Faith West

September 28, 2019


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Girls

JV Girls

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 1270 Abigail Wietstruck Northland Christian 14:28.38 7:14/M    
2 2 1267 Trinity Polk Northland Christian 14:41.04 7:21/M    
3 (< 5) 1106 Emer Oxspring British International School of Houston 15:03.66 7:32/M    
4 3 1193 Megan Lim Harmony Advancement 15:15.52 7:38/M    
5 (< 5) 1107 Eva Williams British International School of Houston 15:22.10 7:41/M    
6 4 1265 Julia Hearn Northland Christian 15:52.17 7:56/M    
7 5 1266 Maddie Hearn Northland Christian 16:18.59 8:09/M    
8 (< 5) 1221 Chloe Douklias Houston Homeschool Athletics 16:30.97 8:15/M    
9 (< 5) 1135 Kylie Good Concordia Lutheran 16:37.39 8:19/M    
10 6 1304 Abby Meadows Salt and Light Homeschool 16:52.59 8:26/M    
11 (< 5) 1138 Reagan Miller Concordia Lutheran 16:54.91 8:27/M    
12 7 1392 Lily Arrajj St. John XXIII College Prep 16:59.30 8:30/M    
13 (< 5) 1112 Ysabella Argueta Chinquapin Prep 17:00.40 8:30/M    
14 8 1243 Daisy Gracia Kinkaid 17:01.17 8:31/M    
15 9 1197 Lizette Rodriguez Harmony Advancement 17:02.72 8:31/M    
16 10 1302 Lanah Burkhardt Salt and Light Homeschool 17:20.87 8:40/M    
17 11 1303 Eliana DelAguila Salt and Light Homeschool 17:21.46 8:41/M    
18 12 1202 April Sheffield Harmony Advancement 17:22.37 8:41/M    
19 13 1399 Suzie Wells St. John XXIII College Prep 17:29.26 8:45/M    
20 14 1397 Nadine Kenawy St. John XXIII College Prep 17:32.48 8:46/M    
21 (< 5) 1154 Allie Rogers First Baptist Christian 17:39.80 8:50/M    
22 15 1301 Meredith Willborg Salt and Light Homeschool 17:42.37 8:51/M    
23 16 1396 Gabby Docog St. John XXIII College Prep 17:49.06 8:55/M    
24 17 1394 Blanca Castillo Nunez St. John XXIII College Prep 17:56.38 8:58/M    
25 18 1299 Audrey Reed Salt and Light Homeschool 17:57.78 8:59/M    
26 19 1245 Laxmi Thakkar Kinkaid 18:03.01 9:02/M    
27 20 1269 Angela Vu Northland Christian 18:03.55 9:02/M    
28 21 1300 Mia Smith Salt and Light Homeschool 18:10.67 9:05/M    
29 22 1099 Eliza Kelly Briarwood 18:34.52 9:17/M    
30 23 1199 Phobe Santos Harmony Advancement 18:39.57 9:20/M    
31 (< 5) 1249 Sarah Obregon Lake Houston Conqueror 18:46.39 9:23/M    
32 (< 5) 1105 Iona Hamilton-Thompson British International School of Houston 18:46.41 9:23/M    
33 24 1393 Isabela Cardenas St. John XXIII College Prep 19:06.91 9:33/M    
34 (< 5) 1155 Alexandria Stoltz First Baptist Christian 19:24.65 9:42/M    
35 25 1200 Isabel Saravia Harmony Advancement 19:29.41 9:45/M    
36 26 1248 Sana Ghauri Kinkaid 19:32.78 9:46/M    
37 27 1097 Diya Bhakta Briarwood 19:35.28 9:48/M    
38 28 1098 Taryn Crayton Briarwood 19:42.60 9:51/M    
39 29 1391 Gianna Aldrett St. John XXIII College Prep 19:53.44 9:57/M    
40 30 1203 Ximena Vazquez Harmony Advancement 19:53.74 9:57/M    
41 31 1195 Sabrina Musallam Harmony Advancement 19:53.91 9:57/M    
42 (> 7) 1191 Anna Dobre Harmony Advancement 20:24.06 10:12/M    
43 32 1101 Riley Nuttall Briarwood 20:38.90 10:19/M    
44 (> 7) 1192 Rita Elakkari Harmony Advancement 20:53.42 10:27/M    
45 (< 5) 1327 Lainey Sims Second Baptist 21:18.24 10:39/M    
46 (< 5) 1254 Ainsley Kinloch Lutheran-North 21:18.68 10:39/M    
47 (> 7) 1204 Kailey Yanez Harmony Advancement 21:44.25 10:52/M    
48 33 1305 Emma Stoehr Salt and Light Homeschool 21:58.57 10:59/M    
49 34 1100 Keatyn Lessner Briarwood 22:12.20 11:06/M    
50 (> 7) 1198 Cesilia Saavedra Harmony Advancement 22:20.72 11:10/M    
51 (< 5) 1139 Caroline Oswick Concordia Lutheran 22:21.85 11:11/M    
52 (< 5) 1156 Jenny Tran First Baptist Christian 23:23.39 11:42/M    
53 (> 7) 1190 Lily Dang Harmony Advancement 23:58.16 11:59/M    
54 (> 7) 1398 Andrea Riojas St. John XXIII College Prep 24:12.52 12:06/M    
55 (< 5) 1326 Sarah Huddleston Second Baptist 24:27.30 12:14/M    
56 (< 5) 1325 Caroline Hawkins Second Baptist 24:33.29 12:17/M    
57 35 1247 Lauren Byrd Kinkaid 25:08.88 12:34/M    
58 36 1246 Clara Brown Kinkaid 25:13.33 12:37/M    

Final Team Results - Girls

JV Girls

Team - Northland Christian

Finish Position - 1

Team Score (places): 32

Team Score (times): 1:19:23.73

Ave Time:15:52.75

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1270 Abigail Wietstruck   1 1 14:28.38 14:28.38 0:00.00
2 1267 Trinity Polk   2 3 14:41.04 29:09.42 0:12.66
3 1265 Julia Hearn   4 7 15:52.17 45:01.59 1:23.79
4 1266 Maddie Hearn   5 12 16:18.59 1:01:20.18 1:50.21
5 1269 Angela Vu   20 32 18:03.55 1:19:23.73 3:35.17

Team - Salt and Light Homeschool

Finish Position - 2

Team Score (places): 60

Team Score (times): 1:27:15.07

Ave Time:17:27.01

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1304 Abby Meadows   6 6 16:52.59 16:52.59 2:24.21
2 1302 Lanah Burkhardt   10 16 17:20.87 34:13.46 2:52.49
3 1303 Eliana DelAguila   11 27 17:21.46 51:34.92 2:53.08
4 1301 Meredith Willborg   15 42 17:42.37 1:09:17.29 3:13.99
5 1299 Audrey Reed   18 60 17:57.78 1:27:15.07 3:29.40
6 1300 Mia Smith   (21) (81) 18:10.67 1:45:25.74 3:42.29
7 1305 Emma Stoehr   (33) (114) 21:58.57 2:07:24.31 7:30.19

Team - St. John XXIII College Prep

Finish Position - 3

Team Score (places): 67

Team Score (times): 1:27:46.48

Ave Time:17:33.30

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1392 Lily Arrajj   7 7 16:59.30 16:59.30 2:30.92
2 1399 Suzie Wells   13 20 17:29.26 34:28.56 3:00.88
3 1397 Nadine Kenawy   14 34 17:32.48 52:01.04 3:04.10
4 1396 Gabby Docog   16 50 17:49.06 1:09:50.10 3:20.68
5 1394 Blanca Castillo Nunez   17 67 17:56.38 1:27:46.48 3:28.00
6 1393 Isabela Cardenas   (24) (91) 19:06.91 1:46:53.39 4:38.53
7 1391 Gianna Aldrett   (29) (120) 19:53.44 2:06:46.83 5:25.06
8 1398 Andrea Riojas   More Than 7   24:12.52 2:30:59.35 9:44.14

Team - Harmony Advancement

Finish Position - 4

Team Score (places): 72

Team Score (times): 1:27:49.59

Ave Time:17:33.92

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1193 Megan Lim   3 3 15:15.52 15:15.52 0:47.14
2 1197 Lizette Rodriguez   9 12 17:02.72 32:18.24 2:34.34
3 1202 April Sheffield   12 24 17:22.37 49:40.61 2:53.99
4 1199 Phobe Santos   23 47 18:39.57 1:08:20.18 4:11.19
5 1200 Isabel Saravia   25 72 19:29.41 1:27:49.59 5:01.03
6 1203 Ximena Vazquez   (30) (102) 19:53.74 1:47:43.33 5:25.36
7 1195 Sabrina Musallam   (31) (133) 19:53.91 2:07:37.24 5:25.53
8 1191 Anna Dobre   More Than 7   20:24.06 2:28:01.30 5:55.68
9 1192 Rita Elakkari   More Than 7   20:53.42 2:48:54.72 6:25.04
10 1204 Kailey Yanez   More Than 7   21:44.25 3:10:38.97 7:15.87
11 1198 Cesilia Saavedra   More Than 7   22:20.72 3:32:59.69 7:52.34
12 1190 Lily Dang   More Than 7   23:58.16 3:56:57.85 9:29.78

Team - Kinkaid

Finish Position - 5

Team Score (places): 124

Team Score (times): 1:44:59.17

Ave Time:20:59.83

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1243 Daisy Gracia   8 8 17:01.17 17:01.17 2:32.79
2 1245 Laxmi Thakkar   19 27 18:03.01 35:04.18 3:34.63
3 1248 Sana Ghauri   26 53 19:32.78 54:36.96 5:04.40
4 1247 Lauren Byrd   35 88 25:08.88 1:19:45.84 10:40.50
5 1246 Clara Brown   36 124 25:13.33 1:44:59.17 10:44.95

Team - Briarwood

Finish Position - 6

Team Score (places): 143

Team Score (times): 1:40:43.50

Ave Time:20:08.70

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1099 Eliza Kelly   22 22 18:34.52 18:34.52 4:06.14
2 1097 Diya Bhakta   27 49 19:35.28 38:09.80 5:06.90
3 1098 Taryn Crayton   28 77 19:42.60 57:52.40 5:14.22
4 1101 Riley Nuttall   32 109 20:38.90 1:18:31.30 6:10.52
5 1100 Keatyn Lessner   34 143 22:12.20 1:40:43.50 7:43.82

Team - British International School of Hou

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1106 Emer Oxspring   Less Than 5   15:03.66 15:03.66 0:35.28
2 1107 Eva Williams   Less Than 5   15:22.10 30:25.76 0:53.72
3 1105 Iona Hamilton-Thompson   Less Than 5   18:46.41 49:12.17 4:18.03

Team - Chinquapin Prep

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1112 Ysabella Argueta   Less Than 5   17:00.40 17:00.40 2:32.02

Team - Concordia Lutheran

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1135 Kylie Good   Less Than 5   16:37.39 16:37.39 2:09.01
2 1138 Reagan Miller   Less Than 5   16:54.91 33:32.30 2:26.53
3 1139 Caroline Oswick   Less Than 5   22:21.85 55:54.15 7:53.47

Team - First Baptist Christian

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1154 Allie Rogers   Less Than 5   17:39.80 17:39.80 3:11.42
2 1155 Alexandria Stoltz   Less Than 5   19:24.65 37:04.45 4:56.27
3 1156 Jenny Tran   Less Than 5   23:23.39 1:00:27.84 8:55.01

Team - Houston Homeschool Athletics

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1221 Chloe Douklias   Less Than 5   16:30.97 16:30.97 2:02.59

Team - Lake Houston Conqueror

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1249 Sarah Obregon   Less Than 5   18:46.39 18:46.39 4:18.01

Team - Lutheran-North

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1254 Ainsley Kinloch   Less Than 5   21:18.68 21:18.68 6:50.30

Team - Second Baptist

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1327 Lainey Sims   Less Than 5   21:18.24 21:18.24 6:49.86
2 1326 Sarah Huddleston   Less Than 5   24:27.30 45:45.54 9:58.92
3 1325 Caroline Hawkins   Less Than 5   24:33.29 1:10:18.83 10:04.91