2019 Trinity Klein XC Meet

September 13, 2019


www.runhoustontiming.net

Overall Finish List - Boys

JV Boys

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 293 Jonathan Akiri Trinity Klein Lutheran 9:37.50 3:13/M    
2 2 36 Nicholas Khalil Annunciation Orthodox 9:44.59 3:15/M    
3 (< 5) 211 Tucker Bubela St Mark Lutheran 9:52.12 3:17/M    
4 3 175 Carter Johnson Rosehill Christian 9:59.54 3:20/M    
5 4 324 Layne Bautz Woodlands Christian 10:02.13 3:21/M    
6 5 287 Evan Anderson Trinity Klein Lutheran 10:04.65 3:22/M    
7 6 88 Josh Gaitan Lutheran-South 10:07.46 3:22/M    
8 7 35 Tommy Hetherington Annunciation Orthodox 10:09.90 3:23/M    
9 8 271 Jacob Van Metre St. John Paul II Catholic School 10:10.34 3:23/M    
10 9 292 Chance Pace Trinity Klein Lutheran 10:14.41 3:25/M    
11 10 94 Jake Stewart Lutheran-South 10:23.58 3:28/M    
12 11 37 Cal Kirkpatrick Annunciation Orthodox 10:42.40 3:34/M    
13 12 87 Jeremy Gaitan Lutheran-South 10:44.30 3:35/M    
14 13 91 Laith Manna Lutheran-South 10:46.23 3:35/M    
15 14 330 Aj Riley Woodlands Christian 10:47.07 3:36/M    
16 15 30 Henry Caputo Annunciation Orthodox 10:47.75 3:36/M    
17 16 28 Charlie Bartley Annunciation Orthodox 10:58.79 3:40/M    
18 (< 5) 146 Walker Moores Northland Christian 11:04.53 3:42/M    
19 17 92 Davis Newstead Lutheran-South 11:05.33 3:42/M    
20 18 290 Elijah Iwama Trinity Klein Lutheran 11:05.47 3:42/M    
21 (< 5) 297 Linus Holt Westlake Prep Lutheran 11:05.89 3:42/M    
22 19 89 Sam Hergenrader Lutheran-South 11:06.16 3:42/M    
23 20 174 Gage Jelke Rosehill Christian 11:08.10 3:43/M    
24 21 291 Ben Livingston Trinity Klein Lutheran 11:10.14 3:43/M    
25 22 90 Miller Hutchinson Lutheran-South 11:13.36 3:44/M    
26 23 289 Xavier Hill Trinity Klein Lutheran 11:22.57 3:48/M    
27 24 40 Aidan Paek Annunciation Orthodox 11:23.28 3:48/M    
28 25 288 Luke Bowen Trinity Klein Lutheran 11:24.66 3:48/M    
29 26 325 Gavin Bridges Woodlands Christian 11:28.20 3:49/M    
30 27 34 Christopher Harris Annunciation Orthodox 11:31.50 3:51/M    
31 (> 7) 41 A.j. Patterson Annunciation Orthodox 11:34.73 3:52/M    
32 (> 7) 43 Joshua Petrick Annunciation Orthodox 11:35.51 3:52/M    
33 (< 5) 212 Kolton Mobley St Mark Lutheran 11:35.60 3:52/M    
34 28 323 William Atkinson Woodlands Christian 11:37.70 3:53/M    
35 (> 7) 95 Ethan Van Wie Lutheran-South 11:38.10 3:53/M    
36 29 400 Vincent Neuhaus Salem Lutheran 11:40.43 3:53/M    
37 (> 7) 38 Jonathan Mathews Annunciation Orthodox 11:40.78 3:54/M    
38 (> 7) 44 Caleb Schultz Annunciation Orthodox 11:45.07 3:55/M    
39 30 332 Trace Tillman Woodlands Christian 11:58.82 4:00/M    
40 31 177 Javier Lopez Rosehill Christian 12:07.39 4:02/M    
41 (< 5) 225 Thomas Lecompte St. Anne, Tomball 12:07.88 4:03/M    
42 (> 7) 39 Akash McCracken Annunciation Orthodox 12:09.61 4:03/M    
43 32 326 William Brown Woodlands Christian 12:09.94 4:03/M    
44 33 173 Liam Freeman Rosehill Christian 12:20.51 4:07/M    
45 (< 5) 226 Andrew Newell St. Anne, Tomball 12:23.30 4:08/M    
46 (> 7) 31 Farid Doumani Annunciation Orthodox 12:28.63 4:10/M    
47 (< 5) 147 Wesley Sotiropoulos Northland Christian 12:37.43 4:12/M    
48 34 186 Alex Zimmerman Salem Lutheran 12:46.46 4:15/M    
49 35 196 Carston Honeck Salem Lutheran 12:50.86 4:17/M    
50 36 270 Thomas Pozo St. John Paul II Catholic School 12:53.06 4:18/M    
51 37 197 Parker Ransom Salem Lutheran 12:57.97 4:19/M    
52 38 328 Marco Nash Woodlands Christian 12:58.02 4:19/M    
53 (< 5) 298 Cole Jamison Westlake Prep Lutheran 13:04.94 4:22/M    
54 39 195 Colton Gibbs Salem Lutheran 13:07.54 4:23/M    
55 40 265 Johann Escobar St. John Paul II Catholic School 13:25.77 4:29/M    
56 (< 5) 299 Jordan Kempe Westlake Prep Lutheran 13:26.77 4:29/M    
57 (> 7) 329 Landon Ousley Woodlands Christian 13:28.28 4:29/M    
58 41 269 Zachary Nguyen St. John Paul II Catholic School 13:28.44 4:29/M    
59 (< 5) 160 Corbin Boyles Our Savior Lutheran 13:30.00 4:30/M    
60 (> 7) 46 Alex Stilwell Annunciation Orthodox 13:35.81 4:32/M    
61 42 264 Antonio De La Rosa St. John Paul II Catholic School 13:45.01 4:35/M    
62 43 268 Joshua Nguyen St. John Paul II Catholic School 13:46.43 4:35/M    
63 44 176 Isaac Larovere Rosehill Christian 14:07.58 4:43/M    
64 (< 5) 227 Charlie Newell St. Anne, Tomball 14:08.97 4:43/M    
65 (> 7) 42 Myles Patterson Annunciation Orthodox 14:32.84 4:51/M    
66 (< 5) 145 Ethan Glass Northland Christian 15:01.65 5:01/M    
67 (> 7) 331 Cannon Smith Woodlands Christian 15:01.97 5:01/M    
68 (< 5) 210 Richard Brush St Mark Lutheran 15:32.27 5:11/M    
69 (< 5) 228 Noa Quintana St. Anne, Tomball 16:49.81 5:37/M    

Team Scores - Boys

JV Boys

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Annunciation Orthodox 51 2 7 11 15 16 24 27    
Top 5 Times: 52:23.43--- Average Time: 10:28.69  
2 Trinity Klein Lutheran 54 1 5 9 18 21 23 25    
Top 5 Times: 52:12.17--- Average Time: 10:26.43  
3 Lutheran-South 58 6 10 12 13 17 19 22    
Top 5 Times: 53:06.90--- Average Time: 10:37.38  
4 Woodlands Christian 102 4 14 26 28 30 32 38    
Top 5 Times: 55:53.92--- Average Time: 11:10.78  
5 Rosehill Christian 131 3 20 31 33 44    
Top 5 Times: 59:43.12--- Average Time: 11:56.62  
6 St. John Paul II Catholic School 167 8 36 40 41 42 43    
Top 5 Times: 1:03:42.62--- Average Time: 12:44.52  
7 Salem Lutheran 174 29 34 35 37 39    
Top 5 Times: 1:03:23.26--- Average Time: 12:40.65  
Inc. Northland Christian 3 finishers    
Inc. Our Savior Lutheran 1 finishers    
Inc. St Mark Lutheran 3 finishers    
Inc. St. Anne, Tomball 4 finishers    
Inc. Westlake Prep Lutheran 3 finishers