomas Whitmore British International School of Houston 17:03.08 8:32/M    
45 20 576 Finlay Jamieson British International School of Houston 17:06.07 8:33/M    
46 (< 5) 1031 William Brown Woodlands Christian 17:14.13 8:37/M    
47 21 1010 Tripp Mediamolle Western Academy 17:21.12 8:41/M    
48 22 982 Jack McKeon Trinity Classical 17:21.97 8:41/M    
49 23 791 Liam Freeman Rosehill Christian 17:22.11 8:41/M    
50 24 530 James Locheed Aristoi Classical 17:22.39 8:41/M    
51 25 1008 J.T. Leppard Western Academy 17:26.30 8:43/M    
52 26 812 Gunner Wilborg Salt and Light Homeschool 17:26.44 8:43/M    
53 27 1009 Peter McManus Western Academy 17:27.27 8:44/M    
54 28 1011 Brendan Walker Western Academy 17:33.74 8:47/M    
55 29 981 Jay Fisher Trinity Classical 17:33.98 8:47/M    
56 30 850 Briley Lampo St Joseph Catholic (Bryan) 17:42.84 8:51/M    
57 31 811 Levi McCarty Salt and Light Homeschool 17:50.51 8:55/M    
58 (< 5) 605 Ethan Malinowski Christ the Redeemer 17:55.25 8:58/M    
59 (< 5) 706 Sebastian Amaya International Leadership - Katy 17:56.38 8:58/M    
60 (< 5) 648 Julian Gobin Faith West Academy 18:10.32 9:05/M    
61 32 528 Wes Cunningham Aristoi Classical 18:17.78 9:09/M    
62 33 1057 Caden Powell Woodlands Methodist 18:24.18 9:12/M    
63 34 1012 Blake Weiss Western Academy 18:41.13 9:21/M    
64 (> 7) 582 Rijker Van de Werff British International School of Houston 18:43.63 9:22/M    
65 (< 5) 770 Wesley Sotiropoulos Northland Christian 18:45.69 9:23/M    
66 35 794 Isaac LaRovere Rosehill Christian 18:48.91 9:24/M    
67 (< 5) 606 Aland Thomas Christ the Redeemer 18:56.33 9:28/M    
68 (< 5) 737 Aden Edwards Montgomery Christian Academy 19:08.98 9:34/M    
69 36 808 Elijah Glass Salt and Light Homeschool 19:17.14 9:39/M    
70 (> 7) 580 Cassander Reck British International School of Houston 19:17.92 9:39/M    
71 37 980 Luke Ferguson Trinity Classical 19:22.34 9:41/M    
72 (< 5) 604 Cade Herring Christ the Redeemer 19:23.09 9:42/M    
73 (< 5) 1034 Marco Nash Woodlands Christian 19:46.60 9:53/M    
74 (< 5) 521 Ayden Jenkins Alpha Omega JH 19:47.64 9:54/M    
75 38 532 Malachi McClure Aristoi Classical 19:52.95 9:56/M    
76 (< 5) 948 Sammy Rubinstein Trafton Academy 20:04.99 10:02/M    
77 39 984 Levi Steffen Trinity Classical 20:09.33 10:05/M    
78 40 983 Simon Sawyer Trinity Classical 20:09.39 10:05/M    
79 41 979 Nathan Edwards Trinity Classical 20:37.00 10:19/M    
80 (< 5) 692 Zane Pendley Houston Homeschool Athletics- Huntsville 20:51.36 10:26/M    
81 42 976 Nathaniel Barr Trinity Classical 21:19.81 10:40/M    
82 (< 5) 949 Cooper Sabloff Trafton Academy 21:55.54 10:58/M    
83 43 848 Luke Heinze St Joseph Catholic (Bryan) 22:03.92 11:02/M    
84 44 849 Cooper Johnson St Joseph Catholic (Bryan) 22:07.05 11:04/M    
85 (< 5) 950 Joey Scarborough Trafton Academy 22:07.27 11:04/M    
86 45 852 Lucas Walker St Joseph Catholic (Bryan) 22:23.78 11:12/M    
87 (< 5) 766 Braeden Frazier-Goers Northland Christian 22:55.30 11:28/M    
88 (< 5) 877 Jakob Doerr St Mark's Episcopal 24:20.66 12:10/M    
89 46 851 Clayton Sodolak St Joseph Catholic (Bryan) 28:31.31 14:16/M    
90 47 847 Noah Fife St Joseph Catholic (Bryan) 28:51.43 14:26/M    
91 48 1058 Jake Steed Woodlands Methodist 33:01.00 16:31/M