First Colony Splash n Dash

Age Group Results

October 01, 2017


Results By Race Management Systems, Inc.


5-7 Men: 1-99
5-7 Women: 1-99
8-10 Men: 1-99
8-10 Women: 1-99
11-14 Men: 1-99
11-14 Women: 1-99

5-7

Top

Female 99 and Under

  Overall     ------- Swim In ------- ------- T-1 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 2 Emily Herbst 687 7 3 1:46.8 1 0:28.0 1 8:58.6 11:13.5
2 5 Blakely Skelton 686 7 1 1:24.1 3 1:05.7 2 9:45.1 12:15.0
3 6 Maggie Padilla 683 7 2 1:32.7 2 0:57.9 3 10:37.1 13:07.8
4 8 Thrayee Rao 684 7 4 2:34.6 4 3:02.1 4 14:35.7 20:12.4
 
Top

Male 99 and Under

  Overall     ------- Swim In ------- ------- T-1 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Antonio Ponce de Leon Sugar Land TX 682 6 3 1:33.3 3 0:41.6 1 8:38.3 10:53.3
2 3 Matthew Kun 681 6 1 1:27.7 2 0:40.0 2 9:07.9 11:15.7
3 4 BAOKHOA TRAN 685 7 2 1:31.3 1 0:27.7 3 10:13.6 12:12.7
4 7 Arav Patil 688 7 4 1:34.5 4 1:08.2 4 13:21.5 16:04.3
 

8-10

Top

Female 99 and Under

  Overall     ------- Swim In ------- ------- T-1 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 5 Grace Herbst 706 9 5 2:11.0 1 0:23.8 1 8:30.5 11:05.4
2 6 Fabiana Ponce de Leon Sugar Land TX 722 10 4 2:06.7 5 0:32.6 2 8:36.2 11:15.6
3 9 Haasini Prabhakar 719 10 1 1:46.0 7 0:48.5 6 9:18.9 11:53.5
4 12 Tegan Morgan 703 8 9 2:28.0 9 0:51.0 4 8:52.4 12:11.5
5 14 Sandra Peters 705 8 6 2:15.5 4 0:32.3 9 9:36.4 12:24.3
6 16 Caroline Liu 693 8 14 3:00.4 8 0:48.9 3 8:48.6 12:38.0
7 17 Luciana Ponce de Leon Sugar Land TX 709 9 12 2:37.4 2 0:24.6 8 9:36.2 12:38.3
8 18 Adebola Iyiola 711 9 7 2:19.9 13 1:07.8 5 9:11.7 12:39.5
9 20 Maiya Kohn 707 9 2 1:58.7 15 1:26.2 10 9:50.7 13:15.7
10 21 Abigail Dylla 704 8 8 2:23.3 16 1:41.7 7 9:28.2 13:33.2
11 23 Tvisha Prasad 702 8 11 2:35.7 6 0:45.1 12 10:55.3 14:16.2
12 25 Maya Kaul 695 8 10 2:32.4 3 0:30.1 13 11:19.8 14:22.5
13 27 Alexis Akahara 691 8 16 3:24.4 12 1:03.8 11 10:33.3 15:01.6
14 28 Audrey Huang 710 9 15 3:04.1 14 1:22.9 14 12:04.2 16:31.3
15 29 HANNAH GUO 700 8 13 3:00.4 10 0:53.6 15 12:42.0 16:36.1
16 30 Abby Linehan 713 9 3 2:06.4 11 1:03.6 16 16:22.5 19:32.6
 
Top

Male 99 and Under

  Overall     ------- Swim In ------- ------- T-1 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Caleb Sustache 723 10 2 1:48.1 1 0:21.6 2 7:09.1 9:18.8
2 2 Joshua Ng 721 10 1 1:40.1 2 0:27.6 3 7:48.6 9:56.4
3 3 Aiden Fyfe 712 9     13 3:21.4 1 7:03.1 10:24.6
4 4 Jayden Cheng 714 10     12 2:43.4 4 8:16.6 11:00.1
5 7 BAODUY TRAN 699 8 8 2:21.9 6 0:45.9 6 8:36.9 11:44.7
6 8 Adrian Yuen 715 10 4 2:01.0 9 0:51.3 7 8:53.8 11:46.2
7 10 Liam Tamang 716 10 6 2:06.9 8 0:50.7 8 8:56.6 11:54.3
8 11 Prayagh Prabhakar 694 8 3 1:52.9 10 0:52.1 9 9:22.5 12:07.6
9 13 BAOLONG TRAN 718 10 5 2:01.5 4 0:42.6 10 9:33.6 12:17.7
10 15 Ryan Wu 692 8 11 3:14.5 5 0:45.1 5 8:28.0 12:27.7
11 19 Henry Bellew 698 8 9 2:27.5 7 0:50.2 11 9:56.7 13:14.5
12 22 Andrew Linehan 696 8 10 2:43.4 3 0:34.5 12 10:16.5 13:34.4
13 24 Justin Chan 717 10 7 2:17.5 11 1:25.7 13 10:37.0 14:20.2
14 26 RAFAEL GARRIEL 697 8     14 3:32.1 14 11:07.5 14:39.6
 

11-14

Top

Female 99 and Under

  Overall     ------- Swim In ------- ------- T-1 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Lexi Harkrider Sugar Land TX 744 13 2 2:56.3 2 0:24.4 1 12:18.4 15:39.3
2 3 Lily Redwine 748 14 1 2:43.9 1 0:18.5 2 13:21.7 16:24.1
3 7 Katie Herbst 735 12 4 3:08.2 3 0:30.5 5 15:33.0 19:11.7
4 8 BAOYEN TRAN sugar land TX 739 12 8 3:26.0 4 0:38.2 4 15:11.3 19:15.6
5 10 Samantha Ponce de Leon Sugar Land TX 741 12 9 3:47.7 7 0:54.3 3 14:51.1 19:33.2
6 11 SOPHIA NEILSON 731 11 3 2:59.2 5 0:42.4 6 15:56.7 19:38.4
7 12 Dalia Kohn 742 13 5 3:10.8 10 0:57.5 8 16:24.6 20:33.0
8 13 Lillie Sczech 730 11 7 3:26.0 11 1:31.2 7 16:16.6 21:14.0
9 15 Valentina Covarrubias 736 12 11 4:34.9 9 0:57.2 9 17:02.8 22:35.0
10 18 Tammie Ma 733 11 6 3:17.7 6 0:49.8 10 21:02.0 25:09.5
11 22 Jazlynn Isaac 737 12 10 4:31.2 8 0:55.2 11 25:41.9 31:08.4
 
Top

Male 99 and Under

  Overall     ------- Swim In ------- ------- T-1 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 2 Ryan Aaron 746 14 1 2:29.2 2 0:34.8 1 12:44.6 15:48.7
2 4 Ivan Pidgirsky Sugar Land TX 738 12 2 2:48.8 3 0:41.5 2 13:30.9 17:01.3
3 5 Carson Padilla Richmond CA 734 11 6 3:31.2 1 0:30.7 3 14:10.3 18:12.3
4 6 Kevin Peters 747 14 3 3:01.3 5 0:45.3 4 15:07.5 18:54.2
5 9 Nathan Peters 726 12 5 3:31.2 7 0:49.7 5 15:08.3 19:29.3
6 14 Alex Covarrubias 743 13 7 3:39.6 8 0:53.7 7 17:45.9 22:19.2
7 16 Parker Graham 728 11 11 5:04.3 11 1:13.5 6 17:13.8 23:31.7
8 17 Desmond Yuen 740 12 4 3:25.1 4 0:44.4 9 20:46.1 24:55.7
9 19 Armon Kaul 727 11 9 4:51.2 6 0:48.6 8 20:27.9 26:07.8
10 20 Joseph Bellew 729 11 10 4:58.0 9 1:01.0 10 22:11.0 28:10.1
11 21 Alex Velasquez 732 11 8 4:09.4 10 1:06.9 11 22:56.3 28:12.7