2017 AOS Dolphin Dash

Overall Finish List

October 11, 2017


Results By Race Management Systems, Inc.

Division 1 Boys

Place Name Team Bib No Age Gender Chip Time Gun Time
1 Emmanuel Sgouros AOS 508 M 8:26.98 8:26.98
2 Reese Vannerson St Lawrence Catholic 796 M 8:30.79 8:30.79
3 Emmanuel Galdino Family Point Speed 592 M 8:35.36 8:35.36
4 Bruno Castilla Western Academy 940 M 8:50.58 8:50.58
5 A Luke Schwartzenburg St. Vincent De Paul 890 M 8:55.54 8:55.54
6 Doug Suell AOS 509 M 8:55.71 8:55.71
7 David Hernandez St. Francis Episcopal 741 M 8:58.68 8:58.68
8 Nathaniel Grant Family Point Speed 593 M 8:59.17 8:59.17
9 Sam Randall AOS 507 M 9:05.06 9:05.06
10 James McVaugh Grace School 634 M 9:06.32 9:06.32
11 Peter Cuthrell Western Academy 941 M 9:07.66 9:07.66
12 Daniel Benz AOS 505 M 9:08.84 9:08.84
13 Wilson Bailey AOS 502 M 9:09.04 9:09.04
14 Ian Hommel The Village 920 M 9:10.18 9:10.18
15 Daniel Klein Second Baptist 723 M 9:10.49 9:10.49
16 Schuyler Clark Second Baptist 721 M 9:14.03 9:14.03
17 James Carter River Oaks Baptist 694 M 9:14.21 9:14.21
18 EDUARDO DEL OLMO St Anne Houston 211 M 9:27.68 9:27.68
19 Osvaldo Jasso St. Martha Catholic 859 M 9:29.37 9:29.37
20 Xavier Klatt Western Academy 943 M 9:29.37 9:29.37
21 Kenny Moffet AOS 506 M 9:29.44 9:29.44
22 Grant Petersen River Oaks Baptist 698 M 9:30.40 9:30.40
23 Ryan Riepel Holy Rosary Catholic 643 M 9:30.69 9:30.69
24 William Tulley AOS 511 M 9:34.76 9:34.76
25 Cooper Tulley AOS 510 M 9:37.50 9:37.50
26 Josiah Robinson Family Point Speed 598 M 9:39.64 9:39.64
27 Alek Moya Second Baptist 726 M 9:40.06 9:40.06
28 Justin Begg AOS 504 M 9:41.57 9:41.57
29 A Patrick Bourg St. Vincent De Paul 886 M 9:42.26 9:42.26
30 Jacob Young St Mark Lutheran 811 M 9:43.97 9:43.97
31 Kirk Hankamer St. Francis Episcopal 740 M 9:44.43 9:44.43
32 Mitt Black River Oaks Baptist 691 M 9:44.86 9:44.86
33 Drew Cunningham St. Anne 824 M 9:47.36 9:47.36
34 Davis Barringer AOS 503 M 9:49.46 9:49.46
35 Mason McIntosh Grace School 636 M 9:50.96 9:50.96
36 Brady Puckett St. Francis Episcopal 744 M 9:53.45 9:53.45
37 Jack Miggins Western Academy 944 M 9:54.24 9:54.24
38 Norman Barud Western Academy 938 M 9:54.35 9:54.35
39 Nathan Polzer Western Academy 946 M 9:54.52 9:54.52
40 Joseph Nichols Western Academy 945 M 9:54.76 9:54.76
41 Liam Smith St. John Paul II Catholic 848 M 9:56.30 9:56.30
42 David DeVaull St. John Paul II Catholic 843 M 9:56.37 9:56.37
43 Jack Henning First Baptist Academy 608 M 9:56.80 9:56.80
44 Ricky Zubizarreta St Lawrence Catholic 798 M 9:59.86 9:59.86
45 Jalen Bradley River Oaks Baptist 692 M 10:00.60 10:00.60
46 Senator Flood Western Academy 942 M 10:01.90 10:01.90
47 Alexis Rushing Family Point Speed 599 M 10:03.78 10:03.78
48 Jeremiah Broughton River Oaks Baptist 693 M 10:10.26 10:10.26
49 Gavin Sweitzer St. Francis Episcopal 746 M 10:11.32 10:11.32
50 Christopher DeMoor St Lawrence Catholic 791 M 10:11.53 10:11.53
51 Greyson Padula St. Martha Catholic 860 M 10:15.63 10:15.63
52 Brian Barletta St. Francis Episcopal 738 M 10:16.20 10:16.20
53 Ben Lauzon St Anne Houston 213 M 10:17.50 10:17.50
54 A James- Max Kennedy St. Vincent De Paul 889 M 10:21.34 10:21.34
55 Cameron Ederle St. Francis Episcopal 739 M 10:21.60 10:21.60
56 Matthew Ward The Village 927 M 10:22.83 10:22.83
57 Sawyer Cohen AOS 470 M 10:23.54 10:23.54
58 Elmer Chavez YES Prep Southside 984 M 10:24.99 10:24.99
59 Patrick Fanning River Oaks Baptist 695 M 10:29.78 10:29.78
60 Derin Seeborg The Village 924 M 10:30.10 10:30.10
61 Rohan Takkar The Village 926 M 10:30.17 10:30.17
62 Teddy Lakoski St. Francis Episcopal 742 M 10:30.87 10:30.87
63 Lance Richardson First Baptist Academy 611 M 10:35.09 10:35.09
64 Henry Wilcoxon Western Academy 947 M 10:35.70 10:35.70
65 Jimmy Smith Second Baptist 727 M 10:35.78 10:35.78
66 A Mark Ordonez St. Vincent De Paul 892 M 10:36.74 10:36.74
67 Andy Caranti Western Academy 939 M 10:37.08 10:37.08
68 Jackson Mobley St Mark Lutheran 808 M 10:39.23 10:39.23
69 Caleb Sudkamp St. John Paul II Catholic 850 M 10:43.70 10:43.70
70 Vilmos Lo River Oaks Baptist 697 M 10:44.64 10:44.64
71 Gabriel Yeung St. John Paul II Catholic 851 M 10:45.21 10:45.21
72 Andrew Hung River Oaks Baptist 696 M 10:47.97 10:47.97
73 Quentin Juarez St Lawrence Catholic 793 M 10:49.22 10:49.22
74 Lucas Vaughan River Oaks Baptist 699 M 10:50.89 10:50.89
75 Walter Osowski St. Francis Episcopal 743 M 11:03.20 11:03.20
76 Michael DeVaull St. John Paul II Catholic 844 M 11:06.42 11:06.42
77 Luke Romere St. Francis Episcopal 745 M 11:07.57 11:07.57
78 Ben Longbottom Second Baptist 724 M 11:14.03 11:14.03
79 Trace Tarkington Second Baptist 729 M 11:15.70 11:15.70
80 Samuel Ireland Second Baptist 722 M 11:17.74 11:17.74
81 Alex Nguyen St. John Paul II Catholic 846 M 11:26.24 11:26.24
82 A Cooper Davis St. Vincent De Paul 885 M 11:27.11 11:27.11
83 Gavin Johnson St Mark Lutheran 807 M 11:29.10 11:29.10
84 Iakovos Wagner River Oaks Baptist 700 M 11:36.35 11:36.35
85 A Bennett Hughes St. Vincent De Paul 887 M 11:38.62 11:38.62
86 Al Davis Christ the Redeemer 555 M 11:38.94 11:38.94
87 Juan Soler The Village 925 M 11:46.59 11:46.59
88 Arthur Rodrigues The Village 923 M 11:47.12 11:47.12
89 R.J. Cohen Grace School 638 M 11:57.42 11:57.42
90 Alejandro Rivera The Village 922 M 12:00.35 12:00.35
91 Jona Morford Family Point Speed 596 M 12:12.53 12:12.53
92 Ahmed Amaan The Village 919 M 12:14.74 12:14.74
93 Tanner Chapman Second Baptist 720 M 12:23.67 12:23.67
94 Lito Guerrero St Mark Lutheran 806 M 12:29.10 12:29.10
95 Christain Birdsong St Mark Lutheran 805 M 12:30.09 12:30.09
96 Joseph Spence St. John Paul II Catholic 849 M 12:53.47 12:53.47
97 Marcel Pfister The Village 921 M 13:01.76 13:01.76
98 Noah Takahata First Baptist Academy 612 M 13:05.07 13:05.07
99 Alejandro Rivera St. John Paul II Catholic 847 M 13:18.16 13:18.16
100 Carson Bohannon Grace School 639 M 13:21.08 13:21.08
 
Place Name Team Bib No Age Gender Chip Time Gun Time
101 Lucas Mendiola Grace School 635 M 13:21.83 13:21.83
102 Thomas Ait- Ettajer The Village 918 M 13:33.99 13:33.99
103 Max DeLeon Grace School 637 M 13:38.74 13:38.74
104 Callum Wilson Grace School 632 M 13:39.13 13:39.13
105 Jack Stahl Second Baptist 728 M 14:02.24 14:02.24
106 Lucas De Meritt First Baptist Academy 607 M 14:15.23 14:15.23
107 Tazmen Hunt First Baptist Academy 609 M 14:21.39 14:21.39
108 ALEX SHIELDS St Anne Houston 214 M 14:56.35 14:56.35
109 William Sadler St Mark Lutheran 809 M 15:17.68 15:17.68
110 Zane Lange First Baptist Academy 610 M 15:22.85 15:22.85
111 Sebastian Marquez Second Baptist 725 M 15:45.73 15:45.73