2019 Trinity Klein XC Meet

September 13, 2019


www.runhoustontiming.net

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 77 Marcus Gaitan Lutheran-South 8:31.24 2:50/M    
2 2 78 Matthew Gaitan Lutheran-South 8:35.04 2:52/M    
3 3 12 Evan Fry Annunciation Orthodox 8:47.03 2:56/M    
4 4 180 Landon Borne Salem Lutheran 8:51.25 2:57/M    
5 5 22 William Tully Annunciation Orthodox 9:03.06 3:01/M    
6 (< 5) 167 Zane Jelke Rosehill Christian 9:05.69 3:02/M    
7 6 310 Hudson Howard Woodlands Christian 9:07.88 3:03/M    
8 7 182 Reece Cutrer Salem Lutheran 9:16.23 3:05/M    
9 8 62 Mark Mounir Fort Bend Christian Academy 9:16.83 3:06/M    
10 9 346 Nahum Hernandez YES Prep North Central 9:21.05 3:07/M    
11 10 349 Noe Moreno YES Prep North Central 9:21.84 3:07/M    
12 11 352 Adiel Zuniga YES Prep North Central 9:22.09 3:07/M    
13 12 362 Eli Cruz YES Prep Northline 9:22.70 3:08/M    
14 13 181 Cody Cutrer Salem Lutheran 9:24.13 3:08/M    
15 14 183 Archer Fuller Salem Lutheran 9:25.75 3:09/M    
16 15 134 Alexander Rodriguez Northland Christian 9:33.15 3:11/M    
17 16 135 Colin Scamp Northland Christian 9:41.44 3:14/M    
18 17 254 David Devaull St. John Paul II Catholic School 9:44.70 3:15/M    
19 18 365 Anthony Ortega YES Prep Northline 9:50.61 3:17/M    
20 19 256 Peter Rider St. John Paul II Catholic School 9:50.95 3:17/M    
21 (< 5) 155 Carson Payne Our Savior Lutheran 9:57.85 3:19/M    
22 20 136 Christopher Trenholme Northland Christian 9:59.70 3:20/M    
23 21 308 Phillip Catron Woodlands Christian 10:00.87 3:20/M    
24 22 74 Easton Bettcher Lutheran-South 10:03.03 3:21/M    
25 23 309 Alistair Cuevas Woodlands Christian 10:06.49 3:22/M    
26 24 64 Harrison Vaughn Fort Bend Christian Academy 10:06.88 3:22/M    
27 25 207 Noah Lusk St Mark Lutheran 10:07.19 3:22/M    
28 26 184 Grant Pickrel Salem Lutheran 10:07.61 3:23/M    
29 27 19 Fairfax Randall Annunciation Orthodox 10:23.36 3:28/M    
30 28 266 Vincent Kushner St. John Paul II Catholic School 10:24.60 3:28/M    
31 29 311 Owen Jadlot Woodlands Christian 10:27.54 3:29/M    
32 30 312 Grant Lusk Woodlands Christian 10:28.37 3:29/M    
33 31 127 Logan Elam Northland Christian 10:30.03 3:30/M    
34 (< 5) 164 Benjamin Buntrock Rosehill Christian 10:31.84 3:31/M    
35 32 203 Jackson Bubela St Mark Lutheran 10:31.96 3:31/M    
36 (< 5) 219 Alec Elwood St Michael 10:37.88 3:33/M    
37 33 205 Shane Cromeens St Mark Lutheran 10:38.95 3:33/M    
38 34 132 Colton Lewis Northland Christian 10:39.70 3:33/M    
39 35 109 James Jackson Michael R. Null 10:39.86 3:33/M    
40 36 343 Ismael Castro YES Prep North Central 10:40.32 3:33/M    
41 37 317 Knox Trevathan Woodlands Christian 10:43.33 3:34/M    
42 38 314 Grayson Russo Woodlands Christian 10:51.96 3:37/M    
43 39 194 Clayton Crawford Salem Lutheran 10:52.68 3:38/M    
44 40 79 Paul Hutchinson Lutheran-South 10:55.11 3:38/M    
45 41 209 Jamin Young St Mark Lutheran 10:57.53 3:39/M    
46 (< 5) 153 Sage Duerr Our Savior Lutheran 11:00.79 3:40/M    
47 42 367 Kaleb Rodriguez YES Prep Northline 11:04.45 3:41/M    
48 (< 5) 166 James Herring Rosehill Christian 11:06.91 3:42/M    
49 43 108 Joseph Hernandez Michael R. Null 11:09.65 3:43/M    
50 44 17 Logan O'Malley Annunciation Orthodox 11:10.82 3:44/M    
51 45 80 Colton Leimkuehler Lutheran-South 11:14.50 3:45/M    
52 46 125 Jacob Deleon Northland Christian 11:14.67 3:45/M    
53 (< 5) 218 Durham Browder St Michael 11:16.38 3:45/M    
54 47 63 Charlie Vaughn Fort Bend Christian Academy 11:21.42 3:47/M    
55 48 208 Joshua Tilotta St Mark Lutheran 11:22.33 3:47/M    
56 49 73 Ryan Jackson Lutheran-South 11:22.57 3:48/M    
57 50 137 William Vu Northland Christian 11:22.78 3:48/M    
58 (> 7) 133 Gage Peterson Northland Christian 11:23.71 3:48/M    
59 (< 5) 236 David Nelli St. Anthony of Padua 11:25.52 3:49/M    
60 (> 7) 124 Ayden Davis Northland Christian 11:27.63 3:49/M    
61 51 58 Lance Lemus Fort Bend Christian Academy 11:31.85 3:51/M    
62 52 83 Gabriel Salazar Lutheran-South 11:37.00 3:52/M    
63 (> 7) 82 Evan Riekert Lutheran-South 11:42.84 3:54/M    
64 53 193 Micah Cheney Salem Lutheran 11:43.69 3:55/M    
65 54 60 Jack Mayerfield Fort Bend Christian Academy 11:46.30 3:55/M    
66 (> 7) 192 Eli Cheney Salem Lutheran 11:56.12 3:59/M    
67 55 206 Brody James St Mark Lutheran 11:58.88 4:00/M    
68 56 21 David Schaefer Annunciation Orthodox 12:03.36 4:01/M    
69 (> 7) 81 Jacob Redman Lutheran-South 12:05.34 4:02/M    
70 (< 5) 168 Parker Johnson Rosehill Christian 12:06.62 4:02/M    
71 (> 7) 307 Conley Brickhouse Woodlands Christian 12:08.96 4:03/M    
72 57 13 Alfie Harper Annunciation Orthodox 12:12.05 4:04/M    
73 (> 7) 131 Jackson Lawrence Northland Christian 12:12.31 4:04/M    
74 58 67 Ryan Wallace Fort Bend Christian Academy 12:12.99 4:04/M    
75 (> 7) 129 Anderson Hendrix Northland Christian 12:13.35 4:04/M    
76 (> 7) 185 Taylor Sequeria Salem Lutheran 12:17.33 4:06/M    
77 59 57 Evin Kurian Fort Bend Christian Academy 12:26.34 4:09/M    
78 (< 5) 279 Christopher Karim Trinity Klein Lutheran 12:27.03 4:09/M    
79 (> 7) 56 Mario Gonzalez Fort Bend Christian Academy 12:28.00 4:09/M    
80 (> 7) 191 Zander Borne Salem Lutheran 12:30.51 4:10/M    
81 (> 7) 306 Marshall Anderson Woodlands Christian 12:36.00 4:12/M    
82 (< 5) 220 Logan Sangster St Michael 12:43.10 4:14/M    
83 (> 7) 76 Manuel Diaz Lutheran-South 12:50.43 4:17/M    
84 (> 7) 123 Darin Bowman Northland Christian 12:51.47 4:17/M    
85 (< 5) 281 Aidan Nash Trinity Klein Lutheran 12:56.71 4:19/M    
86 (> 7) 126 Luke Edmonds Northland Christian 12:58.10 4:19/M    
87 60 253 David Calderon St. John Paul II Catholic School 13:05.36 4:22/M    
88 (> 7) 84 Luke Stewart Lutheran-South 13:12.64 4:24/M    
89 (> 7) 66 Ben Wallace Fort Bend Christian Academy 13:14.66 4:25/M    
90 (> 7) 61 Roan McClanahan Fort Bend Christian Academy 13:15.25 4:25/M    
91 61 111 Khamari Miller Michael R. Null 13:25.91 4:29/M    
92 62 348 Joseph Meeks YES Prep North Central 13:28.15 4:29/M    
93 (< 5) 280 Peter Mathey Trinity Klein Lutheran 13:38.85 4:33/M    
94 (> 7) 128 Braeden Frazier-Goers Northland Christian 13:38.93 4:33/M    
95 (> 7) 315 Tyler Seeger Woodlands Christian 13:55.50 4:39/M    
96 (< 5) 156 Benjamin Witt Our Savior Lutheran 14:05.10 4:42/M    
97 63 369 Rene Torres YES Prep Northline 14:07.10 4:42/M    
98 64 110 Jacari Lemons Michael R. Null 14:09.78 4:43/M    
99 65 345 Diego Garcia YES Prep North Central 14:12.10 4:44/M    
100 (< 5) 162 Issac Daniel Pilgrim Lutheran 14:57.46 4:59/M    
O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
101 (> 7) 59 Alex Mata Fort Bend Christian Academy 15:00.24 5:00/M    
102 (> 7) 318 Thijs Vanegmond Woodlands Christian 15:04.24 5:01/M    
103 66 351 Garfias Yovani YES Prep North Central 17:35.88 5:52/M    
104 67 204 Carter Coleman St Mark Lutheran 17:36.30 5:52/M    
105 68 112 Mario Roldan Michael R. Null 18:04.42 6:01/M    
106 69 366 Jeremiah Piaz YES Prep Northline 18:38.95 6:13/M    
107 70 368 Diego Tello YES Prep Northline 18:49.91 6:17/M    
108 71 107 Isaiah Hernandez Michael R. Null 19:03.10 6:21/M    
109 72 255 Nicolas Garcia St. John Paul II Catholic School 9:08:10.00 **:43/M    

Team Scores - Boys

Varsity Boys

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Salem Lutheran 64 4 7 13 14 26 39 53    
Top 5 Times: 47:04.97--- Average Time: 9:24.99  
2 Woodlands Christian 109 6 21 23 29 30 37 38    
Top 5 Times: 50:11.15--- Average Time: 10:02.23  
3 Lutheran-South 110 1 2 22 40 45 49 52    
Top 5 Times: 49:18.92--- Average Time: 9:51.78  
4 Northland Christian 116 15 16 20 31 34 46 50    
Top 5 Times: 50:24.02--- Average Time: 10:04.80  
5 YES Prep North Central 128 9 10 11 36 62 65 66    
Top 5 Times: 52:13.45--- Average Time: 10:26.69  
6 Annunciation Orthodox 135 3 5 27 44 56 57    
Top 5 Times: 51:27.63--- Average Time: 10:17.53  
7 St Mark Lutheran 179 25 32 33 41 48 55 67    
Top 5 Times: 53:37.96--- Average Time: 10:43.59  
8 Fort Bend Christian Academy 184 8 24 47 51 54 58 59    
Top 5 Times: 54:03.28--- Average Time: 10:48.66  
9 St. John Paul II Catholic School 196 17 19 28 60 72    
Top 5 Times: 9:51:15.61--- Average Time: 1:58:15.12  
10 YES Prep Northline 204 12 18 42 63 69 70    
Top 5 Times: 1:03:03.81--- Average Time: 12:36.76  
11 Michael R. Null 271 35 43 61 64 68 71    
Top 5 Times: 1:07:29.62--- Average Time: 13:29.92  
Inc. Our Savior Lutheran 3 finishers    
Inc. Pilgrim Lutheran 1 finishers    
Inc. Rosehill Christian 4 finishers    
Inc. St Michael 3 finishers    
Inc. St. Anthony of Padua 1 finishers    
Inc. Trinity Klein Lutheran 3 finishers