Faith West

September 28, 2019


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Girls

JH Girls 8th

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 (< 5) 1026 Ella Hardy Woodlands Christian 12:46.44 6:23/M    
2 (< 5) 573 Lauren Stamper British International School of Houston 13:37.15 6:49/M    
3 (< 5) 556 Larissa Carr Blazin Red 13:46.53 6:53/M    
4 (< 5) 555 Caroline Bonnecaze Bay Area Christian 13:52.68 6:56/M    
5 (< 5) 558 Ale Serna Blazin Red 13:53.81 6:57/M    
6 (< 5) 1028 Florence Shirley Woodlands Christian 13:55.29 6:58/M    
7 (< 5) 1025 Zoe Calimani Woodlands Christian 14:06.84 7:03/M    
8 1 839 Adley Halligan St John's 14:19.66 7:10/M    
9 2 601 Sevil Oksuzler Christ the Redeemer 14:32.61 7:16/M    
10 3 764 Rachel Warnock Northland Christian 14:36.30 7:18/M    
11 (< 5) 646 Lucy Skaggs Faith West Academy 14:38.85 7:19/M    
12 (< 5) 557 Paige Bay Blazin Red 15:07.59 7:34/M    
13 4 840 Ayla Hasan St John's 15:12.94 7:36/M    
14 5 763 Ainsley Tarver Northland Christian 15:14.59 7:37/M    
15 (< 5) 1027 Bella Rios Woodlands Christian 15:15.30 7:38/M    
16 6 759 Fiona Lacey Northland Christian 15:20.47 7:40/M    
17 (< 5) 869 Grace Beckmann St Mark's Episcopal 15:24.89 7:42/M    
18 7 547 Mia Lanzi-chahnon Awty International 15:28.36 7:44/M    
19 8 544 Aine Devins Awty International 15:36.23 7:48/M    
20 (< 5) 511 Kaitlyn Hendler Allen Academy JH 15:46.98 7:53/M    
21 9 546 Leslie Farrant Awty International 15:49.09 7:55/M    
22 (< 5) 891 Irene Roddy St Thomas Episcopal 15:57.84 7:59/M    
23 10 844 Adriana Torres-Li-Ning St John's 15:59.91 8:00/M    
24 (< 5) 613 Heather Shaw Covenant Preparatory 16:03.71 8:02/M    
25 (< 5) 653 Megan Smith First Baptist Christian 16:20.47 8:10/M    
26 (< 5) 1048 Avery Csernik Woodlands Methodist 16:32.67 8:16/M    
27 (< 5) 639 Summer Bright Faith Academy 16:33.16 8:17/M    
28 11 842 Mary Clara Ho St John's 16:38.66 8:19/M    
29 (< 5) 974 Kate Johnston Trinity Classical 16:39.36 8:20/M    
30 (< 5) 973 Abigail Horton Trinity Classical 16:41.26 8:21/M    
31 (< 5) 1049 Aubrie Edmondson Woodlands Methodist 16:59.47 8:30/M    
32 (< 5) 806 Arielle Wind Salt and Light Homeschool 17:16.66 8:38/M    
33 (< 5) 988 Helena Hinze Trinity Classical 17:19.98 8:40/M    
34 12 841 Annika Hensel St John's 17:36.22 8:48/M    
35 13 548 Anjeli Savajol Awty International 17:40.53 8:50/M    
36 (< 5) 871 Frances Sherman St Mark's Episcopal 18:03.40 9:02/M    
37 (< 5) 918 Ava Greer The Village 18:16.72 9:08/M    
38 (< 5) 631 Madison Fowler Cypress Christian 18:34.94 9:17/M    
39 14 545 Anabelle Dokupil Awty International 18:44.50 9:22/M    
40 15 762 Cierra Raven Northland Christian 18:58.23 9:29/M    
41 (< 5) 734 Ella Gillentine Kinkaid 19:06.95 9:33/M    
42 (< 5) 943 Eileen Chen Trafton Academy 19:34.57 9:47/M    
43 16 599 Alexandra Lopez Christ the Redeemer 19:38.60 9:49/M    
44 (< 5) 704 Mikayla Gallegos International Leadership - Katy 19:39.18 9:50/M    
45 17 760 Alicia Martinez Northland Christian 20:00.03 10:00/M    
46 (< 5) 632 Bria Lloyd Cypress Christian 21:01.58 10:31/M    
47 (< 5) 572 Maddie Henry British International School of Houston 22:17.76 11:09/M    
48 18 597 Ayla Dahesh Christ the Redeemer 22:23.69 11:12/M    
49 (< 5) 991 Selah Palandro Trinity Classical 22:31.38 11:16/M    
50 (< 5) 872 Anna Wilson St Mark's Episcopal 22:51.31 11:26/M    
51 19 598 Adriana Garcia Christ the Redeemer 22:52.88 11:26/M    
52 20 600 Ayla Noel Christ the Redeemer 23:27.88 11:44/M    
53 21 761 natalie Ramirez Northland Christian 26:44.00 13:22/M